Skocz do zawartości
Sens

ściąganie Torrentów 'zamula' Całą Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam neta 2mb/s czyli jakieś 256KB/s. W domu jest sieć składająca sie z 3 komputerów oparta na zwykłym routerze d-linka.

 

Za każdym razem jak ściągam jakiś torrent to cała sieć jest zamulona i niezaleznie czy np. ściąga 20KB/s i wysyła tyle samo, czy po 200KB/s nie idzie normalnie przeglądać internetu.

 

Czy jest jakaś możliwość, żeby torrent który używa np. połowy możliwości łącza nie 'zamulał' całej sieci?? Czy można to w jakiś sposób ustawić??

 

Do sciągania uzywam utorrenta.

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Twój router, to jakaś podstawowa budżetowa konstrukcja. Takie urządzenia mają brak, albo słabo rozwinięte QOS przez co programy p2p powodują zamulanie połączenia co z kolei odbija się na działaniu internetu. Zbyt wiele zrobić pewnie się nie da. Możesz wgrać nowszy firmware, to z pewnością nie zaszkodzi, możesz też ograniczyć w programie ilość jednoczesnych połączeń co sprawi, iż łącze nie będzie tak obciążone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz upload? Też mam 2mb łącze i jeżeli upload jest np. 18 kb/s (z ~3x kb/s max), to net zaczyna potwornie mulić na wszystkich komputerach, które są podłączone do sieci (również trzy). Także używam uTorrenta.

Moja porada: zetnij podczas pobierania upload do jakiś 7 kb/s, a seeduj (o ile to robisz) nocą.

Edit: Jeżeli ustawisz 1kb/s up, to niekoniecznie będzie ci ściągać z każdego torrenta z pełną prędkością (nawet jak będzie parę k seedow na paręnaście peerów). W moim wypadku optymalną wartością jest 7kb/s, gdyż przy tej prędkości prawie zawsze jestem w stanie wyciągnąć max.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toman a jak zmienić oprogramowanie routera?? Moj router to kablowo/bezprzewodowy D-link DI-524. I Jak ustawić to QOS?? :P

 

AragornPL Czy mozna zredukować upload do 1KB/s?? I czy nie wpłynie to na zwolnienie downloadu? Nie jestem jakąś pijawą ale irytuje mnie jak upload leci kilkakrotnie szybciej niż sciaganie.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał toman, musisz ograniczyć maksymalną liczbę połączeń w programie do torrentów (nie mylić z maksymalną liczbą jednocześnie ściąganych plików). Poszukaj tej opcji w ustawieniach, spróbuj ustawić na 100, jak nie pomoże to zmniejszaj aż do skutku. Żeby widzieć zmiany to najlepiej otwórz sobie pingowanie jakiejś stronki (start->uruchom-> komenda np. "ping -t www.wp.pl" powinno być w okolicach 20-30ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem auktualizować soft routera. Po zatwierdzeniu pokazuje, że aktualizacja przebiegła pomyślnie, restartuje sie i cały czas pokazuje starą wersje oprogramowania :mur:

 

Czy jest mozliwość zmiany języka w routerze? Obecnie mam niemiecki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...