Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Windows 7. Zainstalowałem wiedzmina, ale gry chce go wlaczyc pojawia sie komunikat

"The drivers require installation (with an administrator's account). Do you want to proceed now ? Tak/Nie"

po nacisnieciu Tak wyskakuje kolejny komunikat "Unable to proceed(error 1275)."

I kolejny "Bieżące konto użytkownika nie posiada uprawnień administratora. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, wymagana są uprawnienia administratora"

Pojawia sie to nawet jak jest na koncie administratora. Opcja 'uruchom jako administrator' takze nie dziala. Wie ktos moze, w czym tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi z kolei nie działa Superbike 08 i Superbike 09. Uruchom jaka admin nie działa , tak samo jak tryby kompatybilności :damage_wall: , ktoś spotkał sie z podobnym problemem , lub wie jak temu zaradzić ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win7 32bit na Laptopie HP 1,66GHz z 4GB Ram i działa spoko, dużo lepiej niż Vista...

 

Mam do niego pilocik którym mogę mieszać w filmach bez wstawania, zmieniać mp3 itd...

 

Denerwował mnie brak SubEdita - odinstalowałem więc WMP.

SubEdit juz działa - obsługa pilotem też.

Dla mp3 zainstalowałem Winampa - pilot działa.

A do DVD zainstalowałem VLC i filmy DVD maja też dźwięk ;)

 

Więc jeżeli komuś przeszkadza brak SubEdita - polecam programy wypisane wyżej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zainstalowaniem Win7 RC na laptopie HP nx6310 - CoreDuo 1,6GHz, 1GB RAM, HDD Fujitsu 80GB SATA. Po odpaleniu instalki z płyty i kliknięciu "Install now" wyskakuje okienko i krzyczy, że chce jakieś sterowniki tylko nie pisze jakie ? - podejrzewam że chodzi o dysk ale nie mogę znaleźć sterowników dla SATA na stronie HP. Przełączałem w BIOS-ie na SATA Native Mode i nadal to samo. Jakieś pomysły ?? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy k-lite mega codec pack działa pod W7, wraz z dołączonym media player classic home theatre edition? Trzeba włączyć jakiś tryb zgodności podczas instalacji? Mam W7 RC x64, ale jak działa na 32bitowej to pewnie u mnie też zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zainstalowaniem Win7 RC na laptopie HP nx6310 - CoreDuo 1,6GHz, 1GB RAM, HDD Fujitsu 80GB SATA. Po odpaleniu instalki z płyty i kliknięciu "Install now" wyskakuje okienko i krzyczy, że chce jakieś sterowniki tylko nie pisze jakie ? - podejrzewam że chodzi o dysk ale nie mogę znaleźć sterowników dla SATA na stronie HP. Przełączałem w BIOS-ie na SATA Native Mode i nadal to samo. Jakieś pomysły ?? :).

Wypal płytę od nowa na niskiej prędkości i niezrysowanej płytce, albo zainstaluj z pendrive, a problem zniknie na 100procent. Pozdr.

 

Edit: Wyciekł 7137 i langpacki do niego.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zwykle pomaga ponowne uruchomienie, potem daje ręcznie wyszukaj aktualizacje i instaluje.

Próbowałem restartować kompa X razy i zmieniać ustawienia aktualizacji i za każdym razem pokazuje się ta sama informacja. Nie wiem czemu nagle mu się odwidziało poprawnie przeprowadzania aktualizacji?? Czekam na dalsze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A u was tez na poczatku tak instalacja stała na niebieskim tle ? Czy to tak musi być ?

Strona wczesniej...psalem o tym :-| U jednych ruszy po paru minutach , u innych w ogole , a u mnie po okolo 15...za drugim razem , gdy instalowalem na innym dysku. Ciekawe czy to poprawili na nowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eset Smart Security 4 działa... co do outposta nie wiem

dzieki :) to jeszcze jedno zapytam - jak wyglada sprawa np drukarek canona kiedy nie ma narazie oficjalnych sterownikow do win7? bedzie dzialac na standardowych windowsowskich (ubogich raczej) czy mozna wpakowac z poprzednich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) to jeszcze jedno zapytam - jak wyglada sprawa np drukarek canona kiedy nie ma narazie oficjalnych sterownikow do win7? bedzie dzialac na standardowych windowsowskich (ubogich raczej) czy mozna wpakowac z poprzednich?

