Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

To lipa jak nie wiem co z tymi cenami :/ , a był czas że Viste HP OEM szło kupić za 250 zł :-| . Przy takiej cenie za Profesional i Ultimate to jak dziekuje stanowczo , pewnie tak jak ktoś wyżej napisał entuzjazm ludzi do nowego OS'u od Microsoftu ostygnie i 50% windows 7 w polsce będzie nielegalna . Cała nadzieje jeszcze w tym że w przed sprzedaży będzie szło dostac za te 400-500 zł windows 7 box. Bo 1000 zł nie mam zamiaru wydawać.

 

A wie ktoś może gdzie pojawią się ofery przedsprzedaży nowego systemu i kiedy ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa jak nie wiem co z tymi cenami :/ , a był czas że Viste HP OEM szło kupić za 250 zł :-| . Przy takiej cenie za Profesional i Ultimate to jak dziekuje stanowczo , pewnie tak jak ktoś wyżej napisał entuzjazm ludzi do nowego OS'u od Microsoftu ostygnie i 50% windows 7 w polsce będzie nielegalna . Cała nadzieje jeszcze w tym że w przed sprzedaży będzie szło dostac za te 400-500 zł windows 7 box. Bo 1000 zł nie mam zamiaru wydawać.

 

A wie ktoś może gdzie pojawią się ofery przedsprzedaży nowego systemu i kiedy ??.

22 października z tego co się orientuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa jak nie wiem co z tymi cenami :/ , a był czas że Viste HP OEM szło kupić za 250 zł :-| .

Spokojnie, pojawi się Windows7 i po 250 PLN, to jest tylko kwestia czasu. Przecież to jest nowy system, nie oczekujcie że na starcie będzie kosztował tyle samo co systemy które ma zastąpić. Na starcie ceny zawsze są wysokie, niezależnie czy to sprzęt czy oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam zagadkę. Ile $ więcej zarobił by M$ gdyby Windows 7 Ultimate - tak tak Ultimate - kosztował 200zł.

 

Sugestia - znacznie więcej... Myslę, pół narodu nagle przestało by być "złodziejami" i stało się szcześliwymi legalnymi urzytkownikami.

 

dlaczego więc M$ tak nie zrobi - bo woli być tępym, niezuasadnionym ekonomicznie wyzyskiwaczem biednego polskiego społeczeństwa.

 

Co do W7 - dzisiał grałem sobie w demko anno 1404 DX10 Bardzo ładnie to chodzi - ale nie da rady przez wielowątkowość gry mieć cokolwiek innego uruchomionego co również obciąża mocno CPU......

 

Sam winows duzo mniej miele z HDD niż VISTA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego więc M$ tak nie zrobi - bo woli być tępym, niezuasadnionym ekonomicznie wyzyskiwaczem biednego polskiego społeczeństwa.

Ta, bo Polacy to naród wybrany i nalezy im się system szesciokrotnie tanszy niz rescie swiata...

 

Zagadka. Ile MS zarobi więcej na sprzedazy oprogramowania w kraju, którego mieszkancy nawet program czy gre za 30 zł wolą sciągnąc z sieci niz kupic?

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu ujawnia się kretynizm dyrektyw Unii, możnaby się rozpisać na temat UE ale nie będziemy robić offtopu

 

Co do Win7 Ultimate za 200zł, trudno powiedzieć ile osób by go kupiło. Znam takich, tak jak SGJ napisał, którzy ściągneliby nawet gdyby kosztował 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część rozumuje: jak tanio to kupię, będę miał spokój.

Za to inna część będzie rozumować, "skoro takie tanie to co mi zrobią jak złapią jeśli ściągnę? Najwyżej kupię wtedy oryginała i przeproszę... a w tym czasie będę miał na pół litra" [end ot]

 

Ceny jak ceny, nie wiem czemu się wkurzać skoro Vista też tania nie była kiedy wyszła. Ktoś naprawdę liczył na niskie ceny? Ja w sklepie mam XP za 350zł (!) To gdzie tu oczekiwać 7mki w takich cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 350 zł to nie jest przypadkiem Windows XP w wersji OEM? Bo ceny Windows 7 zostały podane za BOX i moim zdaniem raczej boxa się opłaca kupić bo ten system mam nadzieje przeżyje co najmniej jedną zmianę konfigu jak ktoś wyżej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym co mają viste chyba nie opłaca się zmieniać na 7 bo prze ciesz dx11 tez będzie na viście a czy warto zmieniać system dla minimalnie lepszych osiagów i innego wyglądu? wg mnie 7 to jest jeden wielki sp do visty:) przeciesz wygląd xp można darmowym oprogramowaniem zmienić na taki sam jak w viście. to i viste będzie można zmienić tak żeby wygladała jak 7 to po co zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim ceny są ustalane w dolarach i euro/funtach a ile to wychodzi w jakichś tam złotówkach czy kolumbijskich pesos to MS raczej nie obchodzi.

W UK cena HomePremium to 149 funty, jakby 149zł było w polsce - więc cena dość przystępna.

