Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Ale było conajmniej dwa razy już "stwierdzone" ;)

 

 

Ja dalej potwierdzam problemy z punkbusterem na Battlefield2, jedynie da się grać na 64bitowych serwerach bez problemu. Sprawdziłem różne i na tych ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windzie też mam powiedzmy 100hz, ale jak odpalam jakąś grę to nie mam do wyboru już tej pozycji odświeżania tylko np. 85hz...

85hz to źle?? :blink: Ja mam crt 17" i musze sie zadowolić 75hz w 1152x864. I z tą rozdziałką miałem problem bo miałem tylko 60hz nawet po zainstalowaniu sterów do grafy bo nie rozpoznawał. Na szczęscie w ForceWare można sobie ustawić niestandardowe odświeżanie i te ustawiłem na 75hz. W 1280x1024 mój monitor ma tylko 60hz i tak gram w Viście, moge dać max HF dla monitora i wymusić 66hz, zawsze coś... Na Win7 nie grałem. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85hz to źle?? :blink: Ja mam crt 17" i musze sie zadowolić 75hz w 1152x864. I z tą rozdziałką miałem problem bo miałem tylko 60hz nawet po zainstalowaniu sterów do grafy bo nie rozpoznawał. Na szczęscie w ForceWare można sobie ustawić niestandardowe odświeżanie i te ustawiłem na 75hz. W 1280x1024 mój monitor ma tylko 60hz i tak gram w Viście, moge dać max HF dla monitora i wymusić 66hz, zawsze coś... Na Win7 nie grałem.

No wiesz jak się na co dzień siedzi na 100hz i więcej to każda mniejsza wartość powoduje ból oczu, bo przyzwyczaiły się do wygody. ;)

Ja też mam 17" i 1152x768 jest zdecydowanie za dużą rozdzielczością jak na taki mały monitor przynajmniej dla mnie, literki i cyferki powiedzmy na forum są małe i muszę wytężać gały. Radzę Tobie to samo, przesiądź się na 1024x768 i podkręć trochę odświeżanie chociaż do tych 85hz, bo oczy sobie wypalisz. :)

 

Ale już sobie poradziłem, powerstrip i edycja pliku ini, teraz w 3d mam już taki samo odświeżanie jak w windowsie.

Podobnie miałem na becie visty, myślę, że w finalu w7 już będzie wszystko śmigało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim (może było wcześniej, ale nie przegladałem wszystkich 53 stron tego tematu)

 

Mam ustawiony w biosie overclock E8400 na 3,8Ghz, podkręcone pamięci zgodnie z FSB itd itd...

 

Wszystko pięknie śmigało na Vista, teraz mimo ustawienia w BIOS win7 widzi nominalne wartości procka i pamięci...

 

Kompletnie nie wiem co jest grane. Ustawiłem odpowiednio zarzadzanie energią w windowsie, myślałem ze to pomorze... jednak nic z tego.

 

ma ktoś jakiś pomysł ? Cokolwiek bym nie ustawiał w BIOS to i tak windows widzi default....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc odnalazłem obraz vm additions pack czy coś takiego i wgrałem to do siódemki okozało się że jest tak na prawde paczka sterowników dla wirtualnej maszyny, i teraz mam dźwięk w siódemce i moge ustawić dowolną rozdzielczosć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a czy twój procek dysponuje wirtualizacją bo jeśli nie to całkiem możliwe

Nie oblsuguje , jego proc nie ma tego - Q8200.

 

Krzychu - intel specfinder , intel processor finder + google i masz.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mnie oszukali :/

mówi się trudno i idzie się dalej ;)

 

a teraz na serio takie rzeczy sie zdarzają, nawet nie wiem ile razy uwierzyłem specjaliście prze duże S i na tym kiepsko wyszedłem. trzeba sie z tym pogodzić i wyciągnąć wnioski, teraz jak coś chce kupić czy do kompa czy jakiś inny elektro gadżet to najpierw zbieram o nim jak najwięcej informacji i jak wszystko mi pasuje to dopiero wtedy ide do sklepu

Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim (może było wcześniej, ale nie przegladałem wszystkich 53 stron tego tematu)

 

Mam ustawiony w biosie overclock E8400 na 3,8Ghz, podkręcone pamięci zgodnie z FSB itd itd...

 

Wszystko pięknie śmigało na Vista, teraz mimo ustawienia w BIOS win7 widzi nominalne wartości procka i pamięci...

 

Kompletnie nie wiem co jest grane. Ustawiłem odpowiednio zarzadzanie energią w windowsie, myślałem ze to pomorze... jednak nic z tego.

 

ma ktoś jakiś pomysł ? Cokolwiek bym nie ustawiał w BIOS to i tak windows widzi default....

Sprawdzałes to jakimś wiarygodnym programem np CPU-Z czy tylko tak twierdzisz?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałes to jakimś wiarygodnym programem np CPU-Z czy tylko tak twierdzisz?..

no byłem u wróżki i mi powiedziała....

