Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Może wpierw sprawdź w słowniku termin hipokryzja...

Może wtedy zrozumiesz co miałem na myśli.

 

Co ma hipokryzja do mnie?

Napisałem jaki system mam i jaki chce sobie ściągnąć.

Miałem problem w legalnym pozyskaniu i poprosiłem o pomoc...

 

Ps. Żyjemy w Polsce i nie znam człowieka, który nigdy nie miał pirackiej wersji oprogramowania, gry, filmu czy muzyki(osąd czy to złe czy dobre pozostawiam każdemu z osobna, natomiast taka jest rzeczywistość).

Was 2 też na pewno nigdy nie korzystało z p2p i jesteście ostoją moralności..;)

Edytowane przez Superlatarnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam rade bez gadżetów byleby tylko się te cholerne okienka co chwila nie pojawiały ;)

Chyba nikt ci nie odpowiedział, więc:

Control Panel - User Accounts - Change UAC Settings - wybierz najniższy poziom

 

/Tak przy okazji polecam obejrzeć - click - fajnie obrazuje działanie UAC ;)

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - mój pierwszy Blue Screen Of Death (BSOD) na Win7b64 :)

 

PS: Świeży system zainstalowany parę dni temu + parę programów (wszystkie stery natywne). BSOD podczas odtwarzania mp3 w Foobar2000 oraz pisania na Tlenie (w tle uruchomiony Firefox).

 

post-118671-1231837847_thumb.jpg

  • The previous system shutdown at 19:08:36 on ‎2009-‎01-‎12 was unexpected.
  • The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000001e (0xffffffffc0000005, 0xfffff80002617b96, 0x0000000000000000, 0xffffffffffffffff). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 011209-26551-01.
  • The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - mój pierwszy Blue Screen Of Death (BSOD) na Win7b64 :)

 

PS: Świeży system zainstalowany parę dni temu + parę programów (wszystkie stery natywne). BSOD podczas odtwarzania mp3 w Foobar2000 oraz pisania na Tlenie (w tle uruchomiony Firefox).

 

post-118671-1231837847_thumb.jpg

  • The previous system shutdown at 19:08:36 on ‎2009-‎01-‎12 was unexpected.
  • The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000001e (0xffffffffc0000005, 0xfffff80002617b96, 0x0000000000000000, 0xffffffffffffffff). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 011209-26551-01.
  • The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Też dziś miałem :) w7 + Netlimiter64 = regularne zuo :) Takie uroki Beci :)

 

Z dobrych rzeczy rzuca W7 dużo mniej grzebie w dysku niż XP. Zdecydowanie mniej mielenia jest. Troche teraz żałuje, że nie testowałem Visty.. chyba pora ściągnąć :)

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- GTA4 po zminimalizowaniu nie da się przywrócić.

Da sie, tylko przed minimalizacją trzeba wejsc w gta do menu (ESC) i wtedy przywraca ok.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co to uwazają ze MS rozdaje w pełni sprawne darmowe systemy, polecam wczytac wszystkie MP3 z dysku do media playera :lol2:

Wystarczy sciagnac aktualizacje o ktorej jest nawet mowa przy downloadzie na stronie MS i wszystko dziala cacy. Jak narazie nic z mojej listy mp3 nie zniknelo i nie przestalo nagle dzialac. Co do dzialania samego systemu...U mnie na partycje systemowa przeznaczylem 20 GB i narazie mam tylko 8 GB zajete, a juz poinstalowalem potrzebne mi programy!

Do tej pory napotkalem 2 powazne bledy i kilka "kosmetycznych". Powazne bledy to wlasnie IE ktory potrafi sie zawiesic nie wiadomo czemu i w tym wypadku u mnie nie pomaga nic jak tylko restart.(dzisiaj zaczne test z Firefoxem). Drugi problem jaki u mnie wystepuje to z odtwarzaniem filmow... Gdy wlaczam jakis film to od czasu do czasu caly system wariuje. Nagle caly pulpit jest zamazany, okno MP skacze jak oszalale po calym pulpicie... po okolo 20 sekundach wszystko wraca do normy. (o dziwo nie dzieje sie to za kazdym razem) Z bledow mniej istotnych: sterowniki WiFi dzialaja mi od XP (te z Visty nie chcialy nawet sie zainstalowac - instalacja stanela i koniec), sterownik Synaptic do touchpada tez wariowal - po wcisnieciu przewijania w dol lub bok touchpad sie wylaczal. Ostatecznie w moim sprzecie dzialaja te stery z XP. No i na sam koniec....niekompletnie przetlumaczony z EN na DE. Poza tym wszystko "cacy".

