Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Już po samej takiej wypowiedzi widać, że niektórzy tutaj mają nasrane, jeśli idzie o pomysły do robienia testów głośności elementów komputera. Człowieku już sama pora dnia robienia testu w Twoim domciu ma ogromny wpływ na to jaki będzie poziom szumów. Co ważniejsze, koledzy Firekage i toms83 mają zrobić testy z 5cm... OMG!

Jeśli już chcesz, aby było jakieś porównanie to podaj pod jakim kątem należy ustawić mikrofon, pozycję względem obudowy dysku, jaki mikrofon użyłeś... zresztą o czym ja w ogóle piszę. Takie porównanie jest po prostu bezsensowne. Czynników mających wpływ na to, że będzie wyniki będą różne jest nieskończoność - chociażby jeden z was jest silniejszy i bardziej śrubki przykręcił w obudowie(gdyby nawet była ta sama)

 

Zebrało się kilku mądrych inaczej i wygadują głupoty, że aż skręca jak się czyta.

Jedyne testy na jakie ja zwracałem i będę zwracał uwagę, to testy zrobione przez serwisy, które mają porządny sprzęt do tego - komorę, w której każdy dysk ma mniej więcej te same warunki pracy.

Dziękuję i zacznijcie myśleć.

chłopku jak zaczynasz udzielać się na jakimś forum to okaż trochę kultury bo wyjeżdżanie z tekstem, że ktoś ma nasrane jest nie na miejscu. Nie tylko obrażasz osoby, ale również pokazujesz, że twój poziom wychowania jest naprawdę niski. Co do testów to mało mnie obchodzą test z rodem z "laboratorium" bo o to mi nie chodzi. Poprosiłem tylko kilka osób o nagranie pracy dysku. W szczególności głowic. Do dalszej części twojego postu się nie wypowiem bo jest on żałosny tak jak Ty. Wracaj do komentowania newsów na onecie. Bo tam twój poziom się wypowiada.

 

 

Moja barka też powoli "umiera". W poniedziałek wieczorem miałem 8 re alokowanych sektorów, a we wtorek rano już 14:/

Moja również zaczyna szwankować :( po kilkudniowej przygodzie pojawiły się już bady. Dysk w poniedziałek idzie na gware. Przypomina mi się Maxtor z przed kilku lat :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja barka też powoli "umiera". W poniedziałek wieczorem miałem 8 re alokowanych sektorów, a we wtorek rano już 14:/

No to straszna kiepścizna.

 

Moja również zaczyna szwankować :( po kilkudniowej przygodzie pojawiły się już bady. Dysk w poniedziałek idzie na gware. Przypomina mi się Maxtor z przed kilku lat :rolleyes:

A tak w ogóle, to jest jakaś "bezpieczna" ilość badów z którą da się pracować? Dyski mają jakąś pulę zapasowych sektorów do podmianki, tylko ile tego jest. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczna ilość napewno jest, ale nie po to kupujesz nowiutki dysk by mial x sektorow uwalone po kilku dniach.

 

Ciesze sie , ze jednak wzialem WD 640 zamiast tej barki , a przez kilka dni chcialem barracude zachecony 500gb talerzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze powiem że popieram Elektronka. ... żeby robić testy mikrofonem z 5 cm od dysku. No chyba że nosisz komputer na głowie.

Po drugie nie wiem czego chcecie od Reallocated Sector Count? U mnie ta wartoś wynosi 100, a warning niby jest na 36. Mimo tego mój dysk ma się wyśmienicie. Nie ma żadnych błędów odczytu itd. ZERO PROBLEMÓW OD 2 LAT!!!!!

Po trzecie, każdy dysk który ma mechaniczne części będzie bardziej lub mniej słyszalny. Na pewno nie uwiężę że nowa barka jest głośniejsza niż dyski sprzed 2 lat. Zresztą potwierdził to kolega na poprzedniej stronie topicu.

edit

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Po drugie nie wiem czego chcecie od Reallocated Sector Count? U mnie ta wartoś wynosi 100, a warning niby jest na 36. Mimo tego mój dysk ma się wyśmienicie. Nie ma żadnych błędów odczytu itd. ZERO PROBLEMÓW OD 2 LAT!!!!!

