Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

A w Devices And Printers w panelu sterowania patrzyles?

U mnie kamerka tam się pojawia, ale w odróżnieniu od XP, gdzie po tworzeniu w eksploratorze kamerki miałem dostęp do jej obrazu, "7" daje mi tylko jej właściwości (sama kamerka użyta w skype, czy innych programach działa). (Zibi był szybszy :'P ) Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś parę postów wcześniej ktoś coś o kodekach cccp pisał, ja mam pytanie jakie najlepsze kodeki do 7 x64 na Viście x64 miałem vista odec pack i nie wiem czy w 7 to samo dać czy zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy K-lite mega + do X264 CoreAVC żadnych problemów wszystko działa wyśmienicie, ewentualnie zamiast CoreAvc można używać wbudowanego filtru mpc z obsługą dvxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwoch kompach na 7x64 uzywam CCCP i nie mam zadnych problemow (na XP zreszta tez nie :P ).

 

Wszystko kwestia tego co sie chce odtwarzac , w moim wypadku prawie wszystko chodzi cacy

za wyjatkiem filmow z kamery kompresja AVCHD container .mts

Sprawdzic warto kilka sampli HD z kompresja H.264 i pochodnymi ,tez czasami wychodza jaja

do wszystkich tych filmow HD najlepszy jest CoreAVCPro codeck ,

niestety pod W7 nikuta nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się stałem użyszkodnikiem Win7 RC ale niestety mam problem ze jedną grą. Mianowicie chodzi mi o Cabal Online, przy próbie odpalenia gry jest blue screen i na tym koniec :( Dodam że zaden tryb zgodności nie przynosi efektu :( Może ktoś potrafi to rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, czasem pomiędzy otwartym okienkiem a paskiem zadań powstaje pasek pulpitu którego nieda się usunąć. W opcjach paskam używam opcji "use small icons" i odnoszę wrażenie że to poprostu zostaje pasek potym jakby windowsy niepamiętały że jest aktywna ta opcja. Drugim objawem jest to co jest w załączniku, czyli po rozciągnięciu paska zadan i jego ponownym zwinięciu pulpit pod nim pozostaje dalej rozmazany. Udało mi się to likwidować poprzez zmianę palety kolorów. Ma ktoś coś takiego. Dodam że grafa to integra 790gx a sterowniki to catalyst 8. co jest po kropce nie pamietam :sad:

post-139605-1242248600_thumb.jpg

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, czasem pomiędzy otwartym okienkiem a paskiem zadań powstaje pasek pulpitu którego nieda się usunąć. W opcjach paskam używam opcji "use small icons" i odnoszę wrażenie że to poprostu zostaje pasek potym jakby windowsy niepamiętały że jest aktywna ta opcja. Drugim objawem jest to co jest w załączniku, czyli po rozciągnięciu paska zadan i jego ponownym zwinięciu pulpit pod nim pozostaje dalej rozmazany. Udało mi się to likwidować poprzez zmianę palety kolorów. Ma ktoś coś takiego. Dodam że grafa to integra 790gx a sterowniki to catalyst 8. co jest po kropce nie pamietam :sad:

Dlaczego na początek nie zainstalujesz najnowszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwoch kompach na 7x64 uzywam CCCP i nie mam zadnych problemow (na XP zreszta tez nie :P ).

 

http://shark007.net/win7codecs.html

a te kodeki vs cccp, raczej filmów mało oglądam. ale często w real alternative maiłem kłopot.

 

Przy okazji trafiłem na :Fast Picture Viewer (64-bit) bardzo szybka przeglądarka do fotek pod 7.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w koncu wczoraj pograć w BF2 ponad 2 godziny - i o dziwo - tak jak pod Vistą rozłączał mnie czasem PB - przez 2 godz. pod 7 połączenie nie zerwane ani razu...

Rozwiązanie w miarę standardowe: opcja interakcji z pulpitem (w menedżer zadań), reczny update PB + program do autoupdate (i update). Restart kompa... i śmiga - może komuś pomoże...

 

Jednyną rzeczą którą zauważyłem na minus - po wyłączeniu gry komp jakby ma 10-15 sekundowego freeza ... skoki myszki itd...

