Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Ojj... To nie o to chodzi, że dysk oddajesz na fizyczne dziesięć dni (chociaż może się i tak zdarzyć). Mniej więcej chodzi o to, że do 10 dni jak kupiłeś przez neta możesz odstąpić od umowy (czyli zwrócić towar) bez podawania przyczyny :wink:

 

No to co jest chłopaki jeszcze dalej bawicie się w tej piaskownicy? :D Dyski wyczarowują sobie bady (panowie z serwisu twierdzą, że tak ma być :lol: ), ale co tam i tak jest cool i nie zmienię na nic innego :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam i zobaczę. Jeśli dalej będzie przybywać tych sektorów odeśle go na gwarancje i może dostane nową sztukę.

 

 

P.S. Jak jest z gwarancją w esc.pl?? Do nich wysłać muszę na własny koszt a jak wygląda sprawa z odesłanie do mnie?? Kto pokrywa koszty przesyłki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Prawie zawsze sie pokrywa koszt wysyłki do sklepu/producenta! Nieliczne wyjątki kiedy gwarant sam odbiera sprzęt.

Spowrotem oni pokrywają koszt - to oczywiste.

Nie w momencie odstapienia od umowy , jesli powolujesz sie na to (czyli niezgodnosc bo sprzet np. zwalony) tak sklep ma obowiazek zwrocic Ci calosc poniesionych kosztow , tylko ze malo ktory...informuje klienta o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze sie pokrywa koszt wysyłki do sklepu/producenta! Nieliczne wyjątki kiedy gwarant sam odbiera sprzęt.

Spowrotem oni pokrywają koszt - to oczywiste.

 

Jeśli realizujesz gwarancję ( nie odstępujesz od umowy, tylko wysyłasz żeby naprawili/wymienili sprzęt ) to na koszt sklepu. Parę razy wysyłałem na gwarancję i zawsze na koszt sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez i zawsze na mój koszt.

Ale kwestię gwarancyjną? I Ty płaciłeś? Dziwne. Ostatnio coś naprawiałem ( wymiana na nowe ) w komputroniku. Mailem opisałem co się dzieje, za kilka godzin dostałem info że ma zamówić takiego a takiego kuriera, na paczce dać jakiś numer ( żeby wiedzieli że chodzi o kwestię gwarancyjną ) i paczkę wysłać na ich koszt.

 

Czyli muszę sam zamówić kuriera i zapłacić za przesyłkę. A gdy esc.pl odsyła to oni płaca za przesyłkę??

TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kwestię gwarancyjną? I Ty płaciłeś? Dziwne. Ostatnio coś naprawiałem ( wymiana na nowe ) w komputroniku. Mailem opisałem co się dzieje, za kilka godzin dostałem info że ma zamówić takiego a takiego kuriera, na paczce dać jakiś numer ( żeby wiedzieli że chodzi o kwestię gwarancyjną ) i paczkę wysłać na ich koszt.

W przypadku gwarancji dla mnie wydaje sie oczywsite, że to ja pokrywam koszty transportu. O ile sie nie myle, to w warunkach gwarancji jest taki zapis. Zresztą gdybym miał na ich koszt dostarczyć wadliwy sprzęt, to jadąc na miasto do sklepu miałbym żądać od nich zwrotu pieniędzy za paliwo/bilet autobusowy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Jak mówiłem wcześniej tylko nie liczni maja gwarancje door to door.

 

A że konkurencja coraz większa to co po niektórzy wychodza naprzeciw klientom co się chwali. Np wspomniany komputronik - wielu na nim psy wiesza za ceny - ale ceny są za jakośc usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą gdybym miał na ich koszt dostarczyć wadliwy sprzęt, to jadąc na miasto do sklepu miałbym żądać od nich zwrotu pieniędzy za paliwo/bilet autobusowy? :)

No nie popadajmy w skrajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miedzy 33-36. Rożnie programy podają, a przecież SMART jest jeden. Przejedź Long Self Testem pod DOS z Seatools. Jak nic nie wyjdzie to dysk jest ok. Seagate opiera się o swoje oprogramowanie przy diagnostyce, a nie o jakieś programy osób trzecich.

 

Hej

Ja mam podobnie.Reallocated Sector Count przychodziły co dzien,lub co kilka dni.Narazie mam 38.Dysku na gwarancje do sklepu oddac nie moge bo sklep juz nie istnieje.Jak narazie czekam i obserwuje.Jakby seatool zaczął pokazywac bady bede próbował zerowana(low format ).

 

Co do głosnosci dysku to ja go nie słysze ale mam go we własnoręcznie wykonanym pudełku,robionym ze wzoru:

http://www.frazpc.pl/b/182395

doskonale tez tłumi wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe przegięcie z tym czasem dostępu

 

a to?