Cos chyba nie teges u Ciebie z ta wartoscia jak i wiedza , gdzie jest zapisana wartosc bada :

Dołączona grafika

Wartoscia bada jest to co masz podane w hexach , u mnie wartosc z C , ktora zaznaczylem wynosci 12 badow.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moj znajomy mowi na to chgw :lol2: , masz prog , masz wartosc w heksie i tyle.

 

(swoja droga , ten dysk pracuje juz 4 rok , dostal badow po tym jak w rozpaczy walnalem kompa :D - po tym system i gry zaczely sie wieszac , ale po formacie i zalozeniu partycji od nowa smiga nadal poprawnie wiec relokowane nic mu nie robia choc "bol" pozostaje bo to na gwarze 5 letniej :D )

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I tak , i nie. Generalnie zalezy duzo od tego jak rozwiaze sprawe hurtownia czyli dystrybutor bo jakby nie bylo moze byc tak , ze oni wysla "nowego" Sigejta do sklepu , a Ty wezmiesz od nich co innego z tym , ze tutaj jest wyjatek - Sigejt nie daje nowych dyskow , sa nalepy na nich , a takiego raczej nie uda im sie sprzedac , chyba ze w ogole pojdzie korekta faktury i hurtownia zwroci kase w co watpie z tego wzgledu , ze te dyski sa robione , a Sigejt ma w Wawie serwis.

 

Choc na Proline , gdzies czytalem , ze koles wymienil sobie dysk wczesniej niz oddal swojego zwalonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podasz konkretny model ? :) a co sądzicie o tym http://www.allegro.pl/item572218400_dysk_t...200obr_ncq.html Samsungu.. tez 1 Talerz.

 

o i jest faworyt: http://www.allegro.pl/item583359569_wd_640...ooszczedny.html :) tylko teraz poszukam jak wypada z szybkością.

 

dzięki !

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podasz konkretny model ? :) a co sądzicie o tym http://www.allegro.pl/item572218400_dysk_t...200obr_ncq.html Samsungu.. tez 1 Talerz.

 

o i jest faworyt: http://www.allegro.pl/item583359569_wd_640...ooszczedny.html :) tylko teraz poszukam jak wypada z szybkością.

 

dzięki !

Na system ten bylby lepszy

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=WD+WD6400AAKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym one się różnią ?

 

ok ju wiem:

 

WD categorized its drived into 3 categories..

Black - ALS - High Performance

Blue - AAKS - performance

Green - ACS - HTPC/Silent PC.

 

czyli AAKS jest dla mnie :)

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopku jak zaczynasz udzielać się na jakimś forum to okaż trochę kultury bo wyjeżdżanie z tekstem, że ktoś ma nasrane jest nie na miejscu. Nie tylko obrażasz osoby, ale również pokazujesz, że twój poziom wychowania jest naprawdę niski. Co do testów to mało mnie obchodzą test z rodem z "laboratorium" bo o to mi nie chodzi. Poprosiłem tylko kilka osób o nagranie pracy dysku. W szczególności głowic. Do dalszej części twojego postu się nie wypowiem bo jest on żałosny tak jak Ty. Wracaj do komentowania newsów na onecie. Bo tam twój poziom się wypowiada.

A ja Ci proponuję najpierw pomyśleć, zanim poprosisz o coś innych użytkowników. Chodzi mi o to, że mógłbym Ci mikrofonem (od słuchawek za 5zł podłączonym do komputera, gdzie szumy byłyby 50% nagrania, ale mniejsza o to) nagrać z tych twoich 5cm ten sam dysk i na jednym nagraniu byłby on świszczącą i terkoczącą koparką, a na drugim cichutkim pluszowym misiaczkiem, którego można położyć koło ucha i w spokoju zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie mając 250 zł na dysk jest coś lepszego od tego dysku? Liczy się wzglęna bezawaryjność i szybkość. Cicza nie mysi być.

