Skocz do zawartości
neomagnet

Płyty Główne Am2/am2+/am3

Rekomendowane odpowiedzi

Na rebelshavenforum jest sporo tematów o tej płycie. Standardowo są problemy z Phenomami I z TDP 125W - tzn. komputer włącza się, ale po mocniejszym obciążeniu są restarty. Konieczne jest oradiatorowanie sekcji zasilającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto spróbować z innym zasilaczem - u znajomego pomogło ;).

na Taganie TG420-U02 i-Xeye i moim obecnym Seasonic'u jest to samo. Szczerze wątpię, by zasilacz nie dawał rady, tym bardziej, że korzystam z integry.

powoli w planach mam wymianę mobo na coś hi-endowego z myślą o nowym procu

 

warunek:

- najlepsza sekcja zasilania

- mATX

- 4 sloty DDRII

- dobra integra z DVI

- toslink

 

czyli szukam Asusa M3A79-T Deluxe z integrą w skali micro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi raczej o linię +5VSB - ona może być za słaba/zwalona a i tak komputer będzie działał bez problemów - pomóc może odpięcie wszystkich urządzeń USB i podłączenie dysku bezpośrednio pod płytę. Z tymi dyskami USB bez dodatkowego zasilania często wychodzą takie problemy - u kumpla też był Chieftec bodajże GPS 400W, a i tak Winda nie chciała w ogóle znaleźć dysku po podłączeniu. U mnie na Zalmanie ZM-500HP znajdowało go tylko po podpięciu obu wtyczek USB (taki dziwny kabel był razem z dyskiem) bezpośrednio do płyty - przez USB na froncie obudowy nie działało.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ale czy naprawde nikt nie mysli jak umieszcza te sloty pci express ?

Przecież po wsadzieniu karty graficznej z dwuslotowym chlodzeniem (czyli w praktyce wiekszosc lepszych i cichych produktow) zostaje jeden wolny slot pci-ex x1.

 

A mozna bylo je dac jak w biostarze na p45:

http://bachcomp.pl/2172,produkt,Biostar-TP...akosc-cena.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ale czy naprawde nikt nie mysli jak umieszcza te sloty pci express ?

Przecież po wsadzieniu karty graficznej z dwuslotowym chlodzeniem (czyli w praktyce wiekszosc lepszych i cichych produktow) zostaje jeden wolny slot pci-ex x1.

 

A mozna bylo je dac jak w biostarze na p45:

http://bachcomp.pl/2172,produkt,Biostar-TP...akosc-cena.html

Patrząc na płytę 790GX dokładniej zauważysz że master PCIe 16 jest niżej więc jak w nie włożysz dwu-slotową grafikę to zajmiesz jedno miejsce dla PCI których jest 2.

Natomiast w płytce z P45 która kosztuje 100zł więcej faktycznie niczego nie zajmujesz 1 grafiką dwu-slotową. Po prostu trzeba o tym wiedzieć przed zakupem i zadecydować, czy będzie Ci potrzebne drugie PCI i czy użyjesz kiedyś dwu-slotowej grafiki. Warto wpisać w uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś kiedy będzie dostępna ASRock A770CrossFire bo nigdzie jej znaleźć nie moge... Może ktoś powiedzieć czym sie ta karta różni od ASRock A770DE bo DE też ma CrossFire(przynajmniej można ją kupić w wielu sklepach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś kiedy będzie dostępna ASRock A770CrossFire bo nigdzie jej znaleźć nie moge... Może ktoś powiedzieć czym sie ta karta różni od ASRock A770DE bo DE też ma CrossFire(przynajmniej można ją kupić w wielu sklepach)

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=17762

 

Ma lepsze chłodzenie chipsetu od DE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A770DE to taka trochę okrojona (wizualnie nieco słabsza sekcja zasilająca, drugi slot PCIE 16x pracuje tylko w trybie 4x) wersja z pewnymi usprawnieniami (lepsze rozplanowanie elementów, profile w BIOS, dźwięk na VIA).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie!

Akurat przymierzam się do zmiany płyty, ponieważ producent chyba dał już sobie spokój z wydawaniem nowych biosów (MSI K9N NEO V3) i nawet o Phenom I mogę zapomnieć.

Przyda się rozeznanie w rynku i za sugestie też wdzięczny będę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na aktualizację. Obecnie zastanawiam się nad kupnem platformy AMD i jeśli chodzi o procesory mam na oku 710 albo 955 (czyli albo pieniądze albo moc :D) jednak gdy rozglądam się za płytami to mam mętlik w głowie. Fajnie by było gdyby płytka bez problemu pozwalała zmieniać taktowanie w windows, obsługiwała BEMP, żeby wlazł mi na nią karakorum który już kupiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak na szybko:

  • Warto dorzucić A780GMH/128M.
  • Przy A780FullHD warto dopisać, że w przypadku procesorów innych niż Black Edition płyta ma dość ograniczone możliwości podnoszenia napięcia.
  • ASUS-a M3A79-T Deluxe warto zastąpić nowszym, tańszym i łatwiej dostępnym M4A79 Deluxe.
  • Problem z gubieniem ustawień przez MSI DKA790GX Platinum obecnie nie występuje.
  • Przydałoby się wrzucić więcej płyt AM3 (choćby MSI 770-C45 czy modele na 790FX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się robi. O tych MSI to wiedziałem, że o czymś ważnym zapomniałem, tylko jakoś nie mogłem dojść co to. Dzięki za info.

 

Po zastanowieniu stwierdziłem, że wywalę A780FullHD a zastąpię ją A780GMH bo jest o niebo lepsza a tylko minimalnie droższa.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

dlaczego starsza o dużo płyta:

 

AsRock AOD790GX

 

ma kodek dzwieku ALC890

 

a w miare nowa:

 

Gigabyte MA770T-UD3P

 

tylko ALC888 ?? ;o ;o o co chodzi ?

 

czy gigabyte i asrock to dwie rozne kodeki ALC ?

Edytowane przez acess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem te kodeki bardzo się od siebie nie różnią i oba do tej pory są stosowane. Jeżeli nie jesteś audiofilem to różnicy imho nie usłyszysz, jeżeli jesteś to nie będziesz korzystał z integry. Poza tym pytanie bardziej do producentów czemu dali akurat te układy a nie inne....

 

 

A tak nawiasem tylko dodam, że niedługo aktualizacja. Spóźniona bo miała być ponad miesiąc temu, ale lepiej późno niż wcale ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na tej liście nie ma MSI 770-G45? Jest w cenie ASRocka M3A770DE, posiada port COM, ma podobne/lepsze osiągi jak AsRock.

Na forum jest kompletna cisza jeśli chodzi o to mobo, dopiero dowiedziałem się o niej z recenzji na PClabie. Myślę, że jest to dobra alternatywa dla asrocka.

Ma ktoś tą płytę w ogóle? Może ktoś by coś więcej napisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przyznam szczerze i bez bicia, że nawet nie wiedziałem o tej mobo. Poradnik miałem już jakiś czas temu aktualizować, ale mam tyle nauki, że nie mam kiedy tego zrobić. W maju jednak zaczynam praktyki, więc czas się z pewnością znajdzie i zrobię sporą aktualizację. Dodane będą m. in. płyty na nowych chipsetach, do każdej z płyt postaram się znaleźć recenzję i wstawić link itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...