Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Heh dziwne. Sciagnalem media player classic i na domyslnych ustawieniach obraz jest git ! Dzieki za użyteczną podpowiedz borsuczy_król. Wiec tymczasowo rozwiazuje to moj problem, ale ciekawe co jest powodem takiego obrazu. Best player najnowszy tez ma ta szachownice.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem odpowiednim programem żeby system korzystał z zewnętrznych kodeków i też jest ten problem więc nie w tym rzecz. Po drugie media player classic korzysta z kodeków systemu (lub zewnetrznych po zmianie) a nie ma tego problemu pod nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem odpowiednim programem żeby system korzystał z zewnętrznych kodeków i też jest ten problem więc nie w tym rzecz.

Rzecz w tym ze "odpowiednie programy" pomimo ze niby to umozliwiają to jednak to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że to banalne pytanie, ale jako że nie miałem praktycznie żadnej styczności z Win7 w wersji BETA np. to pytam się co za wersję wybrać, bo planuje zakup tego systemu zaraz po premierze. Konkretnie to: wersja Professional 64 bit czy Home Premium 64 bit?

 

Zastosowanie PC: Gry, Programy do konwertowania Video ( x264 to Xvid/mp4), oglądanie filmów HD i korzystanie z róznych programów. Np emulacja innego sprzętu albo systemu. Możliwość uruchomienia starych wersji programów/gier etc.

 

 

Nie żałował bym kasy na wersje Prof.., ale zastanawiam się czy jest sens.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem odpowiednim programem żeby system korzystał z zewnętrznych kodeków i też jest ten problem więc nie w tym rzecz. Po drugie media player classic korzysta z kodeków systemu (lub zewnetrznych po zmianie) a nie ma tego problemu pod nim.

Też miałem podobny problem, u mnie obraz był taki trochę ciemny, słaby kontrast. Wystarczy w BEST Playerze kliknąć na obraz->render wideo i popróbować różnych ustawień.

 

@EDIT

Zastanawiam się czy nie wrócić do XP, w Starcrafcie dziwnie kolory się wyświetlają, a Crysis na dzień dobry ma -5 FPS mniej (XP: ok 25, Win7 ok 20, 1440x900, VeryHigh, AAx2 (w XP używałem podmienioncyh cVARGroups)), może to wynikać z DX10, ale nie wiem jak wymusić włączenie DX9 w Crysisie pod Win7.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki. Troszkę tego jest. Brak hostowania zdalnego pulpitu w Home czy też możliwości instalowania innych pakietów językowych po przez WU (MUI). No i ten tryb zgodności z Windows XP mnie ciekawi. W home niby jego brak. Zależy też czy to się odnosi do obsługi wszystkich aplikacji, które nie działają pod Win7 czy tylko wybranych, a może to o co innego chodzi ? W zasadzie nie są to różnice dla których warto dopłacać. Jeszcze się zastanowię co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Troszkę tego jest. Brak hostowania zdalnego pulpitu w Home czy też możliwości instalowania innych pakietów językowych po przez WU (MUI). No i ten tryb zgodności z Windows XP mnie ciekawi. W home niby jego brak. Zależy też czy to się odnosi do obsługi wszystkich aplikacji, które nie działają pod Win7 czy tylko wybranych, a może to o co innego chodzi ? W zasadzie nie są to różnice dla których warto dopłacać. Jeszcze się zastanowię co wybrać.

 

Co do paczek językowych to zapewne bedzie jak z Vistą, ktos napisze program i bedzie dzialać. XP Mode to tylko maszyna wirtualna. Plusem jest jedynie darmowy XP. Taki darmowy Virtual Box ma nawet wiekszą funkcjonalnosc. Mi tylko w wersjach domowych brakuje pulpitu zdalnego.

 

 

EDIT

Vistalizator działa juz i z w7.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się spotkał z przycinaniem dźwięku (każdego typu video oraz mp3) na Windows 7 ? Posiadam X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series i jak na razie nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

 

Bios najnowszy, resetowałem ustawienia, próbowałem różnych ustawień kart dźwiękowej, playerów, kodeków, a problem nadal występuję. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy odtwarzane za pomocą wmp jak i bestplayer który korzysta z wmp, są bardzo słabej jakości.

Którą wersję BESTplayera masz? U mnie poprawnie z ffdshow działa wersja BESTplayer 2.130 Beta. Stabilna ze strony producenta nie działała za dobrze.

Edytowane przez Pion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję BESTplayera masz? U mnie poprawnie z ffdshow działa wersja BESTplayer 2.130 Beta. Stabilna ze strony producenta nie działała za dobrze.