Doloz sobie ze 20 zl i kup 640 z proline , maja AAKSy i linka dostales - to chyba dzis jedyne sensowne wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma egzemplarza tych dysków aby nie miał relokowanego sektora, ja juz 3 dysk wymienialem z seri Barracudy 11 1TB i kazdy podkreslam kazdy dostał relokowane sektory z czasem zapelniania dysku w przedziale 30-36, i widze ze seria 12 ma takie same objawy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

chyba nie ma egzemplarza tych dysków aby nie miał relokowanego sektora, ja juz 3 dysk wymienialem z seri Barracudy 11 1TB i kazdy podkreslam kazdy dostał relokowane sektory z czasem zapelniania dysku w przedziale 30-36, i widze ze seria 12 ma takie same objawy.

Mam do Ciebie pytanie - po ilu relokowanych wymieniasz?

 

Jedna z moich 160 dostala 12 , natomiast 500 ale 7200x11 po osiagnieciu mitycznych forumowych 3000h (3144) wczoraj dostala 1 bada i sie tak zastanawiam czy isc - na tym dysku od nowosci slyszalem metaliczny trzask glowic , ale po czasie przeszlo mu zupelnie , a wczoraj niespodzianka. Seatoolsem mi sie bawic nie chce bo 500 skanowanie zajmie chyba z pol dnia. Bad w smarcie jest , ale long test hd tune nic nie wskazuje :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Reklamować dysk po wyskoczeniu 1 badu --->>> :mur:

1. Nie po to placilem , nie mowiac o tym , ze mam BARDZO dobra zasilke , komputer wazy ze 20KG wiec go nie ruszam i stoi w miejscu , gdzie nikt go nie kopnie , nie zawadzi o niego.

2. System mi sie wiesza przy 1 badzie - przyciecia , zacinki , www staje deba. To samo mialem na starej 160GB gdy poszlo jej 12 - wtedy nawet pulpit mi sie cial , myslalem ze w ogole grafe szlag trafil. Jakos mnie nie bawi to , ze musze co kilka sekund czekac , az napisze mi sie cos na forum , zaladuje "czcionka" z pisania - jak w tym momencie - czy oczekiwanie z "program przestal odpowiadac" co chwila , a nastepnie "kop" i robi to co tam chcialem.

 

A , zapomnialbym - mam gdzies stara 40GB U6 , tez Sigejt - dysk przenosny , zwiedzil kazdego mojego znajomego , traktowany jak sprzet terenowy i nie ma ZADNEGO BADA , a to dysk z 2002 !!! Ta Barka ma ledwo 3144H , jest to mniej wiecej pol roczny dysk i pracowal w komfortowych warunkach i juz mam BADA , zas strzelanie glowicami na nim mialem od poczatku , jakby w nim cos pekalo - pozniej ustalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamować dysk po wyskoczeniu 1 badu --->>> :mur:

Koniecznie napisz w jakim sklepie pracujesz, to zaczniemy go unikać.

Ale przyjemnie pośmiać się z twoich postów. Jakby ci zielony stuckpixel wyskoczył na środku ekranu, to też byś walił baranki? Bo w końcu to tylko jeden stuckpixel na środku ekranu...-_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem mojego ST3500410AS.

 

Siedzi sobie na gumkach Scythe HDD Stabilizer II SCY-HDS2, a pod nim wisi na Sharkoon HDD Vibe-Fixer I Samsung HD401LJ.

 

Dołączona grafika

 

Seagate kupiłem, bo w ciagu ostatnich 3 miesięcy już drugi raz na samsungu nie mogłem odpalić windowsa. System wieszał się przy oknie logowania, a w końcu wyskakiwał przy próbie bootowania błąd uszkodzonego pliku /windows/system32/system/config.

Zrobiłem pełen wielogodzinny test HDutil samsunga. Raz było ok, drugi raz wyskoczył tylko jakiś LBA error, ale badów żadnych. S.M.A.R.T nie reportował żadnych błędów. Low-format też przeszedł bez problemu. Czyli może jest w 100% OK, może nie....ale zaufanie straciłem.

 

Jeśli chodzi o ciszę, to w przypadku Seagate szału nie ma :(, tym bardziej, jak na jednotalerzowca. Samsung jest zdecydowanie cichszy przy odczycie i zapisie. Pozatym w przypadku seagate ciągle słychać wirujące talerze, nawet w totalnym IDLE.