tryb zgodnosci i możesz próbować instalować... jak nie to windowsowskie powinny dać rade, mam to samo na hp - nie narzekam

 

Ja sie zastanawiam, ile jeszcze w tym temacie padnie pytan o rzeczy, ktore byly pisane juz n razy...

ktoś powinien z aktualizować troche faq wtedy by pytań było mniej :) mało komu chce sie czytac 65 stron o problemach które go (jeszcze?) nie dotyczą... Edytowane przez krystian904

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

outpost dziala ten najnowszy ten starszy od xp sie instaluje ale po instalacji nie uruchomisz wiecej systemu

lo kurde pomylilem sie :D nie chodzilo mi o outpost tylko o comodo :D sorry, a dziala comodo? B-)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, mianowicie działa Wam dobrze zegarek systemowy? - tzn. pokazuje dobrą godzinę i czy działa synchronizacja z time.windows.com?

 

U mnie pokazuje rożną godzinę, jaką mu się podoba. Synchronizacja nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh na pc z x64 dziala i aktualizuje bez problemu na 32bit wystepuje blad ;) dziwne ale prawdziwe... robione w jednym momencie powtarzane kilka razy... Ale godzine mam okej...

 

 

Mam problem nie moge napisać literki "ł" (teraz jest metoda kopiuj wklej) w FF... nic się nie dzieje, a jak mam wlaczonego winampa to odpala się Otwórz plik okienko...

 

 

EDIT:

 

Sprobowalem jeszcze raz i aktualizacja poszla tez na 32bit... moj build 7127

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postawilem sobie Windows 7 RC x64 jako glowny system. Pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne, zmiany odnosnie taskbara to kwestia przyzwyczajen. Wczesniej jechalem na Viscie x64 SP2beta (dalej siedzi na osobnym dysku jak by sie cos mialo stac z w7) - imho w7 dziala zwawiej, nie mieli juz tak dyskiem zawsze i wszedzie. Jeszcze za malo czasu na niej siedze, zeby powiedziec cos wiecej, ale poki co podoba mi sie.

 

Index wydajnosci mojego sprzetu:

procek: 6.5 (c2d e8400 3GHz)

ram: 6.7 (4GB 800MHz)

grafa: 6.5 (radek 4850 512MB)

dyszel: 5.9 (WDC AAKS 640GB)

 

Jednym z pierwszych zabiegow jakie zrobilem, to wywalenie WMP na rzecz SubEdit-Player. Jako ze dosyc czesto bawie sie z napisami to nie widze dla siebie w tej chwili zadnej innej alternatywy, dlatego dla mnie ten player jest "must have". Postawilem jeszcze (jak zawsze) CCCP - najnowsza beta z 2009-05-08. Niestety nie dziala tak jak bym chcial...

 

SubEdit-Player - udalo mi sie go zmusic do dzialania FFDShow Video tylko przy DivX/XviD-ach (musialem przejac kontrole nad trzema plikami - MP43DECD.dll, MP4SDECD.dll, MPG4DECD.dll - i zmienic ich nazwe); FFDShow Audio laduje mi sie tylko przy AC3. Materialy kodowane w AVC, ACC nie chca isc przez FFDshow w SubEdit.

 

MPC-HC - ten nie ma problemow - w nim, poki co, idzie wszystko przez FFDShow.

 

BestPlayer (tylko dla porownania) - FFDShow dekoduje mi materialy DivX/XviD, AC3, a takze MPEG Audio i ACC (w przeciwienstwie do SubEdita).

 

Ten Microsoftowy dekoder materialow AVC potrafi mi dziwnie "ciac/klatkowac" filmem (mimo niskiego zuzycia procka) - zazwyczaj kilkukrotne przewiniecie w przod o sekunde (SubEdit) zalatwia sprawe, ale nedzne takie rozwiazanie. Przy BestPlayer jest podobnie. Windowsowy kodek nie radzi sobie takze z obrazem anamorficznym (rozciaga gora/dol) :/

Szukalem jakiegos skutecznego sposobu, zeby dzialalo to tak jak na xp/viscie, ale poki co nie udalo mi sie...

