Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś z Was Audigy2 pod W7? Zainstalowałem stery dostępne na stronie creative, ale chyba nie sprawują się najlepiej, bo mam problem "skaczącego dźwięku", chociażby w winampie. Winampa oczywiście przeinstalowywałem i nie pomogło.

Może ktoś polecić jakieś modowane drivery do Audigy2 pod w7 albo ma pomysł co zrobić z tym dźwiękiem?

Sprawdź ostatnie stery do visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage, ale o co Ci chodzi. Przez rok uzytkowania Visty chodzilo stabilnie na tych ustawieniach. Wczoraj przejechalem Burntestem (8 petli) i Mem testem. Wszystko jest stabilne.

 

Daruj sobie prosze wrzucanie cytatow tylko dla samego cytowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage, ale o co Ci chodzi. Przez rok uzytkowania Visty chodzilo stabilnie na tych ustawieniach. Wczoraj przejechalem Burntestem (8 petli) i Mem testem. Wszystko jest stabilne.

 

Daruj sobie prosze wrzucanie cytatow tylko dla samego cytowania...

Jesli nie rozumiesz po co jest cytat to nie ma sensu o tym rozmawiac.Cytat 1 - Twoj problem. Cytat 2 - powod problemu.

 

Co z tego , ze przez rok bylo stabilnie , gdy :

-na oc nie ma gwarancji

-na oc czesto odmawia sie gwarancji

-robiac oc zylujesz plyte glowna (zwalszca jej zasilanie) oraz miedzy innymi NB , sam procesor jako , ze krzem pracuje na duzo wyzszym FSB niz gwarantuje producent jak i zasilacz. Przy koazji , krecac FSB moze dojsc do zmiany predkosci pcie , ktora to moze uwalic grafe.

 

Nie widzisz analogii? Jednemu oc pochodzi stabilnie rok , innemu po 3 miesiacach bedzie ktoras czesc powodowac problemy. Daj na def i sobie sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma sensu.

2. Masz ostatnio faze na teksty o gwarancjach? W tym przypadku tekst jest nie trafiony.

3. Sprawdzane wczoraj, jak pisalem. System jest nadal stabilny. Na karcie nie stwierdzono objawow przedawkowania PCIE. Krzem tez ma sie dobrze i nie narzeka... Pamieci jeszcze nie pogiete od nadmiaru temperatury. Czasem dane gdzies poleca, bo z predkoscia nie wyrabiaja i na zakretach wypadaja...

4. Dam i sobie sprawdze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś drukarkę HP DJ3650 albo skaner Plustek Opticpro S28? Nie ma problemów z tym leciwym sprzętem pod tym systemem? Tak się składa, że odzyskałem swój komputer z siga i zamierzam się z 7 zaprzyjaźnić.

Nie posiadam żadnego z w/w, ale są problemy ze starym sprzętem. Jeśli do czegoś nie ma sterów pod Vistę, to raczej zapomnij o normalnym uruchomieniu takiego urządzenia pod 7. Pierwszy przykład stara karta Yamaha na PCI. XP i Ubuntu nie mają problemu. Brak sterów pod Vistę i nie ma szans na działanie w 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie posiadam żadnego z w/w, ale są problemy ze starym sprzętem. Jeśli do czegoś nie ma sterów pod Vistę, to raczej zapomnij o normalnym uruchomieniu takiego urządzenia pod 7. Pierwszy przykład stara karta Yamaha na PCI. XP i Ubuntu nie mają problemu. Brak sterów pod Vistę i nie ma szans na działanie w 7.

Probowales moze instalowac ster xp w trybie zgodnosci na 7? U mnie tak z Haupejdzem robie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Sterownik jest 32bit (nie istnieje wersja x64).

Po zabawie z instalatorem (zgodność + admin) przelatuje instalator i prosi o restart. Po restarcie dostaję komunikat, że instalacja sterowników nie powiodła się.

