Skocz do zawartości
pcmax

Zamiast 5.1 Dobre Stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować zestaw stereo, który zadowoli bardziej niż np. Creative za 1000zł. Kolumny wykonane zostały na zamówienie przez Pawła S. moderatora forum audio.

 

Materiały oraz tok budowy:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Jak widać Paweł S. włożył w nie dużo serca i efekt jest taki jaki widzicie. Dla mnie bomba. Jeżeli chodzi o dźwięk to jest on naprawdę bardzo dobry. Bardzo fajna scena. Ludzie co mówią, że nie ma basu w HDS'ach to chyba mają kompleksy subwooferowe. Trzeba mieć naprawdę mocny wzmacniacz, aby je napędzić. Fajne porównanie było z ARN'ami i skrzynkami Pawła. ARN'y odpadły od zaraz, Pawła grały na UNIAMP"ie, ale odpadły (nie wyrabiały natężenia), a HDS'y dalej. Porównanie (które lepsze) moich kolumn z Pawła to rzecz praktycznie niemożliwa, grają one całkowicie inaczej zależy co się komu podoba. MI trudno było określić, ale przekonał mnie test na wytrzymałość - HDSy potrafią przyjąć dużo watów.

Po przyjeździe do domu z kolumnami zrobiłem sobie malutkie odsłuchy i następnego dnia zacząłem zabawę z piaskiem, które wraz z Michałem K. targaliśmy z plaży niedaleko Koszalina - oj ciężkie worki były ciężki... (zdjęcia dodam jak będę miał dostęp do laptopa, gdyż zdjęcia z noszenia mam na komórce). Zrobiłem dziurę wiertłem 8 w jednej kolumnie i sypałem do niej piasek bez przerwy przez 4,5 godziny więc następnego dnia wywierciłem w drugiej kolumnie dziurkę 15mm i szło to już znacznie szybciej. Efektem tej zabawy jest wzmocnienie dolnych rejestrów czyli bas jest dużo przyjemniejszy i bardziej wyraźny. Kolumny ważą przez to 58kg (sztuka)

U mnie w domciu napędzane są Marantzem PM66 SE KI, który po przekręceniu pokrętła od VOLUME, na godzinę 14 robi taką masakrę w pokoju, że nie słyszysz swoich myśli. Dźwięk puszczany jest z komputera z kartą dźwiękową ASUS DX (miałem Audigy 2 SB0400 - najlepsza z serii Audigy 2 - dużo jej brakuje do Asusa). Myślę, że obecnie głośniki zachowam na jakiś czas, ale planuję na dniach zakupić jakiś konkretniejszy wzmacniacz, gdyż jak miałem NAD'a C372 to mi kopara opadał jak to grało w porównaniu do Marantza, który jest naprawdę bardzo dobrym wzmacniaczem i często chwalonym. Jak coś zakupię to zaprezentuję i pokażę.

 

Dodam jeszcze zdjęcia - bo mi wywaliło i musiałem od nowa robić i nie ma ok 30 zdjęć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne :). Niektórzy mają talent do takich rzeczy, kawał bardzo dobrej roboty :). Materiał to drewno czy jakaś sklejka, bo z fotek wydaje mi się że jedno i drugie? :) Ten większy głośnik to średnio-niskotonowy? Jaką przybliżoną moc ma 1 kolumna i jaki koszt całkowity (łącznie z robocizną) za te kolumny? W środku kolumn jest jakaś prosta elektronika, czy kable od głośników podłączone są bezpośrednio do tylnych gniazd kolumn? Sorki za głupie pytanie, ale dopiero wchodzę w temat kolumn stereo :).

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zawsze bylem za dobrym stereo, wkoncu ma sie pare uszów i odsluch z dwóch kolumien jest optymalny. Na slowo dzwiek 5.1, 7.1, zestaw glosnikowy komputerowy robi mi sie niedobrze, natomiast sam juz widok czegos takiego na powyższych zdjeciach poraża. Ja osobiscie moglbym zaprezentowac swoje kolumienki dwudrozne do ktorych zrobilem zwrotnice stosowane w najdrozszych zestawach glosnikowych, z tym ze są to tylko kolumienki, mające 36cm wysykosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zawsze bylem za dobrym stereo, wkoncu ma sie pare uszów i odsluch z dwóch kolumien jest optymalny. Na slowo dzwiek 5.1, 7.1, zestaw glosnikowy komputerowy robi mi sie niedobrze, natomiast sam juz widok czegos takiego na powyższych zdjeciach poraża. Ja osobiscie moglbym zaprezentowac swoje kolumienki dwudrozne do ktorych zrobilem zwrotnice stosowane w najdrozszych zestawach glosnikowych, z tym ze są to tylko kolumienki, mające 36cm wysykosci