 

Jako antywirus postawilem sobie Avira AntiVir - na nim dzialalem przy Viscie, niech bedzie i tutaj ;)

 

Daemon Tools Lite najnowszy 4.30.4.0027 dziala (jak juz wczesniej o tym mowiliscie) - jednak u mnie po zainstalowaniu, windows ciepal sie, ze ten program jest na liscie niekompatybilnych programow (cos takiego), ale mimo to chodzi ok.

 

Quake Live postawilem, z PB nic nie robilem - gra chodzi (a przynajmniej przez jakies 30 min gry nie sprawiala mi zadnych problemow).

 

Drazni mnie jeszcze ClearType. Mimo ze go wylaczylem w panelu sterowania, to dalej w wielu miejscach jest zalaczony, a przynajmniej czcionki wygladaja jak by byly z ClearType...

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) to jeszcze jedno zapytam - jak wyglada sprawa np drukarek canona kiedy nie ma narazie oficjalnych sterownikow do win7? bedzie dzialac na standardowych windowsowskich (ubogich raczej) czy mozna wpakowac z poprzednich?

Pisalem, ze do IP3000 sterownik z Windows Update nie rozni sie niczym od tego na plytce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drazni mnie jeszcze ClearType. Mimo ze go wylaczylem w panelu sterowania, to dalej w wielu miejscach jest zalaczony, a przynajmniej czcionki wygladaja jak by byly z ClearType...

No wlasnie,mnie tez denerwuje ten ClearType,moze w ogole to usunac z systemu i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się u mnie problem z aktualizacją. Do tej pory wszystkie update instalowały się bez problemu, aż do wczoraj kiedy to zobaczyłem informacje o polonizacji. Niby się ściągnęły łatki, restart i.... . Googlowałem i niby problem dość często pojawiał się w Viscie, stosowałem zalecane metody i nic nie pomaga. Dalej nie mam polonizacji ani jednej ważnej łatki. Jakieś propozycje??

A ktoś zna jakąś alternatywną metodę ściągania update do Windows 7? Do reszty windowsow, to z tego co pamiętam można było ściągać każdą łatkę z p2p. Wystarczyło znać jej numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada kwestia gier. Trzeba od nowa instalowac, czy wystarcza zainstalowane juz gry pod xp 32bit (chce zainstalowac rownolegle w7rc 64bit)? Zapewne trzeba wszystko od nowa instalowac, tymbardziej ze bodajze far cry2 ma osobny plik instalacyjny dla dx10 i 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znacie jakieś miejsce gdzie można Microsofowi przesłać swoje uwagi do W7, to zapodajcie. Ja dotąd używałem Visty box, a od kilku dni mam drugi system W7 RC x64, którego chciałem używać do pracy. Jednak w W7 widzę przejawy arogancji Microsoftu, nie dbania o użytkownika. Ogólnie mam wrażenie że do pracy wygodniejsza jest Vista pod którą wszystko mi działa. Do W7 mam uwagi:

1) brak możliwości wyboru klasycznego menu start. W Vista jest taka możliwość i z niej korzystam. MS uważa że nowe menu jest nowocześniejsze - OK, ale przecież można było zostawić wybór użytkownikowi i system tylko by na tym zyskał. Znalazłem oczywiście 2 "workaround" na sieci ale nie działają dokładnie tak jak menu pod XP czy Vistą a tylko "podobnie". Pewnie ktoś w końcu zrobi jakiś płatny dodatek.

2) Brak poczty, a wersja "Live" jest tak kiczowata i beznadziejna że musiałem po raz pierwszy w życiu zainstalować Thunderbirda. W wersji poczty "Live" nie mogłem scalić wszystkich kont do jednej skrzynki odbiorczej (może się jakoś da ale dałem spokój) a wiadomości z "Windows Mail/Vista" importuje gorzej od Thunderbirda

3) Środowisko "unixowe" pod Windows - używam "Cygwin". W W7 Microsoft chyba rozmyślnie psuje działanie konsoli aby Cygwin nie działał jak należy. Wszak shell z Windows jest przecież najlepszy w/g MS.

