Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

Jak długo taki test ma trwać? I raczej musi być włączone NCQ. Więc mój test jest chyba nic nie wart :]

Witam, a więc tak:

1. uruchomić trzeba te instancje jednocześnie, jedna na 0 druga na 50 procent

2. NCQ wskazane żeby było włączone :) , ale jak masz czas to możesz porobić testy ON/OFF i z różnymi wielkościami BLOCK SIZE

3. czas to 30sek wystarczy pewnie (jak uruchomisz oba szybko), zobaczysz jak się transfery unormują.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co mam na myśli?

Posty tego typu:

 

Potem okazuję się, że nagle dysk chodzi jak traktor, no ale "nie popadajmy w skrajności" ktoś tam napisał... Ja lubię być w skrajności... Zwanej ciszą :wink:

 

Zresztą co to znaczy dysk piszczy? Jak dla mnie na tym nagraniu nie ma pisku. Jest za to przeraźliwe chrobotanie i okrutny świst który zagłuszają wentylatory (dlatego go nie słychać :D )

 

Widzisz Firekage dysk jest dopóty cichy dopóki jakiś bardziej wrażliwy user go przetestuje i wtedy pojawiają się posty typu "nie popadajmy w skrajności" :wink: Jak dla mnie EOT, bo jakoś ciężko mi uwierzyć, że Seagate po z[ciach!]ej serii 10, naprawił błędy w serii 11 po czym znowu zrobił dwa kroki w tył :lol: pzdr

Ze swej strony powiem tylko tyle , ze mam 2x11 i nie mam zadnego piszczenia , swiszczenia.

 

Co do reszty - ze zmeczenia zle przeczytalem. Zamiast "swist" wyszlo mi "swiat" i nie czailem ocb :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam żadnego piszczenia. I takiego tarabanienia głowic jak w tej wrzucie też nie mam, choć porównując do F1 miękkie, przytłumione odgłosy przy np. defragmentacji czy kopiowaniu mp3 z partycji na partycje słychać, ale dopiero w momencie wstrzymania oddechu i siedzenia nieruchomo by samemu nie robić hałasu. Jeżeli ktoś się boi, że w nocy nie będzie mógł spać to na pewno nie z powodu barki 7200.12 500GB. Dysk nie wibruje tak jak F1 320GB (który musi leżeć na stosie gąbki w zatoce 5,25") i u mnie jest ciasno przykręcony w najniższej kieszeni 3,5". W mojej karierze miałem Barke IV 40GB, więc wiem co znaczy cichy dysk.

 

 

@chemiczny

 

trochę mniej agresji w bo wydaje mi się, że większość stabilnych emocjonalnie użytkowników tego forum nie toleruje tego jak w każdym poście toczysz pianę.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale przynajmniej mamy pojęcie o głośności dysków...

Tylko na jakiej podstawie mozna tak pisac? Bo slownie np. 1 osoba dala swoje nagranie audio? Skad wiesz czy ten dysk byl poprawnie magazynowany , ze nie latal w trakcie jazdy do PL i do klienta co jest w przypadku naszych kurierow "problemem"...

 

To samo pisano o 11 , moje sa cichutkie , chorobotanie na ulamek sekundy czasem uslysze , a wiekszosci przypadkow w ogole nawet tego nie ma przy graniu czy kopiowaniu z 11 na inna 11.

 

Jesli wejdzie mi w ten temat z 10 osob i pokaze to samo to beda bardziej skory do uwierzenia , niz po 1 osobie choc nie powiem - jesli on jest sprawny i tak piszcza talerze to cos z nim jest nie tak/z nimi jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pisano o 11 i czasem nawet o 10 a nie najlepiej z tym było. A wiadomo w jedej serii zdarzają się różnice. Choćby moje Samsungi, jeden jest idealnie cichy a drugi świszczy a trzeci ma spore wibracje i słychac jego szum. A własnie założyłem teściowej taki sam i ten jest tak samo idealny jak mój pierwszy. Ale ogólne wyobrażenie o serii jest. Skoro zdarzają sie opinie że nie są takie super ciche to znaczy że dla bardziej wyczulonych uszu będzie jakiś tam problem.

 

 

@radiergummi - możesz zmienić forum, ja jestem w tematach które mnie interesuje (dyski szczególnie) i w których mam doświdczenie. Ciebie tez spotykam często o Firekage lepiej nie mówić ;) i jakoś nie mam z tym problemu. Może idź na pcl bo tam nie zaglądam...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To samo pisano o 11 i czasem nawet o 10 a nie najlepiej z tym było. A wiadomo w jedej serii zdarzają się różnice. Choćby moje Samsungi, jeden jest idealnie cichy a drugi świszczy a trzeci ma spore wibracje i słychac jego szum. A własnie założyłem teściowej taki sam i ten jest tak samo idealny jak mój pierwszy. Ale ogólne wyobrażenie o serii jest. Skoro zdarzają sie opinie że nie są takie super ciche to znaczy że dla bardziej wyczulonych uszu będzie jakiś tam problem.