 

a tak na serio to raczej bez cpu-z bym tego nie stwierdził.... zresztą czym był nie sprawdzał to tak jest

Edytowane przez sparhawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z "VSfilter" na 7? I czy działa? Bo u mnie kłopociki..

 

 

Jakby ktoś był ciekaw jak działa Windows 7 na moim (archaicznym już) konfigu to powiem, że nieźle - przesiadka z XP PRO SP3 jak najbardziej opłacalna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak się na co dzień siedzi na 100hz i więcej to każda mniejsza wartość powoduje ból oczu, bo przyzwyczaiły się do wygody. ;)

Ja też mam 17" i 1152x768 jest zdecydowanie za dużą rozdzielczością jak na taki mały monitor przynajmniej dla mnie, literki i cyferki powiedzmy na forum są małe i muszę wytężać gały. Radzę Tobie to samo, przesiądź się na 1024x768 i podkręć trochę odświeżanie chociaż do tych 85hz, bo oczy sobie wypalisz. :)

Wiem, że oczy sie przyzwyczajają ;) szwagier ma LCD i jak przyjdzie do mnie to po 15 minutach go oczy bolą na 75hz.

 

A co do rozdzielczości to dla mnie zdecydowanie za mała jest 1024x768, chciałbym 1280x1024 bo wtedy mam więcej pola roboczego na pulpicie ale 60hz uniemożliwia mi to. 1152x867 jest tak akurat, nie musze wytężac oczu bo wzrok mam ok, i 75hz też jest spoko, nie męczy tak oczu.

 

PS. To na jakiej rozdziałce grasz na tym 17"?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ciągle problem z rozdzielczością. Jedynie na natywnej 1280x1024 obraz jest ostry. A to na 19* to za dużo. Jak zmienię na 1152x867 to wszystko jest jak przez zle okulary. Widziałem, że już ktoś coś z tym kombinował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że oczy sie przyzwyczajają ;) szwagier ma LCD i jak przyjdzie do mnie to po 15 minutach go oczy bolą na 75hz.

 

A co do rozdzielczości to dla mnie zdecydowanie za mała jest 1024x768, chciałbym 1280x1024 bo wtedy mam więcej pola roboczego na pulpicie ale 60hz uniemożliwia mi to. 1152x867 jest tak akurat, nie musze wytężac oczu bo wzrok mam ok, i 75hz też jest spoko, nie męczy tak oczu.

 

PS. To na jakiej rozdziałce grasz na tym 17"?

W gry właśnie odpalam 1152x768, bo wtedy mam jeszcze 100hz.

A do pracy próbowałem 1152x768, pulpit jeszcze ok, ale www stanowczo za małe, a wzrok mam dobry, tylko trzeba było się wytężać, pewnie bym się przyzwyczaił, ale na prawdę w 1024x768 pracuje mi się o wiele wygodniej.

Z miejscem na pulpicie nie mam problemu, bo poza my computer, my documents i koszem nic tam za bardzo nie ma. :)

 

 

A ja mam ciągle problem z rozdzielczością. Jedynie na natywnej 1280x1024 obraz jest ostry. A to na 19* to za dużo. Jak zmienię na 1152x867 to wszystko jest jak przez zle okulary. Widziałem, że już ktoś coś z tym kombinował...

A bawiłeś się tym ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tym bawiłem, i muszę powiedzieć, że było tylko ciupkę lepiej. I to tylko sam tekst. Obrazy itp. nadal nieostre ;/

 

Powiedz mi, jak Ty dasz np. 800x600 to obraz masz ostry?

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tym bawiłem, i muszę powiedzieć, że było tylko ciupkę lepiej. I to tylko sam tekst. Obrazy itp. nadal nieostre ;/

 

Powiedz mi, jak Ty dasz np. 800x600 to obraz masz ostry?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gry właśnie odpalam 1152x768, bo wtedy mam jeszcze 100hz.

A ja bedę zły jak zwykle i powiem ze uruchamiasz te gry jednak w nieco innej rozdzielczosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z "VSfilter" na 7? I czy działa? Bo u mnie kłopociki..

...

Korzystam, działa normalnie. Zainstalował się jako część pakietu CCCP. Może jakiejś starej wersji używasz?

 

 

EDIT

Rażące błędy ortograficzne ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bedę zły jak zwykle i powiem ze uruchamiasz te gry jednak w nieco innej rozdzielczosci :D

Tak, oczywiście chodziło o ...x 864, ale zabrakło synchronizacji mózg-palce-klawiatura. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytanko takie odnosnie wydajnosci - porownywal ktos np 3d marka na xp/vista do 7?

Wydajność identyczna jak przy Viscie. Jeśli cięło się na Viscie to na 7 też będzie cięło, własnoręcznie sprawdzone. W dodatku część starych gier ma problemy z kolorami, mimo że na Viscie wszystko było w porządku (Icy Tower, Command & Conquer i kilka innych), W7 ma chyba jakiś problem z 256 kolorową paletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Command&Conquer? CHyba jakiś stary bo w 3 Tiberium Wars napieram bez najmniejszych kłopotów. Znaczy jakieś przycięcia są czasem ale żadnych problemów z kolorami.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...