Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę za wcześnie na to, ale czy wie ktoś może jak będą rozkładać się ceny systemu? Na półkach sklepowych będzie wyglądać tak jak na stronie?

 

Licencja: BOX Uaktualnienie 449,00 zł (368,03 zł)

Licencja: BOX 748,99 zł (613,93 zł)

Licencja: OEM 32-bit 399,00 zł (327,05 zł)

Licencja: OEM 64-bit 399,00 zł (327,05 zł)

Pytanie, czy uaktualnienie polega na tym, iż najpierw instaluje się własną org Vistę, a później nakłada win 7, czy wystarczy legalnie posiadać vistę? Kolejna sprawa z uaktualnieniem, czy oem'a visty można uaktualnić do win7, jak widzę po tym spisie do wersji box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z ustawieniem rozdzielczosci 1280/768 - jest to moja ulubiona rozdzielczosc ze wzgledu na slaby wzrok i bardzo mi zalezy zeby na takiej pracowac.

Dodam ze przeskalowanie wielkosci liter etc nie wchodzi w gre.

Problem polega na tym ze na w/w rozdzialce ekran jest splaszczony (pasek na srodku monitora)

Monitor to IIyama e2607ws

Spotkal sie ktos z takia zagadka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma to wyglądać, czyli Box taniej niz Vista.

Trochę odpycha mnie cena wersji BOX'owej. Jak jest z OEM - z tego co wyczytałem jest przypisana do jednego PC na stałe. Co w przypadku zmiany sprzętu? Powiedzmy kupuje coś nowszego - co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem win 7 z buildem 7600 (wydaję mi się że to już wersja finalna) i co kilka godzin wywala mi bsod, nawet jak kompa nie używam, oto zawartość zrzutu (to co mi wyrzucił WinDBG):

 

MODULE_NAME: ntFAULTING_MODULE: 82847000 ntDEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP:  4a5bc007BUGCHECK_STR:  CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT_2_PROCCUSTOMER_CRASH_COUNT:  1DEFAULT_BUCKET_ID:  VISTA_DRIVER_FAULTCURRENT_IRQL:  0STACK_TEXT:  WARNING: Stack unwind information not available. Following frames may be wrong.8296db3c 828b2cf3 00000101 00000061 00000000 nt+0xdcd108296db78 828b2342 00002710 00000000 0002dc00 nt+0x6bcf38296dbb8 828b21ef 8f801bb6 867a1f27 00000000 nt+0x6b3428296dc14 828b7577 04aa5602 04aa5602 000000d1 nt+0x6b1ef8296dc28 8f801bb6 badb0d00 00000000 00000000 nt+0x705778296dd20 828af00d 00000000 0000000e 00000000 amdk8+0x1bb68296dd24 00000000 0000000e 00000000 00000000 nt+0x6800dSTACK_COMMAND:  .bugcheck; kbFOLLOWUP_NAME:  MachineOwnerIMAGE_NAME:  ntkrnlpa.exeBUCKET_ID:  WRONG_SYMBOLSFollowup: MachineOwner

 

Chciałbym dodać że to "coś" jest przyczyną wszystkich moich bsodów...

 

System to Windows 7 32-bity, konfiguracja kompa:

AMD x2 5200+ OC 3.1ghz

4gb ramu (w 32 bitach jest 3gb)

GF 8600GT 1gb

Zasilacz 400wat

Mobo: Gigabyte GA-M56S-S3

 

Dodam jeszcze że wersję 64 bitową też miałem, i było to samo, a na dokładkę, w viscie ten sam problem, ale nie pamiętam już co było na logu zrzutu pamięci bo ją wywaliłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tekst "spaliła mi się płyta główna i musiałem zmienić" odpada :P Kurde, trzeba będzie głęboko do kieszeni sięgnąć ... System wciąż mnie zaskakuje. Tak jak na XP miałem problemy z połączeniem się z GFWL i normalną grą przez sieć, tak tutaj nie ma kompletnie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli tekst "spaliła mi się płyta główna i musiałem zmienić" odpada :P

Wlasnie nie. Ponoc jesli jest na gwarze to mozna wymieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki o to problem

Zainstalowałem w 7 ffdshow. Wszystko chodziło, aż nagle wyskoczył jakiś błąd, którego treścią było avitag:xvid

Wywaliłem ffdshow i wszystko zaczęło działać, z tym, że filmy trochę przycinają.

Jak zrobić aby ffdshow znów działał (po instalacji odtwarzacz z niego nie korzysta)

Jest mi potrzebny gdyż ustawiam sobie w nim interesujące mnie opcje dotyczące obrazu

 

Edit.

Trochę mi zajęło szukanie, a że nikt nie odpowiedział to sam to zrobię. Może komuś się przyda.

Generalnie rzecz biorąc problem rozwiązała aplikacja

Win7 DSFilter Tweaker (można ją znaleźć na doom9)

W programie wybieramy co ma być odtwarzane za pomocą kodeków Win7, a co przez ffdshow :)

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tia, ale czy oni to będą sprawdzać.

Problem w tym , ze oni w ogole tego nie sprawdzaja. Mozesz wymieniac , a i tak Ci sie zaaktywuje. Ponoc przymykaja na to oko bo nie da sie zweryfikowac komu padlo , komu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki o to problem

Zainstalowałem w 7 ffdshow. Wszystko chodziło, aż nagle wyskoczył jakiś błąd, którego treścią było avitag:xvid

Wywaliłem ffdshow i wszystko zaczęło działać, z tym, że filmy trochę przycinają.

