Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

No zainstalowałem sobie 64 win 7 .... liczyłem na coś fajniejszego....

 

Miałem nadzieję, że zajęcei ramu spadnie, niestety bez rzadnego uzasadnienia zajmuje około 1GB..... bez żadnych dodatkowych antywirusów itd....

 

rozczarowanie......

Ile razy mozna pisac... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że zajęcei ramu spadnie, niestety bez rzadnego uzasadnienia zajmuje około 1GB..... bez żadnych dodatkowych antywirusów itd....

rozczarowanie......

Laptop z 2GB RAMu. Windows 7 64bit, Avast, AQQ, Safari. 700MB wykorzystanej pamięci.

Co do interfejsu, do brakuje mi jedynej fajnej rzeczy z Visty.... przełączania pomiędzy okienkami w widoku 3D...... kółkiem myszy.....

No nic z finalną przesiadką czekam na DX11

P.S. Siedzę na XP...

Na stacjonarce scroll działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Miałem nadzieję, że zajęcei ramu spadnie, niestety bez rzadnego uzasadnienia zajmuje około 1GB..... bez żadnych dodatkowych antywirusów itd....

 

rozczarowanie...

To po co kupiłes 4GB ramu? Wyjmij połowe...jak wolisz żeby wolniej działal kożystając z dysku...

 

Rzeczywiście rozczarowanie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jak zmienić zlokalizowaną (po instalacji polskiej paczki językowej) nazwę folderu "Program Files (x86)" na oryginalną??

Te "Pliki Programów (x86)" są denerwujące, a czasem nawet przeszkadzają w pracy na folderach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jak zmienić zlokalizowaną (po instalacji polskiej paczki językowej) nazwę folderu "Program Files (x86)" na oryginalną??

Te "Pliki Programów (x86)" są denerwujące, a czasem nawet przeszkadzają w pracy na folderach.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale u mnie (po zlokalizowaniu PL) one się nazywają na dysku "Program Files [(x86)]" a tylko Windows 7 je wyświetla pod nazwą "Pliki Programów". Przypuszczam że jakby używać w programie nazwy "C:\Program Files" to nie byłoby problemu.

Zresztą prosty eksperyment: wchodzimy w eksploratorze na C:\ i jest "Pliki Programów". Teraz odpalamy konsolę (wpisując "cmd.exe" w "wyszukaj" i Enter; teraz "cd \ +enter" i "dir +enter" - pokazuje się "Program Files".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację, ale dla przykładu podczas instalacji programu nie byłem w stanie inaczej jak wpisując ręcznie C:\Program Filex (x86)\... zmienić ścieżki.

Browse za cholerę nie dawało rady przy tej nazwie Pliki Programów (x86).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie instalacji systemu win7 x64 na płycie DVD-R który jest w pliku .vhd. Wiecie może jak bezpiecznie prze konwertować z vhd do iso. Albo jak zainstalować vhd na płytce ? PS. Będzie on jedynym systemem.

Edytowane przez Recive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zainstalowałem sobie 64 win 7 .... liczyłem na coś fajniejszego....

 

P.S. Siedzę na XP...

ja instalowalem 3 razy, wersje 32/64 i nie wiem co w tym systemie jest takiego cudownego, nie wystawiam narazie zadnej oceny bo to RC, ale: laduje sie u mnie w takim czasie, ze viste sp2 rc (32bit) mam juz gotowa do pracy a 7 dalej wisi na ekranie Welcome! (15-20 sekund standardowo), potem laduje po kolei noda itp, gadzety z paska sie laduja rowno tylo osobno (w viscie np mam od razu calosc na ekranie) itp itd, 30 sekund przy kazdym uruchomieniu w dupe, i to jest glowny powod dla ktorego wersja RC jest u mnie skreslona, ramu zajmuje 1 GB, niech sobie zajmuje, nie przeszkadza mi to, 3 GB zostaje do dyspozycji, zgodze sie win7 - ma kilka ulepszen w stosunku do visty, ale sa to ulepszenia ktore tak naprawde sa dla mnie nieistotne, uzywam windozy od czasow 95 i zawsze wszystko w tych systemach bylo tak samo i nigdy mi niczego nie brakowalo, a jak cos dobrze dziala to po co to zmieniac? np panel sterowania - w tym z win7 nic nie umiem znalezc bo porobili jakies cudowne grupy... a grupowanie programow w pasku i inne "dodatki" to tak naprawde dla mnie nic specjalnego, w viscie mam aero i co chce to szukam przy przelaczaniu 3d pulpitow, 3d marka 06 odpalalem, wyszlo gorzej jak vista, wiec gdzie ta cudowna wydajnosc? itd itd itd zgodze sie - pewnie po dluzszym uzywaniu do wszystkiego sie przyzwyczai czlowiek i po powrocie na vista/xp bedzie tego brakowac

