Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe GG po każdym zamknięciu systemu wywala jakiś Crash Report czy coś takiego. Błąd siódemki czy GG??

U mnie na NGG 8344 było ok. Swoją drogą polecam przejście na AQQ i poczekanie aż NGG będzie takie, jakie powinno być. Na razie jest mnóstwo niedogodności, choć jest potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek dodam, że tylko Window 7 RC zainstalował się bez problemu w konfiguracji

 

2x 250gb samsung F1 w Raid 0 i do tego nagrywarka LG GH22NS40 SATA. Wszystkie inne systemy się wywalały i pokazywały brak sterownika CD/DVD. Mowa o Vista i XP.

 

Druga ciekawostka to taka, że bez problemu mozna sobie wsadzić Radeonka i Geforca. Sterowniki do kart instalują się bezproblemowo. Przełączając kabel z jednej karty do drugiej system automatycznie przęłącza renderowanie na drugą kartę. Po drobnych kombinacjach daje się ustawić Geforca jako karte do PhysX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

wczoraj zainstalowalem w7 (na chwile )aby sprawdzic czy jest taki dobra jak pisza i ku mojemu zaskoczeniu wszystko pracowalo bardzo szybko i stabilnie prawie zadnych sterownikoów dogrywac nie musialem szybkoscią pracy dorównuje moim zdaniem xp nie we wszystkim ale... pozytywnie zaskoczyla mnie grafika :) szkoda tylko ze nie udalo mi sie zainstalowac spolszczenia

z niecierpliwoscia czekam premiery i ostatecznej wersji moze ktos zna jej termin i cene w jakiej bedzie oscylowal koszt kupna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..to normalne, że jeśli defaultowym odtwarzaczem jest bestplayer to nie działa prawoklik->ściągnij napisy przez napiprojekt ?.. przy allpayerze było ok, ale ten ostatni potrafi mi się czasami wysypać, więc przerzuciłem się na bestplayer a tam z napisami imho gorzej..

 

i jeszcze jedno..ten plik z faq od Sysaka (usuwanie watermark'a) - wcześniej nie był mi potrzebny, po przemeblowaniu pulpitu znak przeszkadza - no i coś nie chce ten pliczek działać, cały czas się czepia, że muszę odpalić go z prawami administratora <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...szkoda tylko ze nie udalo mi sie zainstalowac spolszczenia...

To nie kwestia wiedzy tajemnej czy szczęścia - poprostu kożystaj z Windows Update!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

komputer na ktorym zainstalowalem w7 nie mial łacza z netem wiedz nie moglem tak zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zainstalowalem w7 (na chwile )aby sprawdzic czy jest taki dobra jak pisza i ku mojemu zaskoczeniu wszystko pracowalo bardzo szybko i stabilnie prawie zadnych sterownikoów dogrywac nie musialem szybkoscią pracy dorównuje moim zdaniem xp nie we wszystkim ale... pozytywnie zaskoczyla mnie grafika :) szkoda tylko ze nie udalo mi sie zainstalowac spolszczenia

z niecierpliwoscia czekam premiery i ostatecznej wersji moze ktos zna jej termin i cene w jakiej bedzie oscylowal koszt kupna

premiera gdzies na koniec roku

 

