Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Nic narazie nie podrzuce z prostego powodu - dyski zawalone sa w 100% - oba. Zrobilem , bedac przewrazliwionym po lekturze 7200x11 , backup backupa i czekam na ten mityczny bios do moich barek. Okazalo sie , ze ten "dobry" uwalal 500GB...

 

 

 

 

To zrób chociaż test takiego zawalonego, takiemu programowi i tak wszystko jedno :wink: pzdr

Serdecznie przepraszam za zamieszanie , okazalo sie , ze MAM to o czym mowilem. Zabawne bo zrobilem ten test jakis tydzien wczesniej , a dyski zawalilem danymi na maxa bodajze jakos 2 dni temu :

 

Barka 7200x11 zawalona w sumie w calosci :

Dołączona grafika

Barka 7200x11 pusciutka prawie , zajete bylo moze 40GB:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak dysk jest zawalony to jest to system? Jak system. Czy sieć i wszystkie programy w tle są powyłączane?

 

Jeżeli wszystko robisz jak "bozia przykazała" to widać, że dysk ledwo rzęzi :?

 

U siebie zrobiłem jeszcze test szajsunga i wyniki są takie jakie być powinny, a dysk zawalony w 70% :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam pytanie czy jak dysk jest zawalony to jest to system?

Nie rozumiem :unsure: System XP jakby co.

 

Jak system. Czy sieć i wszystkie programy w tle są powyłączane?

Nie , ale to nie ma zadnego znaczenia , na pustym mam tyle ile srednia forumowa 7200x11 to jest - jak widac po screenie , 90MB/S - tez wykonywane w tych samych warunkach to jest gg w tle , FF.

 

Jeżeli wszystko robisz jak "bozia przykazała" to widać, że dysk ledwo rzęzi :?

Nic z tego , pracuje bez problemow, jest cichutki , nie rzezi , nie brzeczy. Szybko kopiuje pliki , nie ma badow , relokow , nie ma bledow rozrochu glowic (znaczy sie spin retry count max na nim to 6 jesli dobrze pamietam , ale nie rosnie)

U siebie zrobiłem jeszcze test szajsunga i wyniki są takie jakie być powinny, a dysk zawalony w 70% :) pzdr

U mnie zawalenie dyskow jest prawie 100%.

 

Wykonalem ponownie to na zawalonym dysku , w tym momencie robilem:

Dołączona grafika

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chodziło mi o to czy dysk jest dyskiem systemowym :wink: Jeżeli mogę prosić o test po wyłączeniu sieci oraz wszystkich programów działających w tle to będę wdzięczny :) pzdr

Dysk jest i nie jest systemowka bo mam takie dwa. Nie wiem czy jest sens robienia wykresiku ponownie skoro nie mam konrargumentu w postaci wolnego dysku by to sprawdzic i zestawic. Oba , jak pisalem wczesniej , sa juz zawalone.

 

Jednak skoro chciales :

 

Wszystko w tle wylaczone :

Dołączona grafika

Wszystko to co mam w tle odpalone :

Dołączona grafika

Jak widac roznica nie jest jakas dramatyczna , robilem to teraz po uruchomieniu kompa od nowa. Wczesniejsze po dluzszym czasie pracy kompa.

 

Tylko , ze to jest bez sensu , nie mam pustych by to pokazac jak wczesniej.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Te, chłopaki od testów, nie pomyliliście topiców? ;)

I tak , i nie - szlo o sedno sprawy , a mianowicie o rozne predkosci odczytu uzaleznionego od zajetosci dysku. Pokazalem i eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba krótki był żywot mojego dysku (410AS), obserwuję SMARTa od daty kupna i widzę że się źle dzieje a dziś na domiar złego wyskoczyły dwie daty przypuszczalnej awarii. Jedna z nich to styczeń 2009. Przeniosłem dane na inne hdd a tego sobie poobserwuję (w końcu zostało jeszcze 5lat gw). Co ciekawe SeaTools pokazuje że wszystko OK.

 

Raw Read Error Rate i Seek Error Rate

 

post-167738-1232658886_thumb.jpg

Edytowane przez tymczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba krótki był żywot mojego dysku (410AS), obserwuję SMARTa od daty kupna i widzę że się źle dzieje a dziś na domiar złego wyskoczyły dwie daty przypuszczalnej awarii. Jedna z nich to styczeń 2009. Przeniosłem dane na inne hdd a tego sobie poobserwuję (w końcu zostało jeszcze 5lat gw). Co ciekawe SeaTools pokazuje że wszystko OK.

 

Raw Read Error Rate i Seek Error Rate

 

post-167738-1232658886_thumb.jpg

Dzizas, co to znowu za genialny program do SMARTA, ten już nawet datę usterki pokazuje? No wielkie rzeczy, wielkie!

Weź to wypiernicz i sprawdź w evereście, a najlepiej wklej.

Później się dziwić, że coraz więcej reklamacji. Ty jesteś już gotowy oddawać dysk na gwarancję, masakra!

