Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

jakiego antyvira polecacie do sevena ?

U mnie Avira chodzi bardzo dobrze.

 

nie wiem po co ten watek o Windows 7 skoro mozna tylko dyskutowac o starym buildzie beta 7000, a jak ktos jest beta testerem i ma legalny dostep do najnowszych kompilacji :) to juz sobie tutaj nie pogada bo dostanie BAN'a :blink:

 

Pozatym system jest darmowy jak narazie i mozna sobie go używac dowoli legalnie do marca 2010 do czasu wygasniencia okresu wersji beta/rc.

1. O ile mi wiadomo, to beta-testerzy mają dostęp tylko do 7000. 70xx to wersje nielegalne.

2. RC ma premierę w 5 maja, więc jak dobrze znasz panów z MS, że Tobie podesłali RC wcześniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje 5 maja przesiąść się z visty na siódemkę , mam w związku z tym kilka pytań:

1)Pod nowy komputer jest problem ze sterownikami?

2)Ściągnąć będzie można dopiero 5 maja tak ?

3)7 jak długo będzie bezpłatna ?

4)Słyszałem że wszystkie patche, update'y w viście są również wprowadzane w 7 , więc 7 nie jest w tyle i nie będzie z nią jak z vistą podczas wyjścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Avira chodzi bardzo dobrze.

 

 

1. O ile mi wiadomo, to beta-testerzy mają dostęp tylko do 7000. 70xx to wersje nielegalne.

2. RC ma premierę w 5 maja, więc jak dobrze znasz panów z MS, że Tobie podesłali RC wcześniej??

mając subskrypcje na MSDN albo TechNet mozna juz zasysac RC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje 5 maja przesiąść się z visty na siódemkę , mam w związku z tym kilka pytań:

1)Pod nowy komputer jest problem ze sterownikami?

2)Ściągnąć będzie można dopiero 5 maja tak ?

3)7 jak długo będzie bezpłatna ?

4)Słyszałem że wszystkie patche, update'y w viście są również wprowadzane w 7 , więc 7 nie jest w tyle i nie będzie z nią jak z vistą podczas wyjścia?

Przeczytaj temat od początku - cały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę ustawić większą szybkość odświeżania? W XP mam mam max 100 MHz a w Win 7 jedynie 85 MHz. Monitor mam CRT.

Hz, jesli juz ;) Jakis RefreshForce, albo cos w ten desen? Ew. dodac odpowiednia kombinacje rozdzielczosc/odswiezaine w sterowniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Windows 7 czy jest lub jeszcze będzie możliwość legalnego przetestowania tego systemu jeśli nie miałem dotąd Windows 7? Jadę Vista (w pełni legalnym) a mam jeszcze jedną partycję wolną więc chciałbym potestować i zdecydować czy w przyszłości kupię Windows 7. Słyszałem coś o wersji "RC" czy ona będzie możliwa do zainstalowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Windows 7 czy jest lub jeszcze będzie możliwość legalnego przetestowania tego systemu jeśli nie miałem dotąd Windows 7? Jadę Vista (w pełni legalnym) a mam jeszcze jedną partycję wolną więc chciałbym potestować i zdecydować czy w przyszłości kupię Windows 7. Słyszałem coś o wersji "RC" czy ona będzie możliwa do zainstalowania?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3268087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersja lepiej działa 64bit czy 32bit mając 4 gb ramu ? Zakładam że ta pierwsza choć lepiej sie upewnić. I ogólnie czy wydajnościowo jest lepiej i warto sie za tą wersję zabierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w win 7 32 bit jest z obsloga pamieci. Czy nadal wersja 32 bit obsluguje okolo 3.25 gb czy jest to juz pelne 4 gb i wiecej :rolleyes:

W kazdym razie wszystkie programy 32 bitowe pracuja normalnie w wersji systemu win 7 x64 , dla tego wlasnie tą wersje bym wybral.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda winda 32-bitowa adresuje 4GB RAM. Rzecz w tym, ze czesc przestrzeni adresowej "zjadaja" urzadzenia obecne w kompie. Zazwyczaj dla systemu zostaje 3.25GB, ale czasami mniej, a czasami wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego przy wersji 64 nic nam nie zjada ramu? tak czy inaczej 32bit to tylko 3.25gb

Bo przestrzen adresowa jest duzo szersza, i mozna skorzystac z wyzszego zakresu adresow.

 

Zrozum; przy 4GB RAM w systemie 32-bit nic nie zajmuje pamieci ponad te umowne 3.25GB - zajete sa adresy, ktorych system potrzebuje do komunikacji z urzadzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1 post i orazu pewnie podpadne administratorom ale trzeba pewna sprawe wyjasnic :)

 

 

Chodzi o "ferelna" wersje windowsa 7.

