Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej już pisalem ale napiszę jeszcze raz.

Mam dysk od stycznia tego roku i kompletnie zadnych problemów, brak badów, wydajność bardzo dobra, w miarę cichy (Samsung F1 tez był dla mnie głośny) dlatego wylądował w SQD i teraz jest kompletna cisza. Na minus to jedynie temperatura dysku (40 stopni bez SQD) ale to normalka u Seagate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Dziś doszedł do mnie dysk 500GB ST3500418AS, jak na razie wszystko ok, zero badów itp ;p oby tak dalej, dysk jest szybki i dość cichy, słychać tylko lekkie chrupanie. Do tego dysk mało się grzeje, mam teraz też podłączoną barke 7200.10 250gb i ma ona 38C, a 500'tkama 31C :rolleyes: Jestem zadowolony.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zapytaj si e w skkepie o wymanie na zasadzie "sztuka za sztuka" bo nie minal tydzien , a kupiles w sumie od nowosci zwalony. Lepsze sklepy wymienilyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bullshit. That's all.

Aha , gdyby nie prasa Sigejt nigdy nie wypuscilby do nich poprawionego firmware'u. Kazdy klient 11 mialby tykajaca bombe , teraz maja jedynie problem z relokowanymi.

 

36h i 44 bady - swietny dysk ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to WD, Seagate czy Samsung, każdemu się trafiają wadliwe egzemplarze. To że najwięcej jest dysków Seagate to nie oznacza że są one wadliwe (Seagate ma największy udział w sprzedaży dysków twardych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zakończcie te "wojny dyskowe". :razz: Fakt 11. i 12. seria rybek nie była może super udana, ale padają dyski wszystkich producentów. Sigejt najwięcej sprzedaje, to też najwięcej pada. Ja przerabiałem kilka dysków, ale jak na razie padł mi tylko jeden Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to WD, Seagate czy Samsung, każdemu się trafiają wadliwe egzemplarze. To że najwięcej jest dysków Seagate to nie oznacza że są one wadliwe (Seagate ma największy udział w sprzedaży dysków twardych).

 

Koledzy, zakończcie te "wojny dyskowe". :razz: Fakt 11. i 12. seria rybek nie była może super udana, ale padają dyski wszystkich producentów. Sigejt najwięcej sprzedaje, to też najwięcej pada. Ja przerabiałem kilka dysków, ale jak na razie padł mi tylko jeden Samsung.

Panowie, za przeproszeniem, co wy pier...? Seria 11 i 12 to jest mega, powtarzam, mega wpadka firmy Seagate i to jeszcze praktycznie, że dosłownie na siłę prawie rozwiązana. Ja mam u siebie 640'stkę, która do czasu wydania przez Seagate nowego firmware'u złapała 8 badów, a nawet wgranie nowego fw nie uchroniło jej przed złapaniem 9'ątego dlatego też postanowiłem zmienić dysk [ale to też ze względów na brak miejsca] na produkt firmy WD]. O ile moja sztuka chodzi w sumie ok, bo już jej nie używam jako dysku podstawowego, lecz mam na niej zainstalowane Windows'y 7 do przetestowania to w komputerze mojej mamy siedzi sobie osławiona 500'setka, która w sumie po SMART'cie była i jest ok, tylko, że przed wydaniem nowego fw, gdy komp mamy odczuwalnie stracił na wydajności, okazało się, że to dysk 'umiera', kompletnie stracił 'moc'. Na szczęście po wgraniu nowego fw dysk odzyskał swoje właściwie osiągi, lecz gdy ostatnio ogarniałem system na tym kompie, przeraziły mnie odgłosy jakie wydają głowice w dysku, które dosłownie strzelają! | : Bardzo mnie to zaniepokoiło i myślę, że raczej nie ma na co czekać z wymianą dysku. W programie HDD Health, o ile oczywiście ma on jakieś realne odniesie do faktycznego stanu dysku, poziom jego sprawności, "zdrowia" wynosi 65%... No i dysk ten nie ma ani jednego bs'a : ) heh.