Przyjacielu , to dziala w obie strony. "Skoro zdazaja sie posty mowiace o tym , ze sa ciche to cos w tym jest , nie ma zadnego problemu" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze inaczej. Tylko temat hałasu głównie poruszają osoby którym szczególnie zależy na ciszy. I takich samych osób opinii słuchają bardziej ;)

Dla pozostałych co i tak reszta sprzętu wszystko zagłusza to nie ma większego znaczenia i mogą mówić że jest cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi agresji? W ciemno odradziłem ten dysk Nierealnemu, nawet go na oczy nie widziałem (moje uszy też go nie słyszały). I co? Akurat trafił na sztukę która jest nieteges :lol: Ale w temacie wyczytał, że dysk niesłyszalny, ale jasna sprawa po prostu zdarzyła mu się sztuka do bani :wink: pzdr

 

EDIT UP

I to jest chyba sedno całej sprawy :)

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pozostałych co i tak reszta sprzętu wszystko zagłusza to nie ma większego znaczenia i mogą mówić że jest cichy...

Dokładnie :lol2: Dawno nie słyszałem cichej barki, a troszkę hdd się przewinęło przez moje pudło (tzn koledzy przynoszą mi wirusy na wymianę :>).

Sam mam 7200.10, która wg. niektórych forumowiczów miała być cicha....Słyszę ją, mimo że jest w sqd :ploom:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem okazuję się, że nagle dysk chodzi jak traktor, no ale "nie popadajmy w skrajności" ktoś tam napisał... Ja lubię być w skrajności... Zwanej ciszą :wink:

No u mnie ( i z tego co widzę po niektórych postach, nie tylko u mnie ) nie chodzi jak traktor, więc ktoś tu jednak popada w skrajności.

 

Ale przynajmniej mamy pojęcie o głośności dysków...

No jakieś pojęcie mamy, chociaż kilku osobom hałasuje a niektórym nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dokładnie :lol2: Dawno nie słyszałem cichej barki, a troszkę hdd się przewinęło przez moje pudło (tzn koledzy przynoszą mi wirusy na wymianę :>).

Sam mam 7200.10, która wg. niektórych forumowiczów miała być cicha....Słyszę ją, mimo że jest w sqd :ploom:

Ja za to czytalem posty osob mowiacych o tym , ze po wsadzeniu do tego dyskow , ktore mocno np. wibruja maja jeszcze gorsze "halasy" niz bez :>

 

 

Wyzej Rafa mowil o tym , ze sprzet zaglusza i tak wszystko - jedna uwaga. Takie sprawdzenie dyskow kazdy z nas raczej robi przy wylaczonych wentylach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to czytalem posty osob mowiacych o tym , ze po wsadzeniu do tego dyskow , ktore mocno np. wibruja maja jeszcze gorsze "halasy" niz bez :>

Źle zamontowana owszem. I to też w zależności od obudowy - ja akurat z tym problemu nei miałem. Winowajcą jest zazwyczaj system "sanek" w obudowie, który przenosi właśnie drgania.

A problemem nie są wibracje, a świst talerzy (niemal wyciszony) i kultura pracy głowicy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrzuta.pl/audio/pbD8Qjqy0J/seag...-plus-0-50-test

 

od 12s podwójny test 0%, 50%

od 45s tylko 50%

 

różnica niesamowita. przypominam, że szum w tle to wentylator od grafy :P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wynik żałosny

 

Dołączona grafika

 

Dysk pod obciążeniem jest głośniejszy od Seagate 320GB 7200.10 i Samsunga 750GB F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Takie sprawdzenie dyskow kazdy z nas raczej robi przy wylaczonych wentylach.

I to zdanie świadczy o tym, że niektórzy mają problemy ze słuchem. Skoro jesteś w stanie siedzieć przy komputerze w którym szum dysku ginie przy wentylatorach jak możesz pisać, że dyski są ciche. Ja robię test inaczej :wink: Odłączam dyski, włączam komputer i wtedy wiem jaka może być cisza :D Po podpięciu dysków są niestety najgłośniejszym elementem kompa :)

 

@Nierealny widzisz teraz o co chodzi? W temacie o poziomie dB ("niesłyszalne dyski") wypowiada się ktoś u którego wentyle na co dzień wyją głośniej niż taka barka :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I to zdanie świadczy o tym, że niektórzy mają problemy ze słuchem. Skoro jesteś w stanie siedzieć przy komputerze w którym szum dysku ginie przy wentylatorach jak możesz pisać, że dyski są ciche. Ja robię test inaczej :wink: Odłączam dyski, włączam komputer i wtedy wiem jaka może być cisza :D Po podpięciu dysków są niestety najgłośniejszym elementem kompa :)

