Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że Ullisses miał na myśli ten temat xD, jak nie to info na PW plz,

 

a więc

 

Jak mi win7 zainstalował się na sata bez dodatkowych sterowników od producenta mb(widział dyski od razu), to on używa jakichś uproszczonych własnych sterów czy co? może to tak zostać, czy przydałyby się te od producenta? no i ostatecznie czy aby je zmienić muszę reinstalować system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie zgodności bez zmian, uprawnienia admina też i bez patcha tak samo jest. :-/

Pogooglowałem trochę. Jeszcze w wersji BETA ta gra sprawiała problemy. Wtedy waliła kodem błędu po oczach. Na tamten problem pomagało to:

3346054[/snapback]

Mam nadzieję, że Ullisses miał na myśli ten temat xD, jak nie to info na PW plz,

Tak, ten.

 

Jak mi win7 zainstalował się na sata bez dodatkowych sterowników od producenta mb(widział dyski od razu), to on używa jakichś uproszczonych własnych sterów czy co? może to tak zostać, czy przydałyby się te od producenta? no i ostatecznie czy aby je zmienić muszę reinstalować system?

Możesz ewentualnie zrobić test wydajności dysku i jeśli stwierdzisz, że pod XP/Vista/czymkolwiek działa znacznie szybciej i coś nie do końca gra jak powinno, to wtedy można próbować aktualizować sterowniki. Generalnie kieruj się zasadą, że jak coś działa dobrze, to nie należy przy tym grzebać... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...doszla kolejna aplikacja - itunes. Instaluje sie i instaluje i pasek postepu stoi gdzies na 80%...

 

Oczywiscie pytanie jest jedno. Czy ktos z was mial juz taki problem? I czy go rozwiazal..? Jakos :)

Od bety wszystko mi działa dobrze a instalowałem kilka razy. Plik odpalasz z dysku? Spróbuj przenieśc plik (jesli nie jest) na partycje C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie zrobić test wydajności dysku i jeśli stwierdzisz, że pod XP/Vista/czymkolwiek działa znacznie szybciej i coś nie do końca gra jak powinno, to wtedy można próbować aktualizować sterowniki. Generalnie kieruj się zasadą, że jak coś działa dobrze, to nie należy przy tym grzebać... ;]

ok, czyli może być tak, że będzie działać tak po prostu?

sprawdzę dopiero dokładnie za parę dni bo jestem poza domem i dam znać co z tego wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogooglowałem trochę. Jeszcze w wersji BETA ta gra sprawiała problemy. Wtedy waliła kodem błędu po oczach. Na tamten problem pomagało to:

http://www.neowin.net/forum/index.php?show...#entry590055430

Być może i w tym wypadku będzie podobnie. Generalnie pobierasz instalator DirectX i aktualizujesz go.

To także nie to. Mogłem jednak nie zmieniać systemu, ale wtedy nie mógłbym mieć 8 GB RAM. :-D

A tak chciałem postrzelać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od bety wszystko mi działa dobrze a instalowałem kilka razy. Plik odpalasz z dysku? Spróbuj przenieśc plik (jesli nie jest) na partycje C.

Lol, zadzialao uruchomienie z C:. Tylko co jest powodem tak dziwnego zachowania? Ze niby blokuje aplikacje z innych dyskow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, fajnie, uporałem się z instalacją modemu Thomson ST 330, ale gdy ściągam jakieś pliki na pulpit przez Operę, to nie widać ich na pulpicie, a dlaczego? System to W7 RC 7100 ;).

 

BTW skąd macie 7600? ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne z MSDN AA, choć u mnie jakoś go jeszcze nie widać. Eh niektórzy administratorzy to się nigdy nie ruszą jak się ich nie popędzi...

