Skocz do zawartości
lojciec14

Dragon Mod By Lojciec14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja obudowa to zabytek, który nadaje się tylko na wyrzucenie przez okno. Ale postanowiłem ją trochę zmienić, gdyż na razie nie mam kasy na nową budę. Obudowa ma 13 lat, więc nie macie się czego po niej wielkiego spodziewać, ale przejdźmy do sedna. Obudowa wyglądała tak:

 

Dołączona grafika

 

Postanowiłem, że muszę coś z tym zrobić.. Moje zdolności co do grafiki komputerowej są nikłe, ale zdecydowałem się na sprawdzenie się w gimp'ie. Zrobiłem drobne poprawki, i wyszło coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Po zatwierdzeniu tego przez paru moich kumpli oraz mojego tatę, postanowiłem wziąć się do roboty. Rozplanowałem sobie kosztorys:

 

Farba czarna: 9.30 zł

Farba czerwona: 9.30 zł

Taśma papierowa: 3.50 zł

Płyn do odtłuszczania: 3.50 zł

Maskownica głośnika: 11.99 zł

Zobaczyć gotową obudowę: bezcenne :E

 

Tak więc wziąłem się do pracy. Wybaczcie, ale nie zrobiłem w tym czasie żadnego zdjęcia... Mój błąd.. Po raz pierwszy w życiu miałem w ręce farbę w spray'u :) Trochę się bałem, że coś mi nie wyjdzie, ale efekt końcowy mnie przerósł :)

A oto i moja obudowa po pomalowaniu:

 

Dołączona grafika

 

To zdjęcie najlepiej obrazuje efekt końcowy :) Pozostałe fotki są gorszej jakości i nie ukazują tego, co stoi koło mojej prawej nogi :E

Pozostałe zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na górze udało mi się namalować smoka, czarnym matowym, ale po założeniu tej górnej płyty do kompa okazało się, że smok jest do góry nogami i musiałem go zamalować. Szablon niestety nie nadawał się do wielokrotnego użytku. Farba nadal schnie. Czekam na wasze ewentualne pomysły. Ale zaraz... czegoś tu brakuje. No tak zapomniałem o wentylu 120mm, który miał być pod CD-ROM'em. Tak naprawdę nie zapomniałem, a czekam na dostawę maskownicy. Dopiero wtedy będę mógł wrzucić pozostałe foty. Ogólnie wg. mnie w 10 stopniowej skali, oceniam ją na 6. Bo przecież wiadomo: ZE STAREGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ NOWEGO. Czekam na wasze opinie i ewentualne propozycje.

 

Może w przyszłości uda mi się oddać górę do pomalowania aerografem :) Na razie jednak, muszę się zadowolić tym co już jest :)

Zgodnie z waszą radą postanowiłem pomalować zaślepkę z CD-ROMu :) Pomalowałem go wg własnego projektu, tj. Czerwony panel, a zaślepka z szuflady i "guzik" na czarny mat :) Farba jeszcze schnie, ale mogę wam pokazać jak wyszło samo malowanie :)

 

Dołączona grafika

 

Myślę że się podoba :) Farba wyschła, pokój wolny, więc założyłem zaślepki. Wyszło nienagannie, a wręcz cudownie. Pierwsze wrażenie:

 

Dołączona grafika

 

 

Później należało założyć CD-ROM do kompa. Ale zanim co, oto coś, na co wszyscy czekali: Mój codegen:

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda Cała obudowa, gdy jest otwarta:

 

Dołączona grafika

 

No i wreszcie Gotowy CD-ROM:

 

Dołączona grafika

 

A tak prezentuje się aktualnie przód:

 

Dołączona grafika

 

Aha, bym zapomniał. Zasilacza nie maluję bo to nie ma sensu :) Za dużo pracy a efektu i tak by nie było widać.

 

Kolejny dzień i kolejny modding :) Jak już wcześniej wspominałem chciałem założyć 2 wentyle 120 mm z przodu. Pytacie jak to możliwe?? A tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ale to nie wszystko... Czego brakuje wam w tym codegenie? Nie, nie mam jeszcze siatki na drugi wentyl. Mam za to sprawne 2 porty USB i 2 wtyki jack z boku obudowy :) teraz nie trzeba odsuwać obudowy by pogadać przez skypa :) A oto foty :

 

Dołączona grafika

 

(W rzeczywistości te rysy nie są aż tak widoczne! To aparat tak mocno odbił światło, że wyszły wszystkie niedoskonałości, tak naprawdę tego nawet nie widać :) )

 

Ze względu na to, że siatka na przedni wentyl wciąż w drodze, a ja nie mam nerwów ze stali, postanowiłem założyć ten przedni wentyl na sucho. Oto fotki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Żeby to założyć trzeba było użyć siły, bo farba trochę zmieniła wymiary deski :D Ale myślę że nie jest najgorzej :)