 

nie bede odplywal w tym temacie, jak pisalem - ja z tym systemem mialem kontaktu po 3-4 godz, na wiecej nie starczylo mi nerwow, glownie przez te dlugie uruchamianie, ale moje zdanie jest takie, ze do visty dodali kilka "ulepszen", zmienili kilka "nerwow" (np uac, ktore i tak nadal pyta wciaz czy jestem pewnien, ze chce odpalic atitool) i bedzie cudowny system, jak wyjdzie win7, bedzie pakiet sterownikow dla win7 (a nie jak teraz ze sie wiekszosci z visty uzywa... no wlasnie - sterowniki z visty? przeciez vista niczego podobno nie oblsuguje...) to wtedy zainstaluje i wyrobie sobie opinie

 

a btw - kilka lat temu microsoft wydal windows xp, nic tam nie dzialalo, sterownikow nie bylo, win98 wtedy nadal byl cool, teraz to wyglada dokladnie tak samo - wyszla vista, a xp ma X lat ulepszen za soba i nagle jest to cudowny system w porownaniu do visty, tyle, ze vista sie tez dosyc zmienila od premiery ale o tym nikt nie mowi, wszyscy bazuja na zlym starcie visty i nie bierze sie pod uwage sp1 (i na dniach sp2), tylko dziwi mnie takie cos, ze na wielu roznych forach po instalacji sp-kow lud zaczal pozytywnie sie o viscie wypowiadac

 

btw 2 - cudowna jest kampania odnosnie win7, robi mi sie juz niedobrze od tego, w kazdej gazecie, na kazdym portalu wychwala sie win7 jak cud swiata, ilez mozna... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś że to NOD może byc odpowiedzialny za długie ładowanie systemu?

 

To nie tak że ludzie bezpodstawnie chwalą W7 - to raczej Ci mega krytykujący najczęściej nie widzą prostego rozwiązania problemu pod ich nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Oceniasz start majac zagracony zasobnik - najs.

 

U mnie xp botuje sie znacznie ponad 30 sekund , seven 29 - od razu gotowy do dzialania. Jednak jesli w autostarcie masz smietnik to czego oczekujesz? Bawiles sie nim 3-4h , wiec twoje zdanie o tym nie ma w sumie wiekszego znaczenia , bo nie umiesz , nie znasz , nie chcesz i nie widziales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mysli ze jest IT mastah...

 

mi sie ładuje wyraźnie szybciej niz vista czy półroczny xp - fakt, zawalony syfem, kupa smieci w autostarcie, ale v7 podobnie a szybciej odpala

 

uzywam rc x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniasz start majac zagracony zasobnik - najs.

 

U mnie xp botuje sie znacznie ponad 30 sekund , seven 29 - od razu gotowy do dzialania. Jednak jesli w autostarcie masz smietnik to czego oczekujesz? Bawiles sie nim 3-4h , wiec twoje zdanie o tym nie ma w sumie wiekszego znaczenia , bo nie umiesz , nie znasz , nie chcesz i nie widziales.

a, czyli zagracony start jest juz od razu po instalacji, bo czy goly system czy z dodatkami - laduje sie znacznie dluzej niz vista

 

ale idac tym torem - to dlaczego zagracony zasobnik w viscie laduje sie sporo szybciej niz w cudownym 7? instalujac win7 ladowalem w niego dokladnie to samo co w viste, i system po prostu zaczal zdychac, czego przy viscie nie zauwazam...

 

a oceniac bede wersje sklepowa, nie probna, i nie jestem zaden fachowiec od it, jestem zwyklym userem ktory po prostu nie ma dobrej opinii o wersji RC, nie moge takiej miec? musze wychwalac?

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpowiedz m ina to - czemu u mnie jest szybciej ze stoperem ?

rownie dobrze moglbym zapytac czemu u mnie jest wolniej? u jednych dziala lepiej u innych gorzej, ja jestem w tych gorszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co kupiłes 4GB ramu? Wyjmij połowe...jak wolisz żeby wolniej działal kożystając z dysku...