 

Ja rozumiem, że każdemu trafiają się wadliwe egzemplarze, ale ewidentnie firma Seagate dała [gluteus maximus]! I tylko dlatego, że ma ją dużą ; ) jakoś sobie z tym poradzą i wiele na tym nie stracą... szkoda tylko, że jak widać, seria 12'sta została wydana za szybko. A, i jeszcze jedna sprawa, odnośnie ilości sprzedaży, w której, z tego co mówicie, Seagate góruje, to większość użytkowników pc, takich przeciętnych, co to tylko i wyłącznie korzystają z komputerów, pewnie nawet nie jest tego świadoma [tak jak moja mama ; )], niestety, że coś nie tak może być z ich dyskiem twardym, a obsługa w punktach sprzedaży w której większość zakupiła swoje 'maszyny' z nieszczęsną serią dysków, raczej nie poinformuje swoich klientów, o zaistniałym problemie, prawda? czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy to WD, Seagate czy Samsung, każdemu się trafiają wadliwe egzemplarze. To że najwięcej jest dysków Seagate to nie oznacza że są one wadliwe (Seagate ma największy udział w sprzedaży dysków twardych).

 

Koledzy, zakończcie te "wojny dyskowe". :razz: Fakt 11. i 12. seria rybek nie była może super udana, ale padają dyski wszystkich producentów. Sigejt najwięcej sprzedaje, to też najwięcej pada. Ja przerabiałem kilka dysków, ale jak na razie padł mi tylko jeden Samsung.

Widzac komentarze miedzy innymi tu :

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SEAGATE+ST3500418AS

Jakos trzymalbym sie od tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś jest na rzeczy, tym bardziej że moja Barka dostała 13 badów a jak sprawdzałem kilka dni temu to nie było. No nic robię kopię na drugi dysk i w sklepie wymieniam na Samsunga F2EG.

W ciągu jednego roku trafiły mi się 2 wadliwe Seagate, z serii 10 wymienili mi od ręki na nowy i do teraz nie ma zadnych badów.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego wiecej tez na innych mniej popularnych forach/sklepach. Seagate musiałby sprzedawać kilkadziesiąt razy więcej dysków niż konkurencja żeby było tak jak mówicie. Prawda jest jaka jest. Przyspieszone wydanie serii 12 też o tym świadczy bo chyba temu nie zaprzeczycie że wyjątkowo szybko sie pojawiła.

Ja tylko mam nadzieje że odbrobia lekcje i juz nie będzie takich niemiłych niespodzianek. Uzywałem Seagate przez wiele lat (aż do serii 10) i żeby mnie ktoś nie posądził o stronniczość zawsze ceniłem dyski tej firmy. W tej chwili dla spokoju danych i na wszelki wypadek odradzam zakup tej marki aż do powrotu jakości z przed tej całej historii.

 

@metal - firmware nie zapobiega badsectorom tylko i wyłącznie zapobiega zniknięciu dysku z systemu i biosu. HDD Health tez głupoty pokazuje bo na zupełnie nowych dyskach potrafi pokazać 65-75%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Faktycznie coś jest na rzeczy, tym bardziej że moja Barka dostała 13 badów a jak sprawdzałem kilka dni temu to nie było. No nic robię kopię na drugi dysk i w sklepie wymieniam na Samsunga F2EG.

W ciągu jednego roku trafiły mi się 2 wadliwe Seagate, z serii 10 wymienili mi od ręki na nowy i do teraz nie ma zadnych badów.

 

Samsung mowisz? Napisz do niego :

3341920[/snapback]

Przyspieszone wydanie serii 12 też o tym świadczy bo chyba temu nie zaprzeczycie że wyjątkowo szybko sie pojawiła.

Czytalem wczoraj komentarze i na Komputronie o 12 - tez nie kupilbym. Szkoda nerwow. Swoja droga , ponoc 7200x12 mialy niby pracowac kulturalnie , ale przegladajac komentarze na www skle[ow czy na innych forach sam zastanawiam sie czy to rozrzut , czy faktycznie tak jest i one nie sa ciche.

W tej chwili dla spokoju danych i na wszelki wypadek odradzam zakup tej marki aż do powrotu jakości z przed tej całej historii.

