Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy tu pisałem ale dobra

stary raid na 2x320GB samsunga 321KJ nie mylić z f1 (moje to seria T166 na 2 takich talerzach)

no a drugi to wiadomo 2x nowa barka

tu dokładniejszy test pojedyńczych egzemplarzy

TEST

 

i wynik praktyczny z raida 640 do raida 1000 paczka 35GB obrazów gier (z i do "środkowej" partycji 100GB)

Dołączona grafika

 

to samo wewnątrz nowego raida1TB (z part 100GB do ostatniej partycji - zawalona w 50-60%)

Dołączona grafika

to przez to że jednotalerzowce? tu jakieś mega rówżnicy nie czuć

mogło by byc więcej, strip size na razie 32k - w ciągu tygodnia się potestuje pozostałe

edit:

sprawdziłem z ciekawości starego raida pod tym względem i trochę mnie taki wynik trochę zaskoczył

Dołączona grafika

w codziennym uzytkowaniu wypadało lepiej (mam stały miernik transferów w samurize) pewnie przez to że większość rzeczy na backup w osobnym dysku się przerzucało a wewnątrz nie tak często

 

a na prośbę

Dołączona grafika

 

coś szarpnęło bo akurat robił za systemowy

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni mam wspomnianego w temacie Seagate 7200.12 i jakoś przyszła mnie myśl aby przetestować go HDTune. Jeżeli chodzi o Benchmark to wyszedł identycznie (granica błedu pomiarewgo) więc nie widzę sensu dodawać tutaj screena. Pokazę natomiast screen ze S.M.A.R.T który moim zdaniem jest dość dziwny.

 

Dołączona grafika

 

Mam się niepokoić i wymienić odrazu dysk (umówiłem się że sprzedawcą że od ręki zmiana na nowy model lub WD AAKS)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyższych modelach wpisują maksymalny ciągły odczyt 160MB/s, a w tym 250GB tylko 125MB/s. Pewnie będą jakieś wałki z montowanymi talerzami robić albo cuś. BTW apdejtłem 1 posta.

 

//EDIT: w najnowszym Datasheet już wszystkie mają po 125MB/s.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak to zwykle bywa, ograniczą poprostu talerz 500GB i zrobią jako jednostronny (zresztą widać to po cache bo tylko 8MB) lub wsadzą jakieś z poprzednich serii (10 czy chyba miała 250GB na talerz). Jeżeli się myle z tym talerzem to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co seagate pcha się w taki rozmiar, który za niedługo powinien umrzeć śmiercią naturalną

cena musi być niższa niż 500GB co przy obecnym poziomie będzie trudno

nie mówiąc już o tym, że Seagate nie potrafi zarobić na tym co produkuje i obecnie ma stratę

no chyba że mają jakieś odrzuty i nie ma co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Własnie testuje przeze mnie świeżo złożony w nocy komputer z RAID 0 , dla klienta. Macierz skłąda się z 2x Barracuda 7200.12 500GB xxxx18AS(BIOS wykrywa jako 10AS :/) Firmware CC33.. RAID stworzony n apłycie GIgabyte EP45T-UD3R z ICH10R, zainstalowany najnowszy Intel Matrix Storage pod Vista 64 SP1, Strip 64KB . Odpaliłem na szybko HD Tacha 3.0.4.0 i tak wyszło,, powtarzałęm test 2 razy i podobnie.. >

 

Dołączona grafika

post-160625-1233589492_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że RAID na 7200.12 is GOOD .. <_<

Na razie pokazałeś że ma ładny wykres ;) a czy jest GOOD to pokaż chociarz PC Mark Vantage test sam HDD (ale szczegóły a nie ile pkt)...a najlepiej pokaż to w temacie o Raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam, wcześniej pytał o głośność 12 w odczuciu kogoś z wrażliwym uchem...

Więc w ostatnie 2tygodnie miałem Wd500AAKS, Barke 12.7200, Samsunga HD642JJ i starego Wd400aaks. I bardzo się dziwie, jak ludzie tu piszą, że w Idle 12-ka jest cicha.... szum talerzy jest potężny o ile w dzień to nie przeszkadza tak bardzo o tyle w nocy to największa suszarka z w/w. Szkoda, że znowu się nie postarali bo praca głowic jest bardzo przyjemna, parametry też no ale ten IDLE - tragedia. Spróbowałem z jeszcze jedną sztuką i to samo.

Co do pytania czy F1 jest cichsza? tak i to znacznie właśnie w IDLE. Bo pracę głowic Seagate ma lepszą.

 

testy robione na czystym dysku, jedna partycja NTFS.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jeśli komuś zależy na naprawdę cichym kompie to 12.7200 nie będzie dobrym wyborem nawet w SQD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spora różnica na kożyść. Masz Viste to czy mógłbyś w PC Mark Vantage zrobić identyczny test?

 

Niestety jeśli opinie odnośnie idle sie potwierdzą to dla mnie dysk skreślony. Może założe jakiemuś klientowi co na ciszy nie zależy to zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po trzy egzemplarze Samsungów HD322HJ i Seagate'ów 7200.12 ST3500418AS. Na dniach składam platformę i zdam relacje z głośności obu modeli. Nota bene nowe Barracudy w wersji 500GB są naprawdę kompaktowe... a te F1 są dość potężne :)

 

Ktoś napisał, że model 410AS jest wg specyfikacji cichszy, więc warto byłoby jego sprawdzić również. Niestety tego nie mam, bo musiałem na ślepo wybierać jeszcze zanim Seagate był uprzejmy powiadomić o tym, że ma nowe dyski w ofercie. Zadziałała magia wyższego numerka ;)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co chciałeś nam przekazać przez powyższe testy?

A kolega co wniósł do tematu prócz bezwarotściowego posta?

 

Wyniki całkiem dobre. Czas dostępu nawet przyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po trzy egzemplarze Samsungów HD322HJ i Seagate'ów 7200.12 ST3500418AS. Na dniach składam platformę i zdam relacje z głośności obu modeli. Nota bene nowe Barracudy w wersji 500GB są naprawdę kompaktowe... a te F1 są dość potężne :)

 

Ktoś napisał, że model 410AS jest wg specyfikacji cichszy, więc warto byłoby jego sprawdzić również. Niestety tego nie mam, bo musiałem na ślepo wybierać jeszcze zanim Seagate był uprzejmy powiadomić o tym, że ma nowe dyski w ofercie. Zadziałała magia wyższego numerka ;)

Spodziewam sie, że te o innym numerze mają tylko inne nastawy AAM a więc może byc cichsza praca głowic i gorszy czas dostepu.

Wątpie żeby coś w idle było inaczej bo by mechanike dysku musiał mieć inną.

Mnie osobiście przedewszystkim na idle zależy. Ale czekam z niecierpliwościa na opinie, może akurat jedna sztuka głośna się trafiła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...