Skocz do zawartości
Sobota

Mysz Z Ogonem Do 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mysz ma mieć kabel ma służyć do gier szczelinka, GTA itp. Ale też do internetu SketchUp-a i innych pierdół. Nie zależy mi nad wieloma przyciskami. Mysz może mieć jakieś dwa boczne przyciski ale nie musi. Co polecacie :?: Jak do tej pory moim głównym faworytem jest Razer Salmosa, kształtem jest ok. Mysz musi mieć przystępną cenę i b.dobre parametry. Mysz będzie kupowana gdzieś w Krakowie ma to być produkt cieszący się dobrą opinią.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

@Kyle

@bender83

 

myszki które zaproponowaliście nie przypominają kształtem nawet trochę salmosy :) w tym wypadku jedynym dobrym rozwiązaniem jest ak-47, i tak jak pisałem nocą, że chętnie się zamienię, moja salmosa była używana może 3 dni jest w idealnym stanie, po prostu kształt mi nie odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oscar Mouse A4Tech X-748K 3200dpi 1000Hz full USB ciekawy sprzęt w sumie to mi odpowiada będę musiał zobaczyć tylko jak mi leży. Tylko czy technologia zmiany czułości w locie jest użyteczna, bo ta mysz jej nie posiada z tego co czytam. Jak jest w tej myszy z jakością wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy technologia zmiany czułości w locie jest użyteczna,

Pic na wodę.

 

Oscar Mouse A4Tech X-748K 3200dpi

Właściwie to 1600 dpi ... ale ta mysz i tak jest super ... a sensor dokładniejszy niż 1800 dpi z Razer Diamondback 3G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli która mysz jest najlepszym wyborem, nie patrząc na wyprofilowanie (to jest kwestia którą każda osoba musi sobie dobrać indywidualnie) :?:

Zarówno 738 jak i 748 są pod wzgl. elektroniki identyczne ... inne są obudowy. Ja z powodu kształtu wybrałem 738 ... model 748 ma za to odważniki (ale i tak wolę 738).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o tej myszy? Tylko nie wiem czy warto ma jakieś dziwne wyprofilowanie musiał bym tą mysz widzieć i dotknąć, jak się to uda to może być te 30 zł więcej. Tylko 738 jak i 748 są za ok. 60 zł a nie za 130. A gryzonia i tak się zmienia co parę lat więc dlatego nie wiem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada jeśli byś się zdecydował na x-748k to nie kupuj u dorton1. Ja kupiłem i później okazało się, że paczka idzie średnio 3tyg. do mnie doszło po trzech dniach wszystko ładnie pięknie tylko po otwarciu okazało się, że przysłali x-750 Snake :damage_wall:, pisałem i jeszcze mi chcieli wmówić, że to lepsze model, bo ma laser :blink:. Komentował tego nie będę, proponują tylko wymianę, ale pewnie z takim skutkiem, że wyśle im myszkę i nie zobaczę, kasy ani też x-748k. Do tego jeszcze nie dają żadnego dowodu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę.

Zmiana rozdzielczości w locie nie jest to taki pic na wodę jakby sie mogło wydawać. W programach graficznych bardzo przydaje się możliwość szybkiego przeskoku miedzy 400DPI (precyzja) a 1600 (skakanie po menu na wielkim ekranie). W oscarach da się ustawić jakie tryby rozdzielczości są aktywne. Więc te interpolowane się wyłącza i jest git.