 

Stracilem do nich zaufanie po tym jak szybko "okazalo sie" , ze dyski maja jednak wadliwy firmware...dzieki prasie ;) Gdyby nie oni pewnie nadal mialbym SD15 w 7200x11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że są takie watki jak ten, to wiadomo żeby 11 i 12 serii Sigejta nie kupować, a skierować swoją uwagę na coś innego. Nie znaczy to, że może seria 13 będzie świetna, nic nie wiadomo. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że są takie watki jak ten, to wiadomo żeby 11 i 12 serii Sigejta nie kupować, a skierować swoją uwagę na coś innego. Nie znaczy to, że może seria 13 będzie świetna, nic nie wiadomo. :wink:

Mam Seagate'a 12 500GB od Stycznia. Dysk działa świetnie zero badów, jest bardzo szybki, szczególnie przy odczycie, nieco gorzej wypada w zapisie/kopiowaniu, ale te operacje nie są tak częste jak odczyt. Jedyną chyba negatywną rzeczą którą zauważyłem to nieco głośniejsze działanie niż w momencie zakupu, ale seria 9 też tak miała. Dzisiaj kupiłem takiego samego Seagate'a do domu, tyle że z firmware C34, zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach!www... mam 500GB ST3500418AS od tygodnia, miałem nadzieję że wszystko będzie ok, a dziś wyskoczył mi jeden badsektor..., załamka. Jeśli będzie się to zwiększać dysk idzie na gwarę i kupuję coś innego. To jest jakaś tragedia z tymi dyskami dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Opinia na temat 7200.12:

 

Ludzie ten dysk to istne cudo techniki! Posiadam 1 egzęplarz tego dysku i jestem bardzo zadowolony. Ci co piszą że seria 12 jest głośna to oni mają vistę albo są fanami WD lub Samsungów. Prawda jest taka że Seagate Barracuda 7200.12 to najlepsze dyski twarde na świecie (na dzień dzisiejszy). Nawet WD Raptor nie dosięga mu do pięt, w praktycznym użytkowaniu. Nie wierzcie ludziom że te dyski są wadliwe! Barracudy były wadliwe tylko w serii 11. Na dodatek kupiłem na xxxxxx i wiecie co, te dyski maja najnowszy firmware CC34 (zmniejszył czas dostępu) niż CC33. Na innych sklepach internetowych to znajdziecie CC33. Więc warto kupić na xxxxxx. Na systemie XP chodzi prawie niesłyszalnie, tylko na viście słychać jak mieli (ale to wszystko że vista nie jest kompatybilna z 90 procentami dysków). Aha na Windows 7 dysk ma być o wiele lepszy niż na XP. Taka prawda! Za ten dysk daje max ocenę.

Spadłem z krzesła :D

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj musi brać jakieś środki farmakologiczne wpływające na racjonalne postrzeganie otaczającego go świata [ ;

 

 

Ciekawe, czy względem wynikłych problemów z serią 11 i 12'stą w firme Seagate doszło do jakiś 'zawirowań' kadrowych ; ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem lekkim fanboyem seagate i miałem najwięcej jego dysków, ale niestety, takie gadanie, że każdy producent ma wadliwe egzemplarze troche nie oddaje tej sprawy. Wiadomo, że zawsze może zdarzyć się wadliwa sztuka, ale z tego co czyta się na forach to co drugi 7200.12 ma pełno badów po niedużym czasie użytkowania. Przed premierą .12 bardzo liczyłem na ten dysk, bo jak już mówiłem, jak wsadzam coś do siebie to preferuje, żeby to był seagate, ale mimo to, trzeba przyznać, że te dyski to klapa taka sama jak .11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zawsze byłem lekkim fanboyem seagate i miałem najwięcej jego dysków, ale niestety, takie gadanie, że każdy producent ma wadliwe egzemplarze troche nie oddaje tej sprawy. Wiadomo, że zawsze może zdarzyć się wadliwa sztuka, ale z tego co czyta się na forach to co drugi 7200.12 ma pełno badów po niedużym czasie użytkowania. Przed premierą .12 bardzo liczyłem na ten dysk, bo jak już mówiłem, jak wsadzam coś do siebie to preferuje, żeby to był seagate, ale mimo to, trzeba przyznać, że te dyski to klapa taka sama jak .11.

Widze, , ze myslimy podobnie. Tez uzywalem ich od lat , nawet teraz uzywam bez problemow 11 , ktore wiadomo czym byly (updejt firmware) , jednak dzis na placu chyba pozostaje Samsung , ktorego jakos nie chcialbym brac i WD. WD u mnie (640AAKS) smiga bez problemow , wiec wydaje mi sie , ze oni sa teraz pewniejsza firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...