Producenci dysków powinni pozywać firmy, które wypuszczają takie programy. Szczególnie Seagate, bo to u nich są takie kosmiczne wartości i oni moga być narażeni na największe zwroty dobrych dysków.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hehe , a jesli sie nie myle to w innym temacie wlasnie o tym pisalem. Ocenia sie "wadliwosc" dysku przez jakies mroczne-niewidoczne programy , a pozniej oddaje sie sprawne dyski na gware bo nie umie sie analizowac smarta.

 

Te wartosci , o ktore on pytal na Sigejtach sa normalne. Zrobilbym Smarta hd tunem , a nie tym czyms co nawet date podaje.

 

Elektronek - zgadzam sie z tymi pozwami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programów które podają prawdopodobną datę awarii jest sporo i nie są one żadną nowością (ja akurat używałem ActiveSMARTa). Bazują one (daty) na atrybutach SMART które są monitorowane w czasie rzeczywistym (taki jest cel systemu SMART). Nie twierdze że jeśli już taka data się pokarze należy biec z dyskiem na gwarancję. Taki poważny producent jakim jest Seagate powinien zrezygnować z podawania takich wartości (RAW) jak "Raw Read Error Rate" i "Seek Error Rate" bo nie są one istotne (tak zresztą robi WD). Było by łatwiej wszystkim i producentowi i użytkownikom (zważywszy na fakt że ich pominięcie nie powoduje obniżenia wiarygodności SMART).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i myślę :rolleyes: Kurcze co jest? Czy firma Seagate to jakaś święta krowa której pracownicy nie muszą robić nic? Spaprany firmware i to użytkownicy dochodzą co i jak. Dalej, bzdury które da się odczytać z dysku (bo producent na to pozwolił) i to twórcy programów zawinili :? Może by tak zdjąć w końcu te różowe okulary? :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ali , a skad wiesz ,ze dla Sigejta te "dziwne dane" nie sa jakims tam parametrem serwisowym? Skoro to maja tak oni wiedza do czego to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potrzebuja dodatkowych danych do diagnostyki to niech sobie wystawia to jakos inaczej, a nie grzebia w smarcie ktory jest ustandaryzowany (to ze nie wszyscy poprawnie go implementuja to inna sprawa).

najczesciej nawet do uwalonych dyskow mozna sie jakimis komendami dobrac wiec niech sobie dorobia nowa komende.

unikneli by w ten sposob pewnej czesci rma, a tak to sami generuja sobie koszty.

 

mozna tez powiedziec ze duza czesc ich klientow tak naprawde nie wie co kupuje i pyta znajomych lepiej sie znajacych na sprzecie. ci wiecej wiedzacy znajomi opinie wyrabiaja sobie na forach takich jak to, a tutaj z kolei czesto sie widzi ze komus sie jeden pomiar ze smarta zmienil i juz ten ktos ma sraczke :D

 

imo sami sobie robia pod gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie lipa będzie z tego mojego raida nie mogę sobie na razie poradzić z konfiguracją. Wszystko jest ok do momentu instalacji windowsa,reszta opisana w wątku o raidzie. Co ciekawego zauważyłem to Hdtune w trybie achci widzi smarta z dysków.

 

Edit: W temacie o Raid0 wyniki dysku udało mi się utworzyć macierz.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo szykuje się na tą barkę.

Ale jak jest z głośnością tego dysku? Teraz mam barke 9 i w sumie w sqd dysk jest słyszalny. Biorąc tą barracude nie zawiodę się na głośność? Wkońcu ma tylko 1 talerz. A może jednak lepszym (cichszym) wyjściem będzie dysk WD albo samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurczak80

 

moglbys sprawdzic jak twoja macierz sie spisuje gdy kilka programow jednoczesnie mocno mieli ?

ten test mówi coś o jakości implementacji NCQ:

 

sciagnij ten program hd_speed

odpal 2 instancje i ustaw w obu block size 256kB a w jednej position na 0, w drugiej na 50.

najbardziej interesuje mnie average read ale takze subiektywna ocena glosnosci pracy glowic.

 

na moim ich9r (sterownik 8.7.0.1007) 2x seagate barracuda 7200.10 250gb (ST3250410AS firmware 3.AAC) w RAID 0 mam jakies 7.5 MB/s a same glowice zasuwaja w ta i z powrotem i jest to dosc mocno slyszalne.

Edytowane przez ciukacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem WD 6400AAKS za 258zł u siebie w mieście ale dostałem informację że podrożał do 289zł i narazie zrezygnowałem z zamówienia.

W tym wypadku zastanawiam się poważnie nad 7200.12 500GB którego mogę mieć za 234zł.

Może ktoś napisać więcej jeżeli chodzi o głosność, wibracje itd? Jeżeli go kupie to napewno wyląduje w SQD co powinno zredukować hałas. Macie jakieś info czy ta nowa seria też jest taka wadliwa jak 7200.11?

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niech ktoś z wrażliwym uchem i nie tylko, da znać jak się ma ta Barracuda 12 (500 GB na talerz) do Samsunga F1 (334 GB na talerz) pod względem głośności i wibracji

Edytowane przez Sudam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...