Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w7 zajmuje 700 MB pamięci (aqq/firewall/antyvir) ; armt - czy tylko ja mam takie wrażenie czy w7 ma zaaplikowanego dx11 :) ?

 

niestety nie jesteś wybrańcem :P ja też to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierealny@ ta a do głupiego ut3 trzeba było ściągać update dx'a xD

armt@ mi ten web installer działał, czytałeś ten log? może zawiera jakieś ciekawe info

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win7 na kompie sprzed 2-3 lat bedzie smigal lepiej niz vista i prawdopodobnie conajmniej tak jak xp... w przypadku gier wymagania siodemki sa mocniejsze (sprawdzone na 2 komputerach), w pozostalych zastosowaniach system dziala sprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te logi (a w zasadzie tylko jeden, bo drugiego nie znalazłem) i nic mi on nie mówi, ale ja się na tym nie znam.

 

PS. Daje w załączniku ten plik, może ktoś będzie wiedział co jest nie tak.

PS2. Musiałem zmienić rozszerzenie z .log na .txt, bo inaczej nie dało się wysłać.

DirectX.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal cmd jako admin wpisz

net user administrator /active:yes

nacisnij win+L

zaloguj się na ukryte konto admina które już powinno być widoczne(jak nie jest to restart), i zobacz czy przejdzie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sig jest stary, bo teraz jest 2GB OCZ, no ale X2 w sigu jest.

2. O sensie instalacji 32bit-owego systemu na sprzęcie 64bit-owym dyskutować nie mam zamiaru. Jak ktoś tak lubi, to ok.

3. Chyba zacznę rozdawać ZPP za głupie pytania w stylu "czy dostanę serial", "czy pójdzie mi na 1GB ram"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam wielką prośbę napiszcie jak wasze kamerki internetowe sprawują się na Windows 7. Ja mam creative live cam IM ( VF0350) i instalowałem już kilka razy sterowniki i z płyty i ze strony producenta i nic. Po podłączeniu kamery Windows wykrywa ją pisze ze urządzenie jest gotowe do użycia ale gdy włącze program creative live cam center gdzie powinienem widzieć obraz z kamery to pisze że kamera jest obecnie używane przez inne urządzenie a w opcjach skype tam gdzie powinien być obraz z mojej kamery jest tylko czarne tło. Na starym kompie miałem Windows xp i wszystko było ok. Bardzo proszę o pomoc.

Kolejny już raz odinstalowałem wszystko co było związane z kamerką, potem zainstalowałem wszystko krok po kroku tak jak jest w instrukcji i dalej nic. Gdy podłączam kamerke pisze ze jest gotowa do użycia ale jak włącze skype to zamiast zobaczyć obraz z kamerki jest czarny ekran. Czy jest możliwe że ta kamerka nie bedzie współpracować z Windows 7 ? W takim razie dlaczego by pisało że jest gotowa do użycia ? Nie ma żadnych informacji o niezgodności.Mam tego kompa od niedawna, niewiem może powienienem zainstalować jakieś kodeki albo coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy Z Uruchamianiem I Instalacją Programów Na Win7 Rtm.

 

Witam,

 

 

wcześniej posiadałem Win7 RC1, który pobrałem bezpośrednio z Microsoftu i na nim bez problemu instalowałem wszystkie programy, a także je uruchamiałem.

Teraz gdy jestem w posiadaniu najnowszej wersji Win7[finalna]* x64 to nie mogę zainstalować niektórych programów[Kaspersky 9 i 8(osobno); AVG 8.5 Free; AD Muncher(w tym wypadku, program się zainstalował, ale nie można go uruchomić); Picasa 3(tak samo jak z AD Muncher); instaluje się, ale nie potrafi emulować wirtualny napęd: Virtual CloneDrive 5.432(w RC1 bez problemów z niego korzystałem) i inne...].

 

Próbowałem z menu kontekstowego z uprawnieniami administratora, a także ustawiłem admina[bez praw domowej grupy] dla konta, z którego jestem zalogowany i nadal to samo :/

System pobierałem kilka razy, instalowany na różnych płytach Verbatim'a, ale efekt końcowy ten sam.

 

W trybie awaryjnym nie ma problemów, znaczy niektóre programy takie jak Kaspersky do prawidłowego zainstalowania pakietu potrzebują normalnego trybu, ale przynajmniej była jakaś odpowiedź ze strony instalatora(w postaci wypakowania instalatora i ukazanie się komunikatu, że nie można zainstalować w trybie Safe Mode).