U mnie pojawiło się dzisiaj rano (Uniwersytet Łódzki). Ściągam ale nie wiem czy będę od razu instalował. Mam teraz Vistę (laptop HP) i choć nie jestem z niej zadowolony to przynajmniej wszystko mi działa. Z Win7 nie wiem czego oczekiwać jeśli chodzi o sterowniki. Np. czy bezprzewodowa karta sieciowa Broadcoma będzie działać "z marszu" albo jak jest ze sterownikami do chipsetu (Intel PM45, Intel nie ma w swojej "ofercie" sterowników do Win7, jedynie Matrix Storage Manager jest dla Win7 ale do wersji RC). Sporo niewiadomych. HP twierdzi, że serowniki doda w okolicy premiery systemu (gdzieś koło 22 października). Ale ściągnąć warto, Betę i RC testowałem na wirtualnej maszynie i robiły dobre wrażenie.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczę głową że będzie śmigać, a sterowniki ściągną się same z windows update. Jestem prawie pewien, że te od HP też. Mój kumpel ma starutkiego HP Compaqa nx6300 na którym też była vista i sterowniki do klawiszy funkcyjnych i inne bajery ściągnęły się same. Jakbyś zobaczył jakie głupie i rzadkie sterowniki są w tej bazie, to by Ci szczenka opadła, a Ty się martwisz o Intela i Broadcoma...

Poza tym gruba większość sterów z visty jest kompatybilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały tip Dla tych którzy nie maja jeszcze 7 RTM na MSDN AA(u mnie na WSISIZ od dziś jest)

 

stąd można pobrać pliki sdc

 

http://msdn63.e-academy.com/main/admin/rap...up_products.cfm

 

dzięki temu, jak pojawi się u was w ELMS, wystarczy pobrać tylko downloader, i wskazać gdzie trzyma sie pobrane pliki sdc

Edytowane przez kingcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, zadzialao uruchomienie z C:. Tylko co jest powodem tak dziwnego zachowania? Ze niby blokuje aplikacje z innych dyskow?

Miałem te problemy kilka miesięcy temu i tez nikt nie miał tu żadnego rozwiązania. Nie mogłem np zainstalować patcha do battlefield2 i musiałem przenosic na C. Dziwne że nie ze wszystkim były te problemy.

Może chodzi o prawa własności. 99% plików jakie mam na niesystemowych dyskach pochodzą z wcześniejszych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak wasze wrazenia. Warto instalowac tego W7 czy jeszcze za wczesnie? Dziala wiekszosc programow czy sa cyrki? Szykuje sie do zmiany systemu. Obecnie mam Viste 32bit, ale teraz jak juz posiadam wszystkie sterowniki do 64bit to zastanawiam sie tylko czy wybrac x64 Viste czy Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa partycja, nowy folder.. Uprawnienia everyone\full control. Ownership tez na mnie. Jednak czegos w W7 nie rozumiem - wlasnie zarzadzania uprawnieniami. Wczoraj rozpakowalem 2 rary (Nie moje - sciagniete z sieci). Jednego folderu nie moge sie nawet pozbyc. Dostaje komunikat, ze tylko uzutkownik Ananymous (tak!) ma uprawnienia do tego folderu. System "zamontowal" klodke na folderze i nie moge z nim nic zrobic. Na xp nie ma tego problemu.

 

Czy system zarzadzania uprawnieniami zostal zmieniony w W7? Jesli tak, moglby mi ktos po krotce opisac, jak mam wymusic prawa do folderu/pliku? Lokalne konto admina tez nie moze nic zdzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczę głową że będzie śmigać, a sterowniki ściągną się same z windows update. Jestem prawie pewien, że te od HP też. Mój kumpel ma starutkiego HP Compaqa nx6300 na którym też była vista i sterowniki do klawiszy funkcyjnych i inne bajery ściągnęły się same. Jakbyś zobaczył jakie głupie i rzadkie sterowniki są w tej bazie, to by Ci szczenka opadła, a Ty się martwisz o Intela i Broadcoma...

Poza tym gruba większość sterów z visty jest kompatybilna.

