Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem WD 6400AAKS za 258zł u siebie w mieście ale dostałem informację że podrożał do 289zł i narazie zrezygnowałem z zamówienia.

W tym wypadku zastanawiam się poważnie nad 7200.12 500GB którego mogę mieć za 234zł.

Może ktoś napisać więcej jeżeli chodzi o głosność, wibracje itd? Jeżeli go kupie to napewno wyląduje w SQD co powinno zredukować hałas. Macie jakieś info czy ta nowa seria też jest taka wadliwa jak 7200.11?

O awaryjności będziemy mogli mowić dopiero za kilka miesięcy...a teraz możesz iść do wróżbity co najwyżej ;)

 

WD droższy ale przy okazji większa pojemność i niższy czas dostępu + niemal zerowe wibracje. O nowych seagate wciąż mało informacji. Odnośnie hałasu to dopiero jak conajmniej kilka/kilkanaście osób powie że cichy to można się zastanawiać bo dla każdego cichy znaczy coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem w Esc.pl. Jak dojdzie to coś napisze o głośności (chyba mam wyczulone ucho więc powinienem napisać dobrze :) )

Właśnie dostałem dysk, coś napisze tylko musi najpierw się wysuszyć bo nieźle zaparował :D

 

Dobra dysk podłączony, wsadzony w sqd.

Miałem się wypowiedzieć co do głośności - dysk jest minimalnie cichszy od barracudy 9 (2 talerze). Jak bym miał porównać co do głośności - położony na gąbce jest tak samo głośny jak acutake 92mm ~10V. Wsadzony do sqd słychać słyszalne mruczenie. Chaotycznie napisałem, nie mam porównania z innym podobnym dyskiem, ale moim zdaniem jak na 1 talerzówkę to powinien być cichszy. Dysk nie wpada w wibracje (minimalne są)

 

Zdjęcia porównywalne z barką 9 (9 lewa strona, 12 po prawej)

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swój dysk i moim zdaniem jest znacznie cichszy od 7200.9 (4 talerzowy). Nie powoduje wibracji obudowy, od czasu do czasu słychać takie dziwne piszczenie, wsadzony w SQD dla mnie w stanie spoczynku niesłyszałny, pod obciążeniem minimalnie go słychać ale mi to nie przeszadzka.

 

btw. jak lepiej położyć dysk w SQD elektroniką do góry czy w dół, pytam się dlatego bo w instrukcji piszę że elektroniką do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dysk jest położony elektroniką do góry - bo tak mieści mi się sqd z kablami w wiekowym codegenie... W sumie to chyba beż różnicy żadnej.

 

Dowiedziałem się, ze moja barracuda 9 ma też 1 talerz więc nie jest tak źle z głośnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie warto zainwestować w dwie nowe pięćsetki i polaczyc je w raid 0 (i partycje na system). Wydajnosciowo pewnie będzie dobrze (wygląda na to że są wydajniejsze niż nowe wdki), cenowo wypada nieznacznie drożej od jednego dysku 1tb, tylko wiadomo awaryjność

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję z awaryjnością narazie nie ma problemu. Pytałem się kilku sprzedawców u siebie w mieście co sprzedają 7200.12 i powiedzieli że jeszcze ani jeden nie przyszedł na gwarancję a sprzedali dość sporo (w jednym sklepie nawet robiono na nie rezerwacje :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię test w tym MHDD, bo widze, że on pod DOSem pracuje.

A jeśli się okaże, że mam uszkodzoną powierzchnię talerzy to co? (w tematyce dysków jestem zielony ;) ) Dysk na gwarancje?

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję z awaryjnością narazie nie ma problemu. Pytałem się kilku sprzedawców u siebie w mieście co sprzedają 7200.12 i powiedzieli że jeszcze ani jeden nie przyszedł na gwarancję a sprzedali dość sporo (w jednym sklepie nawet robiono na nie rezerwacje :) ).