With its performance all over the map, the Barracuda 7200.12 is difficult to recommend to enthusiasts looking for a speedy system drive. However, near-silent noise levels and low power consumption do make it an attractive option for quiet desktops and home theater PCs.

kto by się tego spodziewał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrzuta.pl/audio/4ytXPme0sE/

 

start i stop dysku. też tak macie? przy pierwszym włączeniu dysku hd tune sie zawiesił i dysk się samoistanie wylączył. przy restarcie systemu nie wykrywało dysku :D dopiero po wyłączeniu kompa załapał.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Reasumując trzeba być głuchym żeby pisać, że ten dysk jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrzuta.pl/audio/3M9XfVuK2u/seag...2-1tb-file-copy

 

Dźwięk przy kopiowaniu pliku pomiędzy partycjami. Nie do wytrzymania.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak długo taki test ma trwać? I raczej musi być włączone NCQ. Więc mój test jest chyba nic nie wart :]

 

Najdziwniejsze jest to, że toms83 napisał, że dysk jest niesłyszalny pod obciążeniem :lol2: . Albo ja mam jakiś zciach!y dysk, albo mamy inne podejścia do głośności dysków.

 

update

 

przy kopiowaniu pliku z jednej na drugą maksymalny transfer jaki zaobserwowałem to 25mb :lol2: średnia prędkość 15MB :lol2:

 

Dołączona grafika

 

update

 

szum występujący przy nagraniu pochodzi od wentylatorków :] nie należy się nim kierować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że toms83 napisał, że dysk jest niesłyszalny pod obciążeniem :lol2: . Albo ja mam jakiś z[ciach!]y dysk, albo mamy inne podejścia do głośności dysków.

No u mnie padaka leży na gąbce, może przez to jest lepiej. Nie wiem jak Ty masz zamontowane. A ten dźwięk w czasie pracy to z jakiej odległości, bo mi się coś wydaje że ucho przy samym dysku.

 

P.S. Właśnie odpaliłem kompa ( zigejt w 2 kompie ) i pokopiowałem z 1 partycji na 2. Z uchem przy budzie trochę go słychać, ale nie jest tak źle jak w tym nagraniu.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie padaka leży na gąbce, może przez to jest lepiej. Nie wiem jak Ty masz zamontowane. A ten dźwięk w czasie pracy to z jakiej odległości, bo mi się coś wydaje że ucho przy samym dysku.

Nie ośmieszaj się, gąbka to pomoże przy wibracjach, a szum talerzy to tylko jakiś SQD i do tego nie pozbędzie się problemu :wink: Reasumując prosta rada chcesz cichy dysk? Z daleka od Seagate'a :lol: Ale oczywiście znajdą się ludzie dla których te dyski będą niesłyszalne :D

 

@Nierealny ten test co zrobiłeś to masz odpalić dwie instancje na raz ( z takimi ustawieniami co masz). A jak długo? Wystarczy minutka, bo transfer ustala się po kilku sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ośmieszaj się, gąbka to pomoże przy wibracjach, a szum talerzy to tylko jakiś SQD i do tego nie pozbędzie się problemu :wink: Reasumując prosta rada chcesz cichy dysk? Z daleka od Seagate'a :lol: Ale oczywiście znajdą się ludzie dla których te dyski będą niesłyszalne :D

 

@Nierealny ten test co zrobiłeś to masz odpalić dwie instancje na raz ( z takimi ustawieniami co masz). A jak długo? Wystarczy minutka, bo transfer ustala się po kilku sekundach

No ja akurat mam oba kompy obok biurka, wszystkie dyski na gąbkach. Siedząc normalnie przy biurko przy kopiowaniu czegokolwiek na 12 nie ma szans słyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przyznam sie szczerze , ze jesli te dyski tak piszcza jak na filmie tak seria 12 to szajs , dobrze ze moje 11 nie wydaja tak dziwnych odglosow bo pasc mozna , zwlaszcza w nocy przy graniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli?

Miał na myśli pewnie to, że Twoja 11 też piszczy, chwaszczy itd., tylko do tej pory nie zdawałeś sobie z tego sprawy :wink: (zresztą tak jak ja, że moja 12 w czasie pracy zakłóca lotnisko ).

No ale kolega nas oświecił i od dzisiaj nie musimy żyć w nieświadomości. :lol2:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam na myśli?

Posty tego typu:

Dysk absolutnie nie słyszalny z odległości 50 cm przy zamkniętej budzie przy pełnym obciążeniu. Gąbka rulez. :lol2:

Potem okazuję się, że nagle dysk chodzi jak traktor, no ale "nie popadajmy w skrajności" ktoś tam napisał... Ja lubię być w skrajności... Zwanej ciszą :wink:

 

Zresztą co to znaczy dysk piszczy? Jak dla mnie na tym nagraniu nie ma pisku. Jest za to przeraźliwe chrobotanie i okrutny świst który zagłuszają wentylatory (dlatego go nie słychać :D )

 

Widzisz Firekage dysk jest dopóty cichy dopóki jakiś bardziej wrażliwy user go przetestuje i wtedy pojawiają się posty typu "nie popadajmy w skrajności" :wink: Jak dla mnie EOT, bo jakoś ciężko mi uwierzyć, że Seagate po zciach!ej serii 10, naprawił błędy w serii 11 po czym znowu zrobił dwa kroki w tył :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...