Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Chciał bym podzielić się moim spostrzeżeniem dot. HDD 7200.12, a mianowicie po naklejkach na dyskach widać że jedne są produkowane w Chinach a drugie w Tajlandii ( znalazłem to szperając po alledrogo)

 

LINK1 ----> Chińczyk

 

LINK2 ----> Tajlandczyk

 

wypowiedzcie się na ten temat ponieważ sam już nie wiem co jest grane...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda Barracudy 7200.11, ale jedna jest z Chin, druga z Tajlandii. Ta ostatnia jest gorsza od produktu z Chin (ciut gorsze transfery, większy czas dostępu). Dodatkowo w necie, na anglojęzycznych forach wyczytałem, że generalnie modele z Tajlandii są gorszej jakości od tych z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało, że jest zupełnie odwrotnie, bo mam dwie 320GB i ta z Chin jest znacznie głośniejsza.

Chociaż najprawdopodobniej to wszystko zależy od szczęścia. Z drugiej strony to smutne, że kupując produkt tak znanej i do niedawna wysoko cenionej firmy musimy trzymać ściśnięte palce, żeby dostać egzemplarz w miarę sprawnie działający, to, albo trzeba sobie wyrobić dobre układy ze sklepem w którym się zaopatrujemy w dyski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

albo trzeba sobie wyrobić dobre układy ze sklepem w którym się zaopatrujemy w dyski...

Sklep, jak rozumiem, odprawia czary, vodoo i da Ci magicznie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie, mam na myśli sklep, który pozwoli przetestować np. 10 dysków i wybrać ten najlepszy, albo taki, który nie będzie robił problemów z wymianą.

Aha, czyli nadal obracamy sie w sferze marzen, o ile nie jest sie pracownikiem tego sklepu, a nawet jesli jest to po otworzeniu dyskow zerwales sticker/plombe producenta...juz widze, ze pozwalaja Ci na cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mało widziałeś...

Otworzyć pudełko bez zerwania plomby to 3 latek potrafi, a po za tym nie wiem kiedy ostatnio widziałem hdd z czymś takim na opakowaniu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, czy plombę się zerwie czy nie, czy będzie to widać czy nie. Chcę tylko podkreślić, że polityka weryfikacji jakości dysków u Seagate'a bardzo po[gluteus maximus]dła, a w jednej serii dysków są takie różnice jak:

- różna kultura pracy

- mniejszy/większy transfer liniowy

- czas dostępu (od 12ms do ponad 15ms)

- obudowa (czytałem, że niektórym dostały się dyski z nie do końca przykręconą górną obudową)

 

W przypadku dobrych układów ze sklepem idzie to jakoś załatwić, mam na myśli np. sytuację w której sam się znalazłem. Kupiłem nową Barracude 7200.11. W domu dopiero zorientowałem się, że jest to po serwisowy dysk. Dodatkowo, na odczycie liniowym w HD Tune pojawiały się tzw. szpile na wykresie (spadki prędkości odczytu), nie jakieś diametralne, ale jednak (dysk czyściutki, wszelkie indeksowanie, antywirusy i inne niepotrzebne usługi wyłączone, "szpile" zawsze w tym samym miejscu), sam dysk był jednak sprawny. Wróciłem do sklepu, grzecznie wyjaśniłem sytuację, że wykres z HD Tune nie jest jednorodny, że jest to po serwisowy dysk i, że potzrebuje dysk do RAID'u i się boję ten podłączać. Pracownik serwisu, wpisał tylko do karty "błędy" i wymienił mi dysk na nowy. Tym razem ten z Tajlandii, który co prawda ma wyższy czas i mniejszy odczyt liniowy od tego z Chin, ale przynajmniej wykres łagodnie opada.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To mało widziałeś...