 

@dziobek1166 - a gdzie to wynalazłeś że dx11 będzie w Viście? Pozatym wygląd sobie możesz upodabniać ale systemy mają różną funkcjonalność. Tez miałem na XP nakładke upodobniającą. Ale poza zbliżonym wyglądem wcale nie przypominał Visty.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziobek1166 - a gdzie to wynalazłeś że dx11 będzie w Viście? Pozatym wygląd sobie możesz upodabniać ale systemy mają różną funkcjonalność. Tez miałem na XP nakładke upodobniającą. Ale poza zbliżonym wyglądem wcale nie przypominał Visty.

jak to gdzie? wszedzie to piszą poszukaj sobie sam dx 11 bedzie na viście i na 7 to oczywiste jest jak na razie dx11 nie ma jeszcze nawet na windows 7:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziobek1166 - a gdzie to wynalazłeś że dx11 będzie w Viście? Pozatym wygląd sobie możesz upodabniać ale systemy mają różną funkcjonalność. Tez miałem na XP nakładke upodobniającą. Ale poza zbliżonym wyglądem wcale nie przypominał Visty.

Dx11 będzie na viscie , bo win7 to vista ile razy można powtarzać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wiem, że w7 to vista, ale mnie to nie interesuje. Podłubali trochę, ponaprawiali i jestem bardzo zadowolony z tego jak system działa. Dla mnie są 3 główne plusy:

1. Działa dobrze na słabych konfigach. Pierwsza vista ultimate PL jaka wyszła + athlon 2500+ + 512mb ramu = katastrofa i wylot z dysku po tygodniu, gdzie win 7 + pentium m740 + 512mb ramu działało całkiem znośnie i mam je już od 4 miechów i ani myślę o powrocie do xp.

2. nowy taskbar syci

3. z racji że 7=vista kompatybilność programów i sterowników jest prawie 100% czego o viście na początku nie dało się powiedzieć.

 

Ogólnie podoba mi się kierunek w którym zaczęli spoglądać programiści microsoftu. W prawdzie większość tego co mówili to marketingowa paplanina, ale o ile w zapowiedziach visty dominowały słowa takie jak "gadżety, dodatki, wodotryski itp", to tutaj w co drugim zdaniu pojawiały się słowa "prostota, wydajność". Hmm, wiadomo, że nie ma rewolucji, ale ewolucja w pożądanym kierunku to zawsze coś. Przynajmniej w MS wiedzą czego oczekujemy, więc jak tak dalej pójdzie to będzie dobrze.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie znając "Was" tylko znając znaczenie oznaczeń Windows.

Jak sam numer systemu wskazuje 6.1(W7) jest aktualizacją poprzedniego systemu - 6.0 (Vista).

Tak samo było z linią 5.0 -W 2000, 5.1 XP, który byl jego aktualizacją, 5.2 który byl nieznacznie zmodyfikowaną serwerową odmiana XP.

Jeszcze wczesniej byl NT.4, a wczesniej 3.x.

I tak kazda kolejna linia, 3.x, 4.0, 5.x, 6,x równi się od siebei znacząco, ale systemy z tej samej linii to tylko aktualizacja poprzedniego.

 

Najlepiej to ilustruje przykład innej linii systemów MS. Kto uzywal wszystkich Windows z serii 4 opartych na dos, ten wie ze win 95, 98 i Me to praktycznie ten sam system z przez lata wprowadzanymi nowymi funkcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, jak będzie wyglądał upgreat z Visty do W7 w takim lapiku..

Dobra.. Kupuje lapa, wysyłam do dystrybutora potwierdzenie kupna Visty (czy tam się rejestruje na jego stronie), dostaje W7, robię instalke.. Ale.. na spodzie lapika mam klucz i wyraźnie napisane, ze system to np Vista HP.. Przy jakimś sprawdzaniu, przez nasze kochane służby porządkowe, legalności systemu/sprzętu, dochodzą do wniosku że mam pirata, bo przecież nalepka wskazuje, że powinna być vista - a są tak świadomi, że sprawdzają wersje systemu we właściwościach systemu :lol2:

Może mi kto wytłumaczyć, jak to jest rozwiązane..? Z systemem przysyłają mi jakieś potwierdzenie legalności..?

A swoją drogą, to słusznie któryś z Was zauważył, że M$ zarobiłby więcej, gdyby sprzedawał więcej oprogramowania, ale tańszego!! Nie pisze tu tylko o Polsce, ale o świecie.. Co do Polityki EU - NO COMENTS.. ręce opadają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, to słusznie któryś z Was zauważył, że M$ zarobiłby więcej, gdyby sprzedawał więcej oprogramowania, ale tańszego!! Nie pisze tu tylko o Polsce, ale o świecie.. Co do Polityki EU - NO COMENTS.. ręce opadają..

 

Widac znasz sie na marketingu i ekonomi , zloz C.V do Microsoftu moze zostaniesz prezesem ;)

 

Sami specjalisci

 

Widac w MS nie maja specjalistow tylko idiotow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Mam 7000 32 bit i instalkę 7100 64 bit (RC).

Moge poprosyu nainstalować bez formatu?

nie chce mi sie wszystkiego instalować na nowo i konfigurować.

proszę o odp. i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Can I upgrade directly from the Windows 7 Beta to the RC?

If you are running the Windows 7 Beta, you'll need to back up your data (preferably on an external device) and then do a clean installation of the Windows 7 Release Candidate. After installing Windows 7, you will need to reinstall applications and restore your files. If you need help with the installation process, please see the Installation Instructions.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to du-pa blada... ale od czego ma sie wolną niedziele.. :grin: Nie podoba mi sie to wysyłanie danych z poziomu jaj o zainst grach i programach.,, Dzieki za szybką odp.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac w MS nie maja specjalistow tylko idiotow ?

No wreszcie ktoś powiedział całą prawdę i tylko prawdę.

 

Mam wrażenie, że poprawiono zarządzanie pamięcią przydzielaną procesom systemowym w windows 7.... to tak z obserwacji zachowania systemu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...