a ja wczoraj przesiadlem sie z vista 32 na 7 x64 i... podziekowalem, wrocilem na viste (w koncu microsoft dal do systemu narzedzie do odzyskiwania calego systemu z img - swietna sprawa) nie bede wystawial od razu opinii 7 bo to jest system jeszcze "dlubany" ale laduje mi sie 2x tyle co vista - np ekran Welcome! wisi kilkadziesiat dobrych sekund 2-3 uruchomienia po instalacji systemu (bez instalowania niczego) co w viscie widze 2 sekundy max, dodatki z "paska" laduja sie jakos mozolnie po kolei a w viscie mam od razu calosc na ekranie, 3dm06 300 pkt mniej niz w. vista srednio 9200 pkt, ogolnie z ta predkoscia to nie bylem do konca zadowolony, podoba mi sie badzo wiele ulatwien w win7 (np z udostepnianiem sieci) i innych szczegolow ktore zostaly zmienione (np wieksza zgodnosc aero z aplikacjami - nie wywala sie co chwile) ale jeszcze poczekam az bedzie stal na polce w sklepie, wtedy pomysle o 7 powaznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista ładuje się znacznie szybciej niż 7, kurcze zanim w W7 te ładne kuleczki sobie polatają to Vista jest już na pulpicie ;) jeszcze nie widziałem aby komuś się W7 załadował a instalowałem na kilkunastu konfigach, ale responsywny bardziej jest 7 choć to już nie jest to co wcześniej, choć podobno Vista z SP2 w systemie przyśpieszyła więc trzeba będzie obadać za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, to widac nie tylko ja tak uwazam :wink: ja mam wogole chyba jakas inna viste, nie mam z nia zadnych problemow, szybko chodzi itp :) a znajomi czesto marudza :lol2:

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie kwestia opinii, tylko konfigu (dysk/mobo). Na niektórych dłużej "myśli", albo coś mu nie pasuje.

 

Na słabiutkim netbooku W7 zainstalował mi się z pendrive'a w nieco ponad 15 minut i startował (na zimno, czy z uśpienia) podobnie jak xp.

Na drugim pececie, na podstawce 939, za nic nie chciał mi się zainstalować. Cudowałem na czysto i jako upgrade, i zawsze stawał na tych "latających kulkach". Nawet CTRL+ALT+DEL nie działało. Udało się dopiero po zmianie biosu.

I teraz chodzi jak marzenie. Startuje dużo szybciej niż Vista i bardziej komfortowo się na nim pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mówię świeży system vs świeży system, Vista startuje szybciej.

Nie biorę tu pod uwagę Visty która ma z rok, bo vista po roku to trochę się włącza ale w sumie tez nigdy nie miałem długo W7 aby go skatować przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno..ten plik z faq od Sysaka (usuwanie watermark'a) - wcześniej nie był mi potrzebny, po przemeblowaniu pulpitu znak przeszkadza - no i coś nie chce ten pliczek działać, cały czas się czepia, że muszę odpalić go z prawami administratora <_<

Hmm z mojego doświadczenia wynika ze działa z 7022 7057 7100 i 7127, ale jak nie, to spróbuj tego: http://www.megaupload.com/?d=3AKF1TDG

 

Daj znać czy śmiga, to ath zaktualizuje faq.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie ustawić harmonogram dla kopii bezpieczenstwa? tak aby robily sie np codziennie.

jak wymusic tworzenie sie punktow przywracania systemu, najlepioej tez automatycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem z instalacją win7 build 7100 na macierzy raid0

wybłędza na "completing installation", blue screenem STOP 0x0000004F albo stoi 2h natym etapie i nic sie nie dzieje

 

próbowałem z ładowanym osobno sterownikiem intela oraz z tym w windowsie, efekt ten sam - bsod

 

wymienilem nawet oba dyski na nowe zeby wykluczyc usterke

 

ale co dziwne win7 zainstalowal sie za 1 razem na moim starym pojedynczym hdd

wiec wyglada to na problem z raid0

 

wszystki pomysly mile widziane, mi sie juz skonczyly, jeszcze troche i sie poddam

jak wyzej, Domik zamknal mi temat i wskazal linka do tego, ale nie ma tu rozwiazania,