 

Rzeczywiście rozczarowanie.

 

Chyba nie wiesz co napisałeś.... a kto powiedział, że zainstalowałem na sprzęcie z sygnaturki?

 

Zainstalowałem na Q8200+2GB.....

 

Jak masz pisać głupoty o wyjmowaniu ramu to lepiej nic nie pisz....

 

ps......

 

Tutaj 3308484[/snapback]

Znalazłem takie coś http://www.sevenforums.com/tutorials/2694-...d-shortcut.html powinno wam pomóc ;)

 

bardzo ci dziękuję - o to mi chodziło :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napiszę jako, że korzystałem długo z W7 aktualnie Vista Sp2 ( W7 7100 dalej jako drugi system ) Vista Sp2 świeża ładuje się szybciej bez dwóch zdań, jest stabilniejsza i ogólnie bardziej ale mija jakiś czas i Vista Sp2 zaczyna ładować się wolniej niż W7 który ładuje się tak samo czy czysty czy zawalony no i co tu dużo gadać im dalej w las tym W7 ssie 7100 nie jest już tak responsywny jak poprzednie buildy u mnie nawet jest mniej stabilny ogólnie mam nadzieje, że tylko RC ssie, że aż mnie odrzuciło i czekam na następny build a teraz Vista SP2 ładnie sobie radzi nawet bardzo i jestem naprawdę zadowolony choć muszę powiedzieć, że już przyzwyczaiłem się do superbara z W7 i trochę jest dziwnie bez niego ale denerwuje mnie że z systemu który chodził jak burza w poprzednich buildach w RC zostało tylko wspomnienie.

 

Teraz jakby ktoś chciał uderzyć ze mną w polemikę to od razu piszę, że to jest moje zdanie, mój konfig i moje obserwacje, masz inne to cieszę się bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napiszę jako, że korzystałem długo z W7 aktualnie Vista Sp2 ( W7 7100 dalej jako drugi system ) Vista Sp2 świeża ładuje się szybciej bez dwóch zdań, jest stabilniejsza i ogólnie bardziej ale mija jakiś czas i Vista Sp2 zaczyna ładować się wolniej niż W7 który ładuje się tak samo czy czysty czy zawalony no i co tu dużo gadać im dalej w las tym W7 ssie 7100 nie jest już tak responsywny jak poprzednie buildy u mnie nawet jest mniej stabilny ogólnie mam nadzieje, że tylko RC ssie, że aż mnie odrzuciło i czekam na następny build a teraz Vista SP2 ładnie sobie radzi nawet bardzo i jestem naprawdę zadowolony choć muszę powiedzieć, że już przyzwyczaiłem się do superbara z W7 i trochę jest dziwnie bez niego ale denerwuje mnie że z systemu który chodził jak burza w poprzednich buildach w RC zostało tylko wspomnienie.

Zdanie wielokrotnie złożone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co napisać to się przyczepie, wniosłeś coś do tematu tym ? masz jakieś obserwacje w stosunku do W7RC vs Vista SP2 ? a powyższy post zostawię jaki jest na złość aby cie oczy bolały :D :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz co napisałeś.... a kto powiedział, że zainstalowałem na sprzęcie z sygnaturki?

 

Zainstalowałem na Q8200+2GB.....

 

Jak masz pisać głupoty o wyjmowaniu ramu to lepiej nic nie pisz....

Po to są sygnatury żeby w prosty sposób bez zbędnych pytań łączyć problem ze sprzętem tam opisanym więc raczej słusznie założyłem ;) tymbardziej że nie wspomniałeś wcześniej, że jest inaczej!

 

O ramie napisałem z zamierzona przesadą żeby wykazać Twoją przesade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co napisać to się przyczepie, wniosłeś coś do tematu tym ? masz jakieś obserwacje w stosunku do W7RC vs Vista SP2 ? a powyższy post zostawię jaki jest na złość aby cie oczy bolały :D :lol2:

Vista sp2 vs sp1 uruchamia się minimalnie szybciej i minimalnie szybciej działa pod pulpitem. Co do wydajności to brak różnic , ale i tak jest lepiej od najnowszych buildów W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem w kwestii szybkości ładowania. Mam Vistę Home Premium Box 32bit i Windows 7 64 bit. Czasy uruchamiania (od menu wyboru systemu operacyjnego do ukazania się pulpitu)

- Windows 7: minuta i kilka sekund

- Vista: minuta i dwadzieścia kilka sekund.