 

@Nierealny widzisz teraz o co chodzi? W temacie o poziomie dB ("niesłyszalne dyski") wypowiada się ktoś u którego wentyle na co dzień wyją głośniej niż taka barka :wink: pzdr

Wybacz , ale co ma jedno do drugiego? Jesli chce poznac fakyczny szum dyskow to wylaczam wszystko i sprawdzam. To chyba oczywiste , ze jesli sa jakies wentyle wlaczone to nawet slabe dyski w tym wzgledzie beda zagluszane przez wentyle.

 

Ja nie pisalem o tym co wyboldowalem z twojej wypowiedzi. Wentyl na procu to Slip Stream , na tyle Xsilence , dodatkowe 3x80 AC = wszystko puszczone na 5V , takaby krecilo sie na min i nie przeszkadzalo.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to zdanie świadczy o tym, że niektórzy mają problemy ze słuchem. Skoro jesteś w stanie siedzieć przy komputerze w którym szum dysku ginie przy wentylatorach jak możesz pisać, że dyski są ciche. Ja robię test inaczej :wink: Odłączam dyski, włączam komputer i wtedy wiem jaka może być cisza :D Po podpięciu dysków są niestety najgłośniejszym elementem kompa :)

Co prawda to prawda - tak najlepiej sprawdzać. Wtedy wiadomo, czy szum talerzy zagłusza nam wentylatory. Ja mam 160GB Barke 7200.10 (1 talerz) iii... jest cicha. Tzn. jest najgłośniejszym elementem kompa, ale ogólnie git. Jakieś Maxtory 120GB i inne takie które podłączałem u siebie, były sporo głośniejsze. Niemniej niebawem zrobie silentboxa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując moją kilku dniową znajomość z serią 12 dysk zawodzi na każdej linij. Jest głośny i wolny. Nie polecam nikomu tej serii :] jak ktoś szuka dysku cichego i w miarę szybkiego niech szuka go w innej stajni. Na wykresach wygląda super, ale transfer pomiędzy dyskiem jest beznadziejny. Firekage i toms83 może wstawicie swoje nagrania z pracy dysku? Nagranie proszę robić z 5cm odległości oczywiście pod obciążeniem. Najlepiej za pomocą testU 0% i 50% :] Zdjęcia też się przydadzą z testu :] Jestem ciekawy jak u was wygląda kultura pracy głowic w 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam ten dysk i nie jest on ani glosny ani wolny. Moze wy macie jakies inne uszy albo ja lewy jestem ..

Może potwierdzisz to takimi samymi testami, które ja podałem. Bo niestety taka wypowiedź, że dysk jest szybki i cichy mnie nie przekonuje. Możliwe też jest to, że 1TB dyski są głośniejsze, ale tego nie potwierdzimy bo chyba tylko ja posiadam taki dysk. "przesiadłem" się z Samsunga 750GB F1.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując moją kilku dniową znajomość z serią 12 dysk zawodzi na każdej linij. Jest głośny i wolny. Nie polecam nikomu tej serii :] jak ktoś szuka dysku cichego i w miarę szybkiego niech szuka go w innej stajni. Na wykresach wygląda super, ale transfer pomiędzy dyskiem jest beznadziejny. Firekage i toms83 może wstawicie swoje nagrania z pracy dysku? Nagranie proszę robić z 5cm odległości oczywiście pod obciążeniem. Najlepiej za pomocą testU 0% i 50% :] Zdjęcia też się przydadzą z testu :] Jestem ciekawy jak u was wygląda kultura pracy głowic w 12.

Już po samej takiej wypowiedzi widać, że niektórzy tutaj mają nasrane, jeśli idzie o pomysły do robienia testów głośności elementów komputera. Człowieku już sama pora dnia robienia testu w Twoim domciu ma ogromny wpływ na to jaki będzie poziom szumów. Co ważniejsze, koledzy Firekage i toms83 mają zrobić testy z 5cm... OMG!

Jeśli już chcesz, aby było jakieś porównanie to podaj pod jakim kątem należy ustawić mikrofon, pozycję względem obudowy dysku, jaki mikrofon użyłeś... zresztą o czym ja w ogóle piszę. Takie porównanie jest po prostu bezsensowne. Czynników mających wpływ na to, że będzie wyniki będą różne jest nieskończoność - chociażby jeden z was jest silniejszy i bardziej śrubki przykręcił w obudowie(gdyby nawet była ta sama)

 

Zebrało się kilku mądrych inaczej i wygadują głupoty, że aż skręca jak się czyta.

