Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

nope nic z tych rzeczy, mysza sie nie da poruszac, po prostu freez. Sterowniki jedyne jakie instalowalem to grafika+ dzwiek x-fi , moze to stara grafika x1800 w tym tygodniu 275 ma byc to sprawdze. Antywira i deamona nie uzywam, co prawda PowerISO jest, sprobuje wylaczyc zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie raz (u mnie mysza dało isę ruszać) ale zdarzyło się to po ściąganiu jakichś wygaszaczy ekranu z sieci gdzie pewnie przy okazji ząłapałem jakiegoś robala lub coś podobnego. Przywrócenie punktu systemu z dnia poprzedniego i wywalenie tych wygaszaczy załatwiło sprawe.

Może Ci się coś przykleiło do kompa. Bo normalnie nie miałem nigdy takiego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilear, przeciez 7100 to nie jest RTM :| wiec nie ma sie co dziwic i szukac odpowiedzi na pytanie czemu sie tak dzieje, bo przeciez ten system to jeszcze wersja BETA!

Build 7100 to chyba akurat jest RTM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jakby ktos mial ten problem - to chyba cos z flashem nie tak :) Zawiesza mi sie czasami jak kiedys wspominalem przy dodawaniu fotek do moich serwisow (2 rozne serwisy korzystajace z flasha przy dodawaniu fotek) - na viscie smiga git.

Ja tam sie nie przejmuje, po resecie jest ok, tak z ciekawosci zapytalem bo lubie wiedziec co jest nie tak..jak jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze do odtwarzania video na Win7 x86-64 (i nie tylko) jest połączenie:

- Bestplayer + K-Lite Codec Pack Mega

- Media Player Classic Home Cinema + K-Lite Codec Pack Mega

ewentualnie:

- Media Player Classic Home Cinema + ffdshow + Real Alternative Lite + QuickTime Alternative Lite

 

PS: Obecnie nie ma jeszcze wszystkich kodeków, filtrów w wersji x86-64, dlatego polecam pozostać przy playerze x86-32.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pro forma - albo x86, albo x64, nie ma czegos takiego jak x86-64 ;)

'x64' to przyjęte uproszczenie nazwy architektury x86-64, które nota bene wprowadza ludzi w błąd, bo to ciągle architektura x86. IMO nie powinno się stosować tego określenia. Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pro forma - albo x86, albo x64, nie ma czegos takiego jak x86-64 ;)

x86 i x64 (w kontekście nazewnictwa architektury x86: 32 bit i 64 bit) to niepoprawne skróty (zwłaszcza ten pierwszy), które się niestety utrwaliły i są powszechnie używane. Prawidłowo powinno to wyglądać właśnie tak jak napisałem, czyli:

x86-32 - co oznacza: "architektura x86 rozszerzona do 32 bit"

x86-64 - co oznacza: "architektura x86 rozszerzona do 64 bit"

 

Ewentualnie jeśli już chcemy stosować skróty to raczej takie: x32 i x64, co oznacza: "x" - architektura x86, "32(64)" - rozszerzona do 32(64) bit.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do odtwarzania video na Win7 x86-64 najlepiej uzyć:

player:

- Media Player Classic Home Cinema x86-64 (MPC HC posiada wbudowane kodeki)

filtry/kodeki (opcjonalnie):

- ffdshow x86-64

- Real Alternative Lite

- QuickTime Alternative Lite

Obecnie nie ma kodeków Real/QuickTime Alternative w wersji x86-64, także jeśli chcemy odtwarzać filmy, które obsługują te kodeki musimy niestety pozostać przy playerze x86-32.

 

Win7 ma już sporo natywnych kodeków (więcej niż XP) - zatem, co konkretnie daje ffdshow (przy korzystaniu z MPC HC) względem standardowych kodeków Win7? Jakie formaty video można dodatkowo odtworzyć?

MPC to raczej z konieczności bo SubEdit nie działa, a bestplayer jest jakiś dziwny pod 7'ką. Do tego MPC uruchamia mi się 2-3 razy dłużej niż pod XP.

 

Kodeki to zawsze instaluje klite i nie martwię się dalej jak dotąd wszystko otwierają i nie ma z nimi problemów.

 

Tymczasem modlę się o ZoneAlarm pod win7 bo COMODO zaczyna doprowadzać mnie do szaleństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do odtwarzania video na Win7 x86-64 najlepiej uzyć:

player:

- Media Player Classic Home Cinema x86-64 (MPC HC posiada wbudowane kodeki)

filtry/kodeki (opcjonalnie):

- ffdshow x86-64

- Real Alternative Lite

- QuickTime Alternative Lite

Obecnie nie ma kodeków Real/QuickTime Alternative w wersji x86-64, także jeśli chcemy odtwarzać filmy, które obsługują te kodeki musimy niestety pozostać przy playerze x86-32.