Ze względu na to, iż stara, czarna siatka się nie nadawała poprawiłem tę deskę i założyłem chromowany grill, który zamówiłem na allegro. Wyszło to wszystko lepiej niż zakładałem :)

 

Dołączona grafika

 

Zbliżenie proszę :D

 

Dołączona grafika

 

Ostatnio naszła mnie chęć, by zrobić znów coś nowego, unikalnego. Pamiętacie smoka, którego za pierwszym razem zepsułem ?? Nie potrafiłem go sobie podarować, i wykonałem go całkiem inną techniką. A zaczęło się od szablonu i noża:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Taki wzór przeniosłem z kartki na obudowę:

 

Dołączona grafika

 

A taki wyszedł efekt końcowy, po wyszlifowaniu konturów szlifierką do prac precyzyjnych. Każda linia została dokładnie wygładzona:

 

Dołączona grafika

 

No i jeszcze w połączeniu z całą obudową:

 

Dołączona grafika

 

Myślę, że się podoba. Czekam na wasze opinie, lecz już mogę wam zdradzić, że to nie koniec modyfikacji na ten miesiąc. Chcę podnieść tę obudowę aż o.... 15cm! Dlaczego tak dużo?? Po prostu nie chcę już dłużej walić nogami z krzesła obrotowego o takie "dzieło sztuki" :E Pozdrawiam i do zobaczenia!

 

No to zrobiłem black moda, poprawiłem chłodzenie na procu itp. Zobaczcie sobie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak powstawało okno.Zaczęło się od szablonu:

 

Dołączona grafika

 

Potem trzeba było go przenieść na obudowę :) Popełniłem jeden błąd: szablon miał być lustrzanym odbiciem oryginału, a był taki sam. Tak więc trzeba było wszystko ładnie wyciąć i przerysować. Ale jakoś się udało :) A oto przerysowany smok:

 

Dołączona grafika

 

Plexi już jest!! Tak wygląda (jak dla mnie strzał w 10 :D :

 

Dołączona grafika

 

Byłem już na moim mini warsztacie i zacząłem ciąć... ku mojemu zdziwieniu, blacha okazała się 2 razy grubsza niż przypuszczałem. Co gorsze, tarcze do dremla nie wyrabiały z twardością materiału... ale jakoś udało mi się wyciąć całe skrzydło. Resztę zrobię, gdy kupię tarcze, bo brakło... Na dziś to wszystko, co mogę wam powiedzieć... kolejne foty pokaże, jak będę miał wyciętą całość. Na razie mogę wam tylko podziękować za oddane głosy :)

 

No to smok wycięty!!! Teraz mogę wam pokazać, jak pracowałem :D Oto fotki:

MÓJ WARSZTAT:

 

Dołączona grafika

 

TARCZE ZNÓW SIĘ ZUŻYWAŁY, TYM RAZEM JEDNAK Z MNIEJSZĄ PRĘDKOŚCIĄ. WSZYSTKO SZŁO JAK NALEŻY :) :

 

Dołączona grafika

 

AŻ W KOŃCU SMOK ULEGŁ :

 

Dołączona grafika

 

TO JUŻ PO OSZLIFOWANIU (WYSZŁO NIE NAJGORZEJ) :

 

Dołączona grafika

 

POZOSTAŁO TYLKO MALOWANIE:

 

Dołączona grafika

 

Resztę zrobię jutro, bo dzisiaj nie mam już na to czasu. Jestem cholernie zadowolony. Bez pomocy wycinarki numerycznej, dodatkowych kosztów i z ogromną satysfakcją wykonałem kawał dobrej roboty. Jutro zrobię parę rzeczy tj:

 

1. Malowanie wentyli na czerwono

2. Black mod

2.1 Malowanie zasiłki z emblematami ;)

3. Wyczyszczenie kompa

4. Złożenie go w całość

 

A więc stało się, plexi uległa, smok wyszedł ślicznie, pora było to połączyć :D A oto jak to wyszło (sorki za jakość, ale to tylko k800i :) ) :

 

Plexi na stałe połączona z bokiem taśmą dwustronną:

 

Dołączona grafika

 

A tak mniej więcej widać przez tę szybkę ( w rzeczywistości widać więcej) :

 

Dołączona grafika

 

A to już w obudowie:

 

Dołączona grafika

 

 

A TERAZ COŚ SPECJALNEGO! KRÓTKI OPIS, JAK ZROBIĆ OKNO, KROK PO KROKU:

 

