Skocz do zawartości
Vilgerfortz

[pomoc] Komp Niszczy Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem zaczął sie juz jakis czas temu kiedy to pierwsza kosc przestala dzialac jednak zignorowalem problem poniewaz posiadalem dodatkowe 2 gb. Jakis czas uzywalem drugiej mojej pary Patriot 2GB PC2-9600 uwazajac iz poprzednie mialy jakas wade producenta jednak po kilku miesiacach problem sie powtorzyl. Teraz posiadam trzy zepsute kosci i nie wiem gdzie lezy problem. Po wlozeniu ktorej kolwiek z 3 uszkodzonych kosici nie odpala sie nawet bios. Slychac tylko glosniejsze gdzialanie wiatraczka na karcie graficznej.

 

Parametry mojego sprzetu:

- Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz (775)

- Asus Extreme 8800GTS 640MB PCI-E

- ASUS P5K Intel iP35 Socket 775

- Patriot 2GB PC2-9200 Extreme Performance (2x1GB)

- Patriot 2GB PC2-9600 Extreme Performance (2x1GB)

- 320GB Maxtor Diamondmax SATA2 8MB x2

- Razer Barracuda AC-1 Gaming Audio Card

- Antec Nine Hundred Ultimate Gamer - case

 

Zastanawiam sie co to moze byc? Plyta glowna nie wspolpracuje z pamiecia? Zasilacz za mocny? Uszkodzone gniazda pamieci na plycie? Lub calkiem cos innego, prosze po pomoc bo nie wiem nawet jak sie do tego zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominalne napięcie dla DDR2 to 1.8V i od tej wartości polecam sprawdzenie (oczywiście przy 800MHz). Jeżeli będzie dalej coś się dziać, to problem stoi po stronie zasilacza, chociaż mobas też do tych z górnej półki nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro pojde i kupie nowe pamieci, ustawie je tak jak trzeba i jesli znowu uszkodzi jedna z nich to wymienie zasilac i plyte glowna bo mam juz tego dosc !

 

Jakies sugestie odnosnie zakupu? Znacie jakies sprawdzone na tej plycie modele ?

 

Moze cos takiego http://tinyurl.com/9fqh3a albo http://tinyurl.com/87kuxf?

Edytowane przez Vilgerfortz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...