...

Nie jest to jedyne dobre wyjście. Ja używam AllPlayer 4.0 i jego live update i wszystko działa bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle progsow i codeckow polecacie a przeciez dla przecietnego usera styknie to co juz jest w winddzie

Niech mnie ktos sprawdzi te cudowne zestawienia z filmami z kamer FullHD AVCHD , .ts , mts i m2ts

tam zaczynaja wymiekac polecane przez was playery ,

szarpie czasami nawet na moim procu toz to jaja jak balony

shame ;/ maxymalny dla specow od tych paczek

 

W windzie XP uzywalem codecka coreAVCpro i mplayera classic HC

wszsytko ale to wszystko tym odtwazalem bez problemow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma kodeków Real/QuickTime Alternative w wersji x86-64, także jeśli chcemy odtwarzać filmy, które obsługują te kodeki musimy niestety pozostać przy playerze x86-32.

MPHC x64 na MOV kodowanym H.264 z kamery wywala komunikat ze Quick time not supported po czym normalnie go odtwarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

 

Ty pewniakiem bedziesz wiedzial , co to za blad double click na pliku mts skojarzonym z Windows Media Playerem

odtwarza film poszarpany , widac moze 30% video reszta ciemnosc :/ po przeciagnieciu tegoz samego pliku mts

na WMP wszystko odtwarza normalnie ?? kuzwa zagadka W7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Bardzo proszę każdego kto ma kamerke internetową creativa i windows 7 żeby tutaj napisał, bede bardzo wdzieczny bo z moją mecze sie juz długo i niewiem co jeszcze zrobic zeby zadziałała. z góry dzieki pozdro

Oczywiście wypróbowałeś odpowiednie sterowniki z Visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPC to raczej z konieczności bo SubEdit nie działa, a bestplayer jest jakiś dziwny pod 7'ką. Do tego MPC uruchamia mi się 2-3 razy dłużej niż pod XP.

Kodeki to zawsze instaluje klite i nie martwię się dalej jak dotąd wszystko otwierają i nie ma z nimi problemów.

...

MPCHC nie z konieczności tylko z wyboru, bo to naprawdę dobry odtwarzacz video. Prosty, funkcjonalny interfejs, mnóstwo opcji konfiguracji, małe pożeranie zasobów. Jedynie, co mnie w nim irytuje to źle (jak dla mnie) dobrane domyślnie skróty klawiaturowe (przewijanie, wyciszanie, informacje o pliku, itp.) - oczywiście można to samemu skonfigurować, ale... Bestplayer ma w standardzie tak jak powinno być ;) Bestplayer ma wiele zalet MPCHC, a ponadto oferuje całkiem ciekawą opcję "Przybornik" - po jej kliknięciu mamy szybki dostęp do informacji o filmie (internet), playlisty, napisów oraz paru innych popularnych ustawień. SubEdit też był niezły, choć używałem go praktycznie tylko do edycji napisów. Program przestał być już chyba rozwijany?

 

K-Lite Codec Pack (Basic, Standard, Full, Mega) - żeby mieć pewność, że wszystko się odtworzy trzeba instalować wersję "Mega". Jeśli ktoś chce iść po najmniejszej lini oporu to faktycznie zamiast instalować: ffdshow + Real, QuickTime Alternative można zainstalować paczkę K-Lite Codec Pack Mega.

 

Nie jest to jedyne dobre wyjście. Ja używam AllPlayer 4.0 i jego live update i wszystko działa bez najmniejszych problemów.

ALLPlayer - również go używałem ale w porównaniu do MPCHC i BESTplayer'a wypadł w moich oczach słabo. Przede wszystkim ma gorszy (mniej czytelny) interfejs, mniej opcji konfiguracji i sporo zbędnych dupereli. Porównanie MPCHC - ALLPlayer to jak porównanie foobar2000 - Winamp (zwłaszcza w kwestii interfejsu), dlatego wole tego pierwszego. No i cały ten "LiveUpdate" pozostawia wiele do życzenia - przy korzystaniu z serwera premium (coś tam trzeba płacić) działa OK, ale przy free serwerze nie wszystkie kodeki są dostępne. To podważa sens tej funkcji - dla mnie liczą się jedynie w pełni darmowe odtwarzacze video. Oczywiście można zainstalować sobie paczkę zewnętrznych kodeków, filtrów tylko w tym momencie cały ten "LiveUpdate" będący istotną, wyróżnioną przez producenta funkcją jest... zbędny (pisząć delikatnie) :]