 

 

Ja bym wolał dołożyć 30 pln i kupić MX518 - spokój na lata, najwyższa wygoda, sprawdzony sprzęt. W komputroniku 129 pln.

różnica cenowa między tymi myszami jest chyba nieco większa.. a co takiego oferuje ten mx518 czego nie ma w a4techu? lepsze spasowanie obudowy? parametry, funkcjonalność i cena przemawiają za a4techem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc do tej pory wszystko przemawia za A4techem. Do wyboru modele 738 jak i 748- różnica w wyprofilowaniu. pozostali ak-47 X-718BK X-748K. A więc która najlepsza nie patrząc na profil? Makro nie zaszkodzi. Bo się trochę już namieszało :blink:

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rozdzielczości w locie nie jest to taki pic na wodę jakby sie mogło wydawać. W programach graficznych bardzo przydaje się możliwość szybkiego przeskoku miedzy 400DPI (precyzja) a 1600 (skakanie po menu na wielkim ekranie). W oscarach da się ustawić jakie tryby rozdzielczości są aktywne. Więc te interpolowane się wyłącza i jest git.

Ja tam w programach graficznych nigdy nie zmieniałem rozdzielczości ... chyba bym się zajechał :P Mam stałe 1600 dpi/2 (dzielnik winzgrozy dla prędkości na pulpicie).

 

Ja bym wolał dołożyć 30 pln i kupić MX518 - spokój na lata, najwyższa wygoda, sprawdzony sprzęt. W komputroniku 129 pln.

Szkoda pieniędzy ... swoją drogą jest nieprogramowalna (sprzętowo). Gdyby kosztowała 90 PLN to i tak bym wolał A4tech X-738.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego oferuje ten mx518 czego nie ma w a4techu? lepsze spasowanie obudowy? parametry, funkcjonalność i cena przemawiają za a4techem.

Nie mówię, że a4tech jest zły. Moim zdaniem mx518 ma wystarczające parametry, a w dłoni leży znacznie lepiej (oczywiście każdy ma swoje upodobania). Do tego jest trochę cięższa co imo należy zaliczyć do zalet.

 

Co do MX400 - mogliby zrezygnować z rolki przesuwanej na boki i było by spoko :) Ogólnie ciekawa alternatywa w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego MX400 w piątek. Będę go miał w poniedziałek. Też uważam, że ciekawa alternatywa. Podobno świetnie wykonana no i oczywiście ładnie wygląda. No i jest laserowa.

 

 

PS. Post nr. 2400.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego MX400 w piątek. Będę go miał w poniedziałek. Też uważam, że ciekawa alternatywa. Podobno świetnie wykonana no i oczywiście ładnie wygląda. No i jest laserowa.

Dołączona grafika

 

A może model Genius Ergo 555 Laser (http://www.ceneo.pl/1352541)? Mam go od kilku tygodni i nie narzekam. W FarCry2 spisuje się jak trzeba, tylko trzeba dołożyć ok 30 zł.

Edytowane przez Paladin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mysz może ma lepszą elektronikę tylko ma też nietypowy profili. No właśnie jak z ta elektroniką, porównywalna do A4tech 748?

Tylko że jeśli porównujemy A4Tech do Logitecha i Geniusa to trochę nie bardzo, bo jest to marka z nieco niższej półki. Miałem kiedyś mysz A4Techa i mówiąc szczerze jakoś plastiku do dzisiaj mnie zastanawia w tych gryzoniach. Co innego Logitech albo chociażby ten Genius.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o tej myszy? Tylko nie wiem czy warto ma jakieś dziwne wyprofilowanie musiał bym tą mysz widzieć i dotknąć, jak się to uda to może być te 30 zł więcej. Tylko 738 jak i 748 są za ok. 60 zł a nie za 130. A gryzonia i tak się zmienia co parę lat więc dlatego nie wiem czy warto.

Mam młodszego brata MX310 i sprawuje sie świetnie, kształt podobny to MX518, w dłoni lezy bardzo dobrze i świetnie sie ślizga po podkładce mimo że ma już pare lat.

Niestety planuje kupić coś nowego, bo ostatnio mycha zaczeła czasem przerywać (rzucałem nią kiedy sie wkurzyłem podczas grania :lol: ) a poza tym zrobiły sie dwa białe wytarcia od palców na głównych przyciskach i troche nieestetycznie to wygląda.

