Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

A XP tak nie miał? Jeszcze gorzej ... chyba, że byłem jakimś ewenementem ale u mnie w XP zawsze coś na koniec nie działało, w Siódemce tylko czasem. A co do szybkości - ja widzę dużą poprawę i według mnie dogonił XP, ale jak sądzisz inaczej to trudno, nie moje to zmartwienie :)

Na xp i viscie tak nie ma :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side...zobacz na menadzera zadan.

Nic nie robie a zezarlo mi prawie 1 gigus pamieci. Akurat w moim przypadku nie ma to zadnego wplywu na szybkosc systemu win 7, ale jesli ktos ma tylko ~ 750 mb ramu, to jak tak rozbudowany system ma nie zamulac :unsure:.

 

Mysle, ze z mniej niz 2 gb pamieci nie ma sie co nastawiac na win 7.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo W7 potrzebuje głównie ramu. Na starych prockach śmiga dobrze jak tylko pamięci nie brakuje.

 

Laptop żony wczesniej miał XP i teraz na W7 jest dużo szybciej ale 2GB ramu jest. A to tylko CoreDuo 1.6!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side...zobacz na menadzera zadan.

Nic nie robie a zezarlo mi prawie 1 gigus pamieci. Akurat w moim przypadku nie ma to zadnego wplywu na szybkosc systemu win 7, ale jesli ktos ma tylko ~ 750 mb ramu, to jak tak rozbudowany system ma nie zamulac :unsure:.

Umnie win7 używa 340mb :wink: , ale i tak otwieranie okien jest wolniejsze niż na xp(użycie ramu 66mb). W sumie to są minimalne różnice , ale jak latasz jak głupi po dyskach , folderach to nawet mały lag czasem denerwuje :wink: . Pisząc o wydajności to miałem na myśli - aplikacje , gry itp. To jest poprawiona visty i tyle , już są pogłoski , że vista kończy żywot w tym roku :lol: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze z mniej niz 2 gb pamieci nie ma sie co nastawiac na win 7.

z onetu, wiec nie wiem jak z wiarygodnoscią :)

 

 

procesor 1GHz lub szybszy 32-bit (x86) lub procesor 64-bitowy (x64)

1 GB RAM dla systemu 32-bit/i 2 GB RAM dla systemów 64-bitowych

16 GB dostępnej przestrzeni dyskowej (wersja 32-bit) lub 20 GB przestrzeni w przypadku wesji 64-bitowej

karta graficzna zgodna z DirectX 9 i z Windows Display Driver Model 1.0 lub nowszymi

mi ostatnio system zezarl ponad 3,8GB RAMu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512MB jest znośne- czasem przymuli, ale na 512mb z kilkoma programami w tle nawet xp mi mulił. 1GB wystarczy do wszystkich domowych zastosowań oprócz giercowania i działa pięknie. Z 2gb już luxusowo działa. ;-)

Jak miałem 512MB to system po starcie zajmował około 220-270mb ramu, podczas działania do 650MB (pamięć wirtualna) i przy zabawie kilkoma programami na raz czasem przyhaczył system, ale nie było tragedii.

 

A teraz krótki przerywnik- Ewangelia Billa Gatesa:

...Lecz gdy godzina siódma pięćdziesiąt siedem nastała, radowali się ubodzy sprzętem, gdyż majestatyczny i powolny do tej pory system, nadwyraz żywo zaczął chodził, i nawet z noobami którzy tylko 512mb ramu posiadali, swymi dobrodziejstwami się dzielił nie mieląc przy tym okrótnie, niczym stary schorowany wół, pługiem po nieurodzajnej glebie. Natenczas zamożne pany z wielordzeniowymi procesorami i spichlerzami gigabajtami pamięci operacyjnej wypełnionymi jadem pluć poczęli i złożeczyć wielkiemu Billowi, że od siódmej pięćdziesiąt siedem system ich stał się wolniejszy jakoś a wszystko w złym kierunku zmierza. Był płacz i zgrzytanie zębów, a nie wiedzieli oni- ubodzy duchem, że cała szybkość została poczciwej biedocie rozdana... "

Oto słowo boże. *

Teraz mam 1.5GB system na starcie używa ok 350-400mb. W tym momencie z 8 kartami opery,gg8 i windows live w tle mam zajęte 640mb. Komputer chodzi od 5 godzin. Jutro zabiorę się za RC (od razu wgram sobie home basic zamiast spasionego ultimate) i mam nadzieję, że będą jakieś widoczne postępy, oprócz tego, że mamy nowy numerek builda,bo szczerze mówiąc teraz mój oldschoolowy lapek chodzi tak dobrze, że nie chce mi się nic reinstalować.

 

* Zbieżność z czymkolwiek jest przypadkowa, nie bijcie ;-)

 

Umnie win7 używa 340mb :wink: , ale i tak otwieranie okien jest wolniejsze niż na xp(użycie ramu 66mb). W sumie to są minimalne różnice , ale jak latasz jak głupi po dyskach , folderach to nawet mały lag czasem denerwuje :wink: . Pisząc o wydajności to miałem na myśli - aplikacje , gry itp. To jest poprawiona visty i tyle , już są pogłoski , że vista kończy żywot w tym roku :lol:

Nie wiem, czego używasz, że ci je 66mb, ale nie dziwie się, że jest szybki. Mój lekki jadł minimum 120mb tuż po reinstalu a potem coraz więcej, a moim znajomym, którzy używają zwykłych, nie modowanych SP2 i SP3 od 200mb wzwyż. I właśnie w 7 okna się szybciej otwierają (przy mniejszej ilości ramu i większym zasyfieniu przewaga 7 rośnie)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie usuniesz jeden pliczek z płyty, to pokazuje się okienko, z wyborem wersji przy instalacji i masz każdą a nie tylko ultimate. Poczytaj o tym. Na torrentach są też dostępne gotowe image AllSKU.

