Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli dobrze rozumiem :

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...ke-t234779.html

Dark Rider - masz Raid na ICHR intela wiec do niego , jesli masz plyte bez ICHR to stery dodatkowego czipsetu.

w ogole cie nie zrozumialem Firekage :)

tak, mam ICH9R intela, jakie sterowniki, orpocz tych co wspomnialem, powinieniem twoim zdaniem sprobowac załadowac z pendrive'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką jave instalować pod 7 x64 i firefoxa. Zainstalowałem wreszcie 7100 wcześniej sporo czasu na 7000 beta.

A i co do poczty polecicie ma być szybkie i proste jak poczta sys. wnodows z visty a i darmowe !

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką jave instalować pod 7 x64 i firefoxa. Zainstalowałem wreszcie 7100 wcześniej sporo czasu na 7000 beta.

A i co do poczty polecicie ma być szybkie i proste jak poczta sys. wnodows z visty a i darmowe !

Zwykła :unsure:

 

Thunderbird ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

w ogole cie nie zrozumialem Firekage :)

tak, mam ICH9R intela, jakie sterowniki, orpocz tych co wspomnialem, powinieniem twoim zdaniem sprobowac załadowac z pendrive'a?

Te do ICHR , czipsety ICH nie maja raida , masz osobny kontroler - ja do niego laduje stery , Ty na Intela , ale tam w paczce na www Intela masz:

-Intel Matrix Raid

-Intel AHCI , czy AHCI Matrix

 

Jesli dasz AHCI to nie zrobisz Raidu. Sterowniki do niego musisz podac bedac na etapie instalowania systemu , jak masz juz panel "dyskow" to dajesz "load drivers" i podajesz mu - ja podawalem z pena.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na prawde te co są z systemem powinny wystarczyć. Nawet w Vista są wystarczające żeby postawić system potem tylko doinstalowuje się Intel Matrix Manager.

Może z płytką z systemem coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was jeszcze korzysta z Przejściówki USB > RS232 na Prolific PL-2303?

 

Używałem tego w laptopie do wgrywania softu w tun sat, na XP czy Viscie nie bylo problemu ze sterownikiem. A tutaj niby ściągam najnowszy ze strony ( niby kompatybilny z Win7 x32 )

 

PL2303_Prolific_DriverInstaller_10311.zip 2009/4/13 v1.0.3.11 2283 KB

PL-2303 USB to Serial Bridge (H, HX, X) Installshield Driver Setup Program

Installer & Build date: 1.0.3.11_20090410

Windows 98/ME Driver: v2.0.0.19

Windows 2000/XP/Server2003 (32-bit) Driver: v2.0.5.111

Windows Vista/Server2008 (32 & 64-bit) Driver: 3.3.3.114

Windows 7 (32-bit) Driver: 3.3.3.114

Language Support: English (default), Chinese (Traditional), Chinese (Simplified), Japanese

 

 

Odpalam instalację, przechodzi bez błędu - podpinam przejściówkę - sterownik próbuje być szukany przez Win Upd więc daje pomiń i instaluje mi sterownik z dysku - ten który instalowałem... ale co się dzieje?

 

Dołączona grafika

 

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj różnych sterowników, szczególnie najnowszych ze strony Intela. To jest popularny P35/ICH9R i musi się dać zainstalować!

Ja mam win 7 RC na macierzy RAID 0 na płycie z P35/ICH9R i działa wyśmienicie, równierz na innych builidach chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te do ICHR , czipsety ICH nie maja raida , masz osobny kontroler - ja do niego laduje stery , Ty na Intela , ale tam w paczce na www Intela masz:

-Intel Matrix Raid

-Intel AHCI , czy AHCI Matrix

 

Jesli dasz AHCI to nie zrobisz Raidu. Sterowniki do niego musisz podac bedac na etapie instalowania systemu , jak masz juz panel "dyskow" to dajesz "load drivers" i podajesz mu - ja podawalem z pena.

które sterowniki powinienem załadować z pena Twoim zdaniem? bede wdzieczny za link

 

Ale tak na prawde te co są z systemem powinny wystarczyć. Nawet w Vista są wystarczające żeby postawić system potem tylko doinstalowuje się Intel Matrix Manager.

