Skocz do zawartości
marco

[recenzja] Amd Dragon Oraz Phenom Ii

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, artykuł ciekawy, tym bardziej wykorzystany sprzęt. Miło, że AMD w końcu przeszło na 45nm no i O/C od razu wskoczyło na odpowiedni poziom :D. Szkoda tylko, jak to już parę razy tutaj padło, że ten cep wyszedł tak późno.... :( Takie, bądź porównywalne osiągi powinien zapewniać pierwszy Phenom, wtedy działoby się działo :D A tak, znowu AMD wyczuło "odpowiedni" moment....Zresztą lepiej późno niż wcale

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po artykule wyraźnie widać że AMD "atakuję" całą platformą dragon i to im się udało ze względu na cenę/wydajność platformy + dodatkowe aplikacje(m.in AMD overdrive).

Zastanawia mnie fakt wolniejszego kontrolera pamięci DDR2 w nowym Phenomie ,skoro działa tylko na AM2/AM2+ to nie powinien być gorszy od poprzednika.

Niestety też powtórzę szkoda że tak późno ,nie wiem jak idzie AMD i Intelowi wprowadzanie procesu 32nm ,ale dobrze by było by AMD wprowadziło go równo z Intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu 4 rdzenie od AMD jakoś trzymają się czołówki. Z wydajnością nie jest najgorzej jak proc nie dławi się podobno 4x 4870. A mogło być lepiej. A jednak Intel często ma nadal przewagę. Jeśli chodzi o pamięc to z jednej strony dobrym róchem było pozostawienie możliwości dania DDR2, cena popularność. A z drugiej strony złym procek traci na wydajności przez pamięci w Super PI,powinien być już aktywowany kontroler DDR3 aby można było też dać DDR3. Ale kto ma kasę na DDR3 ;-)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie jedno zdanie :

czekamy z niecierpliwością na AM3 ;]

 

ja tam milo wspominam czasy socket A , które było i było i było aktualne szmat czasu zanim wymyslili 754 i 939.

Nielubie czestych zmian podstawek i przesiadek. :) no ale moze inni lubia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Art i bardzo fajnie ze AMD wreszcie wraca ;]. Ciut za późno i ciut za drogo ale najważniejsze ze wraca. Gdy AMD i Intel bedą na tym samym poziomie ceny na pewno spadną - zupełnie jak to miało miejsce z NV i ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy i komputronik, ktory po raz kolejny 'nie rozczarowal' cenami...

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Ph...alog,kat,13120/

989zl za 920 i 1169zl za 940...

A tu esc.pl:

1079zl za 940 i 930zl za 920

 

Zobaczymy za jakis czas, moze teraz w koncu beda ogolne tendencje spadkowe na rynku.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym przeczytaniu mam jednak parę uwag :

 

Nie rozumiem tak miażdżącej przewagi benchmarków w tej recenzji, czy naprawdę mało to jest realnie działających aplikacji - które faktycznie coś robią? Czytając kolejne wykresy Sandry czy EVERESTa mam wrażenie że czytam Komputer Świat...

 

SuperPI nie odpala się kilka razy dziennie? Kto to mówi :P

 

Recenzja jest ponadto aż przesycona papką marketingową i propagandą sukcesu np. "technologii" ATI Stream - po co to w recenzji procesora? Czy to jego zasługa procesora, czy nawet platformy, nawet jeśli dane w filmiku są prawdziwe?

 

Testy gier słabo się skalują, to widać z daleka. Nie wiadomo jakie rozdzielczości były sprawdzone - a to chyba dość ważne, bo sądze że za wysokiej jak na test procesora

 

Podkręcanie też opisane bardzo skrótowo. Jakby nie lista dostarczonego sprzętu w ogóle bym się nie domyślił jakiego coolera użyto - a tak to widze że dość przyzwoitego. Domnieniamia o OC na BOXowym wypierdku też są chyba zbyt wybujałe....

 

Fajnie że procka podłączyło się pod kaskadę, ale dywagacje o skalowalności z użyciem LN2 to chyba jednak zbyt daleko idące zdania - mające tylko reklamować AMD, a nie służyć czytelnikom... Przesada, pominę już tutaj fakt że samych dywagacji na temat mrożenia to jest więcej niż użytecznych materiałów o OC przy użyciu chłodzenia powietrznego... Takiego jakie będzie chłodziło 99,9% tych procesorów

 

Ceny to chyba zasugerowało AMD, bo coś nie bardzo pokrywają się z realiami... I co w ogóle do rzeczy ma wybór karty ATI? To że można sobie przesunąć suwaczek w Overdrive? No nie bądźmy śmieszni, NVIDIA posiadała podobne narzędzia do swoich platform już 4 lata temu.....

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem e6300 i teraz e8400 na p5e i7/i5 platformy przy kursie dolara masakryczne i mi się wydaje ze jest coraz gorzej to tyle o intelu.

 

Mnie po przeczytaniu tego artykułu dało do myślenia o platformie AMD Dragon plus programy chodzi mi tu o sterowniki bo jak wiadomo zieloni trzymają sztabę z intelem ostatnio jeśli chodzi o sterowniki znam ludzi którzy maja i7 i przy Radkach i 4Giga pamięci maja niezłe jaja a ludzi z GF nie maja albo są już rozwiazane. Sam lubię karty Ati i mam 4850 wcześniej 3870. W dobie kryzysu ceny Hi-end płyt do AMD są tanie w porównaniu do 775 no i oczywiście AMD daje taniej procesorki z odblokowanym mnożnikiem 7000tys za nowego 9770 to jest koszmar.

 

Ja osobiście kupie na 100% 950 albo 945 i MSI 790FX-GD70 i grafy ati CFX tylko pytanie czemu tak długo muszę czekać!!!

 

Pytanie wodował ktoś te nowe procki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...