Skocz do zawartości
PZA

Gigabyte Ep45-ud3/ud3r/ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może co dzieje się z tą UDP3? Prawie nigdzie nie jest dostępna, a ostatnio kupiłem sobie Q9550 (VID 1,100v :D) i na mojej MSI P45 NEO2-FR dobiłem zaledwie do 3,7GHz(CPU bez zmiany napięcia). I coś mi się wydaje że bardzo ogranicza mnie moja płyta główna. A na tym gigusiu można było by coś ciekawego wykręcić :]

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co dzieje się z tą UDP3? Prawie nigdzie nie jest dostępna, a ostatnio kupiłem sobie Q9550 (VID 1,100v :D) i na mojej MSI P45 NEO2-FR dobiłem zaledwie do 3,7GHz(CPU bez zmiany napięcia). I coś mi się wydaje że bardzo ogranicza mnie moja płyta główna. A na tym gigusiu można było by coś ciekawego wykręcić :]

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

został wycofany z oferty a dlaczego to nie wiem niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że niedługo dotrze do mnie model EP45-UD3, chciałbym zapytać, czy ktoś z Was posiada tą płytę? Jakie wrażenia? Czy nie ma problemów z pamięciami Goodram (standardowe 800MHz)? No i czy komuś wpadła w ręce rewizja 1.1 (jak widać tutaj, dodali radiatorki na sekcję zasilania)?

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UD3P spokojnie robi 600Mhz.

 

Quada też ładnie ciągnie.

Mój wynik:

Dołączona grafika

 

 

Też właśnie zauważyłem ze w sklepach jej nie ma.

Ale zastanawiam się dla czego przecież to była i jest bardzo dobra płyta.

 

 

Ma ktoś jeszcze tą płytę z tego forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 tygodnie zamówiłem tą płytę chyba w 4-5 sklepach w której udawali że mieli i w każdym dostałem miłą odpowiedź mailem lub telefonicznie że z przykrością zawiadamiają że nie udało im się dostać jej u żadnego z dystrybutorów. To samo jest z wersją na DDR3, dostępne są tylko modele z jednym PCIEx x16. Skończy się pewnie na czymś na X48 od Foxconna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zauważyłem ze w sklepach jej nie ma.

Ale zastanawiam się dla czego przecież to była i jest bardzo dobra płyta.

Bo S775 stał się platformą budżetową i przestano produkować high i mid-endowe płyty pod tę platformę. Produkują jeszcze budżetówki poniżej 400 zł...

 

Zresztą wystarczy spojrzeć po sklepach - mid-end typu P5Q-E znikł. Dostępność tych droższych płyt jest lepsza, ale tylko dlatego, że sklepy mają pewne zapasy tych płyt.

 

Pozostaje tylko rynek wtórny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem...chyba z płytą główną. Zawsze co jakiś czas musiałem resetować komputer, na każdym systemie żeby tak się nie działo, z każdym mikrofonem, teraz dzieje się cały czas. Oto link, pare sekund do odsłuchu: Dziwnie przerywa

Przekładałem karte dźwiękową na inny port pci, kupiłem nawet nową, to samo. Przeinstalowałem sterowniki, to samo. Wcześniej miałem audigy 2zs gold, teraz audigy 2zs platinum pro, praktycznie to samo. To wina płyty głównej, czy może...windowsa 7 x64, visty x64?. Te karty są dosyć stare, sam już nie wiem. Obecny system windows 7, ale na viście to samo się działo.

 

Ps.: Przed chwilą włączyłem komputer i chwile było dobrze, po 5 minutach znów mi przerywało wokal, odczekałem chwile i...działa. Z tym że znów po minucie przestaje, tzn. przerywa wokal. Denerwujące to jest, a nie mogę znaleźć przyczyny.

Edytowane przez Audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to temat o P45, ale nie znalazłem tematu o P43... Mam pewną ciekawostkę - Gigabyte GA-P43T-UD3L i QX9650. Co wyszło z tego mariażu?

 

Dołączona grafika

Napięcie CPU 1,325V, a VTT 1,26V. Oczywiście wszystko dzięki odblokowanemu mnożnikowi. Niezbędnym również okazał się nawiew na sekcję zasilania - SilentiumPC Zephyr 120mm owiewał 2/3 sekcji, w najgorętszym miejscu miała ona 84,2*C, reszta mosfetów coś ok. 65-68*C. Pod obciążeniem koncert w postaci piszczących cewek :) . Jednak bez OC na 3GHz problemu nie było. Temperatury procesora zapewnił Zalman CNPS10X Performa. Wnioski i ogólne wrażenia? Pod Core 2 Duo/Pentium całkiem porządna płyta, Quad tylko bez OC, ewentualnie z takim mało ambitnym :wink: .

 

Podziękowania za dostarczenie płyty głównej firmie:

 

Dołączona grafika

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...