 

Wersja windowsa 7077 byla przez 24 godziny do pobrania z serwera M$ dla tych ktorzy nie dostają plytek (z tego samego miejsca skad wersja beta). Byl to relese w ktorym poprawiono pewien wazny blad (jaki mniejsza o to). Wystarczylo regularnie wchodzic wchodzic na strone technetu lub programu partnerskiego. Dlatego tez uwazam ze tak ostre sprzeciwianie sie o pisaniu o tej wersji mija sie z celem. Przyznam racje ze slusznym zalozeniem jest to, iz wiekszosc ludzi (bez urazy) posiada ta wersje nie ze strony M$. Ale idac dalej jak w poprzednich windowsach o legalnosci systemu swiadczy wazny klucz seryjny/licencja a NIE PLYTA (ktora moze ulec zniszczeniu itd) to idac ta droga niewazny jest nosnik a legalna licencja/klucz, ktory mozna legalnie pobrac ze strony M$. Wiec jezeli swoja plytke (tak mam plyte windowsa 7 w kompilacji 7077) dam kumplowi a on na swoim kluczu ja zainstaluje to tak naprawde pozostajemy w kregu znajomych itd itp.

 

Dodam ze wersji RC1 nie bedzie w wersji polskiej. Jedyne mozliwe beda/sa do pobrania pakiety jezykowe jednak nie do wszytskich kompilacji.

 

 

A druga sprawa to wyjasnienie dlaczego systemy 32 bitowe nie widza 4 GB RAMu :) http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/929605 zrodlo chyba sprawdzone ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociłeś sie na próżno przy tym tekście. Nic on nie zmieni. To nie pierwsza i nie ostatnia tak idiotyczna sprawa na tym forum. Albo jesteś z nimi albo wypad.

 

A jakie beta testy maja sie zacząć 30 kwietnia w polandzie? Są one skierowane na poprawność spolszczenia, ale tyczyć ma sie ono juz wersji RTM? Bo raz gadają, ze bedzie RC1 PL, potem znowu, że nie bedzie PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały watek i mam watpliwosci co do W7 . Nie wiem czy uzywac i testowac bo w zasadzie chyba bardziej zalezy mi na systemie, ktory bedzie stabilny, nie bedzie jazd ze sterownikami, kombinowania jak zainstalowac stery, progs'y inaczej niz poprostu setup/instal.exe -> next->next-> ok/finish.

 

Mam lapka jak z podpisu i mam na nim zainstalowanego orginalna Viste HP 32 BIT na dysku, ktory byl z lapkiem i ktorego sie nie bede pozbywac. Z racji tego ze byl to dysk 5400 obr./min. i szlag mnie trafial przy jego predkosci, kupilem wczoraj nowego WD Scorpio Blacka 7200 obr./min. i na razie wrzucilem samo instalke W7 (w pracy, na podlodze, instalka sie szybciutko na nowym dysku zrobila).

 

Ladne to jest i ogolnie ale zaraz wracam do domu i sie zastanawiam czy kontynuowac konfigurowanie systemu (czyt. instalacji sterownikow, instalacja programow, itp), czy jednak wrzuc VISTE + SP1 i poczekac jak wyjdzie pelny produkt W7.

 

W sumie do Visty nic nie mam. Miesiac sie bawie z tym system w lapku i jakosc mi jeszcze niczym nie podpadl, zero problemow, zwiechow itp. dlatego sie zastanawiam czy brnac w ta W7 czy jednak strzelic formata i zainstalowac na nowym dysku jednak VISTE?? hmmm.......

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz zainstalowanego w7 to nic nie stoi na przeszkodzie abyś go troche potestował. Jak bedzie sie stawiać to zainstalujesz Viste. Mi Vista nigdy nie przypadła do gustu, wiec myśle poważnie o 7 bo XP zaczyna stroic fochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie typowej wersji DVD instalacyjnej w wersji RC1 PL. Dla zamknietego grona ludzi bedzie do pobrania spolszczenie. Czy bedzie dostepne publicznie nie wiem. Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby polskiego lunguage packa skompilowac z plyta instalacyjna wiec pewnie pojawia sie zrobione przez zapalencow plyty instalacyjne w wersji PL :) jezeli o mnie chodzi to fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co broni zrobic dwie partycje i uzywac przez jakis czas obu systemow?

Tudzież wirtualizacja, do testów w sam raz.

Darmowy Virtual PC od Microsoftu nawet się chyba za bardzo nie integruje z systemem (restartu po instalacji w każdym razie nie wymaga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja mam u siebie 3 oesy , nie sa to virtuale i wsio bansuje :P

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...