Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się dodać najnowszą łatkę do sacred 2 ??

Patch ostro twierdzi, że w systemie nie ma zainstalowanej gry ....

Przerzucam grę z powrotem pod xp, znowu deaktywacja / aktywacja ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do zapomnianego topicu o Sacred 2 Fallen Angels ;)

Tia.....

Po prostu jaja, może to i nie win7.

Za pierwszym razem pod xp zainstalowałem cały ostatni pakiet >900mb, bezproblemowo. Odinstalowałem i zdeaktywowałem i to był błąd.

Pod win7 patch nie chciał się wgrać. Zainstalowałem z powrotem pod XP i QR@!#$%!!&*@! teraz nigdzie patch nie chce się .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj 7 powitała wesołym BSOD.

Jak na razie wstaje, ale widać tylko napis w dolnym rogu.

Może jeszcze się odratuje, bo na razie nie mam czasu znowu wszystkiego instalować...

A taki fajny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze zle mnie zrozumiales i nie zerknales do tego topicu - mialem ten sam problem, znalezienie rozwiazania sprawilo, ze odkopalem temat od Sacred 2.

Zerknąłem ..... to był komentarz ogólnie dla wydawcy za rewelacyjne inaczej patche

No ale dość OT o sacred....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś instalował Ati Tweak Tools ? niby wszystko się instaluje - wszystko działa ale po ponownym restarcie kompa się sypie - cały czas każe instalować low level driver ... instaluje i dalej to samo....

 

poza tym - nie mogę zainstalować nowych sterów pod ATI - 9.1 - wiesza się w trakcie ... a jak wymusze instalacje to mi pisze że juz mam najnowsze stery - dziwne bo nigdzie nie widze dostępu do grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowane bez problemu, tak samo ATT ;)

 

EDIT: Czy ktoś ma problemy z "przypinaniem" folderów do paska ? Usunąłem folder Libraries i teraz w żaden sposób nie mogę go z powrotem na pasek wrzucić ...

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alta1r: Sterowniki zainstalowane bez problemu, tak samo ATT ;)

 

Dziwne - instalowałeś jakoś ze zgodnością czy jak ? ja instaluje normalnie - klapa... ze zgodnościa z Vista - klapa... poza tym jaką wersje ATT masz ??? i gdzie masz całe zarządzanie grafą ? bo jakoś nigdzie opcji znaleźć nie mogę ...

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem sterowniki do Visty i normalnie instalka poszła, wszystko ok. ATT mam wersję 1.6.9.1374 i też normalnie się zainstalowała.

 

Zarządzanie grafiką - Preferencje Systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - zrobiłem identycznie - ATT tez najnowsze ... instalka - wszystko śmiga do tego OC ... restart i wyskakuje mi zebym instalowal LOW LEVEL DRIVER - ale za ***lere nie idzie tego zaisntalować bo juz jest zainstalowane !!!

 

Ot zagadka :) a na zarządzanie grafiką nie wpadłem ;)

 

a tak z innej półki - jak Tobie gry śmigaja na tym systemie ? Bo niby wszystko oki ale jak naszybko wrzuciłem CRYSISa to jakby cieło na takich samych ustawieniach jak pod Vistą ... chyba że coś przeoczyłem dogrywając savy spod Visty na W7 ...

 

 

ps. może to jest spowodowane brakiem tzw "podpisu cyfrowego"? Bo pamiętam że zawsze jak uruchamiało się (tzn nie uruchamiało sie ATT) to i tak wyskakiwał komunikat ze W7 potrzebuje aby każdy program był podpisany cyfrowo - ale chyba nie przez to się sypie ... Zainstaluje raz jeszcze całe W7 (wczoraj w akcie złości format ;) ) i zobacze - dam mu jeszcze szanse :)

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie w podpisie (bez oc CPU, GPU taktowanie jak HD4870) nic nie tnie, ciągle powyżej 30kl/s ( 1680x1040, wszystko high, aa - 0, af - 8 )

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem z instalacja sterow od grafy. Nie moglem ich z aktualizowac ani odinstalowac, potem sobie przypomnialem ze instalowalem ta aktualizacje do grafiki z win update :damage_wall: przywrocilem stan kompa sprzed zainstalowania tejze aktualizacji i juz moglem robic ze sterami co mi sie zywnie podobalo :D teraz mam 9.1 :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i to nie mały ... zainstalowałem W7 - wszystko oki ale z głupoty nie mogłem znależć panelu do grafy i przesiadłem sie na Viste... Dzisiaj znowu na w7 już jak myślałem ostatecznie...

 

Ale nie moge zainstalować wirelessa !!! Karta to Edimax ew 7128g ... wczesniej wszystko smigało a teraz nic :( niby wszystko się instaluje ale na pasku cały czas napis: Ralink Wireless LAN card not exist... mimo ze stery instalowałem z każdą możliwą zgodnością ...

 

W menadrzeże siedzi pod network adapter - dziwi mnie tylko ze nic nie znalażlo w network controler ... czy tu może być przyczyna ?? dodam ze przy pierwszej instalce nic nie instalowałem - tylko stery do LAN i juz smigało a teraz nie chce ... :(

 

Proszę o porady !

