Skocz do zawartości
adamkpl

Coś Powoduje Spowolnienie Bootowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewnien irytujący problem nad którym spędziłem trochę godzin.

 

Kiedy włączam laptopa wszystko ładuje się fajnie aż do kiedy pojawia się pulpit. Ładują się ikony w zasobniku ale czasem jest tak, że na kilka z nich muszę czekać ok. 10 sek czasem dłużej. Wtedy wiem, że coś "przeszkadza" im w dalszym załadowaniu.

 

Ślęczalem nad tym i główkowałem. Nie ma nic co by mi pomogło w Podglądzie zdarzeń. Wiem, że coś blokuje poprawne ładowanie. Jakiś sterownik lub usługa (w to drugie to wątpię).

 

Moja prośba to: czy jest jakiś program, który zarejestruje ile dany element systemu się ładuje. Ile ładuje się każdy sterownik, usługa itd.

 

Mój system to Vista 32bit.

 

 

(to coś co powoduje problem jaki ma ten użytkownik http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f...ia-t285854.html )

Edytowane przez adamkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może antyvirus się załącza i robi freez?

Usuwałem avasta. To nie to. Pozatym przed nowym rokiem wszystko działało OK.

 

Bootvis sobie ściągnij i sprawdź.

Bootvis w Vista ? :o - Nie działa.

 

Ponawiam prośbę o podanie mi sposobu zmierzenia czasu ładowania składników systemu.

Edytowane przez adamkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Log z ComboFix i Hijack This poproszę.

 

Ewentualnie powodem może być sieciówka - masz może radiówkę albo router z dużą ilością klientów w sieci?

 

Proszę bardzo. Oto dwa pliczki .txt w ZIP w załączniku.

 

Mam LiveBox (neostrada) ale to nie moze być to. Maximum są 3 kompy w sieci. Ale zazwyczaj ja sam.

Mam jeszcze od dłuższego czasu głupi problem - Wiersz polecenia (cmd) uruchamia mi się 10 sekund :[ nie wiem czemu.

logi.zip

Edytowane przez adamkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Coś wykasowało. Jest poprawa?

2. Jeśli nie, to spróbuj zaobserwować, która ikonka ładuje się zaraz po przestoju.

3. Może antywirus źle działa w Vista. Spróbuj odinstalować go lub zainstalować nowszą wersję lub innego antywirusa.

4. Spróbuj uruchomić Menedżera zadań wciskając Ctrl+Shift+Esc i zobaczyć, jaki proces zajmuje czas procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Coś wykasowało. Jest poprawa?

2. Jeśli nie, to spróbuj zaobserwować, która ikonka ładuje się zaraz po przestoju.

3. Może antywirus źle działa w Vista. Spróbuj odinstalować go lub zainstalować nowszą wersję lub innego antywirusa.

4. Spróbuj uruchomić Menedżera zadań wciskając Ctrl+Shift+Esc i zobaczyć, jaki proces zajmuje czas procesora.

Jako autor tematu http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f...ia-t285854.html dodam ze nie jest to wina antyvirusa bo ja mam NOD32 i dzialal od 2 miesiecy bez problemu. Odinstalowanie nic nie dalo. Rowniez szukalem w sieci rozwiazania problemu ale nigdzie nie znalazlem niczego podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Coś wykasowało. Jest poprawa?

2. Jeśli nie, to spróbuj zaobserwować, która ikonka ładuje się zaraz po przestoju.

3. Może antywirus źle działa w Vista. Spróbuj odinstalować go lub zainstalować nowszą wersję lub innego antywirusa.

4. Spróbuj uruchomić Menedżera zadań wciskając Ctrl+Shift+Esc i zobaczyć, jaki proces zajmuje czas procesora.

Ad1: Tylko trochę

Ad2: Zazwyczaj przy ikonie Sieci

Ad3: AV działa OK to napewno nie to. Zmieniłem z Avast na AVG - bez różnicy

Ad4: Właśnie o to chodzi, że procesor się "nudzi".

Edytowane przez adamkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz Windows działa jak trzeba.

 

Czynności jakie zrobiłem to:

 

1. Nakładka Windows czyli wkładam DVD i daję uaktualnij i system się"reinstaluje"

2. wyłączenie tego czego nie potrzebuję przy starcie - msconfig i services.msc

3. Aby SuperFetch się dobrze zoptymalizował zrobiłem min. 20 restartów w przciągu tych paru dni

4. Zrobiłem defragmentację plików BOOTujących poprzez komendę "defrag c: -b"

5. zrobiłem defragmentację rejestru - zmniejszył się o ok. 10%

6. no i tak jak wyżej oczywiście ComboFix coś mi usunęło i od razu było ciut lepiej.

 

Teraz system uruchamia się poprawnie i bardzo szybko.

Edytowane przez adamkpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...