 

Sprzet na ktorym testuje Windows 7:

Acer Extensa 5510 WLMi

Procesor: Core 2 Duo @1,6 GHz, 1,5 GB DDR2, Grafika Intel 950, HDD 120 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo pozytywny ten system. Pomysł z paskiem bardzo mi przypadł, fajne jest np. że można spauzować WMP tylko najeżdżając na pasek i klikając pojawiającą się ikonke :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wlaczam jakis film to od czasu do czasu caly system wariuje. Nagle caly pulpit jest zamazany, okno MP skacze jak oszalale po calym pulpicie... po okolo 20 sekundach wszystko wraca do normy. (o dziwo nie dzieje sie to za kazdym razem)

U mnie filmy działają wporzo... nic sie nie dzieje, zero problemów.

 

Dla mnie bardzo pozytywny ten system. Pomysł z paskiem bardzo mi przypadł, fajne jest np. że można spauzować WMP tylko najeżdżając na pasek i klikając pojawiającą się ikonke :lol2:

Pasek jest niezly. Ułatwia zdecydowanie prace. Nie ma śmietnika w taskbarze jak było w XP. Nie wiem czy mozna, ale przydałoby się zeby szybciej pojawial się podgląd po najechaniu myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Powazne bledy to wlasnie IE ktory potrafi sie zawiesic nie wiadomo czemu i w tym wypadku u mnie nie pomaga nic jak tylko restart.(dzisiaj zaczne test z Firefoxem).

To akurat nie tyle wina W7 , a samego IE. Przelec po googlach fraze "IE7 - save to mht" itp. , po prostu nie da sie , losowo zacina sie np. pod XP IE7 , tak jak i wersje starsze. To spotykany dosc czesto problem wiec raczej wina tego , ze ta przegladarka to jakis "festyn".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naxt, istnieje coś takiego jak opcja szukaj w temacie.

 

Pierwszy post, 7 strona

http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f...html&st=180

jeszcze raz dzieki,mam jeszcze jedno pytanie,czy da sie zlikwidowac przezroczystosc paska zadan w czasie przegladania iE8 tak jak to było w vista ?. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie tyle wina W7 , a samego IE. Przelec po googlach fraze "IE7 - save to mht" itp. , po prostu nie da sie , losowo zacina sie np. pod XP IE7 , tak jak i wersje starsze. To spotykany dosc czesto problem wiec raczej wina tego , ze ta przegladarka to jakis "festyn".

Akurat to jest wina samego IE, bo beta IE8 na Viscie chodzi duzo stabilniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy można to zainstalować jako update do Windowsa XP SP3? Oryginalnego oczywiście, bo wiem że podobno tej wersji która była na torrentach się nie dało tak zainstalować a jak jest z tą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzieki,mam jeszcze jedno pytanie,czy da sie zlikwidowac przezroczystosc paska zadan w czasie przegladania iE8 tak jak to było w vista ?.

Poszukałem trochę za odpowiedzią i z tego co udało mi się znaleźć to taskbar zawsze będzie transparentny, tak jak belka tytułowa.

 

@up

Jak dla mnie to Mic zdecydowanie przesadza z tym rozdrabianiem się na różne wersje. Po co to komu?

Ja tam widzę miejsce na maksymalnie trzy wersje W7, W7 Business, W7 Server (choć i tak z tym biznesem bym się zastanowił).

No ale cóż, prostota zawsze zostaje porzucona na rzecz kasy.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bedą tylko 3 "normalne" wersje W7.

Zainstalowałem Viste, żeby sobie porównać wszystkie trzy systemy XP, W7 i Viste.. i pomimo tego, że jestem konserwatystą i XP dla mnie poki co jest najlepszym systemem, to istnieje dużo większa szansa, że przerzuce się z XP na W7, niż na Viste. Chodzi wolniej niz W7, wyglada gorzej i mocniej obciąża zasoby komputera... oczywiście to moje skromne subiektywne zdanie, nie mnie jednak zdaże napisać tego posta 3x zanim doczekam się zamknięcia Visty <_< Ciekawe tylko jak dużo będzie różnić się finalna wersja W7 od bety.