 

Co do gg- sciągnięte najnowsze i chodzi - oprócz problemu z emoikonkami ;)

Open Office chodzi bez problemu (niestety nie pamiętam wersji ale nie najnowsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia tego co sie chce odtwarzac , w moim wypadku prawie wszystko chodzi cacy

za wyjatkiem filmow z kamery kompresja AVCHD container .mts

Sprawdzic warto kilka sampli HD z kompresja H.264 i pochodnymi ,tez czasami wychodza jaja

do wszystkich tych filmow HD najlepszy jest CoreAVCPro codeck ,

niestety pod W7 nikuta nie dziala :(

Ja ogladam na kompie glownie anime, a tam h264 i kontener mkv sa na porzadku dziennym. ;)

CoreAVC nie mam, nie widze potrzeby.

 

A bajdełej - na RC i sterach Nvidii WHQL Media Plater Classic nie powoduje juz wylaczenia Aero, jesli uzywa sie innego renderera niz Overlay Mixer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w koncu wczoraj pograć w BF2 ponad 2 godziny - i o dziwo - tak jak pod Vistą rozłączał mnie czasem PB - przez 2 godz. pod 7 połączenie nie zerwane ani razu...

Rozwiązanie w miarę standardowe: opcja interakcji z pulpitem (w menedżer zadań), reczny update PB + program do autoupdate (i update). Restart kompa... i śmiga - może komuś pomoże...

...

A jesteś pewien że to nie był 64bit serwer? Bo mnie standardowe rozwiązanie niestety nie pomaga <_< Bo jak wiadomo interakcja z pulpitem ulega wyłączeniu co jakiś czas.

Uzywasz pliku.bat przed wejściem na serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. Sarkazm - hmmmm...moze wtedy nie najnowsze - ale sciagane niedawno - ok 4 tyg temu :) wiem - to juz wieki :) a problem jest taki ze mam ich mało i nie zawsze mi je wyswietla - czesto w formie <> ... chyba ze cos pochrzanił** przerzucając z lapa ... tez możliwe :)

 

Ad rafa - to nie jest na 99% serwer 64bit - serwer "Sandviken" - z tego co pamiętam nie ma przy nim znaczka 64 ;) - i nic nie używam przed wejsciem. Tyle tylko ze nie tylko zrobiłem auto ale także ręcznie zaktualizowałem PB - oczywisćie wczesniej zaznaczyłem inteakcje z pulpitem - i szczerze mowiac nie wiem czy ta opcja bedzie zaznaczona dzisiaj jak odpale komoa - sprawdze jak wroce z pracy

 

... wczoraj po tej metodzie grałem 2 razy - 1 godzine, przerwa i niceałe 2 ... zero zrywań. jak widać ten sam sposób nie u wszystkich działa - u mnie chodzi - dzisiaj sprawde czy nadal i sproboje pobawic sie na innych serwerach ...

 

Ps. na jakimś forum doczytałem ze powstał mały programik / skrypt który sprawdza opcję zaznaczenia interakcji i odswieża jej zaznaczenie np co 100 sekund - podobno cos takiego jest i niektórym pomogło - zakładając oczywiście ze w tym tkwi problem ...

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jedyne czego mi brakuje na w7 i co powstrzymuje mnie przed przejściem na ten system to brak działającego SubEdit'a... :mur:

Przecież działa.... :) Wszystko już było na forum opisane, cały poradnik. Odinstalowanie WMP (co jest moją ulubioną czynnością po instalacji systemu), wrzucenie czegoś tam (w buildzie 7100 już nie trzeba) i uruchamianie subedita przez zmodyfikowany exe (dzięki czemu działają przeźroczyste napisy). Półśrodek to jest bo przez to przy starcie SUbedita wyłączane jest Aero ale działa wszystko pięknie ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piraci lepiej zainstalujcie czysta wersje od MS

 

Specjalizująca się w bezpieczeństwie firma Damballa przejęła kontrolę nad botnetem złożonym z komputerów pracujących pod kontrolą pirackich, spreparowanych wersji systemu Windows 7 RC.

 

Od ukończenia systemu Windows 7 w wersji Release Candidate do oficjalnego opublikowania obrazów instalacyjnych na serwerach Microsoftu minęło trochę czasu. Trudno nawet obliczyć, ilu użytkowników pobrało w tym czasie obraz dysku DVD z systemem za pośrednictwem sieci torrentowych.

