Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze słówko ode mnie nt. Barracud 7200.12:

 

Modele ST3500418AS nie są raczej zbyt głośne w spoczynku. Jak bardzo ciche, jakoś zapomniałem sprawdzić, ale może to jeszcze nadrobię innym razem. Generalnie zagłuszają je wentylatory pracujące z prędkością 1000rpm. Wiem, że dla lubujących się w ciszy to marna informacja... ale na pewno nie są głośne. Niestety zmienia się ta sytuacja wraz z obciążeniem, bo wtedy głowice pracują wyraźnie słyszalnie, a na dodatek potrafią sobie bardzo nieprzyjemnie popiskiwać.

 

RAID 5 na trzech sztukach ST3500418AS, paskiem 32KB i włączonym WBC:

post-134857-1240300216_thumb.png

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz transfery wewnętrzne (np. przegrywanie pliku pare giga między partycjami lub rozpakowywanie partów po 100MB)

ja po zmianie z raidu na dyskach dwutalerzowych jakoś nie widzę przyrostu w prędkości zapisu

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 350h dysk zaczyna sprawiać problemy. Dzisiaj wystąpiły kilkunastu sekundowe freezy aż do pełnego zawieszenia. Po zrestartowaniu pudla dysk freezuje bios przy identyfikacji. Uruchamia się dopiero po kilkukrotnym restarcie. Zaczyna być niebezpiecznie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaledwie kilku dniach użytkowania dysk zaczyna sprawować się fatalnie. Spadki wydajności są po prostu ogromne. Szybkość w ciągu dnia oscyluje w granicach 3 - 120 MB/s. Teraz dla przykładu maksymalna prędkość wynosi całe 7,2 MB/s...

 

Pytanie: czy to może być wina dysku, czy systemu (XP SP3)? Dodam od siebie, że komp nie jest w żaden sposób zasyfiony, a test robię programem HD Tune (sprawdzałem jednak szybkość wieloma innymi programami - to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaledwie kilku dniach użytkowania dysk zaczyna sprawować się fatalnie. Spadki wydajności są po prostu ogromne. Szybkość w ciągu dnia oscyluje w granicach 3 - 120 MB/s. Teraz dla przykładu maksymalna prędkość wynosi całe 7,2 MB/s...

 

Pytanie: czy to może być wina dysku, czy systemu (XP SP3)? Dodam od siebie, że komp nie jest w żaden sposób zasyfiony, a test robię programem HD Tune (sprawdzałem jednak szybkość wieloma innymi programami - to samo).

Chcesz odpowiedzi, a 0 konkretów. Gdzie te testy, gdzie SMART?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko ode mnie nt. Barracud 7200.12:

 

Modele ST3500418AS nie są raczej zbyt głośne w spoczynku. Jak bardzo ciche, jakoś zapomniałem sprawdzić, ale może to jeszcze nadrobię innym razem. Generalnie zagłuszają je wentylatory pracujące z prędkością 1000rpm. Wiem, że dla lubujących się w ciszy to marna informacja... ale na pewno nie są głośne.

To faktycznie, bardzo ciche dyski :mur:

Skoro coś Ci je zagłusza to jak w ogóle możesz stwierdzać jaką kulturą pracy się charakteryzują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate kombinuje coś z dyskami wolnoobrotowymi:

http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate...topadly_57.html

Premiera miała miejsce jakiś miesiąc temu, a recenzji do tej pory brak.

Niech przypadkiem im te 5900 rpm bokiem nie wyjdzie.... ( próbuja byc konkurencyjni wstosunku do WD czy Samsunga )

 

Bo jesli daje jest ten sam feler to w 12 500gb/talerz to daleko nie zajadą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie, bardzo ciche dyski :mur:

Skoro coś Ci je zagłusza to jak w ogóle możesz stwierdzać jaką kulturą pracy się charakteryzują?

Może ma regulowane wiatraki? Już są takie wynalazki.

Ustawia 700rpm - słyszy HDD, ustawia 1000rpm - nie słyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma regulowane wiatraki? Już są takie wynalazki.

Ustawia 700rpm - słyszy HDD, ustawia 1000rpm - nie słyszy.

Nie ma nigdzie takiej informacji ;)

Zresztą i tak nie zmienia to faktu że 7200.12 zalicza się do grupy głośnych dysków

 

Może rzeczywiście ma w pobliżu wiatrak zamiast wentylatorów w obudowie...

słuszna sugestia :-P Edytowane przez Dziadek Mróz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta linia prezentuje sie z glosnoscia pracy? Chodzi mi glownie o idle bo tam w stresie to akurat norma ze musi cos bardziej pogmerac po talerzach to i bedziesz slychac troche bardziej. Glownie chodzi mi o to czy slychac jak sie talerze kreca bo w moich obecnych wdkach to tak dzwiek krecacych sie talerzy wali po uszach ze mam ochote wywalic te dyski w pizdu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie obudowę wygłuszającą (koszt 20zł) i będziesz mógł wsadzić w nią nawet koparkę.

A jak nie chcesz, a szum talerzy przeszkadza, to sobie zrób RAID0 na 2,5"

Nigdy na WD nie narzekalem jesli chodzi o glosnosc, ale po ktoryms powrocie z gwarancji sa nie do zniesienia. Co do wygluszania to wole miec po prostu ciche dyski niz wyciszac to co mam bo watpie ze sie uda.

 

2,5" to chyba nie oferuja takich parametrow jak 3,5". :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferuje... Nawet lepsze :wink: Tylko głośność trochę duża :sad:

 

Jak talerzyki przeszkadzają to Seagate'a na wstępie możesz odstawić. Jak nie musi być bardzo szybko to może nowy szajsung F2 lub WD GP z talerzami 500GB? :) pzdr

 

EDIT

@Elektronku to ja jestem anty? To kto jest pro?

 

kuebk pytał o głośność tej serii i dostał odpowiedź, plus ewentualne propozycję. Jeśli Seagate ma w ofercie coś co jest rzeczywiście ciche i nie pada, to również można pomyśleć :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz Raida na tych WD? Jeśli nie, to dwa dyski 2,5" 7200RPM przebiłyby wydajnościowo jednego WD.

 

Czemu mówisz, że się nie uda? Ja zrobiłem i jestem mega zadowolony. Wielu ludzi na forum też pisało, że to super rozwiązanie. Defragmentacja? RAID0 w skrzynkach i nie zauważyłbym nawet, że defragmentacja jest zapuszczona.

 

Chemiczny, Seagate też już wydał swoje "green". Poza tym ty jesteś forumowy anty Seagate i podkreślasz to w każdym poście.

Miałem styczność z każdą marką i zdarzają się talerze głośne u WD, Samsungów i Seagate'ów. Na co dowodem jest chociażby problem kuebka z WD.

Mam Seagate'a jednego, który ma wyróżniająco się głośniejsze talerze... ma na sobie napis "Made in China". Po podłączeniu od razu słychać, że to on ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...