Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Skad sie biora tacy agenci co im Windows 7 chodzi szybciej niz XP

zakladajac ze oba systemy sa zainstalowane jak nalezy ???

 

tacy to chyba musza pracowac w kotlowni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem nagraliście to iso na płytę? Ja korzystam z DeepBurner wybieram tam ten plik iso i po sekundzie wywala płytę ze stacji.

Ja nagralem iso na dvd z pod win 7 beta 7000, ktorego mialem jeszcze rano.

Poprostu kliknalem na plik obrazu dwa razy LPM i wyskoczylo okienko wprowadzajace do wypalania plytki.

Potem restart i boot z cd i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem nagraliście to iso na płytę? Ja korzystam z DeepBurner wybieram tam ten plik iso i po sekundzie wywala płytę ze stacji.

Windowsem 7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad sie biora tacy agenci co im Windows 7 chodzi szybciej niz XP

zakladajac ze oba systemy sa zainstalowane jak nalezy ???

 

tacy to chyba musza pracowac w kotlowni ;)

A co Tobie win 7 sprawia problemy ?.

System masz na macierzy ?, bo inaczej nie widze sensu.

Nigdy nie widzialem tak szybkiego oesa jak ta wersja 7, a xp pro 32 bit mam z sp3 jak by co.

Na pewno nie jestem jedyny, ktory ma podobne odczucia.

 

W ogole skad Ci sie wziela ta kotlownia :unsure: ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym problem, że cały hype opiera się na szybkości działania samego systemu, a zapominają wszyscy o programach, grach.

System działa rzeczywiście dobrze na bardzo średnim kompie, ale do gier to już istna tragedia.

Sam mam kompa akurat pod CSS(tylko w to w sumie gram) i tak jak pod XP gierka śmigała wyśmienicie tak tutaj na jednym smoke'u potrafi zdławić do 30fps, a do tego ten nieznosny laaag myszy, który na XP nie występował w ogóle.

Tylko nie piszcie czasem, że "trzeba mieć sprzęt", bo to nie tym polega zabawa.

Przyznać jednak trzeba, że M$ rozegrał to po mistrzowsku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym problem, że cały hype opiera się na szybkości działania samego systemu, a zapominają wszyscy o programach, grach.

System działa rzeczywiście dobrze na bardzo średnim kompie, ale do gier to już istna tragedia.

Sam mam kompa akurat pod CSS(tylko w to w sumie gram) i tak jak pod XP gierka śmigała wyśmienicie tak tutaj na jednym smoke'u potrafi zdławić do 30fps, a do tego ten nieznosny laaag myszy, który na XP nie występował w ogóle.

Tylko nie piszcie czasem, że "trzeba mieć sprzęt", bo to nie tym polega zabawa.

Przyznać jednak trzeba, że M$ rozegrał to po mistrzowsku :wink:

Zobacz, co się dzieje, gdy wyłączysz Antialiasing (CS:S)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym problem, że cały hype opiera się na szybkości działania samego systemu, a zapominają wszyscy o programach, grach.

System działa rzeczywiście dobrze na bardzo średnim kompie, ale do gier to już istna tragedia.

Sam mam kompa akurat pod CSS(tylko w to w sumie gram) i tak jak pod XP gierka śmigała wyśmienicie tak tutaj na jednym smoke'u potrafi zdławić do 30fps, a do tego ten nieznosny laaag myszy, który na XP nie występował w ogóle.

Tylko nie piszcie czasem, że "trzeba mieć sprzęt", bo to nie tym polega zabawa.

Przyznać jednak trzeba, że M$ rozegrał to po mistrzowsku :wink:

Bez obrazy, ale jak chcesz miec dobra wydajnosc w grach w win 7, to musisz miec mocny zestaw.

U mnie przy gtx 285 systemowy skaner wydajnosci pokazuje zaledwie 6.2 punktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale jak chcesz miec dobra wydajnosc w grach w win 7, to musisz miec mocny zestaw.

A to dlaczego? Co jest powodem, że karty pokroju GF7/X1950(SM3.0) mają dużo niższą wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym problem, że cały hype opiera się na szybkości działania samego systemu, a zapominają wszyscy o programach, grach.

System działa rzeczywiście dobrze na bardzo średnim kompie, ale do gier to już istna tragedia.

Sam mam kompa akurat pod CSS(tylko w to w sumie gram) i tak jak pod XP gierka śmigała wyśmienicie tak tutaj na jednym smoke'u potrafi zdławić do 30fps, a do tego ten nieznosny laaag myszy, który na XP nie występował w ogóle.

Tylko nie piszcie czasem, że "trzeba mieć sprzęt", bo to nie tym polega zabawa.

Przyznać jednak trzeba, że M$ rozegrał to po mistrzowsku :wink:

Eee raczej stawiam na potrzebe zoptymalizowania sterowników a nie wine samego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Tobie win 7 sprawia problemy ?.

System masz na macierzy ?, bo inaczej nie widze sensu.

Nigdy nie widzialem tak szybkiego oesa jak ta wersja 7, a xp pro 32 bit mam z sp3 jak by co.

Na pewno nie jestem jedyny, ktory ma podobne odczucia.

 

W ogole skad Ci sie wziela ta kotlownia :unsure: ?.

Czemu cały czas myślac o szybkości , myślisz o operacjach na pulpicie :wink: . Co ci da macierz w win7 :wink: , stosując szybsze dyski to tylko start win7 przyśpieszy , a xp nie ehhh. Umnie start win7 - 50sek , xp - 27sek :lol2:

 

Co do kotłowni to tam może być dusznawo i czasami fale mózgowe nie układają się jakbyśmy chcieli :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli nudne staje się to ciągłe porównywanie do XP.

