Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, bateria do wymiany. Co oznacza również, że resetuje ci wszystkie ustawienia biosu.

 

@piotreek - to raczej nie wina systemu a elektroniki w akumulatorze. Sprawdź w biosie czy nie masz opcji kalibracji. Ewentualnie spróbuj całkowicie wyładować i ponownie naładować kilka razy.

No właśnie nie. Tylko godzina mi się zmienia. Inne wartości nie, takie jak wartość fsb czy wyłączenie karty muzycznej. Generalnie kompa mam trochę przetaktowanego i wartości zapisane nie zmieniają się, tylko godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się wcinam w temat ale muszę się poradzić ekspertów :rolleyes: Jakimś cudem jak instaluje w7 to w momencie kiedy widać ekran "Welcome" zaraz zmienia się na "Shutting Down" po czym komp się resetuje a w7 nie wstaje tzn. komp uruchamia się ponownie i zamiast się bootować to się resetuje i tak w kółko... :P Jakieś pomysły ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do końca dobry temat, ale właśnie pojawił się darmowy antywirus od MS:

Microsoft Security Essentials

 

Od kilku dni mam go razem z Win 7 x86 na starym lapku:

Pentium M 1.6GHz

1GB RAM

Dysk 60GB 5400

Grafika Intel 82855 GM

 

Jak na razie działa całkiem dobrze, wszystko co mu potrzebne pobiera z Windows Update.

W bezpośrednim porównaniu obciąża system znacznie mniej niż Kaspersky 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba! ale który plik ? :wink: Po pierwsze to nawet nie dochodzi do momentu żebym mógł chociaż tryb awaryjny włączyć, a poza tym skąd aktualizajce na systemie, który ledwie się zainstalował ? Przy próbach instalacji wybierałem opcje z uaktualnieniami a innym razem bez i żadnych efektów :sad: .... mogę wejść na ten dysk ale nie wiem co usuwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi... Ventrilo 2.1.4, wszystko fajnie tylko nikogo nie słyszę w słuchawkach, głos wydobywa się z głośnika satelitki centralnej (słuchawki podłączone do panelu przedniego w obudowie), muzyka i dźwięki z Windows słychać normalnie w słuchawkach. Mikrofon działa, próbowałem przestawiać opcje audio out/in, bez rezultatów. Ventrilo 3.0.5 działa normalnie, skype i tym podobne również. Tymczasowym rozwiązaniem jest ustawienie, w menadżerze Realtek w panelu przednim, słuchawki na "Wyjście jako głośnik centralny/subwoofer". Wtedy słyszę wszystko ale tylko w lewej słuchawce :/ co w grach się za dobrze nie sprawdza. Jakieś pomysły? Windows RTM z MSDNAA na RC było to samo. Mobo z podpisu, stery do Realteka 2.34

 

 

//EDIT

 

Ok, zrobiłem krok dalej. W Menadżerze Realtek w opcjach zaawansowanych poskutkowała zmiana Urządzenia odtwarzania z opcji - "Ustawia odtwarzanie tego samego strumienia audio przez przednie i tylne urządzenia odtwarzania", na "Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia". Tylko teraz działając na tej funkcji Ventrilo działa poprawie, jednak dźwięk z filmów i muzyka (mp3 itp) wychodzi tylko ze słuchawek. Jak chce obejrzeć film lub posłuchać muzyki to muszę znów przestawić tę opcje Realtek do stanu poprzedniego aby dźwięk wychodził z głośników. Nie da się odtwarzać jednocześnie strumienia audio na słuchawkach i głośnikach :/

Edytowane przez B4zyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dokonca obojetnie bo system 64bit pozwoli jednej aplikacji uzywac wiecej niz 2187mb ramu zdaje się... a jak ktos bawi sie w psd i podobne ma to olbrzymie znaczenie.

Wkradł Ci się błąd bo chyba chodzi o 3Gb ramu ?

Pozdrawiam

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem systemu. Wczoraj chciałem odpalic jakąś grę która potrzebowała wpisu więc zrobiłem OK, bo kiedyś chodziła normalnie potem poproszono o restart. Później system włączając się "naprawiał" sam z siebie bez możliwości wyboru, a teraz wyskakuje, że nie może się naprawić, nie włącza się i jest taki błąd: "C:\Windows\System32\drivers\sfsync04.sys is corupt". Wie ktoś jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi czy wersja ultimate, home, czy co tam jeszcze jest :damage_wall:

> Windows 7 Ultimate - 32 Czy 64bit ?