Przy próbie ręcznej instalacji (po wskazaniu na plik inf) dostaję info, że nie znaleziono sterownika zgodnego z systemem - coś w stylu "upewnij się, że sterownik jest dla Windows x64".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako użytkownik modemu Thomson ST330 męczyłem się z bluescreenami podczas instalacji na trzech różnych buildach 7-demki. Dziś postanowiłem zamienić się z kumplem modemami, gdyż on ma za słabego kompa na Win 7 i nie będzie mu potrzebny działający tam modem. Dostał mojego ST330, ja wziąłem jego ZTE ZXDSL 852 v2 (z trzema diodami). Zainstalowałem pod XP - działa wyśmienicie. Stworzyłem świeżą instalację Windows 7, na której włączyłem tryb dezaktywujący sprawdzanie certyfikatów sterowników i wgrałem najnowsze drivery z Visty x64 do ZXDSL 852. Zainstalowały się poprawnie bez żadnego zająknięcia, modem się zsynchronizował na 1,3Mb - tak jak powinien.

 

I tutaj zaczyna się problem. Podaję dane do łącza Multimo, klikam connect i niestety, ale po kilku chwilach dostaję komunikat o błędzie 628. Modem pomimo synchronizacji nie łączy się z internetem.

 

Multimo korzysta z PPPoE, LLC, VPI/VCI 0/35. W opcjach WAN/ATM/ADSL miniport wybrałem oczywiście PPP Encapsulation jako 4opcja, czyli (piszę z pamięci) PPP on Ethernet Bridge LLC/SNAP (RFC2516 + RFC1483). W Windows XP tez musiałem tak zrobić gdyż multimo to PPPoE a nie PPPoA.

 

Co może być tego przyczyną? Przestudiowałem wiele for, niestety nawet jeżeli ktoś miał ten problem to NIKT nie podał mu dobrego rozwiązania oprócz zmiany modemu, jednak w najbliższym czasie ta opcja odpada, gdyż mój pracodawca jest niewypłacalny i muszę oszczędzać.

 

PS. Tak, mam włączoną usługę w services.msc pod nazwą Telefonia (Telephony).

PS2. Tak, próbowałem utworzyć kreatorem nowe połączenie dialup i nadal jest ten sam błąd.

PS3. Tak, przeinstalowałem sterowniki ponownie i ZNÓW próbowałem na świeżej instalacji systemu.

PS4. Tak, ta wersja systemu nie jest uszkodzona, działa ładnie u znajomych z innymi łaczami do internetu (radiówki lub łączenie się przez router adsl).

PS5. Tak, próbowałem zmiany portu USB.

 

Proszę o rady.

 

PS6. Tak, mój system to Windows 7 RC Build 7100 x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze tak następnym razem wspomniesz o tym ze chodzi o wersje x64? Bo na x86 to mało które stery z XP nie chcą działac.

Myślałem że to oczywiste z uwagi na X2 w sigu...

Generalnie jak ktoś pisze o 7, to zakładam zawsze że chodzi o x64, bo 7 w wersji x86 na X2/C2D to nieporozumienie.

 

Ustalmy więc z tego miejsca, że domyślnie mowa jest o x64. Jeśli ktoś ma na myśli x86, to powinien to zaznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich firewall polecacie do W7 x64, od bardzo dawna używałem Outposta, ale powoduje resety, zwłaszcza kiedy uruchamiam jakąś gierkę. Komp chodzi full stable do momentu odpalenie Outposta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich firewall polecacie do W7 x64, od bardzo dawna używałem Outposta, ale powoduje resety, zwłaszcza kiedy uruchamiam jakąś gierkę. Komp chodzi full stable do momentu odpalenie Outposta

U mnie bardzo dobrze sprawuje sie ESET Smart Security 4, wszystko ładnie i stabilnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich firewall polecacie do W7 x64, od bardzo dawna używałem Outposta, ale powoduje resety, zwłaszcza kiedy uruchamiam jakąś gierkę. Komp chodzi full stable do momentu odpalenie Outposta

Podobnie jak kolega powyżej polecam ESETa Smart Security 4.0 - nie spowalnia systemu. Na SSD skanowanie 80tys. plików trwa siedem minut.

