Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza seria Seagate Barracuda 7200.12. Gęstość upakowania 500GB/talerz.

 

Strona producenta

 

Barracuda® 7200.12

Interface | Capacity | Cache | Model #

SATA II | 250GB | 8MB | ST3250318AS

SATA II | 500GB | 16MB | ST3500418AS

SATA II | 750GB | 32MB | ST3750528AS

SATA II | 1TB | 32MB | ST31000528AS

 

Datasheet:

Dołączona grafika

 

Wydajność modelu 500GB:

 

HD Tach Long:

Dołączona grafika

HD Tune:

Dołączona grafika

RAID 0:

Dołączona grafika

 

Głośność, wibracje, etc (subiektywna opinia):

 

Porównując bezpośrednio do Samsunga F1 320GB to pod względem kultury pracy oba dyski spisują się wyśmienicie. Żeby usłyszeć randomowy odczyt czy zapis trzeba poważnie się schylić pod biurko :P. F1 generuje straszne wibracje i u mnie musial powędrować na pianke by mi buda nie skakała po pokoju. Nowa Barka nie ma tego problemu i ciasno przykręcona w koszyk 3,5" jest grzeczna jak baranek. Krótko mówiąc cisza i spokój.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, bardzo dobre wieści. Sądziłem, że przyjdzie nam na nie poczekać dłużej. I cena też bardzo elegancka. Poczekam na jakieś pierwsze testy i jeżeli będzie tak fajnie jak się zapowiada to biorę 500 lub 1TB ;)

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bo temat masz na ppc , te dyski padaja jak muchy , kupisz i od nowosci bady , po wymianie bady , nieliczni (jak ja , odpukac) maja sprawne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo temat masz na ppc , te dyski padaja jak muchy , kupisz i od nowosci bady , po wymianie bady , nieliczni (jak ja , odpukac) maja sprawne...

Wiem, dziwne bo mam 3 dyski Seagate i nic im się nie dzieje, brak badów, itp. A dyski mam już prawie zapełnione :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na testy nowej barki, oby poprawił się czas dostępu. W serii 7200.11 w dyskach o większych talerzach był tragiczny (18ms). No ale 500 giga na talerz robi wrażenie, myślę, że odczyt liniowy w hd tach tego dysku wyraźnie przekroczy 100-110MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dyskach sata nie ma dużej różnicy pomiędzy 16 a 32 mb, więc nie wiem dlaczego płaczesz.

W wydajności nie ma żadnej różnicy między 16 a 32 :). 32mb to chwyt marketingowy i parę tylko dysków ma 32mb cache :). Najważniejsze jest to, z jakiej ilości talerzy i oczywiście jakich talerzy dysk się składa.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść testów nowego seagate'a 500GB:

Crystal Mark:

 

HD Tune:

 

HD tach Quick bench:

 

HD Tach Long bench:

 

ATTO Disk Benchmark:

 

 

Reasumując, bez rewelacji, spodziewałem się czegoś znacznie więcej. Odczyt liniowy pozostał na poziomie jednotalerzowej Barki 7200.11 320GB mimo pomieszczenia na 1 talerzu aż 500GB. Poprawił się jedynie czas dostępu o 3 ms choć i tak jest dość wysoki i wynosi ok 15 ms.

Jak widać samsung znacznie lepiej potrafił wykorzstać większą liczbę gigabajtów na 1 talerzu niż seagate (różnica w wydajności między serią T166 a F1 mówi sama za siebie).

 

Pozostaje czekać na nowe dyski WD, które mają mieć talerze o pojemności 666GB, może samsung wypuści też coś nowego.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki wcale nie takie złe, jednak to poszarpanie wykresów szczególnie w początkowych sektorach jest niepokojące.

Te WD na kiedy są planowane?

No złe nie są ale po talerzach 500GB można byłoby spodziewać się czegoś znacznie więcej. Czas dostępu rodem z laptopowych dysków choć i tak nie jest to 18 ms jak w poprzedniej serii.

 

Z WD sprawa jest trochę dziwna, na jakimś zagranicznym sklepie chyba czeskim pojawił się dysk WD 2TB o oznaczeniu WD20EADS ale jest on niedostępny na razie. Jest on prawdopodobnie na talerzach 666GB ale spekuluje się też, że na talerzach 500GB. Kiedy te dyski będą dostępne nie wiadomo.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam 3 lata i tak styka niech za to będzie trochę tańszy od konkurencji Po 3 latach dysk już jest za wolny lub za mała ma pojemność do obecnych dysków na rynku :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olafo

Jakie 666GB? Raczej pewne jest, że ma 500GB, a spekuluje się, że może mieć 400GB.

Co do Seagate'a, to są to na razie pierwsze testy, trzeba poczekać na inne. EDIT: Mi te testy śmierdzą - dowód niżej.