Jak zrobić aby ffdshow znów działał (po instalacji odtwarzacz z niego nie korzysta)

Jest mi potrzebny gdyż ustawiam sobie w nim interesujące mnie opcje dotyczące obrazu

 

Edit.

Trochę mi zajęło szukanie, a że nikt nie odpowiedział to sam to zrobię. Może komuś się przyda.

Generalnie rzecz biorąc problem rozwiązała aplikacja

Win7 DSFilter Tweaker (można ją znaleźć na doom9)

W programie wybieramy co ma być odtwarzane za pomocą kodeków Win7, a co przez ffdshow :)

You are my hero! :) Wczoraj miałem napisać, że filmy strasznie się tną ;) Czy możecie polecić jakiś dobry odtwarzacz i paczkę kodeków żeby wszystko ładnie grało w Win7? Obecnie mam najnowszego K-lite oraz AllPlayera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odpycha mnie cena wersji BOX'owej. Jak jest z OEM - z tego co wyczytałem jest przypisana do jednego PC na stałe. Co w przypadku zmiany sprzętu? Powiedzmy kupuje coś nowszego - co wtedy?

Kupujesz nowy system..

 

Nic tu się nie zmianiło, od lat jest jak było.

Czyli tekst "spaliła mi się płyta główna i musiałem zmienić" odpada :P Kurde, trzeba będzie głęboko do kieszeni sięgnąć ...

 

nie wiem jak to jest z 7 dokladnie, ale przynajmniej w moim przypdaku zmiana mobasa nie kolidowala z vistą OEM. poprostu podmianka i wszystko dalej lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki maly problem w sumie nie wiem czy to do konca kwestia W7 , ale na Viscie zawsze to dzialalo:

 

Dołączona grafika

 

Ni cholery nie moge zmienic skalowania GPU a potrzebuje uruchomic cos co chodzi tylko 4:3 pelnoekranowo.

 

Catalysty 9.9

updaty wszystkie sciagniete jakie byly

win 7 x32

 

Uprzedzajac pytanie tak monitor jest podlaczony przez DVI :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym utworzyć osobną partycje na folder urzytkowników. Jest jakaś opcja aby to ustawić w win7? Chodzi mi o coś na kształt rozwiązania jakie jest w stosowane w linuksie. Ktoś może próbował? Jakieś rady?

Spróbuj tak

http://forum.cdrinfo.pl/f113/windows-7-a-7...tml#post1048708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy u was też dodatek do wyświetlania pogody wariuje ? W nocy mam obrazek słońca (co sugeruje że jest dzień), a w dzień mam obrazek nocy ;) Da się to gdzieś ustawić, czy jest to standard.

U mnie wszystko działa jak należy. Aktualnie gadżety mam wyłączone, ale wcześniej było ok i przed chwilą sprawdziłem na wszelki wypadek.

 

 

Mam też do was pytanie.

 

Kiedy Tworzę na pulpicie skrót do jakiegoś programu to automatycznie na końcu do nazwy dopisuje się: shortcut.

Można to wyłączyć?

 

Usiłowałem znaleźć odpowiedź, ale za każdym razem trafiałem na odpowiedzi dotyczące skrótów klawiaturowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy u was też dodatek do wyświetlania pogody wariuje ? W nocy mam obrazek słońca (co sugeruje że jest dzień), a w dzień mam obrazek nocy ;) Da się to gdzieś ustawić, czy jest to standard.

U mnie te też ok, posprawdzaj, czy wszystko dobrze ustawione, albo użyj innego gadżetu.

 

U mnie wszystko działa jak należy. Aktualnie gadżety mam wyłączone, ale wcześniej było ok i przed chwilą sprawdziłem na wszelki wypadek.

 

 

Mam też do was pytanie.

 

Kiedy Tworzę na pulpicie skrót do jakiegoś programu to automatycznie na końcu do nazwy dopisuje się: shortcut.

Można to wyłączyć?

 

Usiłowałem znaleźć odpowiedź, ale za każdym razem trafiałem na odpowiedzi dotyczące skrótów klawiaturowych.

Da się na 100%, tylko wymaga to ingerencji w rejestr, na viscie tak miałem, ale to musisz pogooglować lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wgrałem dziś Windows 7 PL Ultimate x64 RTM

Proszę Was o pomoc gdyż nie mogę ustawić funkcji "wstrzymanie systemu" która była w XP-ku

Rozumiem że ta funkcja teraz nazywa się "uśpienie"

W opcjach "zasilanie" ustawiłem uśpienie na 3 minuty ale niestety komputer się nie wyłącza, spróbowałem ustawić też ustawienie uśpienia na przycisku zasilania i komp tak jakby chciał sie wyłączyć ale przechodzi z powrotem do Windowsa (wiecie o co mi chodzi )

 

może coś w BIOSIE muszę przestawić ?

Czy nowe stery(karta, płyta) też muszę pobrać z internetu ? bo jak wgrałem Windowsa wszystkie już były zainstalowane (karta graficzna, audio itp) bo na stronie ASUSA są tylko sterowniki do Visty 64bit, pod Windows 7 nie ma.

 

Płyta główna to ASUS P5B

 

Pozdrawiam :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You are my hero! :) Wczoraj miałem napisać, że filmy strasznie się tną ;) Czy możecie polecić jakiś dobry odtwarzacz i paczkę kodeków żeby wszystko ładnie grało w Win7? Obecnie mam najnowszego K-lite oraz AllPlayera.

cccp + bestplayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...