Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyłać już na gwarę czy jeszcze czekać?, wczoraj miałem jeszcze jednego bada dziś mam już dwa.

 

Dołączona grafika

 

Mam plan, kupić teraz inny dysk (pewniejszej firmy...) zgrać na niego dane z barki i wysłać ją na gwarę a potem jak wróci sprzedać.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sa tylko 2 relokowane sektory. Poczekaj jescze i obserwuj. Jak w ciągu tygodnia przybędzie nowych wtedy wysyłaj.

Już mam trzy, kolejny pokazał się jakąś godzinę temu bo jak sprawdzałem wcześniej to go nie było jeszcze. Także dwa bady w ciągu dnia, super...

 

Będzie 5 dysk leci na gwarę.

 

Format coś pomoże? lub jakiś program który by to naprawił ?, czy lepiej się nie bawić.

 

To jest tragedia, nigdy więcej seagate, już raz wysyłałem dysk seagate na gwarę bo się posypał po 2 godzinach użytkowania, wymienili na nowy i o dziwo działał 1,5 roku bez problemów, zero badów. To postanowiłem go zmienić właśnie na barkę 3500418AS, nie czytając za bardzo opinii o tych dyskach, i to był mój błąd chyba bo widzę teraz że są ogromne problemy z tymi dyskami. Kupię WD'ka serii Black trochę kosztują ale widać że ludzie nie narzekają.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że już mam 4 bady wczoraj w nocy pokazał się kolejny. Przeskanowałem dysk tym programem MHDD i z tego co widzę nie znalazł żadnych badów, ale w SMART'cie widzi 4 tak jak hd tune.

 

Zamieszczam fotkę z MHDD Dołączona grafika

 

Co mam robić?, oddać na gwarę?, jeśli to są błędy logiczne to jak ich się pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie jest taka opcja skanowanie powierzchni dysku. Ale to strasznie długotrwały proces!

Może oznaczyć uszkodzone sektory i z nich system nie będzie kożystał.

Jesli jednak problem będzie postępował dalej to nie warto tego robić tylko wysyłać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa

A skan w MHDD to nie długotrwały proces? Dla mnie ten dysk fizycznie jest w idealnym stanie, co widać po skanie. W końcu chyba MHDD podczas skanu zacząłby krzaczyć kolejnymi zwalonymi sektorami, prawda?

Dla mnie, te błędy wynikają z czegoś innego, osobiście się z takim czymś u siebie nie spotkałem, więc nie mam pojęcia skąd te reloki. Nigdy nie zagłębiałem się skąd mogą pojawiać się logiczne błędy, ale na twoim miejscu bym to zrobił ;). U mnie, jak MHDD nie pokazał sektorów >500ms, to od czasów skanów wszystkie dyski 0 problemów i 0 reloków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże chłopaki proszę was o pomoc...

 

Wczoraj wykrakałem i padła mi 7200.12 ... wstrzymałem PC... po wybudzeniu zwiecha... i pozniej juz nie wstaje... talerze się kręcą... bios go widzi... seatools daje error przy testowaniu....

 

Myślę podmienić elektronike albo wgrano nowy firmware... czy to coś da ?

 

Sprawa jest o tyle ważna ze miałem tam naparwde wazne projekty :( Bardzo proszę o kontakt lub ewent wiadomość czy ktoś byłby w stanie pożyczyć płytkę ? elektronikę ? Mogę zapłącić za pożycznie naprawdę jestem w patowej sytuacji.... moje GG 2353465 luqasss@gmail.com .... mieszkam w Dębicy mogę podjechać w bliskie okolice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Heh , chyba faktycznie skieruje swoj wzrok teraz na Samsunga , jak i WD bo ten drugi u mnie pracuje swietnie. Jeszcze sie dzis wahalem , ale po tym padzie chyba wsio jasne ;) Przy WD i Samsungu praktycznie nie widac takich wpisow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w takim samym położeniu jak Ty Firekage. Z tym, że jestem bardziej za WD niż samsungiem, a potrzebuje 1TB, którego WD nie ma w tej wersji "blue" (AAKS), która wydaje się najlepsza. Nie chce wlekącego się green, ani głośnego black i teraz nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże chłopaki proszę was o pomoc...

 

Wczoraj wykrakałem i padła mi 7200.12 ... wstrzymałem PC... po wybudzeniu zwiecha... i pozniej juz nie wstaje... talerze się kręcą... bios go widzi... seatools daje error przy testowaniu....

 

Myślę podmienić elektronike albo wgrano nowy firmware... czy to coś da ?