 

Z darmowych alternatyw to w przyszłości pojawi się oficjalnie do pobrania Microsoft Security Essentials - antywirus od MS. Aktualnie testuje go jako betatester i widać, że do ESETa trochę mu brakuje (bardziej obciąża system) ale jest w miarę skuteczny w wyłapywaniu szkodników. Poza tym obsługa jest uproszczona do bólu - definicje podobnie jak Defender pobiera poprzez Windows Update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam wielką prośbę napiszcie jak wasze kamerki internetowe sprawują się na Windows 7. Ja mam creative live cam IM ( VF0350) i instalowałem już kilka razy sterowniki i z płyty i ze strony producenta i nic. Po podłączeniu kamery Windows wykrywa ją pisze ze urządzenie jest gotowe do użycia ale gdy włącze program creative live cam center gdzie powinienem widzieć obraz z kamery to pisze że kamera jest obecnie używane przez inne urządzenie a w opcjach skype tam gdzie powinien być obraz z mojej kamery jest tylko czarne tło. Na starym kompie miałem Windows xp i wszystko było ok. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (W7 32bit) wbudowana w lapka kamera Creative'a chodzi na sterach podanych przez system. Soft dodatkowy, co był na Viście, też z nią współpracuje. Skype też ok.

Na Samsungu NC10 wbudowana kamera (innej firmy) też chodzi bez problemów na sterach systemowych.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to oczywiste z uwagi na X2 w sigu...

Generalnie jak ktoś pisze o 7, to zakładam zawsze że chodzi o x64, bo 7 w wersji x86 na X2/C2D to nieporozumienie.

 

Ustalmy więc z tego miejsca, że domyślnie mowa jest o x64. Jeśli ktoś ma na myśli x86, to powinien to zaznaczyć.

yyy mógłbyś rozwinąć bardziej tą myśl? Bo doprawdy nie wiem co w tym wypadku ma cpu do systemu, że 7 na x86 się nie sprawdza.

 

... firewall? Miałem outposta i usunąłem po dniu działania 1) blokował wszystko co się dało łącznie z grami/programami dostawałem białej gorączki jak musiałem wszystko ręcznie odblokowywać 2) blokował mi ... połączenie z internetem. Za każdym razem jak włączałem kompa musiałem resetować sieciówkę bo inaczej firewall ją blokował. Absurd. Wiem, że ktoś powie "Trzeba było zajrzeć do ustawień, pogrzebać..." ale ja grzebać, tracić czasu nie mam zamiaru. Jak program już po instalacji domyślnie sprawia problemy i nie da się go szybko ustawić to dziękuję za współpracę. Uninstall. Obecnie mam COMODO i jestem średnio zadowolony (pyta o dostęp przy każdym uruchomieniu czegoś większego) najlepszy był ZA ale na 7 nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mma pytanie do uzytkownikow firefoxa i dodatku Xmarks. Udalo wam sie zaistalowac ten dodatek? Na visciex64 i XP - be z problemu, na W7x64 po restarcie FF pojawia sie biale okno dokanczania istalacji... i nic... Nie mam pewnosci, czy to wino nowego FF, czy W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to oczywiste z uwagi na X2 w sigu...

Generalnie jak ktoś pisze o 7, to zakładam zawsze że chodzi o x64, bo 7 w wersji x86 na X2/C2D to nieporozumienie.

 

Ustalmy więc z tego miejsca, że domyślnie mowa jest o x64. Jeśli ktoś ma na myśli x86, to powinien to zaznaczyć.

Ullisses ja z tego miejsca mówię, że to zły, zły, zły pomysł. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Myślałem że to oczywiste z uwagi na X2 w sigu...

Generalnie jak ktoś pisze o 7, to zakładam zawsze że chodzi o x64, bo 7 w wersji x86 na X2/C2D to nieporozumienie.

 

Ustalmy więc z tego miejsca, że domyślnie mowa jest o x64. Jeśli ktoś ma na myśli x86, to powinien to zaznaczyć.

Mozesz wyjasnic czemu 7 na C2D x86 to nieporozumienie? Z racji czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...