 

Jak widać oba dyski mam odizolowane od obudowy, AAM ustawione na max performance, słuch mam bardzo dobry i różnica jest niestety spora. Nie uważam, że nowe barakudy .12 są ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program crystaldiskinfo wskazuje cos takiego. Jesli nie znajdziesz to moge wyslac.

Nie tylko, w Evereście na zakladce SMART jest parametr Power On Time Count

 

Zresztą gdziekolwiek smart pozycja 09

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanie - po ilu relokowanych wymieniasz?

 

Jedna z moich 160 dostala 12 , natomiast 500 ale 7200x11 po osiagnieciu mitycznych forumowych 3000h (3144) wczoraj dostala 1 bada i sie tak zastanawiam czy isc - na tym dysku od nowosci slyszalem metaliczny trzask glowic , ale po czasie przeszlo mu zupelnie , a wczoraj niespodzianka. Seatoolsem mi sie bawic nie chce bo 500 skanowanie zajmie chyba z pol dnia. Bad w smarcie jest , ale long test hd tune nic nie wskazuje :|

wymieniałem odrazu jak tylko pojawiły sie relokowane, na pierwszym odrazu wywaliło 36 relokowanych jak przenosiłem na dysk dane, na drugim to samo przy kopiowaniu tyle ze 18 relokowanych, kolejny dostał 30 i obecnie go mam i juz nie wymieniam bo mam juz dość czekania miesiąc czasu jak wiem ze dostane takie same dziadostwo szkoda mi czasu i nerwów, plaga jakas odkąd Seagate wprowadził talerze 333/500GB.

Kolega mój tez nie tak dawno kupił ten dysk i juz ma 15 :) a nie zapełnil jak mówi dysku do konca, takze napewno wartość wzrosnie.

Liczyłem na to ze pójde go reklamować jak zniknie seria 11 i wymienią mi juz na 12 ale widzę ze ma to samo.

 

JAk ktoś byłbym zainteresowany kupnem dysku to chętnie go sprzedam po niskiej cenie, dysk ma 30 relokowanych i działa bez problemu, oczywiscie zero bad'ów w tescie HDTune, dysk na gwarancji jeszcze ok 2,5 roku.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz w jakim sklepie pracujesz, to zaczniemy go unikać.

Ale przyjemnie pośmiać się z twoich postów. Jakby ci zielony stuckpixel wyskoczył na środku ekranu, to też byś walił baranki? Bo w końcu to tylko jeden stuckpixel na środku ekranu... -_-

Widać, że niektórzy mają problemy ze zrozumieniem dlatego wytłumaczę.

 

Firekage nie napisał zupełnie nic o tym, że mu co kilka sekund pulpit się zwiesza i wszystko inne, stąd mój komentarz z barankiem w ściankę, gdy dysk ma tylko 1 bad. Dysk nawet z 15 badami, jeśli kolejne się nie pojawiają i nie powoduje żadnych problemów chociażby wymienionych przez Firekage po moim "śmiesznym poście", może chodzić tyle ile normalny dysk bez badów by chodził.

Główką w ściankę powinni przysująć ci, którzy idą reklamować dysk na drugi dzień, jak wyskoczy im BAD, a system pracuje bez najmniejszych problemów. Sam miałem 80GB Seagate, w którym po 2 latach pojawił się 1 bad, dysk chodzi już następne 2 lata albo i więcej w komputrze kolegi.

Prościej już nie mogę wytłumaczyć, przykro mi, ale nie umiem.

Mojego 1,5TB z 11 badami też powinienem wymienić, prawda? Co z tego, że dysk od razu po zakupie został zeskanowany 2x MHDD, a bady pojawiły się kilkanaście godzin później, jak zasypywałem go danymi i dysk zaczął się zwieszać z powodu felernego firmware. Przecież są bady, powinienem polecieć zareklamować. Nieważne, że kolejne od 3 miesięcy po wymianie firmware się nie pojawiły. To bady... ratuj się, kto może. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...