Skocz do zawartości
Abdel_k9

Sterowanie silniczkami przez coma.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma moze pojecie jak zrobić uklad dzieki ktoremu mozna by sterowac praca kilku silniczkow badz innych uzadzen wykonujacych prace fizyczna? Bo potrzebuje czegos takiego by zrealizowac moj maly projekt ale nie bardzo wiem jak zrobic sterowanie za posrednictwem portu szeregowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos takiego było w Elektronice Praktycznej, czy Nowym Elektroniku, ale tam była praca silnika krokowego na comie.

Sterowanie silniczkiem 2 lub 4 cewkowym, ale podejżewam, że pisząc własny program mógłbyś sterować dwoma silniczkami 2 cewkowymi. Powodenia.

PS. Chodzi mi o bierzące numery tych czasopism.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o czyms takim kiedys myslalem.. :D hehe pamietam nawet ze chcialem miedzyinnymi zaslony od okien "zautomatyzowac" :D i zebym mogl sterowac calym pokojem :D (sterowanie lampkami.. swiatlem.. zamkiem od drzwi...) to byly fajne pomysly.. ale pomyslalem ze co jakby sie komp zwalil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma moze pojecie jak zrobić uklad dzieki ktoremu mozna by sterowac praca kilku silniczkow badz innych uzadzen wykonujacych prace fizyczna? Bo potrzebuje czegos takiego by zrealizowac moj maly projekt ale nie bardzo wiem jak zrobic sterowanie za posrednictwem portu szeregowego.

Jak Ci sięuda daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej do tego wykorzystać starą katarynkę? Gdzieś widziałem schemat jak przerobić atari na sterownik.

pod warunkiem ze masz atari pod reka i chcesz ten zabytek zmaltretowac. chyba jednak lepiej uzyc jakiegos mikrokontrolera ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...