Jump to content
Sign in to follow this  
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Recommended Posts

Seagate 7200.12 tested

Testowane modele to wersje przedprodukcyjne 1TB i 1.5TB. Suabiutki Access Time, no ale interesuje mnie wydajność sklepowej pięćsetki, wiec za wcześnie na oceny.

http://translate.google.com/translate?hl=p...history_state0=

Te czasy dostępu 15ms, to jakaś padaka straszna. Ja na barce 500GB 7200.11 z dwoma talerzami po 250GB mam 12,3ms.

Jak by te nowe tyle miały i były by cichsze, to by był hit. Poczekać trzeba na test jakiejś 500-tki.

Te testy to na jakiejś starej płycie robione chyba bo te transfery to dalekie od optymalnych są. Jak można taki shit pchać do internetu!

Pewnie robione bezpośrednio w Tajlandii czy Chinach wprost u producenta ;)

No to tak jak ja :D Trzeba teraz czekać az ludzie zaczną kupować i sami testować bo zbytnio rewelacyjnie się nie zapowiada i jak będzie się zachowywał w pracy i jego niezawodności itp <_<

Przetłumaczone

Dziwne, że niektóre sklepy sprzedają różne wersje modelu 500GB (410AS vs 418AS). Nadal nie wiadomo jaka jest różnica. Ja raczej nie będę zamawiał póki Seagate na oficjalnej stronie się do 7200.12 nie przyzna B-)

Edited by radiergummi

W tym 1 linku z Allegro to jakis pic z gwara : 3 lata + 2 lata..

2 lata to pewnie ich "gwarancja" z tytulu niezgodnosci , 3 lata to producenta wiec mamy 2 lata na niezgodnosc , a po tych 2 latach jeszcze rok producenta. Jakie 5 lat...

A czy ta nowa barka 12 jest taka cienka jest 320 s serii 11 ?, tj. jest w tej cienkiej obudowie .

tak bo ma jeden talerz ;) są to dyski niskoprofilowe

nie wiem widziałem te 500tki w komputroniku jak typ kupował obok mnie i jest płaski ten dysk...a 320tkę mam w domu serii 11 wiec wiem jak wyglądają ;)

nie wiem widziałem te 500tki w komputroniku jak typ kupował obok mnie i jest płaski ten dysk...a 320tkę mam w domu serii 11 wiec wiem jak wyglądają ;)

A to bardzo mnie cieszy, chyba zapełnię miejsce w mojej budzie ta 500 w najbliższym czasie.

Może pobawię się w królika i zamówię ten dysk bo poszukuje następcy mojej barracudy 250GB wersją 10 :(

Może pobawię się w królika i zamówię ten dysk bo poszukuje następcy mojej barracudy 250GB wersją 10 :(

Z przyjemnością przeczytam obszerny opis wrażeń ;) oby był tak dobry jak własnie te 250ki.

Z przyjemnością przeczytam obszerny opis wrażeń ;) oby był tak dobry jak własnie te 250ki.

Zaryzykowałem i kupiłem ten dysk tzn 500Gb 7200.12 nr serii 418

Testowaem i HD Tune File Benchmark i dochodzi do ok 160 Mb/S

Mogę go trochę bardziej potestować jeśli ktos mi napisze co i jak.

do tej pory nie testowałem HD

Zaryzykowałem i kupiłem ten dysk tzn 500Gb 7200.12 nr serii 418

Testowaem i HD Tune File Benchmark i dochodzi do ok 160 Mb/S

Mogę go trochę bardziej potestować jeśli ktos mi napisze co i jak.

do tej pory nie testowałem HD

Ściągnij program HD Tach (Link). Po włączeniu wybierz odpowiedni dysk i przeprowadź oba testy (Quick Bench i Long Bench) i wrzuć screeny z wynikami na forum.

Testowalem dzisiaj ten dysk, ale nie mam screenow pod reka. Jak bede jutro w pracy to wrzuce.

POdaj chociarz czas dostępu i średni tranfer, wierzymy Ci na słowo :)

Czyli byłoby tak, jak się spodziewałem. A nie tak jak to wiele serwisów testy nowych dysków zrobiły, a tam transfer gorszy niż w 7200.11 LOL

Testowalem dzisiaj ten dysk, ale nie mam screenow pod reka. Jak bede jutro w pracy to wrzuce.

Bardzo dobre wyniki... Możesz napisać jak oceniasz hałas wytwarzany przez dysk i czy mocno się grzeje?