 

a co @emilek mają ci powiedzieć ze się psują i w ogóle to kaszana ?? nie znam sprzedawców ktorzy biorą dobro klienta ponad dobro sklepu dla którego pracują i dostają za to na chleb dla zony i dziecka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAM wpływa tylko na sposób poruszania się głowic, talerze ZAWSZE obracają się ze stałą prędkością. Gdzieś czytałem info o dyskach potrafiących zmieniać prędkość obrotową talerzy (jakaś eksperymentalna "zielona seria WD? Nie jestem pewien...), ale na pewno nie dotyczy to Seagate ani innych "normalnych" dysków:)

Dyski Hitachi miały taką możliwość po przestawieniu opcji zarządzania energią do odpowiedniego poziomu poziomu, po określonym czasie bezczynności spadała prędkość obrotowa talerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co @emilek mają ci powiedzieć ze się psują i w ogóle to kaszana ?? nie znam sprzedawców ktorzy biorą dobro klienta ponad dobro sklepu dla którego pracują i dostają za to na chleb dla zony i dziecka ;)

No akurat mam znajomego w największym sklepie w Polsce więc raczej mu ufam. Powiedział mi że narazie ani jeden z serii 12 nie przyszedł do nich na gwarancję, no ale dopiero te dyski są niecałe 2 tygodnie w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swój egzemplarz. Jestem uber zadowolony. Drgania minimalne, ale ocenie dokładnie jak przykręcę w budzie. W random cichutki tak jak F1. Generalnie grafa mi wstrętna jedna zagłusza, ale dysk jest petarda! Testy wykonywałem przy gołym dysku bez partycji.

 

Quick:

Dołączona grafika

 

Long:

Dołączona grafika

 

HD Tune:

Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

 

Bardzo ładne wyniki nowej barki, dziwi mnie tylko poszrpany wykres tego dysku (wszystkie wykresy nowej barki się tym charakteryzują). Stąd mam pytanie czy masz włączone to wszystko:

 

Gdy kiedyś u kolegi włączyłem mu "zaawansowaną wydajność" w laptopowym dysku, poszarpania wykresu zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 szt.

z jednym szarpnięciem

Dołączona grafika

 

właśnie zapycham danymi raida i coś może wrzuce

btw kto pisał coś że mu temp pokazywał w raidzie?

u mnie nic nie ma

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam się czego bać? :)

Co do głośności to zmieniam zdanie i po włożeniu do sqd dysk jest naprawde cichutki, nie słychać dużej różnicy iddle od odczytu ;) To tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam się czego bać? :)

Co do głośności to zmieniam zdanie i po włożeniu do sqd dysk jest naprawde cichutki, nie słychać dużej różnicy iddle od odczytu ;) To tyle :wink:

Raczej nie masz się czym przejmować ;)

 

@olafo

 

Nie wiem czemu, ale na żadnym dysku nie mogę włączyć.

 

Dołączona grafika

A w jakim trybie w biosie chodzi ci dysk? Sterowniki inne próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne wykresy ma ta barakuda... I bądź tu człowieku mądry ;) Teraz mam dylemat czy kupić 3xHD322HJ czy 3xST3500418AS... :)

 

@SBeNder, jak wyniki testów? Chodzi RAID? ;)

Edytowane przez Michal_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miały być dawno ale że wyłaczyłem wszystkie wentyle i delektowałem się ciszą (2 xQD) to coś focha dostał - się przegrzał czy coś i nie chce hulać na nawet na 3Ghz :(

znaczy się zrobiłem tak na razie

mega zasyfiony systemXP (dawno już mu się reinstalka nadawała) sklonowana na 2 macierze

dane skopiowane (zapchane w 80-90%)

 

porównanie raidów 640GB vs 1000GB

Dołączona grafika

 

410AS raid vs single

Dołączona grafika

 

HD Tune

Dołączona grafika

 

wszystko zrobione z poziomu starego systemu macierz 640GB

 

co tam jeszcze testować to mówcie

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...