 

Tutaj macie Samsunga 500GB, ale 5400RPM

http://translate.google.com/translate?u=ht...en&ie=UTF-8

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=11661829

 

raidergummi: Skoro zapoczątkowałeś już temat Barkach 12, to będziesz musiał updateować temat i wypisywać nowo pojawiające się modele, coś w stylu tematu o Barkach 11, czyli dopisz nazwę modelu: ST3500410AS

 

Kilka innych testów nowej barki:

http://nueda.main.jp/blog/archives/004078.html

http://haizin.serveblog.net/?p=1130

http://pschi.blog48.fc2.com/blog-entry-891.html

 

Transfery dochodzą w max do 170MB/s, co by się zgadzało. 140MB/s to ja mam na 1,5TB z 375GB talerzami. W średnim dysk uzyskuje 130MB/s więc, też by się zgadzało. Ktoś niezłą ściemę zrobił, może konkurencja hehe.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfery dochodzą w max do 170MB/s, co by się zgadzało. 140MB/s to ja mam na 1,5TB z 375GB talerzami. W średnim dysk uzyskuje 130MB/s więc, też by się zgadzało. Ktoś niezłą ściemę zrobił, może konkurencja hehe.

Elektronek co by się zgadzało ?I o jaką ściemę Ci chodzi, bo po przeczytaniu tego całęgo tematu nie wiem co miałeś na myśli. Sorki może to jeszcze po sylwku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło i o ściemę z pierwszych testów. Przecież z nich wynikało jakby po skoku 125GB/talerz nie było prawie w ogóle wzrostu wydajności, co jest niezłym żartem. Tyle, co jest na wykresach udostępnionych przez olafo ja mam na moim 1,5TB opartym na 375GB talerze.

To, co się zgadza, to wg mnie prędkość w testach w których podałem.

Patrząc na poprzednie serie i prędkości średnie, jeśli weźmiemy pod uwagę upakowanie danych na talerzu, to 500GB powinno mieć właśnie transfer średni na poziomie ok 125-140MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło i o ściemę z pierwszych testów. Przecież z nich wynikało jakby po skoku 125GB/talerz nie było prawie w ogóle wzrostu wydajności, co jest niezłym żartem. Tyle, co jest na wykresach udostępnionych przez olafo ja mam na moim 1,5TB opartym na 375GB talerze.

To, co się zgadza, to wg mnie prędkość w testach w których podałem.

Patrząc na poprzednie serie i prędkości średnie, jeśli weźmiemy pod uwagę upakowanie danych na talerzu, to 500GB powinno mieć właśnie transfer średni na poziomie ok 125-140MB/s.

Jak tak będzie to z dwie sztuki beędzie trzeba kupić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barracuda® 7200.12

Interface | Capacity | Cache | Model #

SATA II | 500GB | 16MB | ST3500410AS

SATA II | 500GB | 16MB | ST3500418AS

SATA II | 500GB | 32MB | ST3750528AS

SATA II | 1TB | 32MB | ST31000528AS

Czy aby nie powinno być:

 

Barracuda® 7200.12

Interface | Capacity | Cache | Model #

SATA II | 500GB | 16MB | ST3500410AS

SATA II | 500GB | 32MB | ST3500418AS

SATA II | 750GB | 32MB | ST3750528AS

SATA II | 1TB | 32MB | ST31000528AS

 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie powinno być:

 

Barracuda® 7200.12

Interface | Capacity | Cache | Model #

SATA II | 500GB | 16MB | ST3500410AS

SATA II | 500GB | 32MB | ST3500418AS

SATA II | 750GB | 32MB | ST3750528AS

SATA II | 1TB | 32MB | ST31000528AS

 

???

750ka tak, ale 500ka będzie miala 16MB cache. Zresztą dobrze bo to niepotrzebnie podnosi cene dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750ka tak, ale 500ka będzie miala 16MB cache. Zresztą dobrze bo to niepotrzebnie podnosi cene dysku.

 

To czym się będzie różnił ST3500418AS od ST3500410AS ???

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe wieści ,ale jakoś ostatnio seagate nic ciekawego nie pokazuje i do tego sie jebi.... 500 na talerz czyli 2TB całkiem możliwe choć podobno na razie będzie tylko 1,5tb

 

W sumie ciekawe do ilu są w stanie zwiększyć gęstość zapisu na cal kwadratowy

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do praktycznie pojedynczych czastek....wiec jeszcze masa do zrobienia ale kto sie bedzie w to bawil gdy ssd doscignely pojemnoscia laptopowe najwieksze dyski?

 

co do seagate to rewelki bym sie nie spodziewal tym bardziej ze skrocili gwarancje.......pewnie beda padac jak muchy - znaczy jak seria 11......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...