Nie napisalem, ze nie jest to mozliwe, nie napisalem, ze tak nie robia bo nie raz czytalo sie na forum, ze nowe mobo mialo paste na LGA ;) Napsalem, ze nie widzi mi sie to bo wierze jeszcze w uczciwosc sklepow, ktore sprzedaja NIBY nowy towar.

Otworzyć pudełko bez zerwania plomby to 3 latek potrafi, a po za tym nie wiem kiedy ostatnio widziałem hdd z czymś takim na opakowaniu.

Ot, niedawno - AAKSy maja to na sobie i nie zerwiesz tego by nie zostawic sladow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał o zrywaniu, tylko otwarciu bez zrywania. Nie ma naklejek których nie da się odkleić - nie będę się rozpisywał na ten temat, w każdym razie żeby nie dało się jej odkleić musiałaby stykać się idealnie z powierzchnią (a tak nie jest) i wystarczy suszarka i igła. A nawet jak coś się nei uda, to dysk jest ładowany do zestawu. Tak to wygląda, tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie ma naklejek których nie da się odkleić ...

Są specjanie nacinane i klej jest mocniejszy niż łączenia pomiędzy nacięciami, ale po co naklejka ?

Dysk 2.5" black od WD który ostatnio kupiłem nie miał żadnych naklejek tylko zgrzewane opakowanie.

Nie da się czegoś takiego otworzyć bez rozerwania lub rozcięcia a powtórne zapakowanie

wymaga identycznej zgrzewarki (praktycznie dostępu do zgrzewarki w fabryce WD) i fabrycznej folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Są specjanie nacinane i klej jest mocniejszy niż łączenia pomiędzy nacięciami, ale po co naklejka ?

Dysk 2.5" black od WD który ostatnio kupiłem nie miał żadnych naklejek tylko zgrzewane opakowanie.

Nie da się czegoś takiego otworzyć bez rozerwania lub rozcięcia a powtórne zapakowanie

wymaga identycznej zgrzewarki (praktycznie dostępu do zgrzewarki w fabryce WD) i fabrycznej folii.

Sprawdzilem "pudelka" swoich AAKSow, tam nie ma jednak stickera, to bylo w Sigejtach - jest jak piszesz. Maja zgrzewana folie antystatyczna i tej nie da sie rozerwac by nie bylo sladow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jahaaa, jakoś 3 tygnodnie temu kupiłem dysk 500gb.

Dzień wczorajszy uraczył mnie extra niespodzianką.

W czasie odczytu danych, gdy głowica skacze bo dysku słychać dziwne pykanie.

Występuje tylko w czasie jakiegoś działania.

 

Swoją drogą jak odczytać SMART z tego dysku? Działa u mnei na sata 1 na chipie Via 8237A.

Testowałem kilka programów i nie udało się uzyskać odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ze smartem uporałem się. Widać, że np hd tune nie gada z moją płytą. To coś zwie się asus k8v-x.

 

Zobaczymy ile pochodzi twardziel. Obecnie ma przepracowane 180h i stuka i puka.

Dla ciekawości: mam wd jakiś 20gb, który robi za dysk awaryjny. Sprawdziłem-ma przelatane prawie 16,8k godzin ?! to daje prawie 2 lata ciągłej pracy. Szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś kompletnie nie tak z tym seagate - wymieniłem w pracy w ciągu 3 miesięcy 4 sztuki SAS 15.000 obr/min......jeden z nich był certified repair więc od początku był złomem no ale reszta nówki sztuki i tez zasypały się badami.....

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wybrałem się do sklepu po twardziela wróciłem z samsungiem F3. Niestety moja badziewna płyta nie dogadywała się z nim, więc powrót do sklepu. Tam niestety sprzedali wszysttkie tego dnia wd o talerzu 500gb więc został mi seagate. Panie, te dyski są super, nie psują się, wszyscy są zadowoleni. jahaaa, miał racje ;]

 

Ciekawe czy agonia skończy się przed upływem tygodnia, czy będę żył w cholernej niepewności kiedy te stuki zabiją go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...