Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos wczesniej pisal ze zablokowali opcje wyciagania paska zadan. Da sie to zrobic w ustawieniach:

 

PPM na pasek zadan => ustawienia => pasek zadan => od gory mamy 3 opcje od paska zadan, tzn: zablokuj pasek zadan, wlacz autoukrywanie paska zadan, uzywaj malych ikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ma nic z tym co napisałeś :) to robi się tak samo jak w poprzednich wersjach windows. Odblokowujesz pasek, chwytasz myszką i rozciągasz jak ci pasuje.

Dołączona grafika

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alvin

 

Wiekszosci userom Windows 7 startuje szybciej niz Vista , Microsoft glosi podobne informacje

dla przykladu mam trzy Windowsy 7 2x 32 i 64 bit ,w wszystkich wypadkach startuje szybciej niz Vista.

Wiec .......? na logike 12sto latka ,cos musisz miec w tym twoim Windows 7 zryte ,albo walisz scieme ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alvin

 

Wiekszosci userom Windows 7 startuje szybciej niz Vista , Microsoft glosi podobne informacje

dla przykladu mam trzy Windowsy 7 2x 32 i 64 bit ,w wszystkich wypadkach startuje szybciej niz Vista.

Wiec .......? na logike 12sto latka ,cos musisz miec w tym twoim Windows 7 zryte ,albo walisz scieme ?

no ok, jak wiekszosc jest zadowolona to ich sprawa, ja nie jestem, licze, ze bede w pazdzierniku, byc moze "cos" instalowanego (a nie robie restartu po kazdym instalowaniu najmniejszego programu, np nod32 nie wymaga) zaczyna mieszac, trudno mi powiedziec, wiem co widze i dlatego wstrzymuje sie narazie z pochwalami do czasu kiedy win7 bedzie na polce w sklepie i producenci beda wydawac prog/ster w 100% zgodne z 7 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z was ma problem z restartami i wyłączaniem kompa ? W obu przypadkach system się wyłącza ekran gaśnie ale komp dalej pracuje, reset nie działa muszę wyłączać przez długo przytrzymany przycisk zasilania albo zasilaczem. Dodam że ma XP nie miałem takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w systemie masz włączone przechodzenie w stan hibernacji/uśpienia którego Twój sprzęt poprawnie nie obsługuje.

 

Chyba że dzieje się to podczas pracy a nie bezczynności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sieciowej dodaj lokalną, Add Printer > Local > New Port > Local Port > Name new port

\\DESKTOP(nazwa kompa pod którym jest drukarka)\t610(sieciowa nazwa drukarki)

 

Sterowniki instalujesz normalne dla systemu na którym dodajesz drukarkę, to jedyny sposób dla mnie i plotera pod win7.

Wroce do tematu: Robie tak, jak piszesz i generalnie wszystko przechodzi bez problemu: dodaje port, prosi o sterownik, pyta sie czy ustawic jako domyslna, czy druknac strone testowa i jak dochodzi do ostatniego okienka z podsumowaniem, to wywala mi cos takiego:

drukarka.jpg

Jedyne, co moge kliknac, to Anuluj, co zamyka okno i caly proces dodawanie *** strzela.

 

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem w kwestii szybkości ładowania. Mam Vistę Home Premium Box 32bit i Windows 7 64 bit. Czasy uruchamiania (od menu wyboru systemu operacyjnego do ukazania się pulpitu)

- Windows 7: minuta i kilka sekund

W7 - 45 sek od nacisniecia przycisku power na obudowie (mierzone stoperem przed dwoma minutami)

poprzedni system to byl XP pro - nie mierzylem wprawdzie, ale na oko ze dwa razy dluzej to trwalo. Roznica sprzetowa jest taka, ze w porownaniu do XP dolozylem 2 GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroce do tematu: Robie tak, jak piszesz i generalnie wszystko przechodzi bez problemu: dodaje port, prosi o sterownik, pyta sie czy ustawic jako domyslna, czy druknac strone testowa i jak dochodzi do ostatniego okienka z podsumowaniem, to wywala mi cos takiego:

OBRAZEK

Jedyne, co moge kliknac, to Anuluj, co zamyka okno i caly proces dodawanie *** strzela.