 

EDIT: Sorry - moja głupota !!! pomyliłem network adapter z network controler ;) człowiek uczy się całe zycie :) już net śmiga - teraz grafa :)

 

sorry za bałagan :)

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestowałem parę dni wszystko pięknie ładnie, jestem zadowolony z szybkości działania w stosunku do WinXP, choć sprzęt nie pierwszej świeżości i ogólnie z tej bety

 

jedyny znaczący problem jaki napotkałem to obsługa tunera TV - Winfast TV2000 XP Expert

 

sterowniki systemowe

 

WinFast PVR2 - nie wyświetla obrazu TV

 

Dscaler - dźwięk nie dział - choć wystarczy włączyć WinFast PVR2 , wyłączyć , włączyć Dscaler i już jest wszystko w porządku

 

drugi problem z Dscaler - po włączeniu następuje wyłączenie tego "ładniejszego wyglądu" /przeźroczystość etc/ i przejście na klasyczny /windows 7 basic/ - po wyłączeniu Dscaler wszytko wraca do normy - a że 80% czasu pracy na kompie dscaler jest włączony zmuszony jestem używać klasycznego themes - widz ktoś jakieś rozwiązanie ??

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi problem z Dscaler - po włączeniu następuje wyłączenie tego "ładniejszego wyglądu" /przeźroczystość etc/ i przejście na klasyczny /windows 7 basic/ - po wyłączeniu Dscaler wszytko wraca do normy - a że 80% czasu pracy na kompie dscaler jest włączony zmuszony jestem używać klasycznego themes - widz ktoś jakieś rozwiązanie ??

To samo jest z Media Player Classic - najwyrazniej Win7 traktuje je jako aplikacje 3D i wylacza Aero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny znaczący problem jaki napotkałem to obsługa tunera TV - Winfast TV2000 XP Expert

Widzę, że na 7 na razie jest problem z tunerami różnych firm :sad: W wersji finalnej mam nadzieję, że już wszystko będzie ok. Jeszcze jedną rzeczą jaką zauważyłem to słaba wydajność słabszych kart graficznych. Wiem, że to tylko beta ale na google łatwo znaleźć informacje, że już jest wydajniejszy w grach od XP i Visty. Tymczasem u mnie w 3DMarku2006 na XP x64 wynik wynosi 3618 a na 7 x64 zaledwie 3084 (w XP najnowsze sterowniki 181.22 i w 7 181.22 dla Visty x64). Też macie takie różnice w 3DMarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazalnych roznic nie stwierdzielm w dzialaniu gier.

Natomiast w 100% stabilny ten windows jednak nie jest , a to opera mi zaliczyla zwieche, a to explorator dostal zgon przy indeksowaniu plikow w katalogu.

 

Na system 24/7 raczej to sie nie nadaje.

 

Ale za to wrzucielem do niego King's Bounty to chociaz Starforce mi glownego systemu nie rozwali jak bede gral :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo jest z Media Player Classic - najwyrazniej Win7 traktuje je jako aplikacje 3D i wylacza Aero.

A mi już nie zmienia.

Jakiś czas temu mu się chyba odechciało. :P

 

A tego BSODa kiedyś miałem od dysku któremu też się odwidziało chorowanie i działa jak należy :blink:

 

Jak na razie na +. System działa dalej cały czas i nie ma najmniejszych problemów.

Nic nie zawiesza itp.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach użytkowania zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie jak chciałem wyłączyć kompa i jakieś programy działały w tle, to system pytał sie czy je wyłączyć ( force shutdown czy jakoś tak).

Tak było wcześniej, a teraz już o to nie pyta tylko wyłącza odrazu kompa. Coś się skaszaniło czy tak ma być ?. Nie żeby mi to przeszkadzało ale pytam z ciekawości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - nie wiem czy tylko ja tak mam, ale wczoraj nie chciał mi IE otworzyć żadnej wiadomości na mojej poczcie (poczta.fm) ... loguje się bez problemu, otwiera liste maili i jak chcę otworzyć pisze że podany adres strony nie istnieje :/ myślałem że mi net nawala ale na lapie chodzi bez problemu - ot pierwszy zgrzyt ... wcześniej chodziło więc może coś sie samo naprawi :)

 

po drugie - nadal problem z ATT ... cały czas po restarcie wywala komunikat żebym zainstalował LOW LEVEL DRIVER ... dalej bede próbował ale czarno to widzę - dodam że nie istalowałem update do grafy z aktualizacji ...

 

po trzecie - za każdym razem jak podłącze przenośną pamięć pod USB zaleca mi naprawę ... nie ważne ze kość jest czysta i po formacie ... i strasznie mi zamula żeby ją otworzyć i przegrać cos na kompa ... ale ważne że działa ...

 

Z punktu widzenia osoby niezbyt obeznanej z komputerami (tzn na pewno nie jestem ekspertem) system jest wg mnie lepszy od Visty - zwłaszcza że to beta ... Ładny wizualnie, po instalce mamy praktycznie wszystko zainstalowane (plus dla osób nie do końca znających się na komputerach ;) ) a do tego jest stabilnie szybki ...

 

Co może przeszkadzać to wg mnie brak możliwości formatowania dysku, ustawiania partycji itp podczas instalacji - chyba że to ze względu na bete właśnie. No i wyskaujący napis że wszystko wymaga podpisu cyfrowego w tym systemie jak instaluje... dużo czasu minie jak powstaną programy pod W7 chociaż tutaj mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może przeszkadzać to wg mnie brak możliwości formatowania dysku, ustawiania partycji itp podczas instalacji - chyba że to ze względu na bete właśnie.

Szczególnie moze przeszkadzac brak czegos co w instalatorze jest i mozna to wykonć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie moze przeszkadzac brak czegos co w instalatorze jest i mozna to wykonć....

dokladnie dzisiaj instalowalem i jest na 100% i mozna zrobic sobie partycje jakie tylko chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...