Może z płytką z systemem coś nie tak?

z płytka wszystko ok bo wlasnie siedze na win7 zainstalowanym z tej płytki (na starym pojedynczym hdd)

na RAID za 1 razem sie nie udalo zaraz po wysmazeniu płytki, potem sprawdzilem na pojedynczym dysku i jest ok

 

Ja mam win 7 RC na macierzy RAID 0 na płycie z P35/ICH9R i działa wyśmienicie, równierz na innych builidach chodzi.

no własnie, dlatego zwrocilem sie pomoc do was na forum bo nie ogarniam tej sprawy :/

podawales jakies stery czy nie? build 7100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

które sterowniki powinienem załadować z pena Twoim zdaniem? bede wdzieczny za link

Tam z tym downloadem to jest cos nie tak. Ten 1 link oznaczony jako "Intel® Matrix Storage Manager" to of koz nie jest zaden sterownik , to jest plik EXE. Nizej zasz masz to o co powinno chodzic , to jest "64-bit Floppy Configuration Utility" , bo i nawet jest napisane - Creates floppy disk for 64-bit OS with Intel® Matrix Storage Manager 8.8.0.1009 files - used to preinstall RAID driver (F6 during Windows* setup) , ale to jest wersja na 64bity , a ja tam nie widze wersji 32bit :|

 

Ja do JMB zassalem cos co sie zwie "floppy 32bit" dla Raida , a dokladniej pliki z flopki na pena i Ty tak samo powinienes zrobic , bo exeki i Menagery to dopiero po instalce Windy mozna pakowac :|

 

 

CZekaj , bo moze ja mieszalem. Jesli masz 64bity to powinienes podac to o czym pisalem wyzej - to cos z flopka w nazwie.

 

Jesli masz 32bity to ;

 

http://downloadcenter.intel.com/filter_res...4&submit=Go!

 

i tutaj jest to o co mi chodzilo.

 

Utilities, Tools and Examples

Title Ver.# Date

2.

32-bit Floppy Configuration Utility (197KB)

8.8.0.1009 3/13/2009 Download

Creates floppy disk for 32-bit OS with Intel® Matrix Storage Manager 8.8.0.1009 files - used to preinstall RAID driver (F6 during Windows* setup).

 

 

Read Me (txt)

 

 

OS:Windows Server* 2003, Windows Server* 2003 Standard Edition, Windows Server* 2008, Windows Vista*, Windows Vista* 32, Windows* XP Home Edition, Windows* XP Media Center Edition, Windows* XP Professional

 

 

Wiec sumujac - majac 64bit podajesz cos z flopka w nazwie dla 64bit , a dla 32bit to samo , ale z opisem dla 32bit - F6 during Windows setup , zas w Sevenie bedzie to na menagerze wyboru dyskow , tworzenia partycji opcja LOAD Drivers.

 

 

Zassalem testowo flopke na 32 bity :

Dołączona grafika

To masz w srodku , to zgrywasz na pena.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam to zgrane na pena ale dla wersji 64 bit, bo taką mam,(czyli bedzie to f6flpy6488)

przed instalacja klikam load driver > jako kompatybilny wybirera sie plik iastor.sys, i potem pod koniec instalacji w fazie completing instalation jest bsod, albo tak jak ostatnio trwa wszystko 3h, dioda dysku miga, i tak stoi(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ok, mam to zgrane na pena ale dla wersji 64 bit, bo taką mam,(czyli bedzie to f6flpy6488)

przed instalacja klikam load driver > jako kompatybilny wybirera sie plik iastor.sys, i potem pod koniec instalacji w fazie completing instalation jest bsod, albo tak jak ostatnio trwa wszystko 3h, dioda dysku miga, i tak stoi(?)

Jesi kreciles kompa = default. W biosie of koz wlaczony Raid , nastepnie utworzona macierz w kontrolerze ?

 

Cos jeszcze - nie masz przez oc problemu z pobieranymi plikami , md5 zgadzaja sie?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sprzęt na default i zainstaluj jeszcze raz.

myslisz ze to wina OC? przeciec bez raid zainstalowal sie bez problemu,

i windows xp instaluje sie na macierzy bez problemu :/

 

Jesi kreciles kompa = default. W biosie of koz wlaczony Raid , nastepnie utworzona macierz w kontrolerze ?

 

Cos jeszcze - nie masz przez oc problemu z pobieranymi plikami , md5 zgadzaja sie?

nie mam problemu z OC, wlasnie siedze na win7 i OC jak z w sigu, i nie ma problemu,

sugerujecie ze w win7 + raid bede musial zrezygnowac z OC? jest bardziej czuly na podkrecanie czy co?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie potrzebowałem żadnych sterowników do RAID 0 na P35/ICH9R, system sam wszystko wykrył. Miałem za to inny problem i tylko windows 7 sobie z nim poradził. Chodzi o to, że za chiny nie mogłem zainstalować zadnego systemu (win xp, vista, mandriva) przy 2 dystkach w RAID 0 i nagrywarce LG GH22NS40 SATA. bootowało płytę, po czym wywalało błąd o brak sterowników do CD/DVD. Windows 7 jako jedyny bez problemu się zainstalował. Przy nagrywarce na ATA takich problemów bo chodziła pod innym kontrolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze to wina OC? przeciec bez raid zainstalowal sie bez problemu,

i windows xp instaluje sie na macierzy bez problemu...