przeszukalem wszystkie 70 stron i nikt nie mial podobnego porblemu,

prosze o jakikolwiek pomysl jesli mozecie pomoc :/

Edytowane przez ZooM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy komuś udało się uruchomić Corel Paint Shop Pro X2 na Windows 7 RC (mam wersję 64 bitową)? Ja męczyłem przez dwie godziny ale nic z tego: instaluje się ale się nie uruchamia a właściwie nie pokazuje na ekranie. Dodatkowo w czasie instalacji instalator się zawiesza i muszę ręcznie kończyć jeden proces aby się doinstalował. Mam legalną wersję pudełkową Paint Shop Pro X2, built 12.01. Próbowałem też wersji try&buy ze strony Corela, różnych trybów kompatybilności (Xp/Vista/Servicepacki/wyłącznie kompozycji itd.) i nic - program się włącza (jest w pamięci) ale się "nie pokazuje" na ekranie. Jak ktoś wie jak to rozwiązać to bardzo proszę o pomoc. Nie stać mnie na Adobe Photoshopa, a ten Paint Shop Pro bardzo mi odpowiadał (wolę go od Gimpa).

 

EDIT: powyłączałem sporo usług typu serwer, pomocnik netbios itp. Może to przez to, ale wszystkie inne programy brykają. Jakbym wiedział że komuś działa Corel PSP X2 to bym powłączał usługi.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Corel Paint Shop Pro X2 v12.00 chodzi bez problemu na win7 x64 b7100, u dziewczyny na laptopie na buildzie 7068 tak samo bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Corel Paint Shop Pro X2 v12.00 chodzi bez problemu na win7 x64 b7100, u dziewczyny na laptopie na buildzie 7068 tak samo bezproblemowo.

Dziękuję za tę informację. To szykuje się do ponownej instalacji win7, bo pewnie coś namieszałem za mocno w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej, Domik zamknal mi temat i wskazal linka do tego, ale nie ma tu rozwiazania,

przeszukalem wszystkie 70 stron i nikt nie mial podobnego porblemu,

prosze o jakikolwiek pomysl jesli mozecie pomoc :/

Próbuj różnych sterowników, szczególnie najnowszych ze strony Intela. To jest popularny P35/ICH9R i musi się dać zainstalować! Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy komuś udało się uruchomić Corel Paint Shop Pro X2 na Windows 7 RC (mam wersję 64 bitową)?

Już działa. Okazuje się że Paint Shop Pro X2 nie uruchamia się jeśli jest wyłączona usługa "Serwer". Trochę to dziwne. Pod Vistą i Xp zawsze wyłączałem usługę "Serwer" - bo niczego nie chcę udostępniać i sądziłem że jej wyłączenie zwiększa bezpieczeństwo. W opisie w W7 do usługi "Serwer" jest: "Oferuje udostępnianie w sieci plików, drukarek i potoków dla tego komputera."

Teraz musiałem to włączyć bo inaczej Corel Paint Shop Pro nie działa (jak na razie to jedyna tak wybredna aplikacja jaką znalazłem).

Mam tylko nadzieję że włączenie "Serwer" nie powoduje udostępnienia domyślnie jakiś zasobów. O ile pamiętam to w starszych wersja Windows tak było - np. dyski były udostępniane jako ukryte zasoby z literką $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem na athlonie xp 2400 i 1 gb ram, oraz geforce2 - stary złom, aczkolwiek ten system potrafi wycisnąć ostatnie soki z tego komputera. Chodzi to dużo sprawniej niż xp sp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

jak wyzej, Domik zamknal mi temat i wskazal linka do tego, ale nie ma tu rozwiazania,

przeszukalem wszystkie 70 stron i nikt nie mial podobnego porblemu,

prosze o jakikolwiek pomysl jesli mozecie pomoc :/

Wlasnie siedze na Raidzie zrobionym dnia wczorajszego - 2x500 R0 , na JMB363 ;) of koz Seven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj różnych sterowników, szczególnie najnowszych ze strony Intela. To jest popularny P35/ICH9R i musi się dać zainstalować!

 

Rafa, no własnie wszystko to wiem i dlatego tego nie ogarniam :/ najnowsze stery x64 z intela nic nie dają, te zintegrowane z win7 tez nic, nie rozumiem ni w ząb o co kaman.

 

Sprobuje jutro viste x64 postawic,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...