czemu od razu niedobrze, 5.1 wytwarza dźwięk dookólny nawet w pomieszczeniu który temu nie sprzyja do filmów jak znalazł, do muzyki nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie masz racje, chodzilo mi dokladnie o to ze jacys idioci szczyca sie swoimi 5cioma czy niewiem iloma plastikowymi glosniczkami komputerowymi, ktorych poprostu niedaje sie sluchac, jakis piaszczysty sopran, albo calkowity brak jakiegos akcentu sopranowego, plastikowy bas a wlasciwie brak jego bo to co slychac to jakies nieokreslone pseudo cos id itd

 

nie moge tylko przegryzc tego ze te kolumny sa w polowie przedzielone, ze druga komora rozumiem sluzy jedynie nadawaniu bogactwu dzwieku, jednak przez to bas takiej kolumny niezejdzie ponizej 60Hz chyba (niebedzie tak potężny), jednak to jest moze zupelnie wystarczające, dlatego ze co przesada to niezdrowo, bo kiedys montujac glosniki 30cm w plycie ktora byla wstawiona w futryne za ktorą znajdowalo sie takie male pomieszczenie przydachowe:) bas nie schodzil do granicy 60Hz, tylko od drugiej strony podchodzil pod ta granice:) i raczej byl odczuwalny bardziej przez drgania przemdiotow oraz fal powietrza niz przez sam jego dźwięk.

Edytowane przez samyczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem ze mozna to uzupelnic mocnym fundamentem basowym (dla wymagajacych), a zwrotnice wedlug jakiej konstrukcji robiles, ja zrobilem w oparciu o ten schemat ze zdjecia, dzieki polaczonej szeregowo cewce i kondesatorowi, uslyszy sie na basie taką esencje sopranu lub srednich tonow zaleznie jakie sie elementy dobierze, fajna rzecz jako dopelnienie sopranu z glosnika wysokotonowego

Dołączona grafika

Edytowane przez samyczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie powiem, że widzę tu kawał dobrej roboty :wink:

A teraz przejdę do rzeczy czy mozesz mi powiedzieć dokładnie jakie materialy zostaly użyte do stworzenia tego cuda, jakie to posiada wymiary, na jakiej wysokości jest ta przegroda odzielająca piasek od głośników. Co w nich gra czyt. jaki jest ten drugi głośnik nie HDS tylko ten mniejszy:P Jak długi jest ten br, jakie zastosowano wytłumienie.

Czyli jeżeli możesz/czy ci się chce to napisz wszystkie informacje o tych kolumnach no i ile cie one wyniosły jeśli można wiedzieć oczywiście:P

Jeszcze raz powiem że ten pan Paweł S. wykonał kawał świetnej roboty.

Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sopran i bas są dosyc drogie, takie soprany sporo sobie kosztują, a reszta, no to juz cena przystepna dla każdego, chociaz jakby ktos chcial kupowac gotowe zwrotnice wysokiej klasy to tez by musial dac troche kasy za pare. material to mdfy i te sprawy, a retsza materialu to juz jak kto woli , każde drzewo ma inne wlasciwosci, osika bedzie grała tak, dąb tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie niczego nie nauczyles na diyaudio zamkneli temat bo nie raczyles miniaturek wrzucic i fotek dostosowac, a tu to samo od 5 minut mi sie temat otwiera...grrr

Interesuje mnie jedno CENA:)

http://www.akustyk.com.pl/projekty/HX18.html

Czyli przy zamowieniu zbiorowym z Holandii wyjdzie jakies 800zł.. + stolarka:)

Gratuluje projektu (sam mam DIY hds164+DX25TG, jednak twoja konfiguracje slyszalem takze...szczerze od kad slyszalem Scan Speaki vifa juz tak nie zachwyca:( buuuu czas zbierac $$$

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN nie ma już zamówień z AC.

Koszta wyniosły znacznie więcej niż sobie myślicie. Same dojazdy (setki kilometrów przemieszczałem się autkiem).

Cokoły z kolcami ponad 300zł, Zwrotnice ok 200zł, obudowy ok 650zł, głośniki nie pamiętam ale coś koło 900zł, paliwo - ok 200zł, godziny wybierania zestawu - bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...