 

pamietajcie, ze jeszcze jest VLC jesli mowa o dobrym odtwarzaczu, co ma wszystkie kodeki. Tylko, ze w tym wypadku nie ma wersji x64

Fakt - VLC jest ogólnie dobry, ma prosty i czytelny interfejs, mnóstwo opcji konfiguracji, dostępny jest na wiele platform systemowych. Posiada wbudowane kodeki do prawie wszystkich formatów video, ale... no właśnie "prawie" robi różnicę - nie działa dźwięk w plikach .3gp. Czasem przy przewijaniu plików .rmvb robi "pikselozę" i artefakty (przez chwile) w obrazie. Ktoś powie szczegół, ktoś inny może jednak marudzić, że nie po to trzyma na dysku ~72 MB katalog zawierający VLC żeby jeszcze dodatkowo instalować kodeki/filtry i konfigurować program.

 

MPHC x64 na MOV kodowanym H.264 z kamery wywala komunikat ze Quick time not supported po czym normalnie go odtwarza.

MPCHC x86-64 (bez dodatkowych kodeków w systemie) otwiera również pliki .3gp ale bez dźwięku... Zresztą z plikami .rmvb już sobie w ogóle nie poradzi, bo nie ma wersji Real Alternative 64 bit. Podobnie QuickTime (qt/mov) - nie ma QuickTime Alternative 64 bit. Być może niektóre pliki .mov odtworzy (zależy to pewnie od tego czym były zakodowane), ale generalnie nie obsługuje tego formatu.

 

Problem w tym, że producenci softu ociągają się w wypuszczaniu wersji 64 bit; coś mi się wydaje, że aplikacje tego typu zaczną się masowo pojawiać dopiero w okolicach premiery Windows 8 (jeśli MS dotrzyma słowa i wypuści tylko wersję 64 bit). Dlatego zamiast używać MPCHC 64 bit używam wersji 32 bit (bo nie ma wszystkich kodeków w wersji 64 bit). Podobnie z Firefox'em - chętnie bym się przesiadł na wersję 64 bit gdyby tylko był Adobe Flash Player 64 bit (Java już jest 64 bit).

 

Reasumując, do odtwarzania video polecam TO.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa dźwięk w tych plikach? Pytam, bo MPCHC x86-64 (bez dodatkowych kodeków w systemie) otwiera również pliki .3gp ale bez dźwięku... Zresztą z plikami .rmvb już sobie nie poradzi, bo nie ma wersji Real Alternative 64 bit.

Działa. 3gp tez leci z dzwiękiem. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. 3gp tez leci z dzwiękiem.

Widocznie musisz mieć jakieś dodatkowe kodeki, filtry zainstalowane w systemie lub trafiłeś na jakiś konkretny plik.3gp, który dał się odtworzyć z dźwiękiem.

 

Przykład: Win7 x86-64, bez zainstalowanych kodeków, filtrów + MPCHC x86-64 + próba odtworzenia pliku.3gp:

 

Dołączona grafika

 

Po zamknięciu okienka komunikatu plik.3gp się odtwarza, ale bez dźwięku.

 

3GP to format pod urządzenia mobilne (komórki, PDA), więc nie rozumiem po co miałby działać pod WMP/MPC. Zainstaluj oddzielny odtwarzacz 3GP i po sprawie.

Ale dlaczego miałby nie działać? Po co miałbym zaśmiecać system dodatkowym playerem specjalnie dla 3gp?

MPCHC + ffdshow i pliki.3gp działają bez problemu, a jak dorzucimy do tego Real/QuickTime Alternative to odtworzymy chyba praktycznie wszystko (ewentualnie MPCHC + K-Lite Codec Pack Mega).

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może GF2MX i Win7 lub Vistę?? Po zainstalowaniu sterowników od WinXP komp się wiesza przy oglądaniu filmów lub włączeniu jakiejkolwiek gry. Wersja sterowników to 93.71 pod XP. Sam system zachowuje się jakby nie miał akceleracji 3D, tj tak jakby wszystko było renderowane przez procesor. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego, ze sterowniki pod XP sa dobre, ale jedynie pod XP. Zainstaluj sterowniki z Visty. Nikt nie mowil, ze sterowniki z XP beda dzialac na Viscie i Win7 bo nie beda!

Karta Wifi działa na sterownikach od XPka. Co ciekawe karta to D-link DWL-G520+, a działa na sterownikach USR Wireless Turbo Adapter :)

 

Natomiast co do grafiki to nie ma sterowników pod W7/Vistę :/ dlatego kombinuję. A nie chce dpkładać do starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...