Stary dzieki !! Używałem "stabilnej bety" o kilka numerków niżej. Po jednym uruchomieniu Bestplayera 2.130 najprawił sie wmp i mogę odtwarzać filmy w moim ulubionym odtwarzaczu czyli bestplayerze :D Czegoś takiego bym sie nie spodziewał, ale teraz nawet pod czystym wmp nie mam tej szachownicy, czadzior. Aż zrobię donate dla bestplayera.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Intel Chipset Installation Utility, jest jakaś wersja współpracująca z Windows 7 ?? Na stronie Intela znalazłem tylko dla wersji RC1. Chyba, że na razie nie jest wymagany aż do momentu pojawienia sie oficjalnych driverów ?? Jeżeli cos przeoczyłem to proszę o poprawkę i ewentualny link.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery masz zintegrowane z systemem i niczego więcej nie potrzebujesz.

 

A jak sie ma sytuacja względem karty graficznej (Radeon HD3650 AGP)? Jest dobra żeby pociągnąć 7-kę (no ma te 512 MB pamięci), ale to jest AGP i nie wiem czy są sterowniki pod 7-kę na tą grafę.

Tak trudno wejść na strone www.amd.com ?

Karta graficzna nie służy do "ciągnięcia" systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GFC-00612 - OEM Windows 7 Home Premium PL 1PK DVD 64-bit. Nie napisali tego.

 

Pytanie - czy w automatycznych aktualizacjach da się jakoś wyłączyć sprawdzanie aktualizacji dla innych programów M$ ? Np. chce mi za każdym razem pobrać aktualizacje do Outlooka (którego nie używam) oraz Worda (którego nie chcę aktualizować).

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vobis nawalił. Angielski amazon 20/10/09 wysłał preordery i dziś już paczka przyszła.

 

W7 się zainstalował, aktywacja bez problemów (pierwszy raz w życiu - przyznaję bez bicia), sam wykrył trzy monitory podłączone, choć ich kolejność nie była odpowiednia. Głośniki 5.1 trzeba było przełączyć ręcznie, ale stery już działały. System działa pięknie jak narazie (kilka godzin), aczkolwiek link do "więcej gadgetów" nie działa (strona nie istnieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj mordowałem się z instalką Win7 64. Najpierw problemy z instalają z włączynym AHCI, późnie BS podczas instalki. Okazało się, że winą jest podkręcony procek. Przywróciłem ustawienia default i wszystko pięknie się zainstalowało. Problem w tym, że kiedy podkręcę procka Win7 sypie się strasznie, nawet czasem nie zdąży się zbootować. W Win XP nigdy nie miałem problemów z podkręconym prockiem, ani żadnych BSów. Miał ktoś podobny problem z OC w Win7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala, dziala... Klik

Tak czy inaczej poki co tych gadgetow za wiele nie ma dostepnych. W kazdym razie na oficjalnej stronce MS... =]

U mnie w linku jest "UK" zamiast PL - choc nie pamietam co jest dokladnie.

 

 

Ponoc Win7 jest duzo bardziej delikatny w kwestii OC. Cos mi sie wydaje ze bedziemy czekac na Patcha.

Osobiscie instalowalem na defaultach.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj mordowałem się z instalką Win7 64. Najpierw problemy z instalają z włączynym AHCI, późnie BS podczas instalki. Okazało się, że winą jest podkręcony procek. Przywróciłem ustawienia default i wszystko pięknie się zainstalowało. Problem w tym, że kiedy podkręcę procka Win7 sypie się strasznie, nawet czasem nie zdąży się zbootować. W Win XP nigdy nie miałem problemów z podkręconym prockiem, ani żadnych BSów. Miał ktoś podobny problem z OC w Win7?

W7 jest bardziej czuly,a jaki moral z tego??Ze nigdy nie miales w pelni stabilnie podkreconego proca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W7 jest bardziej czuly,a jaki moral z tego??Ze nigdy nie miales w pelni stabilnie podkreconego proca :lol:

Wątpię. Zjechałem do 2,8 i dalej to samo... Dzisiaj potestuję, ale coś mi się wydaje, że Win7 naprawde ma jakieś problemy przy OC. Z Vistą też nigdy nie miałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy w naszym pieknym kraju bedzie normalnie dostepna opcja upgrade, a jezeli tak to za ile? Viste sobie zostawie, ale 2 xp'ki mi leza w szafie i sie kurza, takze chyba warto by bylo przynajmniej jednego "zamienic" ;) Bo w sklepie ms poki co upgrade jest drozszy od pelnej sklepowej wersji :o

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...