Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

A mogę wiedzieć na kij Wam firewall inny niż systemowy? Przed czym chroni firewall w przypadku typowego komputera domowego na systemie Windows (szczególnie przy zainstalowanym TeaTimer oraz pierwszym lepszym antywirusie)? Opierając się na własnym doświadczeniu śmiem twierdzić, że Windows 7 jest na tyle bezpiecznym systemem, iż dodatkowy firewall jest zbędny. Jest to nowy system i na chwilę obecną nie słyszałem o znalezieniu poważnych dziur w jego bezpieczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

W moim wypadku configurowalnosc windowsowego firewalla lezy i kwiczy wzgledem konkurencji

do tego lubie czasam isam decydowac jaki program powinien sie z netem polaczyc

a ten windowsowy sam przepuszcza co mu sie widzi :/

no chyba ze posiada opcje dzieki ktorej bedzie mnie pytal czy np .swierzo zainstalowany program ''X''

ma sie polaczyc z netem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak na razie to seven jest beta , a na www przy viscie pisano obszernie , ze sama z siebie na poziomie jadra wysyla jakies "ciekwostki" nie wiadomo komu i gdzie ;) Czytalem o tym , nado ja mam osiedlowke i kazdy bedzie mogl mi buszowac po podsieci bez fw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to seven jest beta , a na www przy viscie pisano obszernie , ze sama z siebie na poziomie jadra wysyla jakies "ciekwostki" nie wiadomo komu i gdzie ;) Czytalem o tym , nado ja mam osiedlowke i kazdy bedzie mogl mi buszowac po podsieci bez fw.

 

Z tego co czytalem na forum TDamage to Seven przynajmniej w tej publicznej wersji 7100

sle do MS wszystkie informacje o zainstalowanych / odinstalowanych grach/programach :)

ponoc pod tym wzgledem bijhe Viste na leb :/

 

Sie Microsoft nie wyrobi z przegladaniem tych logow ,szczegolnie z PL gdzie 80% userow jakies tam piraty instaluje

nonstop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy komuś udało się puścić dźwięk po HDMI z karty nVidia na TV?? Oczywiście przez przejściówkę DVI/HDMI. Bardzo proszę o info o powodzeniu bądź niepowodzeniu dźwięku na TV po HDMI dla kart nVidii w Windows 7.

U mnie to działa bez problemu pod Vistą, natomiast pod Windows 7 nie.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co mi wiadomo robi to na poziomie jadra i nie da sie tego blokowac.

Dokladnie , ot taka metoda namierzania piractwa :/

ale chodza sluchy ze kolesie z ''sceny'' juz kombinuja jak toto przyblokowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

W moim wypadku configurowalnosc windowsowego firewalla lezy i kwiczy wzgledem konkurencji

do tego lubie czasam isam decydowac jaki program powinien sie z netem polaczyc

a ten windowsowy sam przepuszcza co mu sie widzi :/

no chyba ze posiada opcje dzieki ktorej bedzie mnie pytal czy np .swierzo zainstalowany program ''X''

ma sie polaczyc z netem .

:damage_wall:

 

Wpisz w polu wyszukiwania Menu Start: Advanced Firewall :)

 

Powinieneś ujrzeć tą konsolę:

 

http://www.sevenforums.com/attachments/sys...ed_security.png

 

Tego typu firewall i taka sama konsola jest też pod Vistą

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dodac do autostartu polaczenie z siecia (dialnet).

 

1. Gdzie jest folder autostart ?

C:\Users\nazwa_uzytkownia \Menu start\Autostart ?

 

No wlasnie chyba powinien byc tutaj, ale nie ma nawet folderu menu start ?

 

2. Wchodze w siec i internet -> Zmien ustawienia karty sieciowej -> Prawym i utworz skrot na Dialogu...

Wrzucam nastepnie adres do utworzonego skrotu z dialogu .lnk do nowego klucza w :

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

Niby w msconfig widac, ale siec nie startuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie jest folder autostart ?

Tam gdzie byc powinien

C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

 

Tylko po kiego go szukac jak mozna przeciągnąc skrót bezposrednio do autostartu w menu start?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie byc powinien

C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

 

Tylko po kiego go szukac jak mozna przeciągnąc skrót bezposrednio do autostartu w menu start?

Bo nie mam go w menu start ?