 

Wśród obrazów udostępnianych przez piratów były oczywiście prawdziwe, oryginalne wersje, których sumy kontrolne - jak się później okazało - zgadzały się z sumami obrazów udostępnianych przez Microsoft. Niestety w serwisach torrentowych krążyło również wiele wersji spreparowanych przez hakerów, zawierających złośliwe oprogramowanie. Jedna z nich zawierała trojana, który przyłączał komputer do botnetu wykorzystywanego do dalszej dystrybucji innego malware. Firmie Damballa udało się przejąć kontrolę nad głównym serwerem i "centrum dowodzenia" tego botnetu. Okazało się, że przez te kilkanaście dni pod kontrolą hakerów było ponad 27 tysięcy komputerów, a jeszcze dziś każdego dnia obserwuje się około 1600 nowych instalacji. Statystyki te dotyczą tylko jednego botnetu, a mogło być ich znacznie więcej. Trend Micro na przykład odkryło w innej pirackiej wersji Windows 7 RC trojana TROJ_DROPPER.SPX.

 

Nowe instalacje zawierające trojana przejętego botnetu nie podlegają już kontroli hakerów, ale istniejące wciąż mogą być wykorzystywane do rozsyłania spamu i infekowania innych komputerów. Pozostaje więc wyciągnąć wnioski z tej lekcji i zapamiętać, że w pirackim oprogramowaniu pobranym z Internetu bardzo często kryją się przeróżne niechciane "dodatki"... Windows 7 RC można z kolei przez cały czas bezpiecznie, legalnie i za darmo pobrać z witryny Microsoftu.

DP.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem BF2 - jezełi serwery 64bit maja obok znaczek 64 - to gram nie na 64 :) i gram - wczoraj co prawda po ok 45 minutach zerwało połączenie - ale gubie pakiety więc to wina łącza ... ale potem godzinka bez problemu ...

 

Zastanawiam się nad programem do nagrywania - nero ? czy jakiś inny darmowy który chodzi bez problemu (nie Alcochol 120%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Ukazał się bulid 7127 datowany na 7 maja. Widać że prace nad W7 idą bardzo szybko.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc, ja na Viście również jechałem na SubEdicie ale na Siódemce mam BESTplayera i także daje radę. Polecam sprawdzić.

też ma edytor napisów pozwalający dopasować je do filmu za pomocą kilku kombinacji klawiszy i ruchów myszką? ;) też pozwala dowolnie zmieniać proporcje obrazu jednym dosłownie ruchem? Zresztą używałeś to sam wiesz ;) Ja tam jeszcze nie spotkałem zamiennika dla sub-edita, bo go po prostu nie ma :) A skoro da się go zmusić do działania na viscie, a jedynym skutkiem ubocznym jest wyłączenie aero w czasie odtwarzania, to dlaczego nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem BF2 - jezełi serwery 64bit maja obok znaczek 64 - to gram nie na 64 :) i gram - wczoraj co prawda po ok 45 minutach zerwało połączenie - ale gubie pakiety więc to wina łącza ... ale potem godzinka bez problemu ...

Zaciekawiony Twoimi rewelacjami na ten temat zapuściłem wczoraj 3 różne serwery i o dziwo grałem na nich bez żadnych przeszkód!

I to grałem dośc długo bo kilka całych bitew! OCB?

 

Niestety zauważyłem na wszytkich serwerach jakies lagi (ping wskazywało normalny) czego nigdy tam nie było. Jak okaże się że to wina W7 (jakimś sposobem) to wracam do Visty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się bulid 7127 datowany na 7 maja. Widać że prace nad W7 idą bardzo szybko.

Wiadomo jakie zmiany ? ;). Co do systemu używam wersji RC 7100 i dla mnie system bajeczny. Wszystko chodzi płynnie, jak do tej pory żadnych większych problemów. Btw. Używał ktoś vlite do pocięcia obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiadomo jakie zmiany ? ;). Co do systemu używam wersji RC 7100 i dla mnie system bajeczny. Wszystko chodzi płynnie, jak do tej pory żadnych większych problemów. Btw. Używał ktoś vlite do pocięcia obrazu ?

Aby uzywac "liteow" do Visty , pewnie tez pod W7 , musisz zassac ze strony MSa program wazacy cos kolo 1-1.5GB o nazwie Automatic Instalataion Kit czy cos podobnego. Watpie aby komus sie chcialo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...