 

Sarkazz: Z płyty trzeba usunąć pliczek "ei.cfg" z katalogu "sources" klucze od ultimate pasują.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie win7 używa 340mb :wink: , ale i tak otwieranie okien jest wolniejsze niż na xp(użycie ramu 66mb). W sumie to są minimalne różnice , ale jak latasz jak głupi po dyskach , folderach to nawet mały lag czasem denerwuje :wink: . Pisząc o wydajności to miałem na myśli - aplikacje , gry itp. To jest poprawiona visty i tyle , już są pogłoski , że vista kończy żywot w tym roku :lol:

Nic z tego nie rozumiem :blink:. Jakim cudem Tobie system zabiera 3 x mniej pamieci niz u mnie ?.

Co do otwierania okien, to czas reakcji jest zauwazalny tylko wtedy, gdy jest wlanczany "bajer" z otwieraniem i zamykaniem okna.

Cudownie to wyglada nie muwiac o podgladzie otwartych okienek....przyklad:

 

Dołączona grafika

 

Ogolnie jestem zachwycony systemem, a jedynym minusem to jezyk angielski, w ktorym jestem noga :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy w sysie jest malo ramu to system zuzywa go na swoje potrzeby mniej. gdy ma wiecej, nie ogranicza sie i ciagnie, tyle ile potrzebuje. wersje x64 ciagna wiecej niz x84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym menadzerze pobierania MS mozna tak spauzowac plik, zeby po restarcie komputera by bezproblemowo kontynuowac sciaganie?

 

Jarek549: Nie czaj sie tak i wyprobuj wersje 64bit. ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. czy beda nowe klucze, czy bedzie sie uzywac tych z 7000?

Tak, będa, a raczej juz sa. Te od Bety wygasaja w sierpniu 2009.

 

RC już jest na stronie Microsoftu

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx

 

A czy na Athlona X2 i 2GB ramu warto instalować 64-bit czy lepiej 32?

32

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek549: Ja sie nie znam :) Moze i zle radze.. Ale masz wystarczajaca ilosc ramu, by korzystac z wersji systemu, ktora sama z siebie daje lepszy komfort uzytkowania. Idz na calosc! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego pod X2 i 2GB zalecacie x86 (32) ??

Na X2 i 1GB RAM w zastosowaniach biurowych radzi sobie bardzo dobrze. Swoją drogą, iż ceny pamięci nie są tak kosmiczne, aby nie dało się dołożyć w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mamy juz 05/05/2009 i zmowa milczenia przestala obowiazywac na build7100 (oznaczony jako RC) zgodnie z 1-szym postem, powiem Wam ta 7 jest zaje.ista, wszystko zainstalowałem bez problemow, o zadne stery sie nie pluł, zero zwiechów itp....

Aha wersja RC to 32 bity, działa wszystko az miło patrzec. Nawet setpointy do myszki ze mimo ze niezgodne z wersja systemu itp., łyknał i bez problemu skonfigurował MX518.

Sprzet (a raczej laptop) z podpisu. Troche stuffu mam do niego podlaczonego i z zadnym z podzespołow sie nie pluł.

Aha a najlepsze jest to ze RC (7100) ma dzialac na legalu do 1 czerwca 2010 (czyli przez caly rok B-) ), tylko bety sa do 1 sierpnia 2009, noramlnie zyć nie umierać, mistrzostwo swiata :) M$ rozdaje system za friko :P

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a najlepsze jest to ze RC (7100) ma dzialac na legalu do 1 czerwca 2010 (czyli przez caly rok cool.gif ), tylko bety sa do 1 sierpnia 2009, noramlnie zyć nie umierać, mistrzostwo swiata icon_smile3.gif M$ rozdaje system za friko icon_razz.gif

Tylko ze od 1. marca 2010 system sie bedzie wylaczal co dwie godziny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będa, a raczej juz sa. Te od Bety wygasaja w sierpniu 2009.

32

32 ze względu na małą ilość ram tak?

Jeśli dokupie dodatkowe 2 GB(też mam athlona X2) to spokojnie 64bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 ze względu na małą ilość ram tak?

Jeśli dokupie dodatkowe 2 GB(też mam athlona X2) to spokojnie 64bit?

1 GB RAM dla systemu 32-bit/i 2 GB RAM dla systemów 64-bitowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania widziałem, ale nie jestem co do nich do końca przekonany.

Pójdzie i na 1GB ram, ale chodzi komfort.

W ogóle może lepiej bez względu na sprzęt ściągnąć 32bity?

Różnią się wydajnością albo kompatybilnością z programami?

 

 

EDIT>>chyba dzisiaj nie da rady, bo serwer muli strasznie

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem w temacie, ale pewnie przeoczylem jedna irytujaca mnie sprawe i moge sobie z tym poradzic :)

Mianowicie gadzety sa zawsze "na wierzchu" i nie moge dojsc do tego co zrobic zeby po maksymalizacji np. przegladarki chowaly sie na poziom pulpitu.

Zawsze jak dlugo szukam rozwiazania to okazuje sie, ze jest ono banalne :)

 

Dlatego prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm żeby dostać klucz najpierw trzeba założyć konto tak ? Próbowałem ale ciągle jakiś błąd wyskakuje :I nie wiem czy to przez to że pewnie sporo osób zakłada teraz konta czy co ale już z 10 razy probowałem i nic ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...