 

Sprawa jest o tyle ważna ze miałem tam naparwde wazne projekty icon_sad2.gif Bardzo proszę o kontakt lub ewent wiadomość czy ktoś byłby w stanie pożyczyć płytkę ? elektronikę ? Mogę zapłącić za pożycznie naprawdę jestem w patowej sytuacji.... moje GG 2353465 luqasss@gmail.com .... mieszkam w Dębicy mogę podjechać w bliskie okolice...

Czy ktos miałby taki dysk z firmware CC33... proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jestem w takim samym położeniu jak Ty Firekage. Z tym, że jestem bardziej za WD niż samsungiem, a potrzebuje 1TB, którego WD nie ma w tej wersji "blue" (AAKS), która wydaje się najlepsza. Nie chce wlekącego się green, ani głośnego black i teraz nie wiem co zrobić.

Wlasnie , na chwile obecna nic nie wiadomo z obozu WD w temacie dyskow 1TB Blue. Czytalem , ze WD z 500gB/talerz ma ten sam problem co Samsung , a raczej Samsung z tym samym co WD - maja 500GB/talerz , ale musieli zredukowac predkosc obrotowa. Owszem , wyniki w liniowym nie sa zle przy np. 7200x11 czy 7200x12 , ale ten czas dostepu potrafi dobic , nadto Samsung mimo , ze ma pewnikiem teraz mniej awaryjne dyski nie oferuje takiej gwarancji jak Sigejt , gdzie mozna oddac bezposrednio samemu na RMA i w pare dni miec nowy dyks , z tym ze znowu dysk to cos co musi byc pewnym elementem , a nie sprzetem na zasadzie "a to kupie dwa by miec backup backupa". To nie ma sensu :| WD ma tez niskie ceny na Greena (275) , ale znowu te 5400 jak i u Samsunga.

 

Bazujac na tym co sie pisze o 7200x11 i 7200x12 najlepiej nie brac pod uwage Sigejta , ale znowu ten:

-ma 7200

-telrze 500GB

 

Dodatkowo sam mam juz poltorejroczne 7200x11 i tym nic nie dolega...

 

:|

 

 

Cos jeszcze. Nie wiem ocb. w programach typu HDD Health , gdzie pokazany jest slupek , ale jesli sugerowac sie tym :lol2: to Sigejty wypadaja tragicznie bo po paru dniach mozna miec i 40% sprawnosci dysku , przy czym moj WD640AAKS majacy ponad 2000h ma slupek na 100% :lol2:

 

Oskaliber, to może Samsung F3 (nie F2) 1TB?

Problem w tym , ze tych dyskow nie ma na chwile obecna , nie wiadomo tez kiedy beda , a nawet jesli pojawia sie tak bazujac na roznicy cenowej przy F1 500 , F2 500 vs F3 500 tak nie wydaje mi sie by ta byla niska przy nowym modelu w wersji 1TB. F1 1TB to 285 . F2 1TB to 269-275. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No samsung jak widać już się uporał z talerzami 500GB kręcacycymi się z prędkością 7200 obr., samsungi F3 mają czas dostępu normalny jak na dyski o tych właściwościach a u WD jak na razie cisza i zastój w tym temacie.

 

Co do dostępności F3 1TB, to mają wedle informacji samsunga pojawić się jeszcze w sierpniu, a ich cena powinna wynosić ok. 3 stówek no bo jeśli F3 500GB jest do dostania za 187 zł czyli w cenie bardzo zbliżonej do F2 500GB to żadnych niespodzianek cenowych raczej nie przewiduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No samsung jak widać już się uporał z talerzami 500GB kręcacycymi się z prędkością 7200 obr., samsungi F3 mają czas dostępu normalny jak na dyski o tych właściwościach a u WD jak na razie cisza i zastój w tym temacie.

 

Co do dostępności F3 1TB, to mają wedle informacji samsunga pojawić się jeszcze w sierpniu, a ich cena powinna wynosić ok. 3 stówek no bo jeśli F3 500GB jest do dostania za 187 zł czyli w cenie bardzo zbliżonej do F2 500GB to żadnych niespodzianek cenowych raczej nie przewiduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

no bo jeśli F3 500GB jest do dostania za 187 zł czyli w cenie bardzo zbliżonej do F2 500GB to żadnych niespodzianek cenowych raczej nie przewiduję.

U mnie F2 kosztuje okolo 170 zl ,w Gralu mieli F3 500 za cos ponad 200. Roznica spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie F2 kosztuje okolo 170 zl ,w Gralu mieli F3 500 za cos ponad 200. Roznica spora.