 

Any ideas?

Niestety ale tu już nie mam pojęcia, jedynie inne sterowniki może.

Mam naprawdę mało spotykaną drukarkę (1118mm szerokości zadruku) i w ten sposób poszło bez problemu, ale ja nie robiłem druku testowego tylko przeszedłem dalej i ustawiałem sobie wszystko w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Ponieważ czesto zmieniam ustawienia TCP/IP w karcie sieciowej zaleznie do jakiego łącza jestem podpięty zuwazyłem ze Windows zapamietuje ustawienia i zaleznie jakie wpisze to wyskakuje Network np 2/3/4/5. Da sie jakoś wybierać spośród tego? Żeby ich zakazdym razem nie wpisywać tylko sobie wybrać gotowe skoro gdzieś to zapamiętuje?

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań Siódemki

 

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&am...7+na+Pentium+II

 

Osoba posługująca się nickiem hackerman1 uruchomiła Windows 7 na komputerze z procesorem Pentium II taktowanym zegarem 266 MHz oraz 96 MB RAM. Karta graficzna miała 4 MB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy jest sens instalować windowsa 7 64bity w obecnej wersji? Nie śledzę za bardzo tematu, ale wiem, że rzekomo więc osób mówi że windows 7 jest udanym produktem póki co. Bo martwię się stabilnością pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to trochę naciągane. Jeśli weźmiemy to info za pewnik, to wychodzi na to, że:

- albo Win7 ma piekielnie dobrze zrobioną optymalizację i idealnie dopasowuje się do sprzętu

- albo to nic innego jak dobrze zrobiony XP, bo on także wstawał na takim konfigu bez oporu (Visty nie próbowałem)

 

Ciekawi mnie tylko, czy to raczej optymalizacja instalatora przez MS, czy raczej specjalnie modyfikowana instalka (przez hackerman1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości znalazłem obraz dysku virtualbox'a z czystą instalką Win7 RC1 i... się zdziwiłem bo system na 112MB RAMu chodzi całkiem dobrze, (na 96MB wali mi bluescreeny) panel sterowania, IE, paint czy task manager otwierają się całkiem płynnie i szybko. nawet przy otwartych kilku programach responsywność systemu jest do przyjęcia.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , pewnie bylo , ale sprawdzalem firewale i nie jestem zadowolony - polecicie cos? Swietny Sygate nie dziala poprawnie na nowszych od xp , fantastyczny Online Armor ma problemy z sevenem (albo zawiesi wgranie sevena , albo w trybie zgodnosci nie dziala poprawnie - imho puszcza jak leci) , a reszta to szajs jak Sunbelt (po instalacji i rebocie bsod i tyle z oesa) czy wynalazek typu Outpost lub Jetico (ten dopiero wk...) :| Jest cos pod Sevena - najlepiej darmowe :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Costi , tak miedzy nami to sie powaznie zastanawiam czy i tego nie sprobowac - jakby nie bylo to od razu pod 7 , ale jakos nie ufam im :P Mozliwe iz to przez forum i dlatego szukalem zewnetrznych producentow ;)

 

BTW - mi sie chyba zdajwe , ale ktos wykasowal posty :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pewnie bylo , ale sprawdzalem firewale i nie jestem zadowolony - polecicie cos? Swietny Sygate nie dziala poprawnie na nowszych od xp , fantastyczny Online Armor ma problemy z sevenem (albo zawiesi wgranie sevena , albo w trybie zgodnosci nie dziala poprawnie - imho puszcza jak leci) , a reszta to szajs jak Sunbelt (po instalacji i rebocie bsod i tyle z oesa) czy wynalazek typu Outpost lub Jetico (ten dopiero wk...) :| Jest cos pod Sevena - najlepiej darmowe :|

comodo dziala, ale go windoza nie widzi, mozna sobie po prostu wylaczyc powiadamianie o problemie z firewallem

 

uzywam comodo pod vista i jestem bardzo zadowolony, masa funkcji za free, moge polecic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...