Jedyne testy na jakie ja zwracałem i będę zwracał uwagę, to testy zrobione przez serwisy, które mają porządny sprzęt do tego - komorę, w której każdy dysk ma mniej więcej te same warunki pracy.

Dziękuję i zacznijcie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Reasumując moją kilku dniową znajomość z serią 12 dysk zawodzi na każdej linij. Jest głośny i wolny. Nie polecam nikomu tej serii :] jak ktoś szuka dysku cichego i w miarę szybkiego niech szuka go w innej stajni. Na wykresach wygląda super, ale transfer pomiędzy dyskiem jest beznadziejny. Firekage i toms83 może wstawicie swoje nagrania z pracy dysku? Nagranie proszę robić z 5cm odległości oczywiście pod obciążeniem. Najlepiej za pomocą testU 0% i 50% :] Zdjęcia też się przydadzą z testu :] Jestem ciekawy jak u was wygląda kultura pracy głowic w 12.

Kilk uwag :

-nie mam 12 , swoje wywody opierem wzgledem 11 oraz jako kontry dla tego co tu widze w momencie , gdy takie opinie mozna zastosowac do wszystkiego

-nie mam mikorofonu kierunkowego , a ten ze sluchawek do skajpa tak nagrywa dobrze , ze odpalajac 4870 na 100% jest tylko lekki szum

-warunki testu , pora dnia , obudowa maja na to wplyw i nie odtworzy sie tego

 

Sam jestem ciekaw jak z nimi jest , ale nie pod katem ciszy , a predkosci i transferow , opinie widze iz sa skrajne. Samsunga nie kupie , Sigejt jakos narazie z 12 dla mnie nie blyszczy - moze boje sie tego , pakowanie sie w 11 jest tez lekko bez senus przy tych cenach , chyba kupcom zostaje AAKS :| , nie wiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to że się przesiadłem ale doinstalowałem na razie 2x7200.12 w RAID0 do moich:

 

Maxtor DiamondMax 10 200GB SATA1 - 3 letni

2x Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 ST3320620AS - 1,5 roczny.

 

Nie ma porównania nowych 12-tek do Maxtora. Ten ostatni jest po prostu głośny - głowice wyrażnie słyszalne w dzień i w nocy, szum talerza niedokuczliwy ale również słyszalny. Ten dysk po pełnej instalacji będzie usunięty.

 

Seagate 10-tki: są średnio ciche. praca głowic to chrobotanie słyszalne wyraźnie w nocy ale niedokuczliwe. Talerz to słaby szum.

 

Nowe dyski: naprawdę muszę się wsłuchac aby w zamkniętej obudowie usłyszeć pracę głowic 12-tek. Ich talerzy w tym żadnych gwizdów nie słychać w normalnej podczas pracy odległości głowy od obudowy.

 

Dodam, że dyski mam osadzone w Chieftec big tower na plastikowych szynach tak przez wszystkich krytykowanych, u mnie po prostu dobrze spasowanych a nie na żadnych gumkach/gąbkach/skrzynkach wygłuszających itp.

 

Są to oczywiście moje subiektywne odczucia zebrane w dzień i w nocy.

Dyski zamówiłem przez lokalny sklepik a były wiezione do nich od dystrybutora osobówką z możliwie dużą ostrożnością co było podstawowym warunkiem zakupu. Nie chciałem dysków, które przewalają się po kątach w magazynach i ciężarówkach i busach kurierskich po wyboistych drogach.

Wszystkim spokojnie mogę polecić te dyski z zastrzeżeniem, że używam ich nieco ponad tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealny ale ja nic ci nie musze potwierdzac :) mowie co widze , slysze i czuje . Mam w kompie 3 dyski i wiem jak np odpalaly sie gry i programy na starym dysku 320 gb , widze jak kopiuja sie pliki ( takie same) na obu hdd no i slysze jak one dzialaja wtedy. Normalne jest ze wer 500 GB jest cichsza niz 1 TB bo ma 1 talerz mniej . na te wszystkie testy jakie proponujecie ja po prostu nie mam czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj swoją sztukę wymieniłem ze względu na stale zwiększającą się liczbę re alokowanych sektorów o czym pisałem parę stron wcześniej. Miło z Prolinem załatwiłem sobie nowy dysk zanim oddałem ten "umierający" przez co z pomocą softu do klonowania dysku (Acronis True Image 2009) szybko i bez problemów zrobiłem kopie 1:1 bez marnowania czasu na stawienie systemu, robienia partycji etc.

 

Nowa sztuka jest głośniejsza od poprzedniej. Ma jakby ciut mniejszy czas dostępu (w HD Tach udało mi się wycisnąć 13,9ms). Wczoraj mój znajomy kupił swój egzemplarz 500GB i ma firmware CC34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...