Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem. Konto w MSDNAA wciąż jest aktywne, prawdopodobnie niedługo zostanie jednak wyłączone - zastanawiam się, czy jeśli będę chciał aktywować Win7 np. dzień po wyłączeniu mojego konta to czy ta operacja się powiedzie?

Albo czy pobrany klucz nie ma jakiegoś okresu ważności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto na MSDNAA jest ważne do czasu studiowania. Ale możesz po skończeniu studiów używać oprogramowania, ale nie instalować po skończeniu.

Mówisz o aspektach prawnych? Tzn. "nie instalować po skończeniu" bo licencja zabrania czy że aktywacja się nie uda?

 

Wiem. Konto w MSDNAA wciąż jest aktywne, prawdopodobnie niedługo zostanie jednak wyłączone - zastanawiam się, czy jeśli będę chciał aktywować Win7 np. dzień po wyłączeniu mojego konta to czy ta operacja się powiedzie?

Albo czy pobrany klucz nie ma jakiegoś okresu ważności?

Nie wiem ale stawiam, że aktywacja się powiedzie nawet jeśli już nie będziesz miał konta na MSDN AA (swoją drogą mam ten sam problem co ty, kończę pracę). Raczej to nie będzie legalne ale to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest żart prawda? :blink:

Nie.

 

Ta, wali na lewo i na prawo plikami ini po całym dysku, pierwsza opcja jaką zawsze wyłączałem.

Jak Windows wali swoimi Thumbs.db na lewo i prawo to nikomu to nie przeszkadza i nawet firmy produkujące programowanie nie potrafią się pozbyć tych plików z paczek skinów do swoich aplikacji.

 

Screeny z wersji HomeCinema mnie nie interesują, bo o takowej nie słyszałem nawet. Przy instalacji ffdshow + QTAlternative i RealAlternative to wersja HomeCinema nie zostanie zainstalowana.

Zresztą zakończmy ten OT, bo do niczego nie prowadzi. SE mi działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z pod W7 chodzi normalnie, CPU-Z już nie. AMD GPU Tool - też nie , ATITool - też nie. Jak się uruchamia te programy pod W7, o ile wogóle się uruchamia. Jakie sa ewentualne zamienniki. PZdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No legalne to już nie będzie, ale aktywację przejdzie :P

Chciałbym mieć pewność - 2 licencje Windows 7 Professional piechotą nie chodzą ;) A postanowienia umowy licencyjnej MSDNAA złamać jest dużo łatwiej, niż może to się wydawać - nie wiem czy ktoś czytał pełną dokumentację na msdnaa.net.

 

Wie ktoś, jak wygląda sprawa akceleracji przez GPU (ATI) materiałów wideo na systemowych kodekach?

Mam A64 3000+ i Radeona HD2600, na systemowych kodekach filmy 1080p nie wyrabiają (100% zużycie czasu CPU). Pod HomeCinema procesor oczywiście zajęty tylko w 5-10% a filmiki śmigają (trzeba ustawić EVR / EVR custom jako renderer w Options > Output). Pytam bo MS chwalił się, że instalowane standardowo kodeki będą wykorzystywać moc drzemiącą w układach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z pod W7 chodzi normalnie, CPU-Z już nie. AMD GPU Tool - też nie , ATITool - też nie. Jak się uruchamia te programy pod W7, o ile wogóle się uruchamia. Jakie sa ewentualne zamienniki. PZdr

Jak CPU-Z nie chodzi ? Nie wiem jak z resztą ale akurat z CPU-Z nie mam żadnych problemów. Ba! Począwszy od 1.52 jest nawet dostępna wersja x64 wystarczy zajrzeć na stronę producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też w7 jest niestabilny po podkręcaniu?

Xp w pełni jest stabilny 3.1/1.38, a w 7 nie mam stabilności nawet na napięciu 1.5.

Co twoim zdaniem znaczy "w pełni stabilny" ? Do tego dochodzi fakt iż systemy x64 są bardziej "wybredne" i potrafią się wysypać podczas najmniejszej niestabilności co na systemie x86 nie miało by miejsca.

 

* nie napisałeś jaka wersja W7 ale podejrzewam iż x64.

