Skocz do zawartości
HoleInOne

Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam nowego kompa (dostałem na święta xD bigsmile.gif ), i jest to w miarę komputer, procesor e8500, grafika 4870x2 pamięci ocz reaper 2x2gb 1066... .Chcę zatem podkręcić procesor. Zrobiłem już podstawowe kroki, czyli ustawiłem sztywno mnożnik procesora na 9,5, wyłączyłem C1E, ponieważ nie mogłem znaleźć EIST, myślę ze go nie ma (szukałem również Intel Speed Step, ponieważ znajomy mi powiedział ze tak możne się nazywać EIST na płycie asusa). W pamięciach ustawiłem napięcie sztywno na 2,2 timingi 5-5-5-15 i dzielnik ustawiłem na 1066, czy dobrze ustawiłem pamięci? (oto pamięci https://www.apollo.pl/store/show_detail/43414 ). Drugie pytanie dotyczy FSB bo mam e8500 i chcę podkręcić do ok. 4,2 GHz, korzystam z tego poradnika :

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426-all

 

i nie wiem jaką ustawić wartość

 

Sorry za wcześniejszy temat w nie tym dziale xD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguly za tematy "jak podkrecić" to tu lecą warny...

aby wiedziec ile ustawic fsb dla danego napiecia

 

FSB:4 * mnoznik = 4200 mhz

przy mnozniku 9,5 ustaw 1768

 

 

ale nie dawaj od razu tyle, podkrecaj stopniowo

 

Ta płyta ma blokade FSB/pamieci? bo jesli nie, to zmiana fsb spowoduje wzrost taktowania pamieci.

Aby sprawdzic czy sa dobrze podkrecone zalacz memtesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Takie procki raczej na 100% lecą na te 4GHz

Ja bym dał na początek FSB 420MHz, jak się nie włączy to daj np. 350MHz

RAM ustaw na razie jak najniżej i patrz, żeby nie przekraczać 1066 (jak podkręcisz procka i będzie stabilny możesz kombinować z ramem)

Edytowane przez tomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajno bedziesz mial , +/- 30-50 restartow ,zmian ustawien w biosie

zanim toto ustabilizujesz ,no moze szybciej jezeli bedziesz mniej pazerny na kazde MHz na CPU/RAM ;)

 

Tez uwazam ze najlepiej zaczac odrazu od fsb okolo 400 ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie magistrala FSB 400 przy ram 1066, 2,2 V i procku 9.5, 1.3 V Jest stabilny ale mam kłopot z monitoringiem temperatur

Temp

 

Który program ma najdokładniejsze wskazanie??

 

Jeśli by się dało to jednak będę próbował dojść do FSB 500 przy ramach 1066 dzielnik będzie symetryczny 1:1 tak podobno korzystniej, prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze ustawiłeś do momentu dzielnika pamięci. 1066mhz to zdecydowanie za wysoki. Na początek daj niższy tak żeby miały pamięci około 800mhz. Wtedy jedziesz z FSB i wiadomo pamiętaj o napięciu proca, ewentualnie chipsetu, w miarę zbliżania się do 4ghz pomocne są GTL Reference Voltage. Manipulacja GTL-ami często pomaga i daje stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...