Skocz do zawartości
SpiderMAN

Olympus C-4000 czy C-720 Ultra Zoom

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos z Was mial stycznosc z ktoryms z tych cyfraczkow prosze o opinie. Bardziej interesuje mnie C-4000 - mam matryce 4.1Mpix :)

C720 ma 3.0MPix

 

Dołączona grafika

C4000 -> http://www.datavis.com/webapp/commerce/com...87&prmenbr=2000

 

Dołączona grafika

C720 -> http://www.datavis.com/webapp/commerce/com...93&prmenbr=2000

 

Na zdrowy chlopski rozum C4000 pomimo tego, ze jest starszym modelem jest lepszy :)

Ale chcialbym poznac opinie uzytkownikow obu modeli.

Aparat ma sluzyc kilka dobrych lat.

Bedzie dorastal razem z mmoja coreczka - to bedzie jej prezent na pierwsze urodziny. Nie ukrywam, ze tatus bedzie go uzywal dosc czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak- sklanialbym sie ku c4000... jednak- 4Mpix... hmmm, 3Mpix starcza- ja w swoim 5Mpix max. formaty wykorzystuje tylko od czasu do czasu... c720 ma niby 8x optyczny zoom- a tutaj wiadomo jak jest ze szklem- czym wiekszy zoom tym wieksze szumy, abberacje itd... niestety ani 1 ani 2 w reku nie mialem.

Moze tak- ile chcesz na to $ przeznaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak- sklanialbym sie ku c4000... jednak- 4Mpix... hmmm, 3Mpix starcza- ja w swoim 5Mpix max. formaty wykorzystuje tylko od czasu do czasu...  c720 ma niby 8x optyczny zoom- a tutaj wiadomo jak jest ze szklem- czym wiekszy zoom tym wieksze szumy, abberacje itd... niestety ani 1 ani 2 w reku nie mialem.

Moze tak- ile chcesz na to $ przeznaczyc?

500$ na aparat razem z dodatkowa karta pamieci i torab wraz z akumulatorami i ladowarka. Zadna inna marka oprocz Olympusa mnie nie interesuje. Bede kupowal w tym sklepie do ktorego linka dalem. Kumpel tam pracuje i zalatwi cos taniej :)

Kwestia tego, ktory na takie zwyczajne potrzeby: tj. portrety, zdjecia dziecka, fotki w plenerze, czasmi jakies macro, bedzie better?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna inna marka oprocz Olympusa mnie nie interesuje.

Daczego? Moim zdaniem niepotrzebnie się uparłeś przy Olympusie. Zobacz sobie recenzję Fuji FinePix S602 - za podobną cenę masz sprzęt o nieporównywalnie większych możliwościach... Zerknij również na stronkę http://www.steves-digicams.com/2002_review...fuji_s602z.html

Będę miał ten aparat prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia, a jego wybór napewno nie był przypadkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna inna marka oprocz Olympusa mnie nie interesuje.

Daczego? Moim zdaniem niepotrzebnie się uparłeś przy Olympusie. Zobacz sobie recenzję Fuji FinePix S602 - za podobną cenę masz sprzęt o nieporównywalnie większych możliwościach... Zerknij również na stronkę http://www.steves-digicams.com/2002_review...fuji_s602z.html

Będę miał ten aparat prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia, a jego wybór napewno nie był przypadkowy.

700$ to wedlug ciebie podobna cena :)

SOrry, zle taka bestia mnie nie interesuje

Nie jestem fotografem, tylko amatorem, ktory potrzebuje stosunkowo taniego aparatu za niezbyt wygorowana cene.

Ten model C720 UZ mozna w Polsce kupic za 2499zl w FOTOJOKERze, a ja bede mial znacznie taniej :)

Przelicz sobie po kursie dolara, a dodatkowo nie bede placil za koszt przesylki :)

Kumpel mi fundnie paczke na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 700$ to mozna juz miec mojego ukochanego f707 :>>>

s602 wychodzi jednak troche taniej- i prawde mowiac wzialbym (dokladnie w tej samej cenie) juz predzej minolte 7 (bez "i')- ma troche bledow "konstrukcyjnych", jest pradozerna ale... :P

wracajac do zadanego tematu bralbym c4000. no chyba, ze oly to nie ostateczna decyzja (ale w tej cenie chyba najlepsza)... pod uwage warto jeszcze rozwazyc s45 i moze jakas kyocere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 700$ to mozna juz miec mojego ukochanego f707 :>>>

s602 wychodzi jednak troche taniej- i prawde mowiac wzialbym (dokladnie w tej samej cenie)  juz predzej minolte 7 (bez "i')- ma troche bledow "konstrukcyjnych", jest pradozerna ale... :P

wracajac do zadanego tematu bralbym c4000. no chyba, ze oly to nie ostateczna decyzja (ale w tej cenie chyba najlepsza)...  pod uwage warto jeszcze rozwazyc s45 i moze jakas kyocere.

Dzieki :)

Juz sie zdecydowalem na C4000.

Temat oglaszam zamknietym!

Jak juz dotrze to pochwale sie fotkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S602 na Allegro chodzi po ~2800zł, ja będę miał go kilka setek taniej. Ceny w USA są niestety wyraźnie wyższe niż w Europie.

Wyraznie nizsze chyba.

Roznica pomiedzy nami a USA jest okolo 800zl na aparacie. konkretnie na C720UZ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, porownanie oczywiscie odnosi sie do apartow i pewnie reszty "elektroniki"... w niemczech jest "taniej" niz np w stanach bo mozna odliczyc jeszcze podatek na granicy (bodajze 17 czy 19%)- i na tym zarabiaja wszystkie tzw TIP-y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...