 

Całkiem możliwe, że wybiore MX400. Te A4-techy w ogóle mi sie nie podobają pod względemy stylistyki.

 

EDIT: Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym DPI w myszkach? Moja obecna posiada max DPI 800 a ustawione mam bodajże na 400 (suwak prędkości myszy na połowie).

Na przykład taka myszka A4-TECH XL-750F napisane jest że minimalna rozdzielczość pracy to 600 DPI - ale to się tyczy tego przełącznika, który znajduje się na myszce czy nawet w opcjach windowsowych nie będę mógł ustawić niżej?

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli porównujemy A4Tech do Logitecha i Geniusa to trochę nie bardzo, bo jest to marka z nieco niższej półki. Miałem kiedyś mysz A4Techa i mówiąc szczerze jakoś plastiku do dzisiaj mnie zastanawia w tych gryzoniach. Co innego Logitech albo chociażby ten Genius.

Jakiego A4Tech miałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPI w myszka to jest rozdzielczość. Czym wyższa tym wolniej przesuwa się kursor ale tym dokładniej, na wysokiej rozdzielczości przesunięcie określonej długości zabiera więcej miejsca na podkładce niż na niskiej. Czy w systemie da się? Nie wiem ale znając Windowsa to lepiej sprzętowo ;-) Tylko dalej nie wiem która mysz ma najlepszą elektronikę :-(

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPI w myszka to jest rozdzielczość. Czym wyższa tym wolniej przesuwa się kursor ale tym dokładniej, na wysokiej rozdzielczości przesunięcie określonej długości zabiera więcej miejsca na podkładce niż na niskiej. Czy w systemie da się? Nie wiem ale znając Windowsa to lepiej sprzętowo ;-) Tylko dalej nie wiem która mysz ma najlepszą elektronikę :-(

a czemu się zastanawiasz nad najlepszą elektroniką w myszkach do 100PLN? :) Przecież to trochę niepoważne moim zdaniem. To jak jakbyś rozwodził się nad najlepszą membraną w zwykłych plastikowych głośnikach do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby cena odpowiada wykonaniu... Tylko ze w praktyce różnie jest, za tą samom cenę można mieć dużo lepszy i dużo gorszy produkt.

 

Jeśli ktoś chce mieć super wykonanie niech bierze Logitecha. Ale dobrze wiemy jak jest z myszkami - najczęściej się je wymienia. Ja teraz przesiadłem się na Geniusa bo IMHO to niezła alternatywa i normalny stosunek cena/jakość. Logitech jak dla mnie jest nieco przereklamowany. Zresztą przypatrz się bliżej i powiedz czy ta mycha nie jest fajna? Przycisków tyle co trzeba i jeszcze fajny bajer w postaci zmiennych profili DPI (aczkolwiek jeszcze z niego nie korzystałem).

 

Dołączona grafika

 

a co do elektroniki - napierdzielam tą mychą w FarCry2 i nie zauważyłem żadnych przestojów, ani niczego, co by wskazywało na złą elektronikę.

Edytowane przez Paladin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPI w myszka to jest rozdzielczość. Czym wyższa tym wolniej przesuwa się kursor ale tym dokładniej, na wysokiej rozdzielczości przesunięcie określonej długości zabiera więcej miejsca na podkładce niż na niskiej.

Hmm, a ja myślałem, ze właśnie odwrotnie. Sądziłem, że im wyższe DPI tym szybszy ruch kursora - względem rozdzielczości ekranu. W takim razie moja obecna myszka ma max DPI 800 i przy takim ustawieniu kursor przesuwa się bardzo powoli, więc nie wyobrażam sobie jak to musi być np na 2500 DPI i czemu to ma służyć? I jeśli obecnie pracuję z myszką na 400 DPI to taka mysz A4Tech, która ma minimalną rozdzielczość pracy 600 DPi nie sprawdzi sie w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...