 

ktory instalowac ?

 

moj procesor to E2160, 2gb ramu niedlugo zostanie rozbudowane do 4gb. (ale przezyje z 3,2gb widoczne)

 

zalezy mi na bezproblemowej pracy i dzialaniu programow, gier

Naprawde? :lol2:

 

Swoją droga ten wybór to już kompletnie kwestia indywidualna. Porównaj sobie co oferuje każda wersja i wybierz która zaspakaja Twoje potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem system Windows 7 wersja 64-bit na laptopie Toshiba Satellite L300D. Instalacja przebiegła bezproblemowo. Po kilkakrotnym włączeniu systemu pojawia się niebieski ekran z komunikatem błędu. Próbowałem kilka razy na nowo zainstalować ten system i zawsze to samo.

Dołączona grafika

Dysk jest podzielony na 3 partycje: C, D, E. Nie mam systemu Windows XP.

Na "C" zainstalowana jest Vista Home Premium 64-bit.

Nie ma nowszego BIOS-u (wersja 1.50-WIN).

Przetestowałem dysk twardy - jest ok. (WD Scorpio Black 320 GB Serial ATA, system plików NTFS).

Edytowane przez krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, zmieniam zdanie. Po 2 miesięcznym użytkowaniu W7 64 bit, stwierdzam, że jednak się na niego przesiadam z XP 32 bit.

 

Powód jest prozaiczny - przy pełnym obciążeniu przez BOINC, a w szczególności projekty na GPU, system chodzi zdecydowanie płynniej niż XP jeśli chodzi o GUI.

 

W sumie w W7 brakuje mi tylko 1 funkcji - i niestety jest to olbrzymi minus tego systemu - sposobu wyszukiwania plików z windows xp....

 

No i jest jeszcze jeden feler - mam monitor CRT - na siłę w7 ustawia natywną rozdzielczość 1600x1200 - co jest bzdurą bo monitory CRT nie mają natywnej rozdzielczości.

Przestawienie tej rozdzielcozści w inną, np 1280x1024 skutkuje obrazem, który wygląda tak jak skalowany obraz na LCD do niższej rozdzielczości!!!! Nie wiem o co chodzi - zbaraniałem - nie wiem jak zrobić by zmniejszeniu rozdzielczości nie towarzyszył znaczny spadek jakości wyświetlanego obrazu!!! W XP i Vista takiego koszmaru nie było.....

 

Dziwne to trochę..... WTF!!!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, zmieniam zdanie. Po 2 miesięcznym użytkowaniu W7 64 bit, stwierdzam, że jednak się na niego przesiadam z XP 32 bit.

 

Powód jest prozaiczny - przy pełnym obciążeniu przez BOINC, a w szczególności projekty na GPU, system chodzi zdecydowanie płynniej niż XP jeśli chodzi o GUI.

 

W sumie w W7 brakuje mi tylko 1 funkcji - i niestety jest to olbrzymi minus tego systemu - sposobu wyszukiwania plików z windows xp....

 

No i jest jeszcze jeden feler - mam monitor CRT - na siłę w7 ustawia natywną rozdzielczość 1600x1200 - co jest bzdurą bo monitory CRT nie mają natywnej rozdzielczości.

Przestawienie tej rozdzielcozści w inną, np 1280x1024 skutkuje obrazem, który wygląda tak jak skalowany obraz na LCD do niższej rozdzielczości!!!! Nie wiem o co chodzi - zbaraniałem - nie wiem jak zrobić by zmniejszeniu rozdzielczości nie towarzyszył znaczny spadek jakości wyświetlanego obrazu!!! W XP i Vista takiego koszmaru nie było.....

 

Dziwne to trochę..... WTF!!!

Nie ustawia natywnej rozdzielczości tylko maksymalną, obsługiwaną przez monitor.

Ja mam też crt i nie zauważyłem żadnego przeskalowania i utraty jakości obrazu.

A wyszukiwanie plików da się ustawić tak jak w xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim problemem sobie poradziłem :damage_wall: okazało się ze winda jednak zapisuje stan ostatniego dobrego bootowania pomimo że się ma wyłączone Recovery.

 

Czy przy wymianie płyty na inny chipset trzeba przeinstalować Windows 7 tak jak trzeba było z XP? Ćwiczył to ktoś? (RC x64).

Ja jak zmieniałem z AM2+ na i5 to chciał tylko abym zresetował raz kompa i wsio śmigało ale i tak zrobiłem formata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...