1. Zdejmujemy bok z komputera :E

2. Od wewnętrznej strony zaznaczamy kształt naszego okna. Pytacie się dlaczego od wewnętrznej?? Ponieważ często gęsto nasze obudowy mają czarną farbę, i żadnego mazaka, nie byłoby na nim widać, poza tym, jak będziemy ciąć, to szkoda by było porysować tę oryginalną farbę. :)

3. No to mamy projekt. Teraz możemy skorzystać z kilku metod:

a) Oto jeden z najprostszych. Wiercimy w dowolnym miejscu, wewnątrz okna otwór tak duży, aby wszedł nam brzeszczot wyrzynarki. Po wywierceniu otworu wkładamy brzeszczot wyrzynarki w otwór i tniemy wzdłuż wytrasowanych linii.

b) Druga metoda jest równie prosta, ale już mniej dokładna i trochę trzeba się namęczyć. Wiercimy w blasze tyle dziur, aby przez powstały otwór weszły nożyce. Po nawierceniu nożyce do blachy w dłoń i tniemy.

c) Metoda dla profesjonalistów i okien z zawiłymi kształtami. Po zaznaczeniu na blasze kształtu bierzemy szlifierkę dremla, i tarczą to metalu (zazwyczaj 25mm średnicy) wycinamy po liniach kształt okna

4. No to mamy wycięte okno. Teraz trzeba tylko założyć pleksi. Można je nabyć na allegro, za małe kwoty i w różnych wariantach kolorystycznych.

5. Zakładamy plexi. Tutaj również mamy kilka metod:

a) Metoda "na kleja". Jeśli mamy maszynę do klejenia na gorąco, pomiędzy plexi a blachę nakładamy kleju i ściskamy ze sobą przedmioty.

b) Metoda "śrubkowa" . Przykładamy plexi do ścianki i mocujemy je tymczasowo ze sobą (zaciski itp). Po połączeniu wiercimy otwory na obrzeżach okna, nie bliżej, niż 5 mm od brzegu pleksi, bo mogła by popękać. Potem tylko bierzemy śrubkę i nakrętkę i skręcamy.

c) Metoda "na lenia" :E. Bierzemy i przyklejamy pleksi do ścianki za pomocą taśmy dwustronnej.

6. Okno gotowe. W razie pytań pisać na pw :)

 

Komp pracuje 24h/ dobę i w nocy denerwował mnie ten Arctic cooling na froncie :) No to poszedłem do sklepu elektrycznego i za 6 zł ( strasznie nadszarpnęło to mój budżet :E ) Kupiłem wyłącznik kołyskowy, który jak się okazało idealnie pasuje do tej budy :) A więc parę fotek:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

No i cały front w pełnej okazałości:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać, założyłem też czytnik na front, ale na razie to atrapa, bo płyta główna głupieje po jego podłączeniu :) Dlaczego, to już nie będę wnikał :D Mnie się podoba :) Do usłyszenia :D

 

P.S. Jeszcze raz przepraszam za jakość zdjęć, ale połowa z nich była robiona na szybko, bo robota wrała w rękach a mój SEk800i nie wyrabiał :D

Edytowane przez lojciec14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wymieni mam taki sam i go wymienia.

Masło maślane z maślanką masłową.

 

Co do samej budy - front mi się nie widzi, tzn ten cooler. O czytniku kart się nie będę wypowiadał.

 

Diody też wymień, zieleń tu nie pasuje zbytnio.

 

Robienie okna - to pod FAQ się kwalifikuje.

 

Ogólnie - za czerwono :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny mod w starym stylu. Czyli jak zmodować obudowę tanim kosztem :wink: . Nie jest to idealny mod, jest dużo niedoróbek w postaci małych detali, ale nie będę się czepiał bo moja obudowa tez nie jest idealna.

Na zdjęciach wygląda jakby cdrom i ta drewniana płytka miały inny odcień niż obudowa. Dawałeś przed malowaniem jakiś podkład?

 

No i jeszcze ten codegen! Mam identyczny w starym kompie. Jesli trafi sie na 'dobry' egzemplaz to tego zasilacza nic nie ruszy. Spora ilość zwarć jakie mu sprawiłem (kiedyś regularnie grzebałem w kompie pod napięciem, póki nie uwaliłem dysku :-P ), w ogóle go nie ruszyła. No, ale to są wyjątki.

Tak sie sklada ze dzis bawilem sie miernikiem i sprawdzilem napiecia na tym codegenku. Szok :blink: - 12,38V w idle, 12,61V w stresie. Dobrze, ze zasila on tylko komputer do neta.

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Zasilacz wymieni mam taki sam i go wymienia. Co do obudowy moduje swoją w podobne zestawienie kolorów, dzięki twojej wiem jak to się mniej więcej będzie w realu prezentować. :-)

 

Cieszę się, że komuś się to przyda.