4) Do pracy czasem potrzebny mi jeszcze "domowy" serwer www z php5 i mysql. Pod Vistą mam Xamp i Krasnal i chodzi jak złoto zwłaszcza Xamp. Jeszcze nie próbowałem użyć tego pod W7 ale czytałem na sieci że też są problemy. Spróbuję zainstalować, chociaż już mi się odechciewa W7.

5) Opera mam wrażenie że uruchamia się dwa razy dłużej.

 

Podsumowując proszę o linki gdzie można słać do MS zażalenia.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej jaki ten windows w WERSJI TESTOWEJ jest zly...

 

Uzywanie do pracy testowej wersji systemu? :lol2:

No i tak, Microsoft jest arogancki i nie dba o uzytkowników. W koncu pierwszy raz stworzył system biorac pod uwagę .... opinie zgłaszane przez uzytkowników...

 

1. Jakie nowe Menu Start? Nowe to ono było w 2001 roku jak wyszedł XP.

2. Poczta? Poczta w Viscie jest tak samo beznadziejna i az dziw bierze ze ktos z tego korzystał.

3. Tak, microsoft specjalnie wszystko psuje i jeszcze daje XP Mode aby mozna było jednak wszystko uruchomić...

4. Xamp? Działa jak nalezy ale przeciez "gdzies czytałem"...

5. Tak, to pewnie tez Wina MS...

 

C:\Windows\System32\rundll32.exe FeedbackTool.dll,ShowWizard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

2. Poczta? Poczta w Viscie jest tak samo beznadziejna i az dziw bierze ze ktos z tego korzystał.

Ale jest , teraz nie ma i trzeba szukac dodatkowo , a i przy okazji - na Thunderbirdzie nie widzialem mozliwosci ustawiania zabezpiezcenia haslem nie wejscia by zasysac maile , ale by ktos nie odpail w ogole naszej skrzynki , a i googlowalem i tego ponoc w ogole nie ma , zas pod Outlokiem to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows Mail nie ma ochrony hasłem. Hasło było w Outlook Ekspress bo ten program był projektowany w czasach Win 9x i wspóldzielenia jednego konta systemowego.

Załozenia Windows NT są podobne do systemów uniksowych. Jedno konto systemowe- jeden uzytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kopiowania plików bo chyba tu była wojna win explorer vs. total commander ;]

 

Trafiłem na problem z którym sobie żaden z nich poradzić nie może. Chodzi o przenosznie (NIE kopiowanie) w obrębie jednej partycji i to nie dużej bo 20GB tylko, właściwie na początku dysku (bo to obszar pierwszych 40GB). Nie wdawajmy się w szczegóły, ale mowa o wielu plikach po 200MB, przeniesienie ich leżacych "luzem" na partycji do folderu trwa już jakieś 10minut i nawet nie jestem w połowie. Przy przenoszeniu jednego pliku to samo, patrze na szczegóły a tam obliczanie jakieś, analizowanie...myślę sobie kurka co jest. Ona ma go tylko wyciąć i wkleić w to samo miejsce praktycznie co w tym trudnego? W XP wrzucenie do folderu serii plików o łącznej wadze 20GB trwało sekundy a ten sobie z 8GB nie potrafi poradzić :/

Myślałem że to wina O&O Defrg. bo ma jakieś pilnowanie fragmentacji w czasie rzeczywistym, ale wyłączenie go nie polepsza sytuacji.

 

U Was podobne akcje? Zresztą od początku użytkowania W7 widzę, że zanim zacznie kopiowanie byle pliku oblicza coś najpierw przez minutę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w menu start można dodać Akcesoria (kalkulator, tablica znaków, paint itp.) Skróty do częściej używanych programów zrobiłem w menu start, ale jak chciałbym włączyć na szybko kalkulator to brakuje mi zakładki jak w XP - Akcesoria. Jedynym wyjściem jak na razie jest c:\Windows\System32\calc.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

mam problem ze znalezieniem sterowników do mojej plyty Asus p5b na stronie http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl niestety nie ma

czy ktos wie jakie mosze zainstalowac sterowniki do tej plyty aby wszystko dzialalo

i mam dodatkowe pytanie czy dzialaja na w7 wszystkie programy np everest, kaspersky 7.0 ,nero 7 itp??

znalazlem na stronie bitnova spolszczenie w7

Edytowane przez gumis1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...