 

Usługę UAC od razu, po instalacji systemu wyłączyłem, więc to nie wina UAC...

 

*System na licencji MSDN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz wyłączone DEP? Dopiero wchodzę w ten system, ale brzmi prawdopodobnie

w cmd jako adminbcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOffgdybyś chciał odkręcić to bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOna i ostrzegam, mi to działa, ale jakiemuś kolesiowi nie chciał po tym wstać laptop więc ostrożnie może najpierw jakimś softem do tweakowania win7
Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w7 zajmuje 700 MB pamięci (aqq/firewall/antyvir) ; armt - czy tylko ja mam takie wrażenie czy w7 ma zaaplikowanego dx11 :) ?

To tylko wpis do rejestru , bibliotek od dx11 nie ma w systemie - ciekawe ile razy o tym będę pisał :lol2: . Dx11 pojawi się dopiero wraz z premierą win7 lub nieco po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sig jest stary, bo teraz jest 2GB OCZ, no ale X2 w sigu jest.

2. O sensie instalacji 32bit-owego systemu na sprzęcie 64bit-owym dyskutować nie mam zamiaru. Jak ktoś tak lubi, to ok.

3. Chyba zacznę rozdawać ZPP za głupie pytania w stylu "czy dostanę serial", "czy pójdzie mi na 1GB ram"...

Sens instalacji 64bitowego systemu jest przede wszystkim jak masz wiecej jak 3gb ramu. To, ze masz 64bitowy procesor wcale nie daje Ci jakiegos super kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

2. O sensie instalacji 32bit-owego systemu na sprzęcie 64bit-owym dyskutować nie mam zamiaru. Jak ktoś tak lubi, to ok.

Co ma jedno do drugiego? Wiekszosc z nas posiada 64bit cepy i kopa z tego powodu nie ma , o ile ktos nie bawi sie smarkami w stylu WinRar to raz ; dwa - gierki pod x64 p-otrafia dzialac wolniej z racji dziwnego uzycia pamieci pod dx10. Tam , gdzie 512 pod DX10 na x86 wystarcza , tam na x64 512 pod dx10 praktycznie uniemozliwia granie w czesc gier , vide Crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage nie zgodze sie... mialem u siebie na sprzecie z sygnatury xp x86, viste x86 i x64 a teraz mam w7rc x64 i crysis dizala praktycznie tak samo... to raczej kwestia ustawien i optymalizacji niz samej wlasnosci konkretnego typu systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage nie zgodze sie... mialem u siebie na sprzecie z sygnatury xp x86, viste x86 i x64 a teraz mam w7rc x64 i crysis dizala praktycznie tak samo... to raczej kwestia ustawien i optymalizacji niz samej wlasnosci konkretnego typu systemu...

Tez sie nie zgodze jako , ze to o czym mowie mialo odzwierciedlenie w testach z jednego portalu ;) i bylo wpisane we wnioskach tyczacych sie recenzowanego przedmiotu. Kwestia tego jak sie robi test , w jakich miejscach i czego to jest test - proca/grafy. Malo kto rozroznia te zaleznosci. Czesto na forach robi sie "testy" , ktore z realem nie maja wiele wspolnego , ot chocby jeden z PCLa , gdzie kolo zapytany o to czy uzywa AF stwierdzil , ze :

-nie

-nie wie co to i tak daje , roznicy nie widzi

 

;)

 

Koniec offa ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage nie zgodze sie... mialem u siebie na sprzecie z sygnatury xp x86, viste x86 i x64 a teraz mam w7rc x64 i crysis dizala praktycznie tak samo... to raczej kwestia ustawien i optymalizacji niz samej wlasnosci konkretnego typu systemu...

|| GA-EP45-DS3L || e5200@3GHz || 2x2gb@960 geil BD || HD4850ref. || Amacrox AX500-GLN ||

Na takim sprzęcie i przy takiej ilości RAM każdy system będzie śmigał, niezależnie od cyferki stojącej przy x. Wsadź tam 1 GB albo nawet mniej, tak jak wspominał Firekage i wtedy będzie można mieć jakieś pojęcie jak systemy x64 obchodzą się z pamięcią i jak na takim systemie radzą sobie aplikacje przy niewielkiej jej ilości.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@4rch0n:

 

Już poradziłem sobie dzięki czystemu rozruchowi. Sprawdziłem dzięki temu, który soft nie jest kompatybilny z RTM...