 

Masło maślane z maślanką masłową.

 

Co do samej budy - front mi się nie widzi, tzn ten cooler. O czytniku kart się nie będę wypowiadał.

 

Diody też wymień, zieleń tu nie pasuje zbytnio.

 

Robienie okna - to pod FAQ się kwalifikuje.

 

Ogólnie - za czerwono :P

Diody wymienię może kiedyś. Na razie jednak zabieram się powoli za kolejny projekt. Czytnik kart? Powiem wam całkiem szczerze: największy błąd w tej obudowie... Nie przemyślane decyzje się podobno maszczą... Ta czerwień ładnie łączy się z tym czarnym matem

 

Fajny mod w starym stylu. Czyli jak zmodować obudowę tanim kosztem :wink: . Nie jest to idealny mod, jest dużo niedoróbek w postaci małych detali, ale nie będę się czepiał bo moja obudowa tez nie jest idealna.

Na zdjęciach wygląda jakby cdrom i ta drewniana płytka miały inny odcień niż obudowa. Dawałeś przed malowaniem jakiś podkład?

 

No i jeszcze ten codegen! Mam identyczny w starym kompie. Jesli trafi sie na 'dobry' egzemplaz to tego zasilacza nic nie ruszy. Spora ilość zwarć jakie mu sprawiłem (kiedyś regularnie grzebałem w kompie pod napięciem, póki nie uwaliłem dysku :-P ), w ogóle go nie ruszyła. No, ale to są wyjątki.

Tak sie sklada ze dzis bawilem sie miernikiem i sprawdzilem napiecia na tym codegenku. Szok :blink: - 12,38V w idle, 12,61V w stresie. Dobrze, ze zasila on tylko komputer do neta.

Te małe detale najbardziej mnie irytują. Dlaczego ich nie poprawiłem?? po prostu brak funduszy... :) CD-Rom i drewniana płytka mają inny odcień ;) specjalnie tak to zostawiłem, po prostu mi się to podobało. Podkładu nie używałem. Zmatowiłem tylko obudowę i odtłuściłem. O dziwo farba trzyma jak żyleta :) Co do codegena, to faktycznie nic go nie ruszy :D Sam mu zrobiłem kilkanaście zwarć :D I nadal się trzyma, choć ostatnio mam problemy z kompem z jego powodu... Wkrótce go zmienię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet to fajnie wygląda :) tylko coś z tymi 13-laty przesadziłeś ...... i to sporo

 

No trochę chyba podkolorowałem, ale ta obudowa jako sama konstrukcja jest bardzo stara. Chyba jedna z pierwszych bud na ATX... Musiałbym poszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę chyba podkolorowałem, ale ta obudowa jako sama konstrukcja jest bardzo stara. Chyba jedna z pierwszych bud na ATX... Musiałbym poszukać :)

pierwsze codegeny tego typu pojawiły sie w 2001 roku w okolicy wakacji. tyle co do OT.

 

Sam mod, zaczerwono, czerwony w róznych odcieniach (a moze aparat kłamie - rózna powierzchnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front owszem, w różnych odcieniach. Reszta jednak jednolity odcień czerwonego ;) Nie ma żadnych przebarwień etc. Tak jak już pisałem front to jedna warstwa czerwonego położona na czarnym macie. I nie jest to mój błąd, tylko specjalnie tak to pomalowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się jedynie klawiatura podoba i za nią masz plusa.. mam taka samą ;). Mod bym powiedział.. standardowy, nic nowego, nic przełomowego stąd na kolana nie padam.

 

ps. taśmy od kabli Ci się odkleją najdalej za 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara forumowa maksyma brzmi "O plus Ka równa się mod". Tutaj nie ma katody, jest własnoręczne okno- i za to właśnie brawa. Faktycznie, całość jak za dawnych, dobrych czasów, kiedy się kroiło budy czym tylko się dało.

 

(...)

Czytnik kart? Powiem wam całkiem szczerze: największy błąd w tej obudowie... Nie przemyślane decyzje się podobno maszczą... Ta czerwień ładnie łączy się z tym czarnym matem

(...)

*mszczą

Nieprzemyślane decyzje zazwyczaj naprawia się czymś takim. Przy odrobinie szczęścia może się udać wyprowadzić to na coś ładniejszego, niż stara wnęka na flopa.

 

(...) Sam mu zrobiłem kilkanaście zwarć (...)

Ja bym się tym nie chwalił ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będę miał takie problemu finansowe, to ta obudowa przejdzie niewiele zmian, za to dość gruntownych.... Może zrobię całkowicie nowy front? Kto wie ;) Muszę tylko zrobić dokładne pomiaru i zobaczyć, czy mam w domu wystarczające materiały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...