Nie na pewno nie musisz rezygnować z OC ale może być mała niestabilność tego OC które masz i może skutecznie psuje całą sprawe na macierzy. Pamiętaj że to nie jest sprzętowy raid tylko programowy więc wszystko spoczywa na CPU. Dlatego może mieć to wplyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na pewno nie musisz rezygnować z OC ale może być mała niestabilność tego OC które masz i może skutecznie psuje całą sprawe na macierzy. Pamiętaj że to nie jest sprzętowy raid tylko programowy więc wszystko spoczywa na CPU. Dlatego może mieć to wplyw.

hmm, a to, że po takim błedzie win7 w casie instalacji zostawał mi komunikat macierzy "error ocurred" na jednym z dyskow?

musialem usuwac i stawiac od nowa RAID zeby pozbyc sie tego komunikatu na czerwono, bo dyski fizycznie byly sprawne,

czy to cos wam moze mowi?

wskazuje na wine kontrolera w czasie instalacji? ze odlacza jeden z dyskow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też miałem problem z zainstalowaniem win7 przy raid0 - wstępnie myślałem, że to właśnie wina podkręconego kompa.

Okazało się, że najzwyczajniej w świecie po prostu dysk siadał i obecnie pojechał na gware.

 

Także nie chcę Cię martwić ale niestety może być to właśnie problem któregoś z dysków.

Jeśli możesz rozwal raida i przetestuj dyski.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P965 ICH8R, system (w7) stawiałem spod xp, toteż stery do raidu wgrywałem z hdd,a były to te same które kiedyś używałem do Visty 64.

 

Żadnych problemów nieuświadczyłem oprócz tego,że przy próbie wyszukania sterówników do audigy system się wiesza :(

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z Tunera SAT SkyStar 2 na Windows 7 64bit?

Po zainstalowaniu sterów 4.5.0 Win wywala bluescreeny - ktoś ma jakąś instrukcję instalacji?

Ja korzystam i nie ma wiekszych problemow. Oczywiscie zainstalowales stery BDA ? i uruchamiasz w trybie zgodnosci z xp sp3 ? Jak pisalem wczesniej u mnie w takiej konfiguracji chodzi bez problemu jedynie kanały HD jeszcze jakis problem chyba sprawiaja ale poki co nie mialem czasu sie tym zajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam i nie ma wiekszych problemow. Oczywiscie zainstalowales stery BDA ? i uruchamiasz w trybie zgodnosci z xp sp3 ? Jak pisalem wczesniej u mnie w takiej konfiguracji chodzi bez problemu jedynie kanały HD jeszcze jakis problem chyba sprawiaja ale poki co nie mialem czasu sie tym zajac.

 

Zainstalowałem teraz manualjnie z 4.5.0 z folderu BDA i widać karte w dźwięk. Więc podejrzewam jest okej.

 

W jakim programie ogladasz kanaly? Nie moge zainstalowac DVBViewera z paczki ze sterami - instalka wywala ze najpierw musze zainstalowac sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem sobie z modemem Speedtouch 330 :lol: .

Stery od Audigy SE już są fajne, jednak nie ma modowanych na X-Fi ale udzie.

Więc postanowiłem pozostać przy Win7 tylko zastanawia mnie dlaczego nie moge zainstalować sterów od chipsetu P35 mimo, że na becie 7000 szło :unsure: Mam plik 'intel_inf_9.1.01014.exe' i po właczeniu (nawet w trybie zgodności) w momencie kiedy powinny zacząć sie kopiować pliki (w Viście) to na Win7 sie od razu pojawia że instalacja zakończona pomyślnie itd. i czy uruchomić ponownie. Dlatego podejrzewam że sie nic nie instaluje... Tak macie też? Czy po prostu zignorować to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Audigy 2 OEM bezproblemowo dziala sterownik z Windows Update (build 7100), lacznie z 5.1.

Audigy ls (śmiga jak trzeba), tyle,ze każdy u mnie system (xp,Vista, w7) wykrywa tez dodatkowe urządzenie,które udało mi sie zainstalować tylko na xp i jest to "Creative Game Port" na innych systemach pozostaje "unknown". i właśnie przy próbie akutalizacji tego przez internet cały system się wiesza, ale...

 

... dziś zainstalowałem steam i w momencie kiedy gra (TF2) odświeża listę serwerów cały system się wiesza, więc to raczej będzie coś ze sterami do NIC'a wifi w tym wypadku (D-LINK G510),albo jakiś inny konflikt sprzętowo-programowy.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem teraz manualjnie z 4.5.0 z folderu BDA i widać karte w dźwięk. Więc podejrzewam jest okej.

 

W jakim programie ogladasz kanaly? Nie moge zainstalowac DVBViewera z paczki ze sterami - instalka wywala ze najpierw musze zainstalowac sterowniki...

Esz zapomnialem napisac odrazu, wiec ja ogladam przewaznie w dvbdream ale dvbviewer tez dziala raczej bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...