 

C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

 

EDIT : Dobra, zrobilem folder Startup (ktorego tutaj tez nie bylo)

 

EDIT 2 : Ale net i tak sie nie laduje odrazu, tylko dopiero jak odpale FX, wiec bez roznicy... (jak najpierw klikne komunikator, to nie ma) :/

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

W moim wypadku configurowalnosc windowsowego firewalla lezy i kwiczy wzgledem konkurencji

No, lezy jak cholera:

 

fw1.JPG

fw2.JPG

fw3.JPG

fw4.JPG

 

A do tego sie pyta, jak kazdy windowsowy firewall od czasow XP SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, lezy jak cholera:

 

post-23524-1245958202_thumb.jpg

post-23524-1245958221_thumb.jpg

post-23524-1245958234_thumb.jpg

post-23524-1245958250_thumb.jpg

 

A do tego sie pyta, jak kazdy windowsowy firewall od czasow XP SP2.

no wlasnie to zeby sie pytal chyba trzeba gdzies wydlubac, bo u mnie zaden sie nie pytal (instalowalem win7 kilka razy) wszystko co chcialo miec dostep do netu to mialo

 

Z tego co czytalem na forum TDamage to Seven przynajmniej w tej publicznej wersji 7100

sle do MS wszystkie informacje o zainstalowanych / odinstalowanych grach/programach icon_smile3.gif

ponoc pod tym wzgledem bijhe Viste na leb :/

i dlatego zazwyczaj blokuje czego nie znam, choc pewnie i tak to co ma przeleciec przeleci lub przejdzie jako usluga ktorej "ufam", ale np ciesze sie ze WMP nie ma dostepu do neta jak i kilka innych progsow ;)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich kodekow radzicie uzyc, by filmy działały płynniej? ;) Chodzi o to, ze pod xp uzywałem ffdshow, tu wydaje sie nie dzialac własciwie, no i filmy dzialaja gorzej. Ogolnie filmiki na YT i reszcie..wszystko spowolniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np CCCP - na żadnym systemie nie ma z nim problemów.

ale co do tego mają filmiki na YT? I nie rozumiem jak film ma działac plynniej? Przecierz albo jest płynny albo nie :)

Namieszałes pewnie w systemie kodeków i sie zrobił burdel to sie tnie ;) Chociarz najnowszej wersji tego pakietu próbowałeś?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wersję RC, ładnie chodzi na laptopie, problemów większych nie miałem aż do dziś.

 

Siódemka nie widzi mi czytnika kart SD podłączanego na usb :(

Pod XP ładnie działa, ubuntu również a tutaj po walce wysiadłem.

System twierdzi że nie może znaleźć sterowników, w zarządzaniu dyskami oczywiście czytnik z kartą jest widoczny (nawet widać pojemność karty) ale: nie można jej sformatować z poziomu managera, nie można jej przypisać litery dysku - prosi aby odświeżyć listę urządzeń a odświeżanie oczywiście nic nie daje...

 

Miał ktoś podobny problem? Istnieje jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to zeby sie pytal chyba trzeba gdzies wydlubac, bo u mnie zaden sie nie pytal (instalowalem win7 kilka razy) wszystko co chcialo miec dostep do netu to mialo

Pyta się tylko wtedy, gdy program chce sobie otworzyć na stałe socket nasłuciach!ący - tak zresztą działa np. większość standardowo skonfigurowanych firewalli w routerkach do domowego użytku: wypuszczać wszystko, wpuszczać tylko to co dozwolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie najnowsza wersja AllPlayer 4.0 kożysta z własnych kodeków, live update pobiera co potrzeba i działa wszystko. Testuje od ponad tygodnia i zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też youtube czasem nie chodzi płynnie szczególnie na HQ, a i w filmach się zdarzały pojedyncze "glitche" raz na jakiś czas. Na wcześniejszych buildach przed 7100 tego nie miałem, a i teraz na 7100 jest lepiej niż bywało czasami wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo wersji i za drogo.

Dokładnie, po co robić wersję Professional jak za 40zł więcej jest wersja Ultimate to kto kupi Professional.

 

W dodatku z artykułu wynika że nawet wersja Ultimate będzie bez Internet Explorera. Niby drobiazg bo mało kto z niego korzysta, ale jednak czymś trzeba ściągnąć tą Operę czy Firefoxa. Poza tym istnieją serwisy które działają najlepiej z IE w tym niektóre strony MS. Chociaż za brak IE można obwiniać raczej urzędników z EU to jednak szkoda że MS w tym wypadku ustąpił.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hehe , wiedzialem , ze jak podadza cene to entuzjastom miny zrzedna , ale co ciekawe - w hurtowni znajomy swego czasu mial viste premium po jakos 600 , a u mnie w sklepie po prawie 1000 i w obu przypadkaqch vat byl juz wliczony :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Home Premium dla większości z nas jest wystarczający. OEM (jako licencja) przy dzisiejszych warunkach dla mnie nie do przyjęcia jak i wielu z forumowiczów co często konfig zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale 3, nie dramatyzujmy...

Ceny takie jak Visty, choc faktycznie cena Professional jest zupelnie nieuzasadniona.

Trzy? Windows 7 Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate. Do tego każda występuje w wersji "E".

Ja już widzę sześć, dwanaście jakby liczyć na siłę.

A moim zdaniem powinno być miejsce dla dwóch edycji: Windows 7 oraz Windows 7 Enterprise odpowiednio dla użytkowników indywidualnych i firm.

 

Co do cen to dobrymi byłyby $149 za wersję Home Premium 1 $179 za Professional. Przynajmniej w moich oczach.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...