Skocz do zawartości
jamukasz

Projekt Wmb

Rekomendowane odpowiedzi

6 sierpień 2009 rok:

Witam ponownie, finał projektu zamieszczę tu, żeby wszystko było w jednym miejscu, a worklog poniżej...

 

całość:

Dołączona grafika

 

całość nocą:

Dołączona grafika

 

czerwono....

Dołączona grafika

 

całość zabezpieczona :)

Dołączona grafika

 

panel sterowania:

Dołączona grafika

 

off/on

Dołączona grafika

 

jeszcze jedna artystyczna i reszta w galeri...

Dołączona grafika

 

 

GALERIA

 

 

 

 

========================================================

=========================================================

========================================================

=========================================================

30 grudnia 2008 rok.:

Witam, założenie jest takie, że wszystko oprócz śrubek ma być wykonane od podstaw, a całość ma lekko przypominać samochód, czyli chłodnica z przodu, otwierana klapa itp. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Narazie jest szkielet...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez jamukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę już drugi mod robiony w kuźni, ze stali, spawany. Czy ktoś może robił już moda lub cokolwiek innego z wykorzystaniem profili aluminiowych? Chętnie przyjrzałbym się. Oczywiście zabawa to droższa, ale za to efekt końcowy, jak z fabryki ;)

 

Ten samochód to ma być dostawczy jakiś? Coś a la ford transit? Wnoszę po stromości maski jak się domyślam. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo będzie pod kątem czy pionowo? Jakieś wymiary po ukończeniu? Zrobiłeś model w sketchUp-ie?

Mobo pod kątem, podstawa -Wymiary 46cm z tyłu, 30cm przy chłodnicy, od przodu do tyłu 50cm, wysokość 50cm, sketchUp dopiero teraz ściągam :damage_wall: wstępny projekt robiłem w gimpie :) Na szczęście jakoś tak mam, że projekt 3d mam w wyobraźni i szkielet wyszedł tak jak miał wyjść :) , W wolnej chwili zrobię ten projekt w sketchUp...

Widzę już drugi mod robiony w kuźni, ze stali, spawany.

Chyba już koniec spawania :) Te kątowniki są za cienkie, tylko elektrodą się dotknie i dziura :) na podstawę dam aluminiową blachę i przynituje...

Czy ktoś może robił już moda lub cokolwiek innego z wykorzystaniem profili aluminiowych?

Do tego fajne są takie profile/kątowniki aluminiowe które się daje przy oknach w domu, żeby tynk nie odpadał, niby cienkie, ale jak się ponituje to konstrukcja powinna być stabilna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha aluminiowa okazała się za droga :) więc jest przynitowana sklejka, narazie podłoga i tylna ścianka...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na forncie będzie chłodnica, a wentylatory będą pompować powietrze do środka prosto na mobo ? Troszkę ciepło

wentyle będą wyciągać gorące powietrze przez chłodnice, na temperaturach mi nie zależy... Edytowane przez jamukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha aluminiowa okazała się za droga :) więc jest przynitowana sklejka, narazie podłoga i tylna ścianka...

 

 

wentyle będą wyciągać gorące powietrze przez chłodnice, na temperaturach mi nie zależy...

 

Może będę złym prorokiem, ale nie "widzę" tego moda w optymistycznych barwach. Nie zamierzasz wyczyścić i pomalować szkieletu przed nitowaniem???

Jak już się za coś zabieramy - nie róbmy tego na zasadzie - przyjdzie kit i będzie git, bo całość wygląda potem jak klasyczny "importowany_pierwszywłaściciel_nie bity" szpachlowóz. Z drugiej strony - nazwa zobowiązuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Trabanta czuje się zniesmaczony :!: One nie są z jakiejś tam sklejki tylko z Duroplastu :wink:

 

Poza tym jak już robisz sobie obudowe, która w jakiś sposób ma nawiązywać do jednego z czołowych twórców niemieckiej myśli technicznej, to mógłbyś jednak spróbować wysupłać troszkę funduszy więcej i szarpnąć się na to alu...tak przynajmniej mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Trabanta czuje się zniesmaczony :!: One nie są z jakiejś tam sklejki tylko z Duroplastu :wink:

 

Poza tym jak już robisz sobie obudowe, która w jakiś sposób ma nawiązywać do jednego z czołowych twórców niemieckiej myśli technicznej, to mógłbyś jednak spróbować wysupłać troszkę funduszy więcej i szarpnąć się na to alu...tak przynajmniej mi się wydaje.

 

W przypadku profili alu bedzie problem ze spawaniem. Nie każdy ma w domku sprzęt do spawania alu. Zostaje wtedy nitowanie. Ale przynajmniej rdza się nie czepi ;)

Edytowane przez mk801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mod robiony na szybko, spawy nawet nie oszlifowane, sklejka wycieta bylejak ;p

mogles sie bardziej przylozyc to moze jakos by wygladalo, ale nic czekamy na ciąg dalszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieeelka ta obudowa w porównaniu do monitora :blink: BMW też nie przypomina, ale za to bardzo mi przypomina Apache albo Cobrę :D zmień tylko nazwę na Heli Mod i będzie spoko :D tyle że naprawdę dużo miejsca tam się marnuje... mógłbyś wsadzić tam ze 2 PC, lub 8 projektów Maniakalnego :D

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...