W comp4you jest za 187, na allegro za 195, jak na nowy dysk 500GB to naprawdę niewielka różnica. Za miesiąc cena spadnie pewnie do 180zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa

A skan w MHDD to nie długotrwały proces? Dla mnie ten dysk fizycznie jest w idealnym stanie, co widać po skanie. W końcu chyba MHDD podczas skanu zacząłby krzaczyć kolejnymi zwalonymi sektorami, prawda?

Dla mnie, te błędy wynikają z czegoś innego, osobiście się z takim czymś u siebie nie spotkałem, więc nie mam pojęcia skąd te reloki. Nigdy nie zagłębiałem się skąd mogą pojawiać się logiczne błędy, ale na twoim miejscu bym to zrobił ;). U mnie, jak MHDD nie pokazał sektorów >500ms, to od czasów skanów wszystkie dyski 0 problemów i 0 reloków.

Już mam 5 badów, dwa dni był spokój dziś przybył kolejny. Nie wiem co mam robić, czekać na kolejne czy wysłać na gwarancję i w między czasie kupić samsunga F3 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)samsungi F3 mają czas dostępu normalny jak na dyski o tych właściwościach a u WD jak na razie cisza i zastój w tym temacie.(...)

Jaki zastój? WD nie musi trąbić na lewo i prawo, że coś wypuszczają, a talerze 500GB kręcące się z prędkością 7,2krpm już mają :)

 

WDWD500AALS-00L3B2

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3343291 :D

 

I jak zwykle Seagate sto lat za murzynami, Samsung robi co może, a WD wyznacza standardy jeżeli chodzi o czasy dostępu :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

 

No zgadza się, WD wyznacza standardy jeśli chodzi o czas dostępu ale jeśli chodzi o odczyt liniowy to te standardy wyznacza samsung F3. Dla mnie osobiście nie jest szczególnie ważne czy dysk ma 13,3 ms (F3) czy 12,4 ms (WD) bo tej różnicy i tak nie odczuję (no może jedynie przy bootowaniu systemu), bardziej zwracam uwagę na średni odczyt i zapis bo pracuję na dużych plikach a czas dostępu nie ma tutaj nic do rzeczy.

 

A co do seagate 7200.12 to też się zgadzam, że są sto lat za murzynami, te dyski mają relatywnie słaby czas dostępu i średni odczyt jak na dyski z talerzami 500GB. A o awaryjności wspominał nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co komu leży :wink:

 

Mi przykładowo zależy na najniższym czasie dostępu. Przy dysku 7,2k zauważałem różnicę 2ms w działaniu systemu :wink: Ta 1ms przewaga pewnie ulegnie minimalizacji biorąc pod uwagę średnie odczyty, więc co kto lubi :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam dysk jak w podpisie czyli 7200.11 (320gb) ale przymierzam sie do kupna kolejnego. no i tak, czy isc tokiem ramu czyl ido pary ?? (czyli drugi 7200.11), czy moge sobie miec jeden 7200.12 500 GB a drugi 7200.11 320 GB i nie beda sie gryzły ?? (jeden spowolni drugi czy cos takiego itd ?? ) a moze wogole WD jest lepszy bo widze ze tego kupuja na aledrogo w cholere ?? . rozumiem ze w przypadku zakupu tego nowego dysku (7200.12 np), lepiej winde pzrerzucic na niego zeby system chodził na szybszym dysku ?? powiedzcie co nieco o tym i mozliwie doradzcie przy zakupie. dzieki

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam dysk jak w podpisie czyli 7200.11 (320gb) ale przymierzam sie do kupna kolejnego. no i tak, czy isc tokiem ramu czyl ido pary ?? (czyli drugi 7200.11), czy moge sobie miec jeden 7200.12 500 GB a drugi 7200.11 320 GB i nie beda sie gryzły ?? (jeden spowolni drugi czy cos takiego itd ?? ) a moze wogole WD jest lepszy bo widze ze tego kupuja na aledrogo w cholere ?? . rozumiem ze w przypadku zakupu tego nowego dysku (7200.12 np), lepiej winde pzrerzucic na niego zeby system chodził na szybszym dysku ?? powiedzcie co nieco o tym i mozliwie doradzcie przy zakupie. dzieki

Chcesz zbudować z tego macierz? Bo nie rozumiem w innym wypadku jak mają się gryśc dyski???

Możesz sobie kupic tyle dysków ile chcesz i jakich chcesz to oczywiste...jak zamierzasz budowac macierz Raid to poczytaj temat o tym to wszystkiego się dowiesz.

 

Pozatym jak Ci nie przeszkadza ryzyko posiadania kolejnego Seagate to kupuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...