Pewnie masz rację ale nikt mi gwarancji nie da ;). Czytałem nawet, że karta muzyczna którą mam (IDT Audio) działa dobrze na defaultowych sterach z Win7 i paradoksalnie update z WU powoduje zwiechy systemu (a niby nowsza wersja sterownika). Ale prawda, jeśli tak będę szukał wymówek to nigdy nie zainstaluję :P. Jedno jest pewne, Windows Vista musi odejść... prędzej czy później. No i czeka mnie przejście na 64bity, w końcu.

 

Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne jaja..

W firefoxie xmarks nie konczy instalcji... o tym juz wspominalem

Ale doszla kolejna aplikacja - itunes. Instaluje sie i instaluje i pasek postepu stoi gdzies na 80%...

 

Oczywiscie pytanie jest jedno. Czy ktos z was mial juz taki problem? I czy go rozwiazal..? Jakos :)

Problem stanowia sterowniki do Xonara :lol2: Zainstaluj bete na WIN7 a na nie ostatni patch do sterow na VISTE (mimio ze jest starszy niz same stery) i powinno dzialac.

 

Tak patrze ze masz innego xonara nie wiem czy to te same stery ale ja mialem identyczny problem i troche zajelo mi dojscie do tego ze to wina asusa. Problem jest z win build 7600 a stery byly pisane po 7100.

 

Najprosciej odinstaluj drivery do xonara, zresetuj i przekonaj sie czy po tej operacji wszystko dziala to sie upewnisz co do zrodla.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz że ktoś pisze specjalne sterowniki pod każdy build, co? :D

 

@TrueVanDal - ja Ci daje gwarancje ;)

 

BTW podchodzicie do tego jak pies do jeża...

Specjalnie system reinstalowalem bo sobie z tym nie moglem poradzic w zaden sposob. Po reinstalce na poczatku oczywiscie wszystko ladnie smigalo. Potem zaczalem instalowac rozne rzeczy i problem znowu wystapil. W koncu doszedlem do tego ze na 100% problemem jest Xonar bo bez sterow do niego problemu nie ma. Rozwiazanie znalazlem na innym forum nawet linka pare stron wczesniej podalem wiec pewne jest to ze sterowniki do xonara bety do win7 jak i dla visty powoduja problem wiec kazdy kto ma xonara dopoki asus nie wyda nowych sterow moze albo podejsc do teog jak pies do jeza albo rozwiazac problem :razz:

 

Prosze nie tylko ja mam ten problem:

http://social.technet.microsoft.com/Forums...cb-a8a681ee80ce

 

A rozwiazaniem jest patch do sterow na Viste. Albo to co tam pisza. i w tym wypadku trzeba napisac stery pod nowy build bo pod 7100 dzialaja a pod 7600 nie.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: jeśli ściągnę z MSDN AA Windows 7 Professional (x64) - DVD (English) i do tego Windows 7 Language Pack (x64) - DVD (Multilanguage) to będę miał to samo co w Windows 7 Professional (x64) - DVD (Polish) (gdy już się ukaże)? Chodzi mi o jakość i kompletność spolszczenia systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: jeśli ściągnę z MSDN AA Windows 7 Professional (x64) - DVD (English) i do tego Windows 7 Language Pack (x64) - DVD (Multilanguage) to będę miał to samo co w Windows 7 Professional (x64) - DVD (Polish) (gdy już się ukaże)? Chodzi mi o jakość i kompletność spolszczenia systemu :)

Nie, możliwość wgrywania pakietów językowych jest dostępna tylko w wersjach Ultimate i Enterprise. Edytowane przez machu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od zawsze wolalem miec wersje EN windowsa. Po pierwsze windows przeciez wcale nie jest jakos skomplikowany, zeby trzeba bylo miec po PL. Po drugie zawsze wszystkie poprawki wychodza szybciej na wersje EN, a po trzecie jakos zawsze wersje EN dzialaly mi 'lepiej'. Wiadomo jednak, dla kazdego co innego :)

 

Swoja droga, chcialem nadmienic, ze pisze tego posta z wpelni (a przynajmniej na to wyglada) dzialajacego Windowsa 7 x64 :) Wreszcie moge sie w pelni cieszyc w pelni dzialajacym laptopem :)

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...