I padło na panel sterownika od karty Asusa Xonar DX.

 

Wadliwa wersja sterownika to Asus DX 8.17.71 for W7 RC 1 i zapewne wersje wcześniejsze, ale nie testowałem. Na razie to mam wyłączony panel z

autostartu i jest ok.

Czekam na aktualizację ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, a przecież mówiłem, że nie będę dyskutował o 7 x86 na kompie x64. W 3DMarki nie gram, w gry też nie. A używanie/kupowanie/rozmawianie o wersji 32bit powoduje jedynie błędne przekonanie u producentów oprogramowania, że 32bit nadal jest na czasie... a takim podejściem jeszcze długo nie zrobią aplikacji potrafiącej dobrze emulować PS2, że o PS3 nie wspomnę....

 

x64 istnieje od 6 lat, a wszystko nadal klepie 32bit. Używanie 32bit przypomina w tym momencie kurczowe trzymanie się win98 w czasach, gdy XP już dawno leżał na półkach.

 

Reasumując, wersja 32bit nie jest obecnie w niczym gorsza od 64bit ale tylko dlatego, że zupełnie brak aplikacji 64bit. Gdyby ludzie rzucili się po premierze na wersję 64bit, to może w końcu coś by się ruszyło na świecie. 6 lat to szmat czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a takim podejściem jeszcze długo nie zrobią aplikacji potrafiącej dobrze emulować PS2, że o PS3 nie wspomnę....

Z tego co wiem to jest juz emu ps2 , ktory dobrze dziala , a problemy z pewnymi grami to wynik wielu lokalizacji i regionow tychze gier ;)

 

Cos jeszcze , piszesz o tych bitach , a tymczasem konwersje z konsol 128bit pokazuja , ze nie tylko moze to dzialac , ale moze to dzialac fantastycznie pod x32 - Devil May Cry 4 dla przykladu , wiec faktycznie dramat ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne jaja..

W firefoxie xmarks nie konczy instalcji... o tym juz wspominalem

Ale doszla kolejna aplikacja - itunes. Instaluje sie i instaluje i pasek postepu stoi gdzies na 80%...

 

Oczywiscie pytanie jest jedno. Czy ktos z was mial juz taki problem? I czy go rozwiazal..? Jakos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam kolejne jaja..

W firefoxie xmarks nie konczy instalcji... o tym juz wspominalem

Ale doszla kolejna aplikacja - itunes. Instaluje sie i instaluje i pasek postepu stoi gdzies na 80%...

 

Oczywiscie pytanie jest jedno. Czy ktos z was mial juz taki problem? I czy go rozwiazal..? Jakos :)

Zassij smarka na dysk i instaluj z dysku. Moze nie bedzie mial problemow z "zasysaniem" z www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Windows 7 64-bit (6.1.7600) i po wgraniu Call od Duty 5 razem z patchem 1.5 działa jedynie menu gry. Przy próbie uruchomieniu nowej gry nic się nie dzieje, tj. ciągle mam menu gry.

Ktoś wie czemu tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś oficjalne MUI do RTM?? Chodzi mi o "spolszczenie" :)

A te od RC nie podchodzą?

 

Może da się przekonać Windows Update na chwile, że mamy RC i pobrać te od RC?

Grzegorzu, co Ty na to? Dumałeś już nad tym?

 

Posiadam Windows 7 64-bit (6.1.7600) i po wgraniu Call od Duty 5 razem z patchem 1.5 działa jedynie menu gry. Przy próbie uruchomieniu nowej gry nic się nie dzieje, tj. ciągle mam menu gry.

Ktoś wie czemu tak jest?

Próbowałeś trybów zgodności? Może uprawnienia admina? Spróbuj ze starszym patchem (jeśli patch instalujesz oddzielnie) lub bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ostatnie stery do visty.

Na stronie creative, z tego co widzę, stery do wszystkich systemów są obecnie w jednej paczce. Znalazłem Audigy Support Pack, polecany też kilka stron wcześniej. Fakt, gra teraz trochę głośniej i wreszcie mam Stereo Surround w CMSS3D, ale niestety na przeskakujące dźwięki nic nie poradziło.. Any other ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś trybów zgodności? Może uprawnienia admina? Spróbuj ze starszym patchem (jeśli patch instalujesz oddzielnie) lub bez niego.

W trybie zgodności bez zmian, uprawnienia admina też i bez patcha tak samo jest. :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...