Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Ło, nie wiedziałem, że jestem taki szczęściarz? Mam 7200.11 i jest szybki i cichy. Super dysk. Z tego co słyszałem padała niewielka seria dysków i została już wycofana z rynku. Ale może ja mam po prostu szczęście :)

To jak jestes taki kozak...to nie uprgrejduj firmware dysku , pogadamy.Moje smigaly co prawda bezawaryjnie , ale...po 24h dziennie , ja prawie kompa nie wylaczalem(choc dane to mialem i tak na starych dyskach) , a to ze problem byl zmusil Sigejta do dzialan. Prasa juz o tym otwarcie pisala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem Seagate Barracude 7200.12 i właśnie instaluje na nim system ;)

Jeżeli chodzi o wygląd to zaskoczył mnie - cienki dysk, na początku się wystraszyłem, że dostałem coś innego :)

Jak tylko będę miał system przygotowany (poinstalowane podstawowe rzeczy) dam swoje screeny z szybkością dysku.

Swoją drogą - wyszła Barracude 7200.12 1TB. Ciekawe jak tam z wydajnością i komfortem pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że (jak już ktoś wspomniał) dla każdego "cichy" oznacza co innego :P Sam jestem ciekaw jak ma się ten dysk do mojego Samsunga HD160JJ pod względem hałasu. Bo co do wydajności, to wiem już że jest spora różnica. Robiłem wczoraj HDTacha i jedynie czas dostępu jest na takim samym poziomie, ale reszta 2x wolniej.

Żałuje, że nie kupiłem wcześniej. Miesiąc temu były 50 zł tańsze.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszę głowice w sqd, ale to już podchodzi pod zboczenie ;)

Niedawno miałem dysk ata 80gb WD (nie wiem jakiej serii), ale był cichszy niż 12, a ten WD miał ze 3 lata już dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszę głowice w sqd, ale to już podchodzi pod zboczenie ;)

Niedawno miałem dysk ata 80gb WD (nie wiem jakiej serii), ale był cichszy niż 12, a ten WD miał ze 3 lata już dobre

srata tata

ja słysze głowice w QD

nie w dzień oczywiście ;)

Panowie, interesuje mnie słyszalność talerzy w SQD.

Jak z nią jest??

Mam obecnie barce 9 i 10 low profile i są słyszalne, więc dwunasta z oczywistych względów będzie tak samo słyszalna, ale czy wsadzenie w SQD zniweluje ten szum chociaż o 50%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wibracjami też sobie nieźle radzi. Tłumine sa podwójnie. Przedewszystkim zawieszenie całosci jest na gumowych amortyzatorach a dodatkowo wewnątrz dyski są w thermalpad'ach co też na pewno pochłania wibracje.

 

Ciekawe jak miałoby podnieść poziom wibracji...magicznie? Przecierz tam nie ma żadnych ruchomych części...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno ich nie zmniejszy, a może nawet podnieść to jest w sumie największa wada SQD i dla mnie dyskwalifikująca. Chyba, że masz miejsce w budzie i sobie SQD na gumkach powiesisz......

Poważnie? Jeśli tak, to te całe SQD to jedno wielkie guano.

Dobre tłumienie wibracji - MASA to podstawa!!! Nie wiem ile SQD waży, ale kieszonki wykonane za marne 20zł ważą dość sporo.

Dysku w ogóle nie czuć, że chodzi trzymając taką home-made skrzyneczkę w rączkach. Mój cały komp w sumie waży 3-4x tyle co zwykłe budy i szum wydobywający się z niego w żadnym wypadku nie pochodzi od dysków. Głowice to słyszę dopiero, jak włączę test w HDTach.

Wtedy, zamiast standardowych metalicznych popierdywań muszę się wsłuchiwać w minimalny wzrost natężenia dzwięków z zakresu niskich f. Przy normalnym użytkowaniu - głowice nie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Elektronek , nie oszukujmy sie - wiele zalezy wlasnie od obudowy , nawet durnej grubosci blach. Moja buda na pusto wazy cos ponad 10KG , ja slysze...ale Radeona puszczonego na MAXA , a nie dyski :D W czasie grania nawet jak mam wszystkie wentyle sciszone to ja pracy dyskow nie slysze. Swoja droga - po updejcie z SD15 nawet nie mam stuku glowic na poczatku boota kompa.

 

Sam sie zastanawialem nad tymi kieszeniami itd. , ale nie przemawia to do mnie. Sctyhe liczy sobie...a jakosc widac z tych kilku postow , az jestem zdziwiony.

 

Ps - waga na pusto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miedzy 33-36. Rożnie programy podają, a przecież SMART jest jeden. Przejedź Long Self Testem pod DOS z Seatools. Jak nic nie wyjdzie to dysk jest ok. Seagate opiera się o swoje oprogramowanie przy diagnostyce, a nie o jakieś programy osób trzecich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miedzy 33-36. Rożnie programy podają, a przecież SMART jest jeden. Przejedź Long Self Testem pod DOS z Seatools. Jak nic nie wyjdzie to dysk jest ok. Seagate opiera się o swoje oprogramowanie przy diagnostyce, a nie o jakieś programy osób trzecich.

Seatools nie pokaże badów bo ich nie ma jako tako. Mamy jednak realokowane sektory (czyli jednak de facto na powierzchni wystąpiły bady!), czy to w porządku w nowym dysku? Ja bym się na to nie zgodził. Właścicielowi tej 12stki polecam oddać dysk, nawet jeśli nie na gwarancję to właśnie na "10 dni"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co musiałbym zrobić żeby ją oddać na te "10 dni"?? Dysk kupiłem w esc.pl. Ten sklep ma siedzibę w Gdańsku a ja mieszkam na drugim końcu polski:/

Kilka linków z Google po wpisaniu hasła "umowa na odległość odstąpienie"

http://www.money.pl/pieniadze/poradniki/ar...1,0,190013.html

http://www.konsument.gov.pl/pl/umowy_na_odleglosc/index.html

http://www.polityka.pl/umowy-poza-lokalem-...1816,273289,18/

http://4all.nazwa.pl/konsument2/index.php?...39&Itemid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...