Skocz do zawartości
Makchiavelli

Jak Podłączyć KieszeŃ W Komputerze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce podlaczyc kieszen w moim komputerze ale nie wiem jak, co prawda kombinowal bym cos, bo cos tam nie raz grzebalem w komputerach ale nie spieszy mi sie i wole was zapytac zeby nic nie zepsuc.

Wrzuce 3 fotki i prosze o pomoc na ich podstawie.

 

Na poczatek chce zapytac ktorym kablem podalczyc kieszen do zasilania ... mam tutaj spiete jakies przewody, zaznaczylem w kolkach te, ktore wg. mnie powinienem uzyc? Obojetnie ktory z nich wybiore czy jak i bedzie dobrze czy w tej plataninie jest tylko ten jeden odpowiedni?

 

Dołączona grafika

 

Dalej mam widok kieszeni, i kabli,

 

Dołączona grafika

 

na zdjeciu - sa dwa, jeden mialem w pudelku razem z kompem, jak go kupilem, nie wiem czy moge go uzyc, a drugi wypialem (ten popielaty) ze starego kompa. Ktorego mam uzyc i czy sie nada bo ...

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

... i wlasnie tutaj mam widok tylny mojego stalego dysku twardego i kawalek plyty glownej, tak jak wczesniej zaznaczylem koleczkami proponowane przeze mnie rozwiazania tylko nie wiem czy sa dobre, a nawet mozliwe. Bo jak sie przyjzalem w starym kompie mialem kabel podpiety do kieszeni, dysku i plyty glownej, a gdzie tutaj podepne ten moj kabel ze zdjecia? Dysk nie ma takiego wejscia jakie maja kable ze zdjecia? Przypuszalem, ze wystarczy podpiac do kieszeni i tego wejcia pod gniazdami do ktorego jest moj dysk wpiety. No ale nie wiem na prawde.

 

 

Bardzo was prosze o rade forumowicze. Taka wrecz szczegolowa, bo jestem laikiem.

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek chce zapytac ktorym kablem podalczyc kieszen do zasilania ... mam tutaj spiete jakies przewody, zaznaczylem w kolkach te, ktore wg. mnie powinienem uzyc? Obojetnie ktory z nich wybiore czy jak i bedzie dobrze czy w tej plataninie jest tylko ten jeden odpowiedni?

 

3182559[/snapback]

Dalej mam widok kieszeni, i kabli,

 

3182559[/snapback]

Dołączona grafika

 

 

 

... i wlasnie tutaj mam widok tylny mojego stalego dysku twardego i kawalek plyty glownej, tak jak wczesniej zaznaczylem koleczkami proponowane przeze mnie rozwiazania tylko nie wiem czy sa dobre, a nawet mozliwe. Bo jak sie przyjzalem w starym kompie mialem kabel podpiety do kieszeni, dysku i plyty glownej, a gdzie tutaj podepne ten moj kabel ze zdjecia? Dysk nie ma takiego wejscia jakie maja kable ze zdjecia? Przypuszalem, ze wystarczy podpiac do kieszeni i tego wejcia pod gniazdami do ktorego jest moj dysk wpiety. No ale nie wiem na prawde.

Naprawdę :D

Jeden koniec wpinasz w kieszeń, a drugi w te czerwone gniazdo. I voila :D

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam taki problem, ze jak juz wlacze kompa pod podpieciu wszystkiego to co chwile sie restartuje i pyta:

 

Uruchomic normalnie System Win

Tryb awaryjny

itp

...

 

 

Domyslam sie chodzi o wtyki w tasmie, kieszen podpiolem do Master, wtyk SYSTEM wpialem do p. glowne, potem zamienilem i Slave podpiolem pod kieszen i dalej to samo. Tasma jest za krotka zeby podbiac Master do kieszeni i Slave do plyty glownej.

 

Wogule o to moze chodzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze odswierzyc.

 

Nie wiem co jest. Pisalem o tym wyrzej ale kupe czasu temu. Jednak wlozylem dysk do kieszeni i przegralem to co mi trzeba na swoj staly dysk. Niestety teraz dalej ... SYSTEM wpinam do p. glownej, DEVICE SLAVE podpinam do kieszeni, zworki tak jak trzeba, a wlacza sie komp i mi sie pyta jak mam uruchomic Windows.

 

W czym moze byc problem? W BIOSie przestawialem cd rom na hdd, floppy i nie wiem co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzewam temat.

Chciałem sie zapytac o pewna sprawe..

Mam komputer stacjonarny od Vobisu, dysk pewnie jest normalny, chcialem dokupic kieszeń, mam nowego laptopa i podpiac ten dysk do laptopa i tu moje pytanie, czy bedzie wybor systemu jezeli to podepne? na dysku mam XP a w laptopie '7' prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli w ogole jest taka opcja..no to bardzo mnie ta opcja ucieszyla ;)

 

EDIT:

Jeszcze jedno pytanie.

Teraz problem zrobił się bo jednak nie wygodne byłoby noszenie kieszeni przy laptopie, czy jestem w stanie przenieść wszystko razem z systemem na dysk w laptopie? Wiem, że można by wgrać od nowa xp itd ale w tym przypadku jest to nie możliwe.

Edytowane przez zuru26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze znowu odswierzyc bo pragne wygrzebac cos ze starego dysku.

 

Kabel wpinam koncowka niebieska SYSTEM do plyty glownej popielate zlacze SLAVE z tego kabla wtykam do kiszeni no i zasilanie. Master nigdzie nie jest podlaczone. Wlaczam komputer i dochodzi do momentu gdzie mi sie pyta co wybrac:

 

Tryb awaryjny

Uruchom ponownie z ostatnimi ustawieniami,

Uruchom system windows poprawnie czy cos takiego,

 

wszedlem w bios, kombinowalem z przestawianiem First Boot Device na Floppy, HDD czy CD-ROM bo nic innego nie przychodzilo mi do glowy,

 

w Biosie wykyrwa mi tak

 

IDE Channel 0 Master [None]

IDE Channel 0 Slave [ Maxtor] - to jest moj dysk w KIESZENI

IDE Channel 2 Master [DVD ROM]

IDE Channel 2 Slave [None]

IDE Channel 3 Master [samsung] - moj dysk stacjonarny

IDE Channel 3 Slave [None]

 

Chciałbym przegrać z Maxtora na moj stacjonarny kilka rzeczy, dodam ze kiedys mi sie udalo, ale za cholere nie moge sobie przypomniec jak to zrobilem. Zworka na pewno jest OK

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zworkę na master i taśmę na master (wtyczka na samym końcu)? Bootowanie z dysku, na którym masz system.

 

btw. odśwież

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...