Przy czym na Windows 7 mogę pracować w kilka sekund po ukazaniu się pulpitu a Vista jeszcze przez następne półtorej minuty mieli i ładuje dodatki i jest w tym czasie mało responsywna. Nawet logo Avira na Windows 7 tylko miga przez moment a przy ładowaniu a na Vista pokazuje się na dobre kilka sekund nie mówiąc już o tym że muszę długo czekać na załadowanie Aviry po ukazaniu pulpitu Vista. W obu systemach mam już sporo dodatków ładowanych razem z systemem (centrum HP do drukarki, RivaTuner, SpeedFan, Antywirus Avira, SetPoint do myszki, Open Office - szybkie uruchamianie, itd.).

 

Ogólnie Windows 7 w tej chwili nie wyświetla wogóle blue-screenów, szybko się ładuje i właściwie wszystko działa włącznie z grami typu "steam". Raczej jestem zadowolony. Vista po ponad roku intensywnego używania już czasami prezentuje bluescreen (może niepotrzebnie potraktowałem ją programami czyszczącymi rejestr).

 

Niepokoi mnie tylko w Windows 7:

- w aktualizacjach nie widzę *żadnych* aktualizacji bezpieczeństwa poza nowymi sygnaturami wirusów Windows Defendera. Na Vistę mam dość często aktualizację bezpieczeństwa dla systemu. Pewnie to dlatego że W7 to na razie wersja RC.

- wolałbym aby MS rzadziej wypuszczał nowe systemy operacyjne a dłużej dostarczał udoskonalenia do istniejących systemów. Jak dla mnie to już Windows 2000 był dobrym systemem (nadal duża część programów dla XP działa na Windows 2000). Teraz pewnie kupię Windows 7 i mam tylko nadzieję że nowe wersje DirectX będą na Windows 7 wypuszczane dłużej niż na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem w kwestii szybkości ładowania. Mam Vistę Home Premium Box 32bit i Windows 7 64 bit. Czasy uruchamiania (od menu wyboru systemu operacyjnego do ukazania się pulpitu)

- Windows 7: minuta i kilka sekund

- Vista: minuta i dwadzieścia kilka sekund.

 

....

 

- wolałbym aby MS rzadziej wypuszczał nowe systemy operacyjne a dłużej dostarczał udoskonalenia do istniejących systemów. Jak dla mnie to już Windows 2000 był dobrym systemem (nadal duża część programów dla XP działa na Windows 2000). Teraz pewnie kupię Windows 7 i mam tylko nadzieję że nowe wersje DirectX będą na Windows 7 wypuszczane dłużej niż na XP.

widzisz mam dokladnie odwrotnie :lol:

 

win2k byl swietnym systemem, uzywalem dluuugo zanim win xp wyszedl, a jesli chodzi o OS to moje zdanie takie ze MS mogl naprawic viste (ulepszyc) ale nie byloby z tego takich pieniedzy jak z nowego OS, stad taka kampania i tempo prac przy 7, bo zyc (na bogato) z czegos trzeba, a update visty nie da takiej kasy jak dobrze rozreklamowany nowy system ktory naprawi opinie ms-u zanizona przez viste :wink: oby tylko wszystkie poprawki ktore dostanie RC nie spieprzyly roboty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może drukareczkę HP 3816 ?? Udało się wam ją zainstalować pod Win 7 ?? Ja próbowałem już wszystkiego, a i tak drukuje krzaczki zamiast tekstu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista sp2 vs sp1 uruchamia się minimalnie szybciej i minimalnie szybciej działa pod pulpitem. Co do wydajności to brak różnic , ale i tak jest lepiej od najnowszych buildów W7.

ta. tylko ile bylo marudzenia na viste nim ukazaly sie SP1 i SP2. a teraz vista jest caly i w ogole uber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może drukareczkę HP 3816 ?? Udało się wam ją zainstalować pod Win 7 ?? Ja próbowałem już wszystkiego, a i tak drukuje krzaczki zamiast tekstu :lol2:

A masz sterowniki dla Visty? Jeśli nie, to poszukaj sterowników dla Visty od podobnego/starszego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A masz sterowniki dla Visty? Jeśli nie, to poszukaj sterowników dla Visty od podobnego/starszego modelu.

Niech sprawdzi i te od xp - u mnie Hauppague lata bez problemow na sterach xp , tak samo sieciowka Asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...