 

EDIT:

 

Dopiero teraz zwróciłem uwagę na sygnaturkę i napis "Windows 7 32Bit" w takim wypadku może coś nie tak ze sterownikami do sprzętu.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 32.

Co do stabilności to 1h orthosa na xp bez problemu, na 7 10 min i blue screen.

Nie jest to temat o podkręcaniu więc będę się streszczał, 1h Orthosa na priorytecie nawet 8 czy 9 nie oznacza że platforma jest w pełni stabilna zwłaszcza jak wraz z procesorem zostały podkręcone pamięci. Na koniec od siebie dodam iż ustawienia jakie miałem na Viście są tak samo stabilne na Windows 7 x64, ale moje testy stabilności były dużo bardziej "rozległe" niżeli 1h Orthosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny z wersji HomeCinema mnie nie interesują, bo o takowej nie słyszałem nawet. Przy instalacji ffdshow + QTAlternative i RealAlternative to wersja HomeCinema nie zostanie zainstalowana.

Zresztą zakończmy ten OT, bo do niczego nie prowadzi. SE mi działa.

Przeciez ***** pod skrinem wersji z HC masz skrina z wersj izwykłej wiec o co *** ci chodzi?

 

Zresztą dziwne ze tak zachwalając uzywanie 64 bitowej wersji windows niemal wymuszając na uzytkownikach traktowanie jej jako uzywanej niemal przez wszystkich nie słyszałes o wersji MPC HomeCinema który w przeciwienstwie do wersji zwykłej MPC ma natywna wersje x64. Zresztą na Win x64 uzywa się nie tylko 64 bitowych odtwarzaczy ale i 64 bitowych kodeków(tak! ffdshow ma taką wersje).

 

Przynajmniej teraz wiemy jaki wg niektórych jest sens instalacji 64 bitowego systemu na 64 bitowym sprzecie. Jesty to jedyny słuszny wybór zeby potem uzywac... 32 bitowego oprogramowania...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na Win x64 uzywa się nie tylko 64 bitowych odtwarzaczy ale i 64 bitowych kodeków(tak! ffdshow ma taką wersje).

otoz to. Dlatego pytam jeszcze raz dla pewnosci, czy ktos wie czy jest wogole szansa, zeby WMP kozystal z ffdshow x64 czy takiej opcji nie ma? Z gory dzieks.

 

 

btw. jakby ktos chcial tutaj jest link do ffdshow x64 CLICK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 32.

Co do stabilności to 1h orthosa na xp bez problemu, na 7 10 min i blue screen.

BSOD robią bardzo często pamięci a nie CPU. Nie potrzebnie katujesz proca takim napięciem. OC to nie tylko procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sector:

zainteresuj sie tym --> Preferred Filter Tweaker for Windows 7

a takze watkiem na forum doom9, ktory dotyczy tego narzedzia --> Tool for changing preferred DirectShow filters in Windows 7.

 

Przed chwila natknalem sie na strone http://www.hack7mc.com/ - nie znam jej, ale byc moze ktos znajdzie tam cos ciekawego/przydatnego.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ***** pod skrinem wersji z HC masz skrina z wersj izwykłej wiec o co *** ci chodzi?

(ciach)

Grzesiu, wyluzuj trochę. Moje widzi-mi-się to jeszcze nie koniec świata. Seven używam do testowania, bo głównym systemem jest Ubuntu - nie ma sterów pod 7 dla Yamahy. A ten MPC HC i ffdshow x64 to się zobaczy przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaza sie wam miec freeza po wlaczeniu win7 RC 7100 i zaladowaniu pulpitu? bo ja mam tak raz na 10 przypadkow - to nie wina OC bo na stockowych wartosciach proca mam tak samo... :/

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nigdy nie zdarzyło, ani nie widziałem słowa na ten temat w tym wątku.

Mysz wtedy działa (da się nią poruszać)?

Masz sterowniki do wszystkich urządzeń?

Jeśli masz Deamon Tools, to spróbuj wyłączyć jego automatyczne uruchamianie - on może być winny. Podobnie antywirus wart jest sprawdzenia, jeśli takowy posiadasz.

A może płyta pozostawiona w napędzie lub pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...