 

Ogólnie inna rzecz odnośnie nowych systemów. Nie podoba mi się robienie miliona skrótów do tych samych rzeczy. To wszystko staje się bardzo nieczytelne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladajac film zobaczylem pierwszy raz na w7 bsoda :mur:

Zainstalowalem sobie kodeki k-lite 4.5 beta (podobno maja dzialac poprawnie na w7 :D )

Allplayer tez zle dziala, ale tylko jak ogladam filmy na drugim monitorze (czyt. TV), obraz jakos dziwnie jest ucinany w polowie ekranu :mur: , a gdy chce go ponownie przywrocic na pierwszy monitor to program sie zawiesza :mur:

Na jakim playerze da sie normalnie ogladac filmy??

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10. Scope of License. The software is licensed, not sold. This agreement only gives you some rights to use the software. Microsoft reserves all other rights. Unless applicable law gives you more rights despite this limitation, you may use the software only as expressly permitted in this agreement. In doing so, you must comply with any technical limitations in the software that only allow you to use it in certain ways. You may not

· disclose the results of any benchmark tests of the software to any third party without Microsoft’s prior written approval;

· work around any technical limitations in the software;

· reverse engineer, decompile or disassemble the software, except and only to the extent that applicable law expressly permits, despite this limitation;

· use components of the software to run applications not running on the software;

· make more copies of the software than specified in this agreement or allowed by applicable law, despite this limitation;

· publish the software for others to copy;

· rent, lease or lend the software;

· transfer the software or this agreement to any third party;

· use the Potentially Unwanted Software definitions separately from the software; or

· use the software for commercial software hosting services.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sciagnac aktualizacje o ktorej jest nawet mowa przy downloadzie na stronie MS i wszystko dziala cacy. Jak narazie nic z mojej listy mp3 nie zniknelo i nie przestalo nagle dzialac. Co do dzialania samego systemu...U mnie na partycje systemowa przeznaczylem 20 GB i narazie mam tylko 8 GB zajete, a juz poinstalowalem potrzebne mi programy!

Do tej pory napotkalem 2 powazne bledy i kilka "kosmetycznych". Powazne bledy to wlasnie IE ktory potrafi sie zawiesic nie wiadomo czemu i w tym wypadku u mnie nie pomaga nic jak tylko restart.(dzisiaj zaczne test z Firefoxem). Drugi problem jaki u mnie wystepuje to z odtwarzaniem filmow... Gdy wlaczam jakis film to od czasu do czasu caly system wariuje. Nagle caly pulpit jest zamazany, okno MP skacze jak oszalale po calym pulpicie..cut!

Sprzet na ktorym testuje Windows 7:

Acer Extensa 5510 WLMi

Procesor: Core 2 Duo @1,6 GHz, 1,5 GB DDR2, Grafika Intel 950, HDD 120 GB.

Ja nie mam problemów z filmami ani mp3/4, więc może coś ze sprzętem/sterami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Player Classic...

Własnie podczas ogladania na tym playerze mialem bsoda (sorki ale jakos zapomnialem podac w poprzednim poscie jakiego playera uzywalem gdy mi sie zdazyl bsod ;) ).

A teraz panowie patrzcie co mi sie wlasnie przed chwila pokazalo na pulpicie jak wlaczlem w7. Nic sie nie dalo zrobic wiec zrobilem reseta i jak juz nadszedl czas logowania do windy pokazal sie bsod i tak dwa razy :mur:

Potem system wstal jak gdyby nigdy nic :huh:

Dołączona grafika

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie podczas ogladania na tym playerze mialem bsoda (sorki ale jakos zapomnialem podac w poprzednim poscie jakiego playera uzywalem gdy mi sie zdazyl bsod ;) ).

A teraz panowie patrzcie co mi sie wlasnie przed chwila pokazalo na pulpicie jak wlaczlem w7. Nic sie nie dalo zrobic wiec zrobilem reseta i jak juz nadszedl czas logowania do windy pokazal sie bsod i tak dwa razy :mur:

Potem system wstal jak gdyby nigdy nic :huh:

[im g]http://images33.fotosik.pl/441/6359b5d60ee3800a.jpg[/img]

w7 nie toleruje "rozebranych" tapet na pilpicie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA dostałeś od Mic'a system za darmo i jeszcze łamiesz licencję? *** w czystej postaci.

 

Moderatora proszę o usunięcie posta z porównianiem wydajności w wykonaniu wyżej wspomnianego pana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w7 nie toleruje "rozebranych" tapet na pilpicie ? ;)

Hmm... Na to wyglada :D

Co do playerow to zainstalowalem tego bestplayera i najnowsze bety klite 4.5.1 zaraz biore sie za ogladanie filmow i testowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...