Skocz do zawartości
torzba

Komp Do ~1700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam komputer dla kolegi i trochę chyba wypadłem z obiegu. Stąd chciałbym prosić o kilka rad. Potrzebuje następujących części budżet to max 1600-1700zł (najlepiej jak najmniej) Chcę kupić części w sklepie eADI.pl - bo chyba najbliżej i najtaniej. Oto co sam wybrałem

 

PŁYTA: GIGABYTE GA-EP43-S3L Intel P43 Socket 775 (PCX DZW GLAN SATA DDR2) - 276

RAM: PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK - 111

ZASILACZ: ZASILACZ AMACROX WARRIOR 400W BOX AX450-PNF - 153

OBUDOWA: OBUDOWA I-BOX PIANO 3390 BEZ ZASILACZA PRESCOT - 82

GRAFIKA: ASUS ATI Radeon HD4850 512MB DDR3 256bit TV DVI PCI-E TOP (680 2100) - 572

DYSK TWARDY: HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 3+2 LATA - 198

PROCESOR: PROCESOR P DUAL-CORE E5200 2.5GHz 2M LGA775 BOX - 295

 

ewentualnie z tego co wyczyłem polecana płyta główna to: ASUS P5QL PRO Intel P43 Socket 775 - 314

 

 

Pytania:

 

 

1) Nie wiem czy ten zasilacz sobie poradzi z tym sprzętem... Pamietam, że rok temu był polecany nie wiem jak teraz.

2) Kolejna sprawa czy opłaca się dopłacać różnicę jakiś 20zł do tej grafiki w wersji TOP czy lepiej kupić zwykłą?

3) Jak ten dysk się sprawuje może coś lepszego/większego w tej cenie? Choć na wielkości już tak nie zależy.

 

Zapomniałem wspomnieć przeznaczenie kompa głównie Gry. Zależy mi też na w miarę dobrym OC.

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam torzba

Edytowane przez torzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta OK. Starczy do OC E5200.

RAM to teraz tylko kości 2GB, albo jedna 2GB albo 2x2GB. 2x1GB nieopłacalne i nic nie wnoszące.

Zasilacz ok. Chociaz pomysl jeszcze nad pentagramem 460W.

W przypadku 4850 ważne jest by nie był to referent.

Dysk weź WD z serii AAKS.

PS coś drogi ten sklep? Jaki to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...