 

Nie żebym był jakimś przeciwnikiem XP, ale po prostu korzystając z niego przez ponad 4 lata dało się odczuć, że system nie jest idealny i chyba nikt temu nie zaprzeczy. Na Viście pracowałem z powodu obsługi 4GB ramu, na Sevenie pracuje z przyjemności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam już dość, jak co niektórzy tylko najeżdżają na nowsze systemy typu Vista, Seven. I mówią jaki ten XP jest cudowny. Jest to dobry system ale jego lata świetności przeminęły, nie ma co się zatrzymywać tylko iść do przodu. A jeśli znajdzie się parę osób co lubi się cofać, to dajcie innym się rozwijać a nie marudźcie na okrągło. Żaden system nie jest idealny, nawet XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak kapkę z innej beczki. Pobrałem sobie RC 64bit i tak dumam nad przetestowaniem, ale bez usuwania swojego XP. Czy jeśli wydzielę sobie partycję, powiedzmy 100GB i na niej wgram Windowsa 7 to nie będę miał problemów z uruchamianiem systemów? Nie wystąpi żaden konflikt z XP SP3, który jest na innej partycji (C:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sough

 

Oczywiscie ze nie , dla wersji x64 styknie partycja 30-40GB

czasami nawet mniej .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sough

potwierdzam boot manager instaluje się OK :)

 

osobiście zainstalowałem na drugim dysku (ata-200gb-wolniejszy od pierwszego) WIN7 64bit. boot manager zainstalował się na dysku z WINXP. podstawowe ustawienia bootowania są w standardowym miejscu. (komputer/właściwości zaawansowane/uruchamianie i odzysk...) nawet pozmieniałem literki dysków tak żeby w jednym i drugim systemie były tak samo i o dziwo nic się nie wypierdzieliło :)

 

 

pierwsze wrażenia w WIN7 trochę mieszane: te cukierkowe kolory (podobnie jak w Viscie) oczy wypalają :D, sterowników typowo pod WIN7 mało (od visty często działają)... szybkość działania sytemu (jak na razie) zaskoczyła mnie na +. w porównaniu z Vistą jest różnica... jak na moje obliczenia (3d smarki) jakoś -%5 w porównaniu do XP ... choć to głupie porównanie bo tych systemów nie da się w ten sposób porównać, ale tak to mniej więcej wygląda na moim kompie.

 

no i mogliby trochę więcej wersji językowych zrobić np. PL ;)

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Co jest powodem, że karty pokroju GF7/X1950(SM3.0) mają dużo niższą wydajność?

Nie wiem dla czego jest mniejsza wydajnosc na kartach gf7 i x1950...moze dla tego, ze te karty nie maja wsparcia dx 10 :unsure:.

 

Side.....operacje na pulpicie sa tak szybkie, ze nie mam co sie nawet przyczepic. Mi chodzilo bardziej o wczytywanie gier, jakichkolwiek benchmarkow itp.

Sam internet zasuwa jak wsciekly nie mowiac jak slicznie przelanczaja sie okienka.

Dyski nie drapia jak w viscie a dla przykladu defragmentacja po postawieniu systemu trwala pare minut , a system zajmuje 8 gb !.

 

Numer z kotlownia jest nie na miejscu. Gosc za duzo siedzi na wyspach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego jest mniejsza wydajnosc na kartach gf7 i x1950...moze dla tego, ze te karty nie maja wsparcia dx 10 :unsure: .

ale w7 jest juz dx11. co tym bardziej uniemozliwia kompatybilnosc dla wspolczesnego sprzetu. nie mowie o kompatybilnosc wstecznej, bo ta musiala byc zachowana. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sough

 

Oczywiscie ze nie , dla wersj i x64 styknie partycja 30-40GB

czasami nawet mniej .

Hmm ja instalowałem x64 na partycji 30gb, gdzie było może z 18gb wolnych i po zostało jeszcze ok. 9gb. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie również mam 2 OS'y i problemu nie ma żadnego.

Katalog windows zajmuje 11GB (win7 64bit), także partycja 30gb w zupełności wstarczy.

 

 

Zobacz, co się dzieje, gdy wyłączysz Antialiasing (CS:S)...

Nic to nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie wierzyc nie chcę :blink:

Musze przyznać, że bez AA odpaliłem css dopiero w nocy będąc samemu na mapie, więc kierowałem sie tylko lagiem mycyh.

Dzisiaj sprawdzę na jakieś mapce z większą ilością graczy i dam znać.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to interesujace bo ja instalowalem tez na partycji 30gb, tyle ze byla cala wolna i w7 zezarl mi ponad 20gb. sam katalog windows ma teraz 14gb

No rzeczywiście ciekawe, 20gb to ja nawet nie miałem w momencie instalacji. :D

Wyłączyłem przywracanie systemu może to coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tuner Haupejdza 150 MCE dzizala na W7 idealnie na sterach z XP , zas samo oprogramowanie Media Center z tego Windowsa jest idealne. Eh , az jestem w szoku bo wreszcie MCE dzialajacy bez probemow - mozliwosc sterowania kompem przez pilota radiowego na usb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W7 RC1 x86.

Uruchamiam instalator na staruszku AXP 2000+ i płycie Abit NF7S (nForce2) i ... instalator wita mnie komunikatem, że nie ma dysku twardego, gdzie mógłby się zadomowić.

No to ja klikam BROWSE, coby z dysku podać mu sterowniki i ... widzi tylko FLOPA, DVD i wirtualny napęd, który tworzy w celu instalacji!

 

Czy MS nie mógłby zaimplementować prosty filemanager, żeby sterowniki odczytać z PenDrive?

W 2009 roku